QUOTE(Ryziuke @ 2005 11 26, 15:55)
Sveiki,
pirmiausia atsiprašau, jei apie šitą gėlė tema yra
Nes nežinau jos pavadinimo, o pagal nuotrauką kažkaip nepavyko atrasti jos.
Žodžiu kokia čia gėlė?
ir kas jai atsitiko? kodėl taip darosi su lapais?
Padėkit išgelbėti gėlę
Kadangi prašai pagalbos, nors difenbachijomis nesidomiu, nors kažkada kai jos atsirado lietuvoje pati auginau, bet dirstelėjau internete kas apie jų problemas yra.
Žiūrint į paveikslėlius galiu pasakyti, kad tavo difenbachija gan gražiai nuauginta
Dabar taip, jeigu perlaistyta - tai galima nuspręsti pagal žemės kvapą - tegu pauosto, jei jaučiasi toks rūgštumas, tai galima manyti, kad augalas yra perlaistytas ir žemė užrūgo. Geriausias dalykas tada yra tiesiog persodinti į naują žemę. Esu eksperimentavusi tokiais atvejais palaistyti silpnu sodos tirpalu, kad pakelti pH, bet kuo baigėsi dabar jau gerai neatsimenu. Augalams, kurie turi stiprias šaknis (na kad ir difenbachija, tai gal užtektų šiek tiek pradžiovinti žemę).
Dabar žiūrėk:
http://www.ogrody.cv...niczkowych.html
nežinau kokiom kalbom skaitai, bet šie paveikslėliai iš tiesų sakytų, kad tai yra grybas. Ten parašyta, kokios 'ligos' pasitaiko dažniausiai dėl per gausaus ar per mažo laistymo, per didelės koncentracijos trąšų, netinkamos temperatūros ar drėgmės.
Priklausomai nuo ligos, augalas arba išmetamas arba izoliuojamas. Jeigu tai kažkas kaip parodyta su difenbachjos lapu (Pierścieniowa plamistość difenbachii), tai parašyta, kad reikia pažeistus lapus nuskinti ir purkšti atitinkamais preparatais (Zwalcznie: ...) Bet ko tai man įtarimas, kad lietuvoje tokių preparatų nėra (bravo, sarfun, baymat), bent jau neteko matyti
Taigi, sakyčiau, tegu patikrina žemę, koks ten jos būvis (per šlapia, per sausa), nuskina pažeistus lapus ir reikia laukti, jei vis tiek atsiras ir ant kitų lapų, tai gal bandyti bile kokiais priegrybiniais preparatais kokie yra pirkti (pvz. topaz ar pan.).
http://p6.ru/flowers/001a.htm
http://www.tarpgeliu...u/Dieffenbachia