Įkraunama...
Įkraunama...

Nėščiųjų kelionės

Vat kirba man ir niekaip neduoda ramybės klausimėlis, ar nestuke.gif kur nors keliauja, ar daugmaž būna gimtuosiuose namuose? Atsimenu, kažkada skaičiau kažkokiuose mamoms skirtuose žurnaluose, kaip nestuke.gif pabuvojo kažkur užsienyje kurortuose, gal ir lėktuvu skrido (dabar jau neatsimenu, nes labai seniai skaičiau)... Iš kitos pusės, draugė man pasakojo, kad, būdama nėščia, vieną savaitgalį važiavo pas vyro tėvus iš Vilniaus į Kėdainius, tai po to visą likusį nėštumą turėjo gulėti, nes nuolat grėsė priešlaikinis gimdymas...

Dar prisiklausiau tokių dalykų, kad kelionės lėktuvu kenkia vaisiui (bet nelabai žinau, kodėl g.gif ), o autobusu... čia turbūt ir taip aišku, kad pasikratymas Lenkijos keliais (o bet kur į Europą tenka važiuoti per Lenkiją...) nieko gero neduotų...

Domiuosi todėl, kad pati dar taip norėčiau šiemet kur nors su vyru nulėkti paatostogauti, tačiau iš kitos pusės - norėtume jau ir vaikelį planuoti... Idealu būtų, jei tas 2.gif pasibelstų būtent kelionės metu, bet kartais taip stipriai pradedu norėti, kad ryžčiausi pastoti tuoj pat... Tik va normaliai pailsėti, ištrūkti nuo nesibaigiančių darbų irgi labai norėtųsi... Taip ir neapsisprendžiu... Dar man draugė pasakė, kad geriausia kur nors keliauti antrą nėštumo trimestrą, kai nebepykina, bet ir didelis pilvas nevargina, bet kad nežinau... Ar nepakenkčiau savo vaikeliui? g.gif

O labiausiai man kelia nerimą tai, kad gimus vaikeliui nebelabai pakeliausime, nes su mažiuku nevisur nuvažiuosim, o palikti vieną porai savaičių irgi nesinori...

Na va, kol kas esu pilna nerimo ir visokių prieštaringų minčių. Gal kas nors parašytų apie savo patirtį ir savo žinias?
Atsakyti
Man atrodo, kad nei nėštumas, nei jau gimęs vaikelis/-eliai netrukdo keliauti.
Nėštumas - ne liga (aišku, jei jis yra nekomplikuotas), tad jei tik norisi ir keliauk. O tavo pažįstamos sudėtingas nėštumas galbūt visai nesusijęs su paprasčiausia kelione į Kėdainius g.gif Apskritai nereikia galvoti apie blogus nutiksiančius dalykus, nereikia stresuoti, o tiesiog kelionei pasiruošti, viską susiplanuoti, pasitikrinti pas gydytoją, pasitarti su ja, ir ramiai skristi. Ir ne visas nėščiasias pykina pirmuosius mėnesius, tad jei gerai jausies, galėsi keliaut nuo pat pradžių, ne tik antrąjį nėštumo trimestrą. Pačioje pabaigoje gal būna kiek sunkiau judėti, jei pilvas didžiulis ant nosies lipa. Pramogas ir ekskursijas svečiose šalyse pasirinksi pagal savo savijautą ir norus. O lėktuve sunkiau galbūt būna toms nėščiosioms, kurioms tinsta kojos ir reikia jas laikyti nuleidus labai ilgą laiko tarpą, tačiau čia gal ilgai skrendant už Atlanto būtų sunkiau, o ne čia po Europą ir pan.
Aš esu skridus atostogauti kai buvau 7 mėn. nėščia. Jau nebepykino ir pilvukas dar nebuvo užaugęs. Jaučiausi kuo puikiausiai, jokio skirtumo tarp visų kitų skrydžių, kai nebuvau nėščia. Ir per 2 savaičių atostogas nesnaudžiau po palmėmis, man norėjosi aplankyti visas siūlomas ekskursijas, tad intensyviai važinėjau visur kur autobusais, džipais, plaukiau kalnų upe (raftinge) su dviviete baidare, sėkmingai įveikėm visus kalnų upės slenksčius, gavau adrenalino ir buvau žiauriai laiminga. Valgiau viską ko tik širdis geidė, nestabdžiau laugh.gif Maudžiausi jūroj ir saikingai deginausi, nors dažniau būdavau po tentu, šokau vakarais. Nerealiai gera kelionė buvo thumbup.gif
Jei keliausi pabaigoje nėštumo, reiktų turėti gydytojo leidimą skristi lėktuvu (paprašo oro uoste), manęs grįžtant atgal jau paprašė (matyt per atostogas labai pilvas užaugo nestuke.gif , kad pastebėjo, nes pirmyn skrendant neprašė ).
O gimus vaikučiui/-iams irgi kelionių neatsisakyčiau. Ypač faina keliauti su kūdikiais ir leliais iki 1 metų, kol dar nepasidaro pasiutę išdykėliai, o tik guli nešynėj, vežimėlyje, bet apie visa tai yra visa tema prirašyta ŠTAI ČIA

Sėkmės kelionėse
vacation1.gif
Atsakyti
Mano galva, jei nori pakeliauti, tai keliauk, kol nesi neshcia smile.gif . Bet koks kratymas, nuovargis, stresas ne i nauda. Zhinoma, keliones tai puiku, bet ten ir visko pasitaiko, o, be to, juk nezhinai , kaip jausies neshtumo metu: gal pykins labai, gal teks ligoninej guleti, gal gres kas nors ir pan. Visko juk buna, negali is anksto zhinoti.
Manau, kad tu noresi sveiko vaikelio ir nerizikuosi nei jo, nei savo sveikata.
Na, o pagimdziusi... gal ir gali keliauti, tik tada daug kas priklauso nuo KUR? KADA? KAIP? ir pan.
Mano tokia nuomone biggrin.gif .
Atsakyti
Kai buvau nėščia 5 mėn su draugais keliavome po Pabaltijo šalis su mašinomis, por pora savaičių nusikaliau kaip šuo, bet buvo smagu ir vaikeliu nė kiek nepakentė
Atsakyti
As tik uz keliones! Nieko baisaus tas skraidymas nesciai, zinoma jei nestumas nekomplikuotas ir jautiesi gerai... pati skridau gal kokius 3 k nescia budama( kart 2 kelione atgal) ... zinoma ilgesniu reisu virs 2 val. paskutinias men.nesiulyciau, bet po europa pasiblaskyti galima. skrendant yra nesveika tik sausas oras lektuve, todel patartina kuo daugiau gerti... tuo paciu ir pasivaiksciosi iki wc ir atgal biggrin.gif nes ilgiau skrendant prasivaikscioti butina! ir ne tik nescioms. paskutinias men. kai kurios oro bedroves praso gydytojo leidimo skristi- nes bijo ,kad nepagimdytum lektuve, nors personalas buna lengvai apmokytas biggrin.gif
o maziukais keliauti irgi nera problemu... mano mazius pirma karta skrido 8 men. i abu galus miegojo. o dabar 14 men.didvyriskai iskente 6 val. kelione thumbup.gif tik atgal skrendant biski paniurzgejo, nes dantys dygti pradejo...

taigi keliauk dabar, keliauk nestuke.gif , keliauk su 2.gif
Atsakyti
keliauk, aišku, ir dabar, ir kai nestuke.gif būsi, jei tik sveikatėlė leis.
aš ir baidarėm ne vieną sykį plaukiau, ir Lenkijos pietuose autobusu buvau nusitrenkus, koncerte sudalyvavau, ir Slovėnijoj (irgi autobusu) po kalnus lengvai mažiuką panešiojau (4.5 mėn buvo tada). gyd man leido lėktuvu skrist, jei norėsis.
minusas tas, kad reikia dažnai į tualetą, kas, keliaujant autobusu, itin nepatogu - labai skysčius reikia ribot.
Atsakyti
Pritariu visoms rašiusioms mamytėms, kad nėštumas, jeigu jis normalus tikrai ne liga. Gal psichologiškai prieš kelionę sunkiau. Visokios mintys ima kirbėt, bet paskui viską pamiršti. Aš 7 mėn. nėščia puikiausiai sutikau Naujuosius Budapešte ir buvo nei kiek ne prasčiau, nei nebūnant nėščia. Sėkmės Tau biggrin.gif
Atsakyti
Keliauti!!!! As 3 men. nestumo skridau i Egipta. Puikumelis. Pailsejau, maudziausi, deginausi, keliavau iki piramidziu 6 val. autobusu ir atgal. Visa tai suteikia daug geru emociju, o tai busimai mamytei svarbiausia. Pagimdziau laiku, sveikute mergyte.
Atsakyti
Žinoma, kad keliauti, nes jau po to kokie meteliai laukia .... Aš trečio mėnesio pabaigoje buvau Italijoje. Pėsčiomis per dvi dienas apėjome puse Romos, po to vėl pėsčiomis puse Neapolio, o po to pajaučiau kad per daug įsismaginome. Taigi praleidome dieną pasivartydami lovoje ir kelionę tęsėme jau išsinuomota mašina. Taigi, keliauti verta ir smagu, tik jau reikia tą būseną visgi įvertinti ir planuoti mažesnius tempus.
Kažin gal kas galėtų pakomentuoti, nes girdėjau kad ilgi atstumai automobiliu irgi nėra gerai ir gali sukelti priešlaikinį ? Man jau šeštas mėnesiukas eina, o aš vėl neberimstu savo kailyje.
Atsakyti
keliauti keliauti keliauti. Aš tik už tai. tik paskutiniaisiais dviem mėnesiais patarčiau keliones į užsienį pristabdyti. Argumentas - jei teks gimdyti, teks už gimdymą pačiai ir susimokėti, nes draudimo kompanijos gimdymo nedraudžia. Visai neseniai, pernai berods, viena lietuvė Lenkijoje netikėtai pagimdė. Tai jos neišleido namo su vaiku, kol nesusimokėjo klaikių pinigų. Paskui apie tai pati reportažą dariau. Draudimo kompanijos teigia nedraudžiančio nėščių moterų nuo gimdymo, kad jos tuo nepiktnaudžiautų ir specialiai nevažiuotų gimdyti užsienin, kur ši paslauga yra kokybiškesnė. Vo teip vot
Atsakyti
Su pirmuoju budama 7 men. nescia skridau i Italija. Kai pirmagimiui buvo 1,5 m., o antas nestumas 6 men., su visa seimyna savo masiniuku keliavom i Kroatija. Pries tai konsultavomes su gydytoju, vaziuoti leido. Paskutiniais menesiais ir as nevaziuociau del Smurkos nurodytu priezasciu biggrin.gif
Atsakyti
Mes su vyru skridom į Egiptą, kai aš buvau 6mėn. nestuke.gif Gerai jaučiausi, niekuo nesiskundžiau, todėl skristi nebijojau. Rinkomės šalį, kurioje jau buvom buvę, kad nereikėtų važiuoti į jokias pažintines keliones. Tik ilsėjomės, maudėmės baseine ir jūroje. Labai faina thumbup.gif Skriskit ir nieko nebijokit. Aišku, jei jaučiatės gerai. Sėkmės kelionėse. O dabar mes su savo 9mėn sūneliu ruošiamės skristi pailsėti. Ir vėl į Egiptą. Vien dėl jūros, šilumos wub.gif
Atsakyti