Įkraunama...
Įkraunama...

Ką galvojate apie anticeliulitines priemones?, Kok

QUOTE(vaižgantė @ 2007 07 25, 12:25)
Daugumai celiulitas yra ne tik ant kojų, bet ir sėdmenų. Teisybę pasakius, nelabai suprantu, kaip sportu galima pašalinti tokslinus ir skysčius, susikaupusius poodyje?



O kaip? TIK masazais? Ar yra kokiu nors dar priemoniu? Gal dar papildai kokie nors efektyvus, ar dar kas nors? 4u.gif
Atsakyti
Neabejoju, kad gerbiama šio forumo dalyvė vaižgantė po mano naujausios žinutės labai įsižeis, bet jau kurį laiką stebiu jos dalyvavimą šioje diskusijoje ir matau tokius drąsius pasisakymus, į kuriuos nereaguoti būtų tiesiog nuodėmė.

Visų pirma, pora citatų:

"Verkiančių ir aš nesuprantu...Kai bronchitu sergate, gi ne verkiate, o gydotės? Celiulitas yra tokia pat liga, kaip bronchitas- net galūnė tokia pat."

"<...> gi kodėl daugybė moterų senatvėje sunkiai vaikšto? Dėl to gražuolio..."

Įvairūs mokslinės literatūros šaltiniai ir mokslo pasaulio autoritetai griežtai atmeta hipotezę, kad celiulitas yra liga. Pvz., Dr. Jerome Z. Litt'as, kuris specializuojasi dermatologijoje ir dirba Case Western Reserve University School of Medicine, JAV, teigia: "Cellulite — really a fancy name for plain fat — is a sex-typical feature of women’s skin and is not a sign of disease" (“YOUR SKIN from A to Z,” Barricade Books, 2002). Toms, kurios skaito angliškai ir domisi moksline, o ne komercine/propagandine literatūra celiulito ir kitų odos fenomenų tematika, siūlau susipažinti su trumpa šios knygos elektronine versija: http://www.globusz.c...in/00000060.htm (paspaudę "contents", galėsite peržiūrėti visą knygos turinį).

Aišku, galima išvesti tam tikras paraleles: odos apgamėliai patys savaime nėra liga (visi žmonės jų turi), tačiau besikeičiantys apgamai (spalva, forma, raustantys pakraščiai) gali būti rimtos ligos pradžia. Lygiai taip ir celiulitas nėra liga, tačiau riebalinio audinio nekrozė (kartais vadinama ketvirtąja celiulito stadija), yra pavojingas sveikatos sutrikimas. Bet lyginti celiulitą su bronchitu, tai tas pats, kas lyginti apgamų buvimą ant kūno su raupsais ar difterija.

Tęsiant tą temą dar galima pridurti, kad nėra atrasta efektyvių anticeliulitinių priemonių. Masažuotis, žinoma, puiku - tai pagerina kraujotaką, mažina raumenų sustingimą. Ar masažas panaikina jungiamojo audinio pokyčius? Ne. Mokslinis faktas.
Pacituosiu tą patį autorių: "Imagine pounding or massaging a glob of chicken fat. As hard or as long as you pound or massage it, nothing is going to turn it into anything other than fat!".

Apie antrąjį teiginį, kad moterys senatvėje prastai vaikščioja dėl celiulito, net nežinau, ką pasakyti. Galbūt tai kolegės vaižgantės bandymas išgąsdinti moteris, kad jos labiau rūpintųsi savimi? Tikslas gražus, bet priemonės... Tiek pagyvenusios moterys, tiek pagyvenę vyrai (o jie nėra "celiulito objektas") sunkiai vaikščioja dėl įvairių sąnarių ligų (pirmiausia, dėl natūralaus senatvinio sąnarių susidėvėjimo), radikulito, stuburo problemų ir dešimčių kitų priežasčių. Bet as leidžiu sau teigti, kad celiulitas nėra viena iš jų (nebent vėl kalbame apie riebalinio audinio nekrozę, kuri tikrai nedominuoja tarp senatvinių judėjimą apsunkinančių ligų). Kalbėti kitaip ir tą teiginį pristatyti vos ne kaip medicininę tiesą yra neetiška, neteisinga ir paprasčiausiai negražu, nes taip klaidinami žmonės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo almond_blossom: 26 liepos 2007 - 18:57
[quote=almond_blossom,2007 07 26, 18:55]
Neabejoju, kad gerbiama šio forumo dalyvė vaižgantė po mano naujausios žinutės labai įsižeis, bet jau kurį laiką stebiu jos dalyvavimą šioje diskusijoje ir matau tokius drąsius pasisakymus, į kuriuos nereaguoti būtų tiesiog nuodėmė.

Ir ko man čia įsižeisti? Nesu aš medikė,bet dirbdama masažuotoja matau,kaip moterys savim nesirūpina. O juokingiausia, kai jos čia tik paverkti ateina.
Neseniai buvau Palangoje ir mačiau pliaže, kiek moterų savim visai nesirūpina. Kiek daug moterų baisiai atrodančiom kojom su 3-4 laipsnio celiulitu.



Atsakyti
Aš suprantu, kad Jūs - masažuotoja. Ir kad šis forumas yra puiki vieta susirasti klienčių arba tiesiog išreikšti tikėjimą savo profesijos galia, kuria Jūs galbūt nuoširdžiai tikite. Tačiau "smegenų plovimui" pateisinimo vis tiek nėra. Kai kuriuos absurdiškus dalykus Jūs pateikiate tarsi mokslo įrodytą tiesą, operuodama savo, kaip masažuotojos, autoritetu. Tai nėra sąžininga.
Atsakyti
QUOTE(almond_blossom @ 2007 07 26, 20:46)
Aš suprantu, kad Jūs - masažuotoja. Ir kad šis forumas yra puiki vieta susirasti klienčių arba tiesiog išreikšti tikėjimą savo profesijos galia, kuria Jūs galbūt nuoširdžiai tikite. Tačiau "smegenų plovimui" pateisinimo vis tiek nėra. Kai kuriuos absurdiškus dalykus Jūs pateikiate tarsi mokslo įrodytą tiesą, operuodama savo, kaip masažuotojos, autoritetu. Tai nėra sąžininga.


Laukiau šitų jūsų žodžių- esu ne tik masažuotoja, bet dar ir šarlatanė lotuliukas.gif Argi gali kas patikėti, kad man moterų kojos gali rūpėti ne dėl savanaudiškų tikslų?
Atsakyti
QUOTE(almond_blossom @ 2007 07 26, 20:46)
Tačiau "smegenų plovimui" pateisinimo vis tiek nėra. Kai kuriuos absurdiškus dalykus Jūs pateikiate tarsi mokslo įrodytą tiesą, operuodama savo, kaip masažuotojos, autoritetu. Tai nėra sąžininga.


as tai nelabai matau cia smegenu plovimo. Man autoritetai tikrai nera rodiklis (analogija su homoseksualumu-vieni ji laiko psichikos sutrikimu, kiti -ne)
man asmeniskai celiulitas tam tikra prasme yra "liga", nes -tai yra poodinio sluoksnio uzdegimas.Uzdegimas -visom prasmem yra tam tikras sveikatos sutrikimas, kuri butina gydyti
tiem, kas mano, kad celiulitas yra nieko tokio ir nieko neverta daryti, nes vistiek neisnyks-uzuojauta
tam, kad celiulitas taptu bent kiek maziau matomas -yra labai labai didelis darbas-ir maisto reguliavimas, sportas, masazas, iv. priemones (pvz. sveitimas su kavos tirsciais, naturaliu alieju ir eteriniu alieju misinukai)-viena priemone tikrai nepades pasiekti maximumo schmoll.gif
Atsakyti
O mano manymu, kovojant su sita bjaurybe kiekviena nuomone yra vertinga ax.gif Juk mes pacios is visu patarimu atsirenkam, kas mums tinka ir labiau priimtina mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Jucy @ 2007 07 26, 22:00)
O mano manymu, kovojant su sita bjaurybe kiekviena nuomone yra vertinga  ax.gif  Juk mes pacios is visu patarimu atsirenkam, kas mums tinka ir labiau priimtina  mirksiukas.gif


joo, ypac vertinga nuomone, kad nieko neverta daryti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2007 07 27, 00:04)
joo, ypac vertinga nuomone, kad nieko neverta daryti  doh.gif



lotuliukas.gif ims ir issigas celiulitas, kad su juo nieko nedaroma, ir pabegs ziurek lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2007 07 26, 22:23)
as tai nelabai matau cia smegenu plovimo. Man autoritetai tikrai nera rodiklis (analogija su homoseksualumu-vieni ji laiko psichikos sutrikimu, kiti -ne)
man asmeniskai celiulitas tam tikra prasme yra "liga", nes -tai yra poodinio sluoksnio uzdegimas.


Smegenų plovimas yra teigti, kad dauguma moterų senatvėje sunkiai vaikščioja dėl celiulito, nes tai yra jokiais moksliniais tyrimais, stebėjimais ar faktais nepatvirtintas teiginys. Priešingai - galima išvardinti daug realių priežasčių, kodėl pagyvenę žmonės turi judėjimo problemų. Ir tarp jų nefigūruoja celiulitas.

Analogiškai smegenų plovimas yra kalbėti apie tai, jog celiulitą galima prilyginti ligai. "Celiulitas - poodinio sluoksnio uždegimas" yra nekorektiškas teiginys, kadangi:

"Remdamiesi subjektyviais pastebėjimais kai kurie autoriai mano, kad celiulitas yra uždegiminio pagrindo jungiamojo audinio pakitimai. Kligman atlikti histologiniai, biopsinių mėginių, paimtų iš celiulito pažeistų vietų, tyrimai patvirtino makrofagų ir leukocitų būvimą celiulito vietose. <...> Kiti autoriai, celiulito pažeistose vietose, uždegiminių procesų nepastebėjo".

(http://snobo.puslapiai.lt/Sveikata/Celiulitas/celiulitas.htm. ). Taigi uždegiminis celiulito pobūdis niekada nebuvo įrodytas. Iki šiol mokslininkai nepadarė vienareikšmiškų išvadų.

Naujausi odos struktūros tyrimai rodo, kad celiulitas nėra uždegimas:
"Recent research into the structure of skin confirms that cellulite is not the result of toxic buildup or inflammation, as is often touted by marketers. Instead, it is the product of anatomy, genes, and hormones." (Drake. L., 2006). Kiti autoriai apskritai atskiria sąvokas "cellulite" (natūrali subrendusios moters odos būsena, tapusi "kosmetiniu defektu") ir "cellulitis" (ketvirtosios stadijos celiulitas, uždegiminė liga):
"cellulite has no relation to cellulitis, which is an infection of the skin and its connective tissue" (Russel M., 2006).

Vaižgantei galiu pasakyti tik tiek - nesvarbu, dėl kokių priežasčių klaidinate moteris. Ketinimai gali būti patys tyriausi, norai - švenčiausi, tikslai - dangiškai nesavanaudiški. Bet klaidinimas taip ir lieka klaidinimu smile.gif


Atsakyti
Reziumė- almond_blossom skelbiam šventąja ir padedam tašką. lotuliukas.gif
Atsakyti
Nieko cia vaizgante neklaidina, isreiskia savo nuomone ir tiek. Man jos nuomone idomi ir apskritai manau, kad ji zmogus ispruses daugely sriciu ir tikrai galinti patarti.
Atsakyti