Įkraunama...
Įkraunama...

Ar yra čia mamyčių, negalinčių maitinti krūtimi?

QUOTE(ragnez @ 2007 06 21, 10:16)
o tu kartais ne su epidurine nejautra gimdei?

nes man kazhkaip atrodo, kd tai neturetu buti susije su zhindymu. zhindymo pojuchiai turetu buti gana konkrechiose vietose - jei del pieno atleidimo, krutyse - gali dar i shona link pazhasties sklisti, o del gimdos susitraukimu - pilvo apachioj...

bet kad visa surakintu - panashiau i neurologines priezhastis....

chia ash tik spelioju ir i nieka nepretenduoju, jei ka  blush2.gif


Man isvis cezari dare, bet tas skausmas as galvojau kad dar butu ir praejes, kad tik pieno nebebuvo, baisiausia - tai suparalyzavimas buvo blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Kava&arbata @ 2007 06 21, 11:05)
Man isvis cezari dare, bet tas skausmas as galvojau kad dar butu ir praejes, kad tik pieno nebebuvo, baisiausia - tai suparalyzavimas buvo  blink.gif

o kokia tau nejautra dare?
Atsakyti
QUOTE(nep @ 2007 06 20, 15:09)
1. Maciau kalbejot apie vaisinguma maitinant. Man labai idomu, su kuo tai susije, gal cia nuo moters organizmo priklauso, ar maitinant tik MP atsiras MM ir ar galesi pastot. Tik beda kad nezinai kada atsiras tos pirmos MM...
2. Ir dar girdejau toki dalyka, kad imanoma net negimdziusiai moteriai sukelti piena dedant kudiki prie kruties, aisku teisngai dedant, ir mokinant ji teisingai traukti...

1. Kaip man aiškino mano akušerė, pieno gamybą stimuliuoja hormonas prolaktinas - jis gi ir mmm stabdo. Bet va bėda, kad net sėkmingai maitinančioms motinoms to prolaktino lygis nevienodas. Todėl bendra taisyklė tokia, kad maitinant vien MP (neprimaitinant niekuo, t.y. iki 6 mėn.) mmm nėra. O išimčių vien aš keletą pažįstu: viena mama ir maitino, ir pieno sočiai turėjo, bet mmm prasidėjo antrą mėnesį po gimdymo - kaip nemaitinančiai. Kita mama mmm neturėjo 2 metus, nors pabaigoj jos vaikas MP gaudavo jau tik porąkart per dieną.
2. Aš kažkur skaičiau, nežinau teisybė ar ne, kad žuvus naujagimių dvynukų mamai, jų tėtis ramindavo juos glausdamas prie krūtinės, kol vieną dieną spenelį pasičiupęs kūdikis pradėjo kažką ryti... blink.gif Sako, teoriškai laktacija gali būti suskatinta net ir vyrams, nors pieno pas juos negali prisigaminti daug.

QUOTE(ragnez @ 2007 06 20, 16:03)
1. nors, aishku, kai kam pats pieno atleidimas gali buti skausmingas - pachioj zhindymo pradzhioj, kai tik iduodi kruti, toks jausmas, kad ji visa uzhspazmuoja, susitraukia, o tada jau pienukas pasileidzhia. vadinamasis pieno atleidimo refleksas, ji Raideles dar oksitocino refleksu vadina - kai oksitocinas priverchia pieno liaukas susispausti ir ishstumti piena, tas spazmas kai kurioms moterims ir buna nemalonus.
2. oksitocinas taip pat verchia trauktis gimda, todel butent zhindymo metu gimda susitraukineja: pirmakartes paprastai skausmo nejauchia, bet po antro, trechio gimdymo zhindant buna jausmelis mazhdaug kad jau vel gimdai  doh.gif

1. Viena mūsų mamytė tą refleksą "papų sąrėmiu" pavadino. biggrin.gif Aš jį jausdavau su visais vaikais, bet su trečiuoju tas pieno paleidimas itin skausmingas. Jei suriečia vairuojant, tai darausi pavojinga aplinkiniams. unsure.gif
2. Man atrodo, tas skausmas labai priklauso nuo to, kiek smarkiai "nusidirba" gimdos raumenys per gimdymą. Man po pirmo ir trečio gimdymo maitinant gimda traukdavosi labai skausmingai, o po antrojo šito skausmo neprisimenu g.gif (antrą pagimdžiau lengviausiai). Bet ypač po trečio tai jausmas buvo toks, kaip po stipraus persitempimo bandant vėl mankštinti skaudančius raumenis. doh.gif Bet ir mano trečias gimdymas buvo stipriausias ir skausmingiausias, nes jį iššaukinėjo dirbtinai.

QUOTE(nep @ 2007 06 21, 08:06)
Ir man skaudejo, kokias dvi savaites  susitraukinedavo gimda turbut, kai nemiegojus esi, gali ir apsiverkt nuo tokiu spazmu. Susiriesdavau ir cypdavau.

Ir aš pirmom dienom cypdavau, pagalvę įsikandusi rolleyes.gif Tik man nustojo skaudėt maždaug po savaitės.
Atsakyti
Man akušerė sakė, kad kuo daugiau gimdymų, tuo gimda po to skausmingiau susitraukinėja 4u.gif Kiek realios teisybės nežinau. Bet su antru tikrai labiau skaudėjo, kai ji susitraukinėjo maitinant.
Atsakyti
QUOTE(Lapyna @ 2007 06 21, 12:43)
Aš kažkur skaičiau, nežinau teisybė ar ne, kad žuvus naujagimių dvynukų mamai, jų tėtis ramindavo juos glausdamas prie krūtinės, kol vieną dieną spenelį pasičiupęs kūdikis pradėjo kažką ryti... blink.gif  Sako, teoriškai laktacija gali būti suskatinta net ir vyrams, nors pieno pas juos negali prisigaminti daug.


Nu geras biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2007 06 20, 14:03)
butvydiene, klausyk - gal tau po gimdymo koks nervu uzhdegimas buvo? ne del maitinimo, o del pvz., stuburo padeties pasikeitimo pagimdzhius? ash trechia kai pagimdzhiau apturejau toki malonuma - skausmas ish shonkauliu i nugara einantis, pajudet sunku  doh.gif kol pas manualiste papuoliau ir stubura "pataise"  doh.gif

nors, aishku, kai kam pats pieno atleidimas gali buti skausmingas - pachioj zhindymo pradzhioj, kai tik iduodi kruti, toks jausmas, kad ji visa uzhspazmuoja, susitraukia, o tada jau pienukas pasileidzhia. vadinamasis pieno atleidimo refleksas, ji Raideles dar oksitocino refleksu vadina - kai oksitocinas priverchia pieno liaukas susispausti ir ishstumti piena, tas spazmas kai kurioms moterims ir buna nemalonus.

oksitocinas taip pat verchia trauktis gimda, todel butent zhindymo metu gimda susitraukineja: pirmakartes paprastai skausmo nejauchia, bet po antro, trechio gimdymo zhindant buna jausmelis mazhdaug kad jau vel gimdai  doh.gif  bet juk ilgai netrunka (man gal apie savaite budavo), ir bent jau tikrai zhinai, kad gimda efektyviai susitraukineja  thumbup.gif

pieno gamyba skatina hormonas prolaktinas, tas pats hormonas ir slopina ovuliacija, todel daugeliui moteru (ne visoms), kurios kudiki maitina tik krutimi, niekuo neprimaitina, nedaro ilgesniu pertrauku tarp maitinimu - ovuliacijos paprastai nebuna. zhinoma, kiekviena taisykle turi ishimchiu.

man asmenishkai menesines pirmus du kartus atsirado tik tada, kai nustojau maitinti, mazhdaug po metu nuo gimdymo.
tai va, kad ypach su pirmu vaiku labai sunku atsirinkt ta "patirti"... nes, atrodo, kiekviena sutikta bobule geriau zhino, kaip privalai vaika augint  doh.gif

man tur but tuo klausimu pasiseke - arba nieks su patarimais ir komentarais nelindo, arba sugebejau storzhievishkai viska pro ausis praleist...  bigsmile.gif

na nezinau.manau jei butu koks uzdegimas,tai jis nebutu pasibaiges taip lengvai.kai nebemaitinau-nebeskaudejo.
su stuburu yra viskas tvarkoj.
kai dar nebuvau gimdziusi mano gimda buvo pasislinkusi i stuburo puse.daktarai sake kad po gimdymo turi atsistatyti,bet neatsistate.tik dar didesnes bedos dasidejo :ji pasislinkusi dabar i stuburo puse ir labai zemai nusileidusi.
o del maitinimo tai net neisivaizduoju kodel man taip buvo.dabar per velu aiskintis.
tas jausmas net ne malonus,o veriantis.sunkiai iskenciamas. doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Kava&arbata @ 2007 06 21, 04:55)
Ir niekas net nepasako kodel? As dar ligonineje kai bandziau maitinti - tai skausmas tiesiogine ta prasme - privarydavau i kelnes ir asaros upeliais (nors siaip nesu jautruole, skausma pakenciu), o antra diena surakino iki liemens - laikau vaikeli ir suvokiu, kad negaliu pajudeti visai, nei galvos pasukti nieko  blink.gif , gerai kad dviese palatoje buvom, tai kita mamyte paeme vaikeli iskviete medikus ir nieko jie negalejo pasakyti, tik pagulde ir prilasino lasaliniu  blink.gif Priezasties taip ir nenurode, patys akis ispute ziurejo ir nieko paaiskinti negalejo.

as pajudet galejau.aiskino tik kaip maitint,kisio labai norejo. blink.gif
o del skausmo,tai tipo_visos iskencia iskesi ir tu. doh.gif
Papildyta:
QUOTE(mylimuke @ 2007 06 21, 09:05)
1)Jei buciau pikta, jau butu dinges  tongue.gif  Sakyciau atvirksciai. Tamsta kai nervuojiesi, tai man kelia juoka  biggrin.gif
Papildyta:
2) As ir esu girdejusi tokiu dalyku. Ir net kad vienoj seimoj kalaitei atsirado pienuko,kai seimininkams gime kudikelis  bigsmile.gif  Nu cia tai neitiketina  blush2.gif

1)o tu kai juokiesi nekriuksi? lotuliukas.gif
uzauk smile.gif
2)fantastika bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(Lapyna @ 2007 06 21, 09:43)

koks grazus vaikutis wub.gif wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Limcamca @ 2007 06 21, 09:46)
Man akušerė sakė, kad kuo daugiau gimdymų, tuo gimda po to skausmingiau susitraukinėja  4u.gif Kiek realios teisybės nežinau. Bet su antru tikrai labiau skaudėjo, kai ji susitraukinėjo maitinant.

manau kad tikra teisybe doh.gif jau isbandziau tongue.gif
Atsakyti
Noreciau pasidziaugti, po truputi atsiranda pieno ir jo vis daugeja thumbup.gif , gal padejo HIPP arbata i kuria pradejau isipilti pieno g.gif ir geriu beveik pries kiekviena maitinima

O del gydytoju tai tikrai nesuprasi ateina sesele pasakoja visai kitaip negu atejusi gydytoja ir zinok zmogus kuri teisi. tai renkiesi is abieju po truputi kas atrodo man priimtiniausia. Gyd israse misinuka, o kai seselei pasakiau kad israse tik susiviepe. Ir tikrai neduosiu misinuko kol nebus degantis atvejis smile.gif

Ligonineje (Klaipedoj) prieziura ir informacija tikrai nesiskunziu viska kiek buvo imanoma paaiskino, net bambute su akuseres prieziura valiau, o kur buciau dingusi namie kai butu teke valyti ir taip rankos drebejo.



Atsakyti
QUOTE(butvydiene @ 2007 06 21, 15:53)
1)o tu kai juokiesi nekriuksi? lotuliukas.gif
uzauk  smile.gif


Cia gal tau reiktu uzaugt? Tokie jau vaikiski tie tavo izeidinejimai blush2.gif Vaikuciai pamoke? biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(simbarela @ 2007 06 21, 17:51)
Noreciau pasidziaugti, po truputi atsiranda pieno ir jo vis daugeja  thumbup.gif  , gal padejo HIPP arbata i kuria pradejau isipilti pieno  g.gif  ir geriu beveik pries kiekviena maitinima 

O del gydytoju tai tikrai nesuprasi ateina sesele pasakoja visai kitaip negu atejusi gydytoja ir zinok zmogus kuri teisi. tai renkiesi is abieju po truputi kas atrodo man priimtiniausia. Gyd israse misinuka, o kai seselei pasakiau kad israse tik susiviepe. Ir tikrai neduosiu misinuko kol nebus degantis atvejis  smile.gif

Ligonineje (Klaipedoj) prieziura ir informacija tikrai nesiskunziu viska kiek buvo imanoma paaiskino, net bambute su akuseres prieziura valiau, o kur buciau dingusi namie kai butu teke valyti ir taip rankos drebejo.


Pas mus irgi, gydytojas viena sneka, sesute antra. Tai renkuos,kas man atrodo teisingiau. Nu siandien tai pvz pakraupau nuo savo gyd. Mano mergickai jau liepe mesos duot! blink.gif blink.gif blink.gif Jam visai jau fool.gif O va ta sesute tai tokia faina, anksciau ji man tokia pikta atrode, bet siaip dave keleta geru patarimu thumbup.gif
Manau reikia isklausyti keliu nuomoniu ir rinktis tai, ka mamkos sirdis liepia wub.gif Aisku neperdaugiausia atitolstant nuo tu patarimu, kad nepadarytume jau visai kazko "ne i tema" biggrin.gif

Beje, pienas MP gamybos tikrai neskatina, dar gali alergija sukelt. Del arbatos nezinau, as pirkau pastoviai ir geriau litrais, bet MP pas mane litrais nesigamino doh.gif Bet kadangi ten yra pankolio, tai vaikiukas per MP jo irgi gauna, tai gali nepust pilvuko, mums bent jau nepute. rolleyes.gif Na ir siaip arbatele skani ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylimuke: 21 birželio 2007 - 19:11
QUOTE(simbarela @ 2007 06 21, 17:51)
Noreciau pasidziaugti, po truputi atsiranda pieno ir jo vis daugeja  thumbup.gif  , gal padejo HIPP arbata i kuria pradejau isipilti pieno  g.gif  ir geriu beveik pries kiekviena maitinima 


laaabai saunu zinia!!! thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif tikiuosi pienukas jums tik dauges wub.gif
Atsakyti
QUOTE(simbarela @ 2007 06 21, 16:51)
Noreciau pasidziaugti, po truputi atsiranda pieno ir jo vis daugeja  thumbup.gif  , gal padejo HIPP arbata i kuria pradejau isipilti pieno  g.gif  ir geriu beveik pries kiekviena maitinima 

O del gydytoju tai tikrai nesuprasi ateina sesele pasakoja visai kitaip negu atejusi gydytoja ir zinok zmogus kuri teisi. tai renkiesi is abieju po truputi kas atrodo man priimtiniausia. Gyd israse misinuka, o kai seselei pasakiau kad israse tik susiviepe. Ir tikrai neduosiu misinuko kol nebus degantis atvejis  smile.gif .

Sveikinu thumbup.gif
As manau, kad padejo ne arbata. Gal teisingas zindymas, tavo ramybe, sotus geras maistas. O gal tik pasirode, kad jo nera?
Su tom daktarem, tikrai reikia atsirink. Kai vaikui buvo 2 men, nuejom pas kita pediatre. Ji sako, jau galit duot banano hihihi.gif Galvoju, kam pilnai zindomam vaikui ka nors dar duot? Atejo sesele i namus, sako nu as kai nezindziau, tai viska daviau, avietes braskes, bo Lietuvoj jos taip trumpai buna. Jus irgi duokit, jei norit. Dabar nuejom pas savo daktare, sakau gal galima jam zemuoge duoti? Sako, kam to reik, geriau jus pati viska valgykite.......
Tai va.
Atsakyti
QUOTE(simbarela @ 2007 06 21, 14:51)
Noreciau pasidziaugti, po truputi atsiranda pieno ir jo vis daugeja  thumbup.gif  , gal padejo HIPP arbata i kuria pradejau isipilti pieno  g.gif  ir geriu beveik pries kiekviena maitinima 

O del gydytoju tai tikrai nesuprasi ateina sesele pasakoja visai kitaip negu atejusi gydytoja ir zinok zmogus kuri teisi. tai renkiesi is abieju po truputi kas atrodo man priimtiniausia. Gyd israse misinuka, o kai seselei pasakiau kad israse tik susiviepe. Ir tikrai neduosiu misinuko kol nebus degantis atvejis  smile.gif

Ligonineje (Klaipedoj) prieziura ir informacija tikrai nesiskunziu viska kiek buvo imanoma paaiskino, net bambute su akuseres prieziura valiau, o kur buciau dingusi namie kai butu teke valyti ir taip rankos drebejo.

tik neissigask.viskas susitvarkys.zinau kaip su pirmu vaiku yra sunku.nepasimesk.
esi sauni thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(mylimuke @ 2007 06 21, 17:08)
Cia gal tau reiktu uzaugt? Tokie jau vaikiski tie tavo izeidinejimai  blush2.gif  Vaikuciai pamoke?  biggrin.gif

as neizeidineju,o patariu. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(nep @ 2007 06 21, 23:08)
Sveikinu thumbup.gif
As manau, kad padejo ne arbata. Gal teisingas zindymas, tavo ramybe, sotus geras maistas. O gal tik pasirode, kad jo nera?
Su tom daktarem, tikrai reikia atsirink. Kai vaikui buvo 2 men, nuejom pas kita pediatre. Ji sako, jau galit duot banano hihihi.gif Galvoju, kam pilnai zindomam vaikui ka nors dar duot? Atejo sesele i namus, sako nu as kai nezindziau, tai viska daviau, avietes braskes, bo Lietuvoj jos taip trumpai buna. Jus irgi duokit, jei norit. Dabar nuejom pas savo daktare, sakau gal galima jam zemuoge duoti? Sako, kam to reik, geriau jus pati viska valgykite.......
Tai va.


tos dakyares, tai man kartais cool.gif ... patylessiu geriau. vakar buvo 3 mn proga pas daktarus, tai sako jokio primaitinimo iki 6 men, nors ir valgot tik misini doh.gif (cia daktare taip), o sesute kitam kabinete matuodama sako, tai jau ragaukit kokio obuoliuko, bananiuko pamazu doh.gif tai kurios klausyt??? blink.gif tai as dabar ijungus turbo durniu, ir vadovaujuosi savo nuojauta. cool.gif as esu mama, ir matau, kas mano vaikui gerai, kas ne, ko jis jau gali, o ko ne ir t.t. pvz, mes jau brasutes laizem... rolleyes.gif ax.gif patepiau lupukes, tai cepsejo, kaip kriuksiukas biggrin.gif paskusiu jau tuoj ir bananiaus, ir obuoliuko, o po kokio menesiuko ragausim jau ir morku is bobutes darzo, ir svieziu bulviukiu... ax.gif
Atsakyti