QUOTE(Geikutux @ 2009 03 13, 17:33)
Kad ten nieko linksmo. Na, nebent , kad labai "stipriai" mokytis nereikia..
O liudna, kad arti namu, o leisti nesinori
Mokytis reikia visur, nenusimink, viskas bus gerai
QUOTE(bordeux @ 2009 03 14, 16:41)
Mano vyresnis vaikas taip pat veržiasi į valstybinę mokyklą (lanko privačią Liubertienės mok. Vilniuje), tačiau tai būna susiję su etapais, kai mokytojai griežčiau "paspaudžia" moksluose, arba gauna baudas už elgesį.
Kiek žinau, ir kiti jo klasiokai atakuoja savus tėvelius su prašymu perkelti į valstybines mokyklas, nes paprasčiausiai tikisi, jog ten nėra tokių bausmių, o mokytis lengviau (ypač tie, kurie prieš tai yra lankę valstybines pradines).
Galbūt, mokytojai kartais ir perlenkia lazda dėl griežtumo, tačiau mokyklos pedagogai yra tikrai profesionalūs. O vaikų gabumai ypač skirtingi. Nėra ko tikėtis, kad mokantis mažesnėse grupėse visų rezultatai bus įspūdingi. Beje, dalis, kad ir gabių vaikų, labai "stresuoja" dėl per didelių tėvelių lūkesčių ir tai trukdo jiems atsiskleisti.
Didelis mokyklos pranašumas yra tai, kad dauguma moksleivių (tiek mano pačios vaikų, tiek draugų vaikų klasėse) yra smalsūs, draugiški, ir geraširdžiai, o atsiradę "blogiečiai" ir prasčiausiai besimokantys ilgai neištveria,- po metų, kitų grįžta į mokyklą iš kurios atėję, sugalvoję begalę motyvų kodėl jiems čia nepatiko ir, deja, taip gadindami mokyklos reputaciją.
Tiek valstybinėj, tiek privačioj "griežtumai" panašūs. Visur mokiniai kurie nori mokintis - mokinasi, kurie nori kelnes trint - trina, nelabai kas čia ir nuo mokytojo priklauso, nes mokinys norėdamas pasiekti gerą rezultatą, turi dirbti ir namuose, skaityti knygas, domėtis ir pan.
Mažesnėse grupėse mokinantis, be abejonės, laukiamas rezultatas turi būti žymiai geresnis, kadangi daugiau dėmesio ir atidos kiekvienam mokiniui, jo užsiėmimams, darbams, lavinimui. Su sąlyga: klasėje neturi būti daugiau kaip 10 mokinių, o tuo tarpu mūsų klasėje - jų virš 20.
QUOTE(gyvenimebunavisko @ 2009 03 15, 17:55)
O tai kodėl neperkelti vaiko į valstybinę mokyklą, jeigu pats prašosi?
Dėl kelių paprastų priežasčių: vaikas pats juk neįvertina puikių galimybių pamokas paruošti mokykloje, o dirbantiems tėvams tai yra didelis privalumas, ir kita: šie metai jo amžiaus berniukui yra sunkūs susibendravimo prasme, sunku palikti senus draugus ir susirasti naujų, nes santykiai aiškinami pasibaksnojimais, tačiau tikiuosi, kad jau sekančius metus pradėsime valstybinėje mokykloje.
QUOTE(Geikutux @ 2009 03 23, 10:38)
O koks ten mokslo lygis ŠMC??? Artimos dvi draugų šeimos atsiėmė savo vaikų paraiškas, ir nebeleis
, nors eilė priėjo. Įdomu, kokių pastebėjimų apie ŠMC dar yra
Mes jau turėjome vietą ŠMC, bet nėjome, nes ŠMC neturi beveik jokių būrelių ir mokslo kaina tokia pati kaip Liubertienės, o jos privalumas: pamokų ruoša klasėje, įdomūs būreliai, profesionalūs juos vedantys pedagogai, galimybė vaiką palikti iki 17,30 val. Tai labai svarbu, kai vaikas dar pakankamai nedidelis.