QUOTE(zuikis5 @ 2009 07 29, 08:53)
Taigi, čia vis kalbama apie įtrūkimus stiažkėje, ir milijoną visokių priemonių kaip jų išvengti, bet niekur neradau paaiškinta kodėl tie įtrūkimai tokie baisūs? Juk mano moterišku protu mąstant, tai po tuo betono sluoksniu bus polistirolas, plėvelė - taigi, dėl drėgmės ar šalčio nėra ko baimintis, kad eis per plyšius? Estetiniu grožio požiūriu tie įtrūkimai irgi nėra tragedija, nes ant betono gi užsidės danga?
Kad neiššokti iš konteksto- lyginame "stiažkės" armavimą tinklu ir fibra.
Pagrindinis armavimo tinklu privalumas.
Atsiradus problemai (trūkimui "stiažkėje"), tinklas užtikrins, kad trūkimo vietoje plokštumos išliks "sukibusios". Jei armuota tik fibra, paprasčiausiai nėra kam "išlaikyti šiuos santykius": užlipus ant vienos pusės ji "pasės", užlipus ant kitos- bus tas pat ir su ja. Toks "minkymas" trūkimą sparčiai plės.
Blogiausiu atveju- fibra armuota "stiažkė" "suaižės" per visą plotą. Kai teko matyti tokį pavyzdį: po laminato grindų danga to nesimatė, ir vieninteliu problemos požymiu tebuvo nuo sienos "atstojusi" spinta. Nuėmus dangą- visa "stiažkė" buvo skersai išilgai sutrūkinėjusi į nė kvadrato nesiekiančius "savarankiškus lopus".
Remontas.
Trūkus tinklu armuotai "stiažkei", tereiks trūkimo pabaigoje išgręžti skylę (taip sustabdant tolesnį trūkimą), kampiniu šlifuokliu praplatinti trūkimo vietą, ir jas užtaisyti silikonu (kad vaikštant "nepompuoti" dulkes po grindų dangą). Galėsite pamiršti, kad trūkimas iš viso buvo.
Trūkus fibra armuotai "stiažkei", procedūra panaši- tik papildomai teks armuoti (nes abi plokštumos judės "savarankiškai"). Tai reiškia: per trūkimo vietą skersai pjausite Z formos griovelius, išsiurbę dulkes, gruntuosite specialiu gruntu, sudėsite armavimui skirtą Z formos armatūrą, ir užpildysite specialiu (visai "neblogai" kainuojančiu) mišiniu. Garantija- praktiškai jokios: gerai užkrauta spinta- ir grindų remotas nueis per niek.
Pasekmės grindų dangoms.
Paklojus grindų dangą ant trūkusios tinklu armuotos "stiažkes" (kai pats tinklas bent 5x150x150 (4x100x100), ir randasi tinkamame aukštyje- nuo 1/5 "stiažkes" storio)- problemų dažniausiai ilgą laiką nekyla. Kas kita, kai armuota fibra:
Klijuotos minkštos grindų dangos (kiliminės, PVC)- trūkimo vietoje atsiras kauburėlis, kuris gana greitai nusitrins, ir taps aiškiai matomu.
Klijuotos medžio grindų dangos (parketas, parketlentės)- trūkimo vietoje atšoks.
Plytelės, plonesnis granitas- trūkimo vietoje įtrūks.
Plaukiojančios (laminatas)- praktiškai jokių požymių nesimato
Tikiuosi, kad jau pakankamai prigąsdinau. Verta nepamiršti, kad tinkamai paruošus pagrindą, naudojant "ilgesnio plauko" fibra, jokiu būdu nepadauginant vandens mišinyje (naudojant plastifikatorius), naudojant ne per riebius mišinius (nepersistengiant su cementu), kategoriškai vengiant skersvėjų ir t.t.- visų tų problemų galima išvengti, nors 100 % garantijos nebus niekada (daugiabutyje bent vieną butą visada tekdavo remontuoti)
.