QUOTE(pogo66 @ 2009 06 23, 17:23)
man ruošiasi daryti grindis, naudodami žvyrą 0,04 frakc., cementą (plius tinklas arba fibra). Tai ar su tokiu betonavimu nebus problemų dėl plytelių klijavimo?
Be to, paskaičiavo, kad bendras grindų storis išeina 10 cm, tai pačio betono sluoksnis bus 5 cm. Ar galima tokiu atveju naudoti fibrą? Ir apskritai, ar nebus per plonas sluoksnis betono?
P.S. Kiek laiko džiūna tos grindys? Kada galima ant jų jau ką nors daryti?
Be to, paskaičiavo, kad bendras grindų storis išeina 10 cm, tai pačio betono sluoksnis bus 5 cm. Ar galima tokiu atveju naudoti fibrą? Ir apskritai, ar nebus per plonas sluoksnis betono?
P.S. Kiek laiko džiūna tos grindys? Kada galima ant jų jau ką nors daryti?
QUOTE(pogo66 @ 2009 06 23, 17:23)
ir man būtų įdomu, mums irgi panašiai gautųsi... man labiausiai rūpi kaip ten su tom fibrom yra tie kur betonuoja - sako viskas ok, bet kaip iš tiesų kaži, kada ji dedasi, kas bus jei va plonesnis sluoksnis bus be armatūros, kaip pogo66 kad sako?
Įprasti klijai limpa be problemų. Aišku- prieš tai reikia nusiurbti ir gruntuoti giluminiu gruntu. Išimtį galėtų sudaryti tik riebalinės dėmės- bet ir joms "vaistai" yra.
Nežinau statistikos, tačiau panašaus storio "stiažkė" išlieta ne mažiau 90 % atvejų- ir didesnių problemų mažai kam kilo (nekalbu apie šildomų grindų variantą, ir "pastovėjusios stiažkės" tendenciją "raitytis"). Polipropileninė fibra pigi, todėl galite ją naudoti papildomam armavimui. Kaip pagrindinę- primygtinai siūlyčiau armavimo tinklą. "Stiažkėje" tinklas dirba nepalyginamai efektyviau. Priminsiu- iš tikro nėra specialiai "stiažkei" gaminamos fibros, ir niekur nerasite rekomendacijų ją naudoti buitinių grindų armavimui (tiksliau: rasite, bet tik reklamą). Ji skirta "tikrąjam" betonui, o buitinių grindų armavimui ją naudoja be oficialaus "palaiminimo". Fibra populiarėja daugiausia dėl to, kad "stiažkė" pati "nepėsčia". Tinklas gerokai pagerina jos charakteristikas. Skirtingai nei fibra: teko testuoti laboratorijoje- dėta fibra, ar ne skirtumas buvo nežymus (vos ne paklaidos rėmuose).
Džiūsta įvairiai- svarbu "neskubinti" skersvėjais. Dar geriau "panokinti" užklojus plėvele, ar užpurškus apsauginę membraną- pasiteisina tik atvejais, kurių net neminėsiu (vargu ar kam to prireiks).
* Pereiti galima ir ant rytojaus, bet leidžiama tik po kelių dienų (ypač drėgnu ar šaltu oru)- aplink pėda susidaro mikrotrūkimai, kurie dažniausiai taip ir nesukels jokios pastebimos žalos, bet esant palankiais kitiems veiksniams, vėliau gali išprovokuoti ir rimtesnius trūkimus.
* Atsargiai su medžiagų sandėliavimu- tai galioja visą statybos laikotarpį. Tolygiai paskirstę po patalpas, galite sukrauti didelius svorius. Tačiau sukrovę į vieną vietą kelias tonas- greičiausiai turėsite "pasiraičiusias" ar sutrūkinėjusias grindis.
* Kada klijuoti grindų dangą. Drėgnomatis (grindininkai jį dažniausiai turi) padės nustatyti optimalų laiką. Savarankiškai daugmaž galite pasitikrinti, ant grindų pakloję plėvelę: jei po paros toje vietoje betonas patamsėja- reikėtų dar luktelėti. Jei nieko nežadate tikrinti- po mėnesio. Ant gipsinės "stiažkės"- maždaug po 8 dienų. Daug kas priklauso ir nuo grindų dangos: kas toleruotina plytelėms- parketui gali būti "peiliu".
Viskas iš tikro "ok", jei pagrindas kokybiškai paruoštas. Jei bus "niuansų", ir grindys sutrūkinės: skirtingai nei tinklu armuotos "stiažkės" remontas (pragręžti skylę, praplatinti trūkimą ir užpildyti silikonu), armuotų fibra grindų remontas- ištisa epopėja (ypač, jei paklota grindų danga).