Įkraunama...
Įkraunama...

Pensijų kaupimo fondai

QUOTE(Vall2 @ 2008 03 31, 20:45)



aš nepasirašius pensijų kaupimo sutarties
kokią naudą gausiu? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pjaf @ 2008 04 01, 08:42)
aš nepasirašius pensijų kaupimo sutarties
kokią naudą gausiu? 4u.gif

nebus nuostoliu ?!
Atsakyti
Į pensiją – be žadėtų aukso kalnų
ANTIREKORDAS. Vienas gyventojas privačiame fonde senatvei spėjo sukaupti vos 18 litų

Martynas ČERKAUSKAS
LR korespondentas
2008-04-03
Privatūs pensijų fondai jau daugiau nei 500 į pensiją išėjusių gyventojų pervedė pirmąsias išmokas. Tačiau daliai pensijų reforma susigundžiusių žmonių teko nusivilti.

Du didžiausius atlyginimus gavę pensijų bendrovių klientai sukaupė pakankamai, kad, be „Sodros“ mokamos pensijos, galėtų gauti ir papildomas nuolatines pajamas iš privačių bendrovių.

Tam reikėjo sutaupyti bent 20 tūkst. litų. Visi kiti gyventojai gavo nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų siekiančias vienkartines išmokas.

Kaupiant lėšas privačiame fonde „Sodros“ pensija būna mažesnė.

Apsimokėjo ne visiems

Pirmaisiais metais beveik visą uždarbį, gautą investavus „Sodros“ pervestus pinigus, surijo administraciniai mokesčiai.

Nuo „Sodros“ pervedamų pinigų privačios bendrovės pasiima 2-3 proc.

Metų pabaigoje visiems sukauptiems ir uždirbtiems pinigams dar taikomas apie 1 proc. dydžio turto mokestis.

Dauguma vyresnio amžiaus žmonių, kaip ir buvo rekomenduota, pasirinko konservatyvius fondus. Jų investicijų grąža buvo stabilesnė, tačiau mažiausia.

Todėl didžioji dalis būsimų pensininkų pirmųjų metų pabaigoje privačių bendrovių sąskaitose turėjo mažiau lėšų, nei buvo sumokėta.

„Antraisiais arba trečiaisiais metais sėkmingai investavus šis skirtumas išsilygina, fondų dalyviai jau gali jausti šiokią tokią finansinę naudą“, – teigė bendrovės „SEB investicijų valdymas“ Verslo plėtros ir pardavimo departamento vadovė Vaiva Tylienė.

Rezultatai – skirtingi

Praėję metai pensijų bendrovėms buvo bene patys prasčiausi. Konservatyviųjų fondų vertė vidutiniškai augo tik pusantro procento.

„Dalyvavimas pensijų kaupime yra ilgalaikis procesas, suteikiantis galimybę gauti didesnę naudą ilgesniu laikotarpiu, todėl kaupę pensiją vos kelerius metus negalėjo tikėtis ypatingos grąžos“, – sakė bendrovės „Aviva Lietuva“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovas Vaidotas Aleksiūnas.

Dėl to kai kuriose valstybėse, kuriose buvo vykdoma pensijų reforma, buvo nustatytas amžiaus limitas, leidžiantis kaupti lėšas privačiuose fonduose.

Taip buvo bandoma apsaugoti vyresnio amžiaus žmones nuo nesėkmingų investicijų.

Šiuo metu privačiuose pensijų fonduose dalį socialiniam draudimui skirtų pinigų kaupia beveik 900 tūkstančių iš 1,3 milijono dirbančių Lietuvos gyventojų. Įmoka „Sodrai“ sudaro 28,5 proc., o privatiems fondams – 5,5 proc.

Pensijos irgi simbolinės

Bendrovės „SEB investicijų valdymas“ atstovė V.Tylienė tikino, kad skirtumas, kurį įmokėjo „Sodra“ ir išmokėjo pensijų kaupimo bendrovės, nebuvo didelis. Vieni klientai šiek tiek išlošė, kiti – pralošė.

Vienkartinės išmokos siekė nuo vidutiniškai 1700 litų bendrovėje „Aviva Lietuva“ iki 4000 litų bendrovėje „DnB Nord investicijų valdymas“.

Tačiau šis rodiklis nerodo bendrovių pelningumo, mat išmokų dydį labiausiai nulėmė klientų pajamos ir pinigų kaupimo trukmė.

Išmoka – 18 litų

„Vienas mūsų klientas gavo 18 litų, tačiau pinigus jis kaupė vos vieną mėnesį, nes greitai neteko darbo“, – kuriozinį atvejį prisiminė „SEB investicijų valdymo“ atstovė.

Daugiausia uždirbęs „SEB investicijų valdymo“ klientas sukaupė keliasdešimt tūkstančių litų.

Spėjo sukaupti ir daugiau

Papildomą nuolatinę pensiją jau gaunantis vienas „Hansa investicijų valdymo“ klientas per palyginti trumpą laiką spėjo sukaupti 26 tūkst. litų.

Tačiau ir šių žmonių priedai prie „Sodros“ mokamų pensijų nebus įspūdingi.

„Hansa investicijų valdymo“ apskaičiavimu, 60 metų moteriai, sukaupusiai 34 300 litų, privačios bendrovės mokama pensija dabar sudarytų apie 123 litus per mėnesį.

63 metų vyrui, sukaupusiam 23 800 litų, papildoma pensija siektų apie 99 litus.

Pensijas žmonėms moka ne pinigus kaupusios, o jų pačių pasirinktos gyvybės draudimo bendrovės, kurioms perduodamos investicinėse įmonėse sukauptos lėšos.

Draudimo bendrovės gali pasiūlyti kelis pensijų mokėjimo variantus, nuo kurių taip pat priklauso išmokų dydis.

* * *

Siūlo mažinti fondų mokesčius

* Seimas dar šiemet turėtų svarstyti siūlymą mažinti kai kuriuos pensijų kaupimo bendrovių mokesčius. Žmonėms taip pat siūloma sudaryti galimybę kartą per metus nemokamai pakeisti anksčiau pasirinktą bendrovę.

* Pagal dabar galiojančią tvarką, keisdamas pensijų kaupimo paslaugas teikiančią bendrovę asmuo gali netekti iki 0,2 proc. sukauptų lėšų.

* Šiuo metu pensijų fondai atskaičiuoja 2-3 proc. nuo „Sodros“ kas ketvirtį pervedamos draudimo sumos, taip pat iki 1 proc. nuo visos per metus sukauptos sumos.

* Politikai siūlo, kad pasirinkusiems konservatyvaus investavimo fondus šie mokesčiai neviršytų atitinkamai 1 ir 0,5 proc.



Atsakyti
QUOTE(Vall2 @ 2008 03 30, 13:24)
o KADA atlikti veiksmus .... nezynau !

o gal nebereikia pilti žibalo į ugnį g.gif iš tavo postų atrodo, kad visi pasirašę pensijų kaupimo sutartis... kaip kokie durniai paskutiniai doh.gif pensijos kaupimas nėra toks taupymas, kur po 3-5 metų duoda milijoninį pelną... nu nejaugi visiems atrodo, kad ten sodra antrą algą perveda unsure.gif
Atsakyti
Pritariu dowwe nuomonei - per anksti dar spręsti apie PF rezultatus, tai ilgalaikės investicijos ir apie jas bus galima spręsti po kokių 10-15 metų.
Atsakyti
QUOTE(dowwe @ 2008 04 07, 20:51)
o gal nebereikia pilti žibalo į ugnį  g.gif iš tavo postų atrodo, kad visi pasirašę pensijų kaupimo sutartis... kaip kokie durniai paskutiniai  doh.gif pensijos kaupimas nėra toks taupymas, kur po 3-5 metų duoda milijoninį pelną... nu nejaugi visiems atrodo, kad ten sodra antrą algą perveda


Kodel mes visi tikim: viskas bus gerai ...
Kodel mes netikim: viskas bus blogai ...

Kas yra "gerai" o kas yra "blogai" ?
Manau paprastai - kol nezinosi, kas yra "gerai" nezinosi kas yra "blogai" ir atvirksciai ...

Taciau esu tvirtai isitikines: kai mes pasodinam medi - ji laistom, ravim piktzoles, saugom nuo neklauzadu, nuo darganos, kitais zodziais - puoselejam, taciau, kai tik prasideda kalba apie pinigus, apie pinigines lesas ... mes puoselejima kazkodel patikime kaimynams: siuo atveju Pensiju fondams, Investiciniams fondams, bankams, ir pan. Klausimas - kodel ?
Kodel, mes nebaige jokiu zemdirbystes aukstuju - medeli ziurim ir puoselejam, o kitu atveju ... sedim "krumuose" ?

Galbut todel as ir netikiu "kaimynais", gal as privirsiu koses bedarydamas pats, bet zinosiu - prisidirbau pac, ypac zinant, kad rizikuoji TIK kawos puodeliu ... kodel nea ?
Atsakyti
O kokią galite pasiūlyti alternatyvą? Kritikuoti visi gali, bet pasiūlyti teisngą sprendimą sunku. Ne šiaip sau buvo sugalvota II pakopos pensijų sistema, o dėl socialinių dalykų. Jau dabar aiškėja, kad SODRA po kokių 30-40 m. nepaveš šio krūvio ir šalyje gali iškilti labai daug socialinių problemų. Todėl būtų malonu išgirsti ką didieji sistemos kritikai siūlo daryti, kaip patobulinti, kad būsimieji pensininkai senatvėje gautų normalias pensijas. Siūlykite konkrečius paskaičiavimus, modelius ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Talore @ 2007 11 24, 10:00)
Kaupiamaisiais gyvybės draudimais aš taip pat nusivylus  ir jei draustis tai tik paprastu draudimu nuo nelaimingų atsitikimų. Kaupti juodai dienai skaitau reikia tik pensijiniuose fonduose. GPM legvata pasinaudoji, o lėšų apsauga patikimesnė negu draudime ir prieaugis didesnis. Pati turiu 3 pakopos pesijų kaupimo sutartį, MP pension  funds baltik pensjiniam fonde, kas mėnesį nuskaito nuo sąskaitos 100 litukų, neturėsiu iš ko kaupti įnešti pinigėliai kaups procentus, didės. Pasitaisys finansai vėl galėsiu inešinėt, nėra jokio pririšimo kaip draudime.



Nereiketu nusivilti kaupiamuoju gyvybes draudimu, tau gal tiesiog visko konkreciai neisaiskino ir siaip kiekvienoj draudimo kompanijoj siulo savo niuansus, o jus kaip klijnetas galite rinktis kas geriausiai jum. Siaip esu girdejus kad draudimo rizikos suvalgo nemaza pinigeliu kieki, beto draudimo konsultantai skaiciuokle rodyddami nenurodo rizikos mokescius. Pati asmeniskai esu apsidraudus PZU gyvybes draudime, ten konsultante viska isaiskino ir smulkiai parode kiek man kainuoja draudimas. labai dekinga jai rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Pjaf @ 2008 04 01, 08:42)
aš nepasirašius pensijų kaupimo sutarties
kokią naudą gausiu? 4u.gif

o mes pasirašėm, nes iš Sodros ir jokios naudos nebus biggrin.gif O čia bent vyrui ar man mirus, kitas gausim viską ką sukaupė artimasis ax.gif
Atsakyti
QUOTE(nobody @ 2008 04 08, 14:30)
o mes pasirašėm, nes iš Sodros ir jokios naudos nebus  biggrin.gif O čia bent vyrui ar man mirus, kitas gausim viską ką sukaupė artimasis

Tik nereikia "lialia"
yra nasles (naslio) pensija, kuria moka Sodra.

Papildyta:
QUOTE(Jūržolė @ 2008 04 08, 09:24)
O kokią galite pasiūlyti alternatyvą? Kritikuoti visi gali, bet pasiūlyti teisngą sprendimą sunku. Ne šiaip sau buvo sugalvota II pakopos pensijų sistema, o dėl socialinių dalykų. Jau dabar aiškėja, kad SODRA po kokių 30-40 m. nepaveš šio krūvio ir šalyje gali iškilti labai daug socialinių problemų. Todėl būtų malonu išgirsti ką didieji sistemos kritikai siūlo daryti, kaip patobulinti, kad būsimieji pensininkai senatvėje gautų normalias pensijas. Siūlykite konkrečius paskaičiavimus, modelius ir pan.


Del 2 pensiju pakopos pritarciau - valstybe "leido" mums patiems "kazka" daryti.
Kaip kazkada buvo "Sekunde". LAIB, LitImpex ...
nu bet gaLL nebebus.

kas liecia alternatyva - ar matete du vienodus zmones ?
Taip ir su alternatyvomis, vieniems gerai kaip yra dabar, kitiems blogai.
Vieni domisi - kiti "istiese letena" laukia.
Nesneku apie issilavinima, gyvenimo patirti, cia is vis "slidu".
Pameginkit paskambinti i VMI, SODRA, jums ta pati istatyma isaiskins ... oj kiek variantu isgirsit. Atrodytu - kitaip buti negali, juk juodu - ant balto, taciau, bet, o ...

Atsakyti
QUOTE(Vall2 @ 2008 04 08, 17:40)
Tik nereikia "lialia"
yra nasles (naslio) pensija, kuria moka Sodra.


Jo, bet nukeliavus į PF tos pensijos niekas neatima, taigi gyvas sutuoktinis gauna 2 vietoj 1 cool.gif be abejo, visada geriau gyvas žmogus rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Vall2 @ 2008 04 08, 16:40)
Tik nereikia "lialia"
yra nasles (naslio) pensija, kuria moka Sodra.

Papildyta:
Del 2 pensiju pakopos pritarciau - valstybe "leido" mums patiems "kazka" daryti.
Kaip kazkada buvo "Sekunde". LAIB, LitImpex ...
nu bet gaLL nebebus.

kas liecia alternatyva - ar matete du vienodus zmones ?
Taip ir su alternatyvomis, vieniems gerai kaip yra dabar, kitiems blogai.
Vieni domisi - kiti "istiese letena" laukia.
Nesneku apie issilavinima, gyvenimo patirti, cia is vis "slidu".
Pameginkit paskambinti i VMI, SODRA, jums ta pati istatyma isaiskins ... oj kiek variantu isgirsit. Atrodytu - kitaip buti negali, juk juodu - ant balto, taciau, bet, o ...



VMI ir SODRA ir negali komentuoti šio Pensijų kaupimo įstatymo, nes jie nėra nei leidėjai, nei rengėjai. O pensijų kaupimo reformos lyginimas su bankrutavusiais bankais - tai jau visai netinkama. Kodėl Vall2 taip nepatenkitas (-a) pensijų sistemos reforma? Vietos 2 pakopos siūlo našlių pensiją g.gif ...
Atsakyti