Galų gale radau patvirtintą priėmimo į ikimokyklines švietimo įstaigas tvarką:
Švietimas
Vaikų priėmimo į Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtų švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarka
PATVIRTINTA
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos
Kultūros, švietimo ir sporto departamento
Švietimo skyriaus vedėjo
2006 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. A500-(1.2-KSD-1)
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vaikų priėmimo į Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtų švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarka (toliau Tvarka) parengta remiantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003, Nr. 63-2853).
2. Individuali priėmimo į Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtų švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarka gali būti nurodyta tų įstaigų nuostatuose, tačiau ji negali prieštarauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerijos norminiams teisės aktams bei šiai Tvarkai.
3. Vaikai į Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtų švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes priimami tik nustatyta tvarka, pasirašius vaiko ugdymo(si) ir priežiūros sutartį tarp švietimo tiekėjo ir tėvų (globėjų), atstovaujančių vaikui.
II. PRIĖMIMO TVARKA
3. Į Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtų švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes priimami vaikai, gyvenantys steigėjo tai švietimo įstaigai priskirtoje teritorijoje. Tėvų (globėjų) pageidavimu vaikai gali būti priimti į kitą švietimo įstaigą tik tuo atveju, jeigu toje švietimo įstaigoje yra laisvų vietų.
4. Priimant vaikus į grupes:
4.1. laikomasi eilės pagal tėvų (globėjų) prašymų registracijos datą;
4.2. pirmenybė teikiama;4.2.1. specialiųjų poreikių vaikams;
4.2.2. socialiai remtinų šeimų vaikams;
4.2.3. vaikams iš šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų;
4.2.4. vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų;
4.2.5. vaikams, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią švietimo įstaigą;
4.2.6. vaikams, kurių vienas iš tėvų (globėjų) yra pirmos ar antros grupės invalidas;
4.2.7. vaikams, kurių vienas iš tėvų yra moksleivis arba studentas ir mokosi dieniniame skyriuje;
4.2.8. vaikams, kurių tėvas atlieka tikrąją karinę tarnybą;
4.2.9. darbuotojų vaikams;
4.2.10.
vaikams, kurių vieno iš tėvų darbovietė yra netoli švietimo įstaigos.
5. Tėvai (globėjai) prašymus dėl vaikų priėmimo į švietimo įstaigų grupes teikia direktoriui.
6. Prašyme pateikiami šie duomenys:
6.1. vaiko vardas, pavardė, gimimo data, adresas, telefonas (namų, tėvų darbo);
6.2. nuo kada ir kokią grupę vaikas lankys;
6.3. tėvų kontaktiniai duomenys;
6.4. dokumentai, kuriais remiantis teikiama pirmenybė priimant vaiką į švietimo įstaigą.
7. Prie prašymo pridedama vaiko gimimo liudijimo kopija.
8. Atvedant vaiką į švietimo įstaigą, pateikiama vaiko sveikatos raidos istorija F. 025 112/a ar išrašas iš šios formos.
9. Tėvų (globėjų) prašymai registruojami Tėvų prašymų dėl vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigą, darželio-mokyklos ikimokyklines ir priešmokyklines grupes registracijos žurnale. Tėvai su įrašu susipažįsta pasirašydami šiame žurnale.
10. Vaikai į grupes priimami ir išbraukiami švietimo įstaigos direktoriaus įsakymu.
11. Tėvų prašymų dėl vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigą, darželio- mokyklos ikimokyklines ir priešmokyklines grupes registracijos žurnalą tvarko švietimo įstaigos direktorius arba jo įsakymu paskirtas kitas darbuotojas.
12. Per mokslo metus vaikai priimami į laisvas komplektuojamų grupių vietas. Jei per mokslo metus į švietimo įstaigą pageidauja atvykti vaikas ir joje nėra laisvų vietų, švietimo įstaigos direktorius siunčia jį į artimiausią švietimo įstaigą, vykdančią ikimokyklinio ugdymo programą, prieš tai išsiaiškinęs ar yra laisvų vietų.
13. Švietimo įstaigos direktorius privalo iki kiekvienų metų spalio 15 dienos Savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto departamento Švietimo skyriui pranešti apie grupių komplektų ir vaikų jose skaičių.
III. GRUPIŲ KOMPLEKTAVIMAS ŠVIETIMO ĮSTAIGOJE
14. Visose švietimo įstaigose grupės komplektuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 4 d. įsakymu Nr. 102 patvirtintų Lietuvos higienos normų HN 75:2002 Ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Higienos normos ir taisyklės IV skyriaus 7 punktu (grupės komplektuojamos iš to paties arba įvairaus amžiaus vaikų: lopšelio grupėse nuo 0 iki 1,5 metų ne daugiau kaip 10 vaikų, o nuo 1,5 iki 3 metų ne daugiau kaip 15 vaikų; darželio grupėse ne daugiau kaip 20 vaikų) ir įstaigos nuostatais.
15. Išankstinį grupių skaičių švietimo įstaigos direktorius numato iki liepos 1 d.
16. Vaikų grupių vardinius sąrašus tvirtina švietimo įstaigos direktorius.
17. Jeigu įstaiga uždaroma vasaros laikotarpiui, švietimo įstaigos grupių komplektų skaičius patvirtinamas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto departamento Švietimo skyriaus vedėjo įsakymu iki gegužės 20 d., prieš tai suderinus su tėvais ir įstaigos taryba.
IV. APTARNAVIMO TERITORIJOS KEITIMAS, TIKSLINIMAS
18. Ikimokyklinio ugdymo įstaigą reorganizavus, taip pat susidarius objektyvioms priežastims (ikimokyklinio ugdymo įstaiga fiziškai nebegali priimti vaikų, trūksta vietų, mikrorajone trūksta vaikų ir nebesukomplektuojamos grupės, ir t.t.), ikimokyklinio ugdymo įstaigos aptarnavimo teritorija gali būti keičiama arba tikslinama tokia pačia tvarka.
V. GRUPIŲ KOMPLEKTAVIMO TVARKOS KEITIMAS, TIKSLINIMAS
19. Grupių komplektavimo tvarka gali būti keičiama arba tikslinama pasikeitus Vyriausybės ar Švietimo ir mokslo ministerijos tvirtinamiems norminiams dokumentams arba steigėjo ar jo įgaliotos institucijos sprendimu.
VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
20. Už šios Tvarkos įgyvendinimą ir grupių komplektavimą atsako švietimo įstaigos direktorius.
21. Tvarkos vykdymą prižiūri Savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto departamento Švietimo skyrius.
Nuoroda:
http://www.vilnius.l...1/?itemID=83961Atkreipkite dėmesį į teikiamą pirmenybę (4.2. papunktis). Man švietimo skyriuje viena darbuotoja pareiškė, kad pirmenybė pagal darbo vietą neteikiama, nors pati vieno darželio direktorė man tai (kaip ir visa kita kantriai ir išsamiai) paaiškino. Matyt reikia ir pačioms švietimo sk darbuotojoms priminti, kas jų patvirtintuose teisės aktuose yra parašyta...