Įkraunama...
Įkraunama...

Ar yra čia mamyčių, negalinčių maitinti krūtimi?

QUOTE(amri13 @ 2007 06 23, 08:34)
na, o mano nuomone tai tokia, kad ne menesiais ir dienom skaiciuot reikia. juk jei vaikiui pvz snd jau suejo 4 men, tai fsio, duodu kose. nea  schmoll.gif ziuri kaip vaikas auga, stebi, ir matai,kas kada tinka, kas kada ne ir t.t. o mesyte as valgiau (mikroskopini jos kieki aisku), jau nuo 5 men. ax.gif ir zinokit sveika kaip ridikelis  biggrin.gif nes, kai tu ir rasai, kiekvienas vaikutis yra skirtingas, ir kas tinka vienam, tai nebutinai tiks kitam  4u.gif

na teisi tu.cia as apytiksliai tik parasiau.viena savaite anksciau ar velaiau jokio skrtumo.kad tik vaikelis noriai valgytu tongue.gif
mano pirmasis nuo 5 valge mesyte taippat ir net jos neblenderiavau,nes nevalgydavo tyreliu.labai noredavo kramtyt.taigi mes labai anksti pradejom"normaliai"valgyti.
antrasis antraip isvis nenorejo kramtyt.
o treciajam viskas tinka.ka duosi tas gerai lotuliukas.gif neisrankus biggrin.gif


Papildyta:
QUOTE(vataipva @ 2007 06 22, 17:27)
aha, p[askui cipsai, kokakola, aluz user posted image

lotuliukas.gif ir dar biesas zino kas.gi visa gyvenima nevaiksciosim burnu uzkisusios. lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Limcamca @ 2007 06 22, 17:28)
gal galima būtų lietuviškai rašyti  doh.gif  g.gif be visokiausių zh, sh ir pan.  4u.gif

nu merginos nesikabinekim ax.gif
gyvenkim draugiskai 4u.gif
Atsakyti
kiviai, zhemuoges (brashkes) vishtiena - gali alergizuoti. kas duodat ju kudikiui - butinai atidzhiai stebekit 4u.gif
vishtienoj gelezhies mazhai, bet daug baltymu. tai jei ivedinejat mesa del gelezhies - vishtiena nenaudinga.
labai gera mesa - triushiena. tinka alergishkiems, turi gelezhies.

vaisiai naudingi, tikrai nereikia bijoti ju duoti. vitaminas C padeda isisavinti gelezhi, o cukrus labai svarbus smegenims, nes butent angliavanadeniai yra svarbiausias energijos shaltinis, o sparchiai besivystanchios kudikio smegenims energijos reikia labai daug (beje, del tos priezhasties zhmogaus pienas saldzhiausias ish visu zhinduoliu).

ps: mane mama maitino avizhu ir ryzhiu klijukais, o nuo 2 men - pradejo duoti zhuvies! mat joje yra smegenims naudingu riebalu ir fosforo. ir nieko, ishgyvenau thumbup.gif bet su savo vaikais nedryschiau taip eksperimentuoti...
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2007 06 23, 19:50)
kiviai, zhemuoges (brashkes) vishtiena - gali alergizuoti. kas duodat ju kudikiui - butinai atidzhiai stebekit  4u.gif
vishtienoj gelezhies mazhai, bet daug baltymu. tai jei ivedinejat mesa del gelezhies - vishtiena nenaudinga.
labai gera mesa - triushiena. tinka alergishkiems, turi gelezhies.

vaisiai naudingi, tikrai nereikia bijoti ju duoti. vitaminas C padeda isisavinti gelezhi, o cukrus labai svarbus smegenims, nes butent angliavanadeniai yra svarbiausias energijos shaltinis, o sparchiai besivystanchios kudikio smegenims energijos reikia labai daug (beje, del tos priezhasties zhmogaus pienas saldzhiausias ish visu zhinduoliu).

ps: mane mama maitino avizhu ir ryzhiu klijukais, o nuo 2 men - pradejo duoti zhuvies! mat joje yra smegenims naudingu riebalu ir fosforo. ir nieko, ishgyvenau  thumbup.gif bet su savo vaikais nedryschiau taip eksperimentuoti...


O mano gyd. sake, kad is egzotisku vaisiu vaikuciui tinka tik bananas ir kivis.
Pradziai rekomendavo kalakutiena.
Na mamos kartais paeksperimentuoja, bet tai nereiskia, kad jei yra alergijos rizika,tai visiems taip ir bus rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2007 06 23, 18:50)
kiviai, zhemuoges (brashkes) vishtiena - gali alergizuoti. kas duodat ju kudikiui - butinai atidzhiai stebekit  4u.gif
vishtienoj gelezhies mazhai, bet daug baltymu. tai jei ivedinejat mesa del gelezhies - vishtiena nenaudinga.
labai gera mesa - triushiena. tinka alergishkiems, turi gelezhies.

vaisiai naudingi, tikrai nereikia bijoti ju duoti. vitaminas C padeda isisavinti gelezhi, o cukrus labai svarbus smegenims, nes butent angliavanadeniai yra svarbiausias energijos shaltinis, o sparchiai besivystanchios kudikio smegenims energijos reikia labai daug (beje, del tos priezhasties zhmogaus pienas saldzhiausias ish visu zhinduoliu).

ps: mane mama maitino avizhu ir ryzhiu klijukais, o nuo 2 men - pradejo duoti zhuvies! mat joje yra smegenims naudingu riebalu ir fosforo. ir nieko, ishgyvenau  thumbup.gif bet su savo vaikais nedryschiau taip eksperimentuoti...

faktas, kad stebet reik. bet kai 10 kartu duodi po zemuoge su dienos pertrauka, jau gali pamatyt ar nealergizuoja smile.gif
vistik lieku prie savo - galima paklausyt rekomendaciju, bet pacios jauciam geriausiai wink.gif
del bananu, beje. jie gi sunoksta dezese...gal tyrele gatava vistik sveikiau?
Atsakyti
QUOTE(ruta_vyshnia @ 2007 06 24, 00:05)
faktas, kad stebet reik. bet kai 10 kartu duodi po zemuoge su dienos pertrauka, jau gali pamatyt ar nealergizuoja smile.gif
vistik lieku prie savo - galima paklausyt rekomendaciju, bet pacios jauciam geriausiai wink.gif
del bananu, beje. jie gi sunoksta dezese...gal tyrele gatava vistik sveikiau?


O tyrele gamina ten ,kur tie bananai sunoksta ir neprideda jokiu chemikalu? Man kazkaip nesitiki, kad kokioj Afrikoj tyreles gamina blush2.gif jei ir gamintu, apie sanitarines salygas net nesinori sneket - retenybe.
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2007 06 23, 23:18)
O tyrele gamina ten ,kur tie bananai sunoksta ir neprideda jokiu chemikalu? Man kazkaip nesitiki, kad kokioj Afrikoj tyreles gamina  blush2.gif  jei ir gamintu, apie sanitarines salygas net nesinori sneket - retenybe.

nemazi reikalavimai tyreliu gaminimui yra, tai manau kad biski geriau. cia MANO nuomone, kuri parodo, kam teikiu pirmenybe. tiksliau - banano daviau kuri laika, bet nebeduodu. nei obuoliu nei bananu - jokiu vaisiu. agurkas uzaugintas mociutes siltnamy - pats geriausias bananas
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2007 06 23, 19:50)
kiviai, zhemuoges (brashkes) vishtiena - gali alergizuoti. kas duodat ju kudikiui - butinai atidzhiai stebekit  4u.gif
vishtienoj gelezhies mazhai, bet daug baltymu. tai jei ivedinejat mesa del gelezhies - vishtiena nenaudinga.
labai gera mesa - triushiena. tinka alergishkiems, turi gelezhies.

vaisiai naudingi, tikrai nereikia bijoti ju duoti. vitaminas C padeda isisavinti gelezhi, o cukrus labai svarbus smegenims, nes butent angliavanadeniai yra svarbiausias energijos shaltinis, o sparchiai besivystanchios kudikio smegenims energijos reikia labai daug (beje, del tos priezhasties zhmogaus pienas saldzhiausias ish visu zhinduoliu).

ps: mane mama maitino avizhu ir ryzhiu klijukais, o nuo 2 men - pradejo duoti zhuvies! mat joje yra smegenims naudingu riebalu ir fosforo. ir nieko, ishgyvenau  thumbup.gif bet su savo vaikais nedryschiau taip eksperimentuoti...


hmm achiu uzh info 4u.gif
o nuo kada galima zhemuoges duot? tai vienas didzhiausiu alergenu, bet gelezhies kiekis didelis g.gif
ar`tiesiog bandyt duot ir stebet reakcija?
Atsakyti
QUOTE(ruta_vyshnia @ 2007 06 24, 12:29)
nemazi reikalavimai tyreliu gaminimui yra, tai manau kad biski geriau. cia MANO nuomone, kuri parodo, kam teikiu pirmenybe. tiksliau - banano daviau kuri laika, bet nebeduodu. nei obuoliu nei bananu - jokiu vaisiu. agurkas uzaugintas mociutes siltnamy - pats geriausias bananas


Bet man va tikrai dabar idomu psidare,kaip gi ten su tais bananais g.gif Vat is obuoliuko tikrai lengva padaryti ekologiska ir be chemikalu tyrele... blush2.gif
Nebent gal augina juos tam tikruose siltnamiuose be chemikalu,paskui tik is ju tyreles gamina, bet man tai kazko mazai tiketina schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(vataipva @ 2007 06 24, 12:50)
hmm achiu uzh info  4u.gif
o nuo kada galima zhemuoges duot? tai vienas didzhiausiu alergenu, bet gelezhies kiekis didelis g.gif
ar`tiesiog bandyt duot ir stebet reakcija?


Su zemuogem kaip ir su braskem bei citrusiniais vaisiais, pataria tik nuo metu. Bet manau po viena tikrai galima duoti ir stebeti reakcija. Nuo vienos tikrai nieko nenutiks. Jei matysi,kad gerai,tada padidinsi kieki. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylimuke: 24 birželio 2007 - 12:11
na manau kiekvienam vaikui savo.
banano daviau mikroskopini gabaliuka nuo 2 menesiu,obuoli taip pat.kai pradejo dygt dantukai tai obuolys geriausiai pakasydavo smegenikes.
braskiu ,kivio avietes daviau nuo 6 menesiu-jokios alergijos nebuvo.zemuogiu pas mus nerasta. schmoll.gif
vistiena , jautiena,zuvi pradejau po truputi duoti nuo 4 menesiu kol 6 menesiu mums jau buvo vienas pilnas maitinimas.
cukraus taip pat nebijau duot(tik maziukui dedavau jo maziau-sukeldavo pilvo putima),
Atsakyti
O as va nei cukraus, nei druskos nezadu duot iki metu, tegu vaikas junta tikra maisto skoni ir atsirenka kas jam skanu. Beto nera sveika ir greit pripantama prie saldaus blush2.gif Mano mamka vis dejuoja, kad darzovytes nelabai megsta, sako gi be druskos, kaip galima valgyt! Bet is kur gi maziuke gali zinot,kad su druska bus skaniau biggrin.gif
Atsakyti
manasis tai nebevalgo tyreliu, nors ir saldzios...aj, zodziu - ka valgo - ta duodu. jei nores tik su cukrum - teks saldint, nors irgi nemanau kad reik
Atsakyti
na, ish tiesu kivis alergizuoja, berods, 50 proc. vaiku.

kodel kai kuriuos produktus rekomenduoja duoti veliau? o gi todel, kad vaikelio zharnynas bresta, tampa mazhiau jautrus ir geriau isisavina iv. medzhiagas.
labai daug mazhiu, kuriems nustatoma maistine alergija, ja ishauga. jei pvz., 6 men. davei paragauti zhemuoges - ishbere, tai rekomenduojama bent puse metu zhemuogiu neduoti, o tada vel atsargiai pabandyti - labai tiketina, kad alergijos nebebus.
dazhniausiai alergizuoja pienas ir pieno produktai, kiaushiniai, vishtiena, vershiena, ryshkiaspalviai vaisiai ir darzhoves (kuo daugiau raudonos spalvos - tuo blogiau), zhuvis, rieshutai, kviechiai. todel tokius dalykus reikia ivesti veliausiai. beje, nors daugelis alergiju ishaugama, alergija rieshutams, zhuviai ir juros gerybes lieka visa gyvenima.


ruta-vyshnia, jei tiek laiko vis davei zhemuoges ir nepastebejai reakcijos - vadinasi alergijos ir nera thumbup.gif

beje, maistine alergija nebutinai pasireishkia odos berimais: gali buti ir pilvuko bedos, pvz., putimas, viduriavimas ir pan.

yra toks reikalas kaip pseudo-alergija: kai alergine reakcija atsiranda sveikam zhmogui vien del suvalgyto produkto kiekio. tarkim, gali suvalgyti kasdiena po apelsina ir nieko neatsitiks, bet jei kuria diena suvalgysi ish karto kilograma apelsinu - gali ir ishberti... tokia reakcija buna nuo citrusiniu vaisiu, shokolado ir pan. dalyku.

dar buna kryzhmine alergine reakcija: kai atskirai paemus dviems dalykams alergijos nenustatoma, o kartu jie gali suveikti. tai dazhniausiai buna kokio nors maisto produkto ir aplinkos veiksnio (ypach zhiedadulkiu derinys). tokias reakcijas laaabai sunku nustatyti.

zhodzhiu, nauja maisteli geriau ivedineti taip, kad vienu metu butu ivedama tik po viena nauja produkta. jei, tarkim, tris-penkias dienas ish eiles vaikas ragavo vishtienos ir nieko neatsitiko - reishkia vishtienai alergijos greichiausiai nera ir galima tikrinti nauja produkta.

man pirktiniu tyreliu didzhiausia problema budavo ta, kad jose dazhniausiai derinami keli produktai, be to, dedama prieskoniu, druskos. jei pastebi reakcija suvalgius tyrele, negali tiksliai zhinoti, nuo kurios sudedamosios dalies (arba ju derinio!).

cukraus, druskos, prieskoniu mazhiukams nereikia, nes ju skonio receptoriai yra gerookai jautresni (ir ju mazhulio liezhuvelis turi gerokai daugiau) nei suaugusiuju. todel naturaliuose,"nepaskanintuose" produktuose, kurie mums gali atrodyti preski, vaikelis jauchia visa skoniu gama.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 24 birželio 2007 - 14:23