QUOTE(Vi_ktorija @ 2014 02 15, 12:03)
Kad jums ramiau būtų, nurodau civilinio kodekso straipsnį.
Ačiū, būtent to ir reikėjo.
QUOTE(Irikira @ 2014 02 15, 12:25)
Is zmogiskosios.puses noreciau paklausti, kodel Petriukas nenori ir.trukdo Onutei ar O1 sutvarkyti dokumentus? Todel kad nori ikeisti, bet tai bet kokiu atveju nepriklauso Petriukui, i jo dali niekas juk nepretenduoja. Va ir nuoroda auksciau idejo. Man tai nesuprantama, vat ir dabar pas mus panasi situacija, tris bendrasavininkai paveldejo mamos turta ir vienas nesutinka jokiais budais nei dalintis, nei pasirasyti jokios sutarties, jau 8metai eina, gyvena ten visko naudojasi ir jam gerai, o ka daryti dar dviems, juk ju dalis irgi ten yra ir jie noretu ar tai pirti kokia pastatyti ar parduoti galu gale, nes tai ju. Belieka tik i teisma kreiptis...
Jei leisti sutvarkyti dokumentus ir pasidalinti - tai bus nei šis nei tas. Yra namas su žeme ir keli gabalai žemės. Kiekvienam objektui atskiri dokumentai. Nėra nei dviejų lygiaverčių objektų. Jei kiekvieną objektą dalinti pusiau, tai kiekvienam lieka - nei šis nei tas. Namo iš vis ten nepadalinsi - ten tik virtuvė ir kambarys. Ir žemės aplink namą nėra tiek, kad galima būtų dalinti. Čia tokie faktai.
O dabar moralinė ir kartu piniginė pusė. Tuose valduose Petriukas (jei tai būtų viskas jo) pasistatytų sodybą, dirbtų žemę, vasaromis gyventų, o poto tą turtą saviems vaikams paliktų. Tuo tarpu Onutė - iš kart sakė, kad ji ten nieko nedarys, ją domina tik pardavimas.
Tačiau įvykiai klostėsi tokia seka.
Pirmiau Onutė siūlė, kad išpirks Petriuko dalį. Kainą nustatė (ji pati su savo vaiku O1) kaip valstybinė kažkokia paskaičiuota, tai išeitų suma su keturiais nuliais. Petriukas pagalvojo - per mažai. Bet to nepasakė tiesiai šviesiai, o pasiūlė geriau - tai jis nori sumokėti tą sumą Onutei už jos dalį. Bet tuomet Onutės veidas persikraipė - atseit Petriukas nori ją apgauti, juk tas turtas kainuoja 4 ar 5 kart daugiau. Tarp pirmo ir antro pokalbio praėjo porą savaičių. Ar per tiek laiko kaina gali tiek išaugti? Tai kur teisybė - kodėl sugalvota kaina skiriasi tiek ir tai priklauso kas nuo ko išpirkti norės? Petriukas nevilkintų, tiesiog bendro susitarimo neįmanoma kol kas rasti.
Esu girdėjusi panašią situaciją kaip jūsų. O gal ir nelabai panašią.
Dvi seserys ir brolis paveldėjo namą ir žemę iš tėvų. Po tėvų mirties turtas teisiškai priklausė visiems trims. Nors motina norėjo viską perrašyti sūnui - jis visą gyvenimą gyveno kartu tame name (be to dar ir jo žmona ir du jų vaikai), dirbo ant tos žemės, ūkininkavo, apdirbinėjo žemę, kad nestovėtų dirvonai, iki mirties rūpinosi tėvais, kurie jau sirgo į senatvę. O dukros tėvus prisimindavo tik porą kart per metus. Nors tėvai abiems dukroms padėjo finansiškai butus didmiestyje nupirkti. Žinot kuo tas baigiasi? Tėvai mirė, turtas teisiškai liko ant trijų vaikų. Sūnaus šeimoje buvo krizė - išsiskyrė su žmona. Žmona išėjo iš namų (jų vaikai tuo metu jau studijavo užsieniuose), turėjo proto per visus tuos metus slapčia susitaupyti pinigų ir išsiskyrusi nupirko sau butą. Abi dukros po tėvų mirties sutvarkė kuo greičiau dokumentus ir pardavė tą namą. Net nesiūlė broliui išpirkti visą namą. Tiesiog kainą pastatė pardavimui juokingai žemą ir pirkėjas greit atsirado. Beto ir broliui atseikėjo ne trečdalį sumos, o mažiau. Tiksliau nepasakysiu kiek. Bet liko kaip reikiant nuskriaustas. Pinigų jam nepakako nei kokiam butui nupirkti. Pasiprašė "laikinojo prieglobsčio" pas buvusią žmoną, tai kiek žinau jie susitaikė ir iki šiol gyvena kartu. Su seserimis jis nebendrauja.
Moralo nebus. Kiekvienas išvadas pasidarys pats.