Įkraunama...
Įkraunama...

Pensijų kaupimo fondai

Deja, grizti neimanoma ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rasras @ 2009 02 28, 15:39)
Ir mane domina šie klausimai. Aš jau norėčiau grįžti į SODRĄ... ax.gif  4u.gif

deja, bet kelio atgal nebera, galima tik tarp fondu savje bendroveje pereiti, arba pereiti i kt. bendrove, jei pasirinktos rezultatai netenkina.

O ko jus verziates i ta Sodra, kiek is musu sulauks to pensijinio amziaus? is musu sulaukusiu kiek laiko mes gausime ta sodros pensija, kol gyvi busim ir viskas, sudie atia visa gyvenima moketi mokesciai doh.gif as jau vien del sitos priezasties nenoriu i sodra, nes privaciame fonde, kad ir kas man atsitiktu, kad ir koks trumpas ar ilgas tas mano gyvenimelis bus jei ne as, tai mano vaikai atgaus mano sukauptus pinigelius.
Atsakyti
bet reikia nepamirst kad pensiju fonduose sukaupti pinigai paveldimi tik iki pensijos, kai jau zmogus iseina i pensija tada kaip ir sodriniai pinigai, jei mirsta tai jau ir nuplaukia. Bet gerai yra dar tas dalykas kad yra pora atvejiu kai galima isejus i pensija pasiimti visa sukaupta suma, ir dar tas faktas kad nera jokio kito budo atsiimt is sodros musu surenkamus pinigus smile.gif
Atsakyti
Vakar gavau savo banko ataskaitą apie mano kaupiamąją pensiją doh.gif , -13 proc. metinės vidutinės grąžos....et....pavydžiai pasižiūrėjau tiktai į konservatyviausio plano +1,9 procentus metinės grąžos ar kaip ten ji vadinasi ir išmečiau popierių perdirbimui....
Atsakyti
QUOTE(biteMaja99 @ 2009 03 02, 11:21)
Vakar gavau savo banko ataskaitą apie mano kaupiamąją pensiją doh.gif , -13 proc. metinės vidutinės grąžos....et....pavydžiai pasižiūrėjau tiktai į konservatyviausio plano +1,9 procentus metinės grąžos ar kaip ten ji vadinasi ir išmečiau popierių perdirbimui....



Manau nera ko labai pergyventi del tu procenteliu, krize kazkada baigsis (as jau tikiuosi kad baigiasi blush2.gif ) ir rodikliai gali kilti ir kelis kart daugiau negu 13% su teigiamu zenklu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 03 01, 22:01)
bet reikia nepamirst kad pensiju fonduose sukaupti pinigai paveldimi tik iki pensijos, kai jau zmogus iseina i pensija tada kaip ir sodriniai pinigai, jei mirsta tai jau ir nuplaukia. Bet gerai yra dar tas dalykas kad yra pora atvejiu kai galima isejus i pensija pasiimti visa sukaupta suma, ir dar tas faktas kad nera jokio kito budo atsiimt is sodros musu surenkamus pinigus  smile.gif


O kokie tie pora atvejų, kai išėjus į pensiją galima pasiimti visą sukauptą sumą? 4u.gif smile.gif
Atsakyti
KOKIA BENDROVE PATARTUMET PASIRINKTI. GAL KAS DIRBA PENSIJU FONDU SRITYJE. A? PADEKITE?O GAL VERTA PASILIKTI SODROJE?
Atsakyti
QUOTE(biteMaja99 @ 2009 03 02, 09:21)
Vakar gavau savo banko ataskaitą apie mano kaupiamąją pensiją doh.gif , -13 proc. metinės vidutinės grąžos....et....pavydžiai pasižiūrėjau tiktai į konservatyviausio plano +1,9 procentus metinės grąžos ar kaip ten ji vadinasi ir išmečiau popierių perdirbimui....


jei ne rytoj iseini i pensija, tai i tuos minusus geriau neziureti, nes jie visai ne rodiklis tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Kristuks @ 2009 03 03, 10:54)
O kokie tie pora atvejų, kai išėjus į pensiją galima pasiimti visą sukauptą sumą? 4u.gif  smile.gif

Išėjus į pensiją galima pasiimti visą sukauptą sumą iš karto.
Tuo atveju kai sukaupiama labai daug - tai turėtų būti apie 50 000 lt. yra formulė pagal kurią skaičiuoja, esmė ta kad pritaikius anuitetą jei mėnesio(iš tų sukauptu pinigų) apskaičiuota suma viršyja pusę bazinės pensijos, tada privaloma įsigyti pensijinį anuitetą ir pensiją sukauptą II pakopos pensijų fonduose išmokės dalimis.

Beja pastaba: pensijinį anuitetą pagal įstatymą galės teikti tik gyvybės draudimo kompanijos. Lietuvoje tokios šiuo metu yra tik dvi Aviva Lietuva ir Ergo. .
Taip kad galite iš karto rinktis tas kompanija, tačiau rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į atsakitymus.
Dauguma atskaito nuo įmokų po 3proc. , o Ergo Lietuva po 5 proc. nuo įmokos(daugiausia už visus).
Papildyta:
QUOTE(TeQuiLa @ 2009 03 03, 20:44)
jei ne rytoj iseini i pensija, tai i tuos minusus geriau neziureti, nes jie visai ne rodiklis  tongue.gif

Žinoma ne rodiklis, nes krizės praeina, tačiau kas garantuos, kad kai jums reikės išeiti į pensiją nebus krizės tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mergelytė: 03 kovo 2009 - 21:11
Kai jau sulaukiama pensijos tai tokie zmones "aktuarijai'' paskaiciuoja pagal savo formules ar statistika kiek laiko zmogus gyvens pensijoje ir paskaiciuoja menesine pensija kuria gaus is pensiju fondu. tai vat jei ta paskaiciuota suma per menesi yra mezesne negu puse arba 3kart didesne negu bazine pensija (siandien 360) tai tada galima atsiimti visa sukaupta suma smile.gif suma kuri sukaupiama is pensiju fondu, ir paskaiciuota is jos menesine pensija butu mazesne negu puse bazines pensijos kazkur tai gali buti apie 29000 Lt. tikslesniems skaiciams yra pensijines skaiciuokles smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianule @ 2009 03 03, 18:07)
KOKIA BENDROVE PATARTUMET PASIRINKTI. GAL KAS DIRBA PENSIJU FONDU SRITYJE. A? PADEKITE?O GAL VERTA PASILIKTI SODROJE?

Turbut atsakiau į jusu klausima aukščiau komentare.
Sodroje neverta pasilikti, nes dėl to kad kaupiate II pakopos pensijų fonduose sodros pensija nelabai jau ir pamažėja.
Pvz. teko padėti tvarkyti dokumentus dėl išėjimo į pensiją, kuomet moteris sukaupė per 3 metus 2300 lt. (atlyginimas truputi didesnis uz minimalu) . Atsiėmusi pinigus moteris nuėjo į sodrą pasiklausti kiek jai sumažėjo sodros pensija dėl dalyvavimo II pakopos pensijų fonduose. Tai jai paskaičiavo, kad dėl to gaus kas mėnesį 1lt ir 5ct mažiau iš sodros.
Tai reziume kiek metų reiktų gyventi kad is sodros po tą 1,05 atsiimtume 2300 lt. ?
Paskaičiavus reiktu gyventi apie 182 metus. na juk pavargsime tiek gyventi tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 03 03, 22:49)
Kai jau sulaukiama pensijos tai tokie zmones "aktuarijai'' paskaiciuoja pagal savo formules ar statistika kiek laiko zmogus gyvens pensijoje ir paskaiciuoja menesine pensija kuria gaus is pensiju fondu. tai vat jei ta paskaiciuota suma per menesi yra mezesne negu puse arba 3kart didesne negu bazine pensija (siandien 360) tai tada galima atsiimti visa sukaupta suma smile.gif  suma kuri sukaupiama is pensiju  fondu, ir paskaiciuota  is jos menesine pensija butu mazesne negu puse bazines pensijos kazkur tai gali buti apie 29000 Lt. tikslesniems skaiciams yra pensijines skaiciuokles smile.gif

Tai jei 29000, tuomet paskaičiuoja kad pensijoje gyvens tik 13 metu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mergelytė: 03 kovo 2009 - 21:10
QUOTE(electra @ 2009 02 28, 03:00)
I sodra sugrizti negalima tikrai. Pensiju fondai bankrutuoti gali, bet tada juos perperka kitos bendroves.

Nebankrutuoja, nes perperka.
Pensiju fondai buna atsikti nuo bendroves pelno, taik kad jei ir bankrutuoja kompanija, pensiju fondai ne , jie tiesiog perduodami kitam valdytojui
Atsakyti