QUOTE(DiDo86 @ 2018 01 30, 10:30)
<p>Pilvo diastazė - tai prasiskyrę pilvo preso raumenys. Ši būklė pasitaiko beveik kas trečiai gimdžiusiai mamai. Tiesiog iš išorės nepastebima, o mes - mamos- ir neiname pas specialistus pasitikrinti. Nes juk atrodo, kad ko nesimato, tai nesimato.</p>
<p>Man nustatė pilateso trenerė. KĄ DARYTI?</p>
<p>Kol kas uždraudė visus atsilenkimus, nes juos darydama tik dar labiau pažeidžiu tuos raumenis. Ir minėjo, kad yra specialių pratimų - gal ką apie juos girdėjote?</p>
<p> </p>
Sveiki, tikiuosi tuos du mėnesius iki kol aš perskaičiau ir čia parašiau nesėdėjote rankų sudėjusi ir jau darėte tuos specialius pratimus. Taip yra specialūs pratimai - juos galima susirasti internete. O dar geriau - susirast patikimą kineziterapeutą bent vienai konsultacijai (negalėkit 30-50 eur) ir kad normaliai parodytų ir išaiškintų užfiksuojant telefone įrašu, kad paskui visada prisimint galėtumėt.
Žiūrint kokio dydžio tas raumenų prasiskyrimas - jei nedidukas, tai tikrai pakaks pratimų.
Jei didelis (lenda visas delnas) - tai pradėti vis tiek reikia nuo metodiško ir nuoseklaus kasdieninio darbo su pratimais. O tada - chirurgo konsultacija.
Pradėjus nuo specialių pratimėlių ir mažinant tarpą reikia nebijoti nuosekliai ir didinti fizinį krūvį. Verskite raumenukus dirbti - turi šiek tiek skaudėti po pratimų, jaustis, turit jausti savo kūną, kad turit raumenis, kad jie dirba, bendrauja su smegenimis!
Pradžioje pirmasis mano pratimas buvo - rankšluosčiu susijuosus ir šiek tiek veržiant pilvą nedideli atsilenkimukai iš gulimos padėties (kojos sulenktos).
Po ilgų metų galiu pasakyti, kad problemėlę susitvarkiau - bet niekad neapleidžiu savo fizinio pasirengimo. Pilvo presas pas mane nuolat prižiūrimas ir įtemptas, nenoriu sau leisti, kad grįžtų į tą padėtį, kai žarnos verčias.
Chirurgai aiškino tą patį - kol nėra išvaržos, valstybinėj ligoninėj nekompensuojama. Žinoma, jei pinigų yra, visada galima eiti į plastines klinikas. Bet aš nesirinkau šito varianto.