Įkraunama...
Įkraunama...

Genetiniai tyrimai, baimė pagimdyti ligoniuką

[quote=Laukine25,2007 04 02, 12:31]
Sveikos busimosios ir esamos mamytes. Nezinau ar daznai pasitaiko kitoms, taciau labai bijau, kad nepagimdyciau nesveiko vaiko.
Tiesiog nezinau ka daryti ir kur kreiptis. Klausiau ginekologes, ji sako: ar yra gimineje turinciu kiskio lupa, vilko gomuri, daunu, psichiniu ligoniu?- Sakau: Ne. Tai sako eik ir gimdyk. Viskas ok.
Ar tai visas tyrimas? Juk gali visokiu apsigimimu buti... Be to, juk dauniukai ar kitoki ligoniukai taip pat kartoje gimsta pirma karta. Kas zino, gal man taip nutiks?
Ar yra budas issitirti nuo galimu komplikaciju ar apsigimimu, gal ka zinote, nes kazkaip nesinori tiketi, kad toks mano ginekologes "zodinis" tyrimas yra svarus.
Vasara ketiname susituokti ir labai norime vaikelio. Taciau ta baime, bijau visu pirma jos neisikalbeti, o antra, kad jei pastosiu ir toliau bijosiu, tai tikrai pakenks busimam vaikeliui...
Zinau viena, su tokia nelaime nesusitaikyciau, todel noriu kiek imanoma sumazinti rizika..... 4u.gif
[/quote

sveikos mamytes

As lapkriti pagimdziau berniuka su skilusia lupyte ir nesuaugusiu gomuriuku.Gal gali papasakoti tos mamytes kurios irgi tokiu vaikuciu turi kaip vaikuciams gijo zaizdos po operacijos?jei vaikutis nesusirgs mums poeracija lupytes darys vasario28d.
Atsakyti
sveikos,
na pirmieji genetiniai tyrimai daromi is kraujo, bei echoskopu ismatuojant sprando rauksle. nustatoma tikimybe del apsigimimu. jie atliekami 12 - 14 nestumo savaite. jei tikimybe didele, galima daryti vaisiaus vandenu tyrima, kuris jau tiksliai gali nustatyti apsigimimo pobudi.

galima eiti privaciai ar su siuntimu pas genetika, tada jums papildomai panagrines genetini gimines medi. mano sesuo laukiasi, o vyro sesuo neseniai vaikeli su dauno sindromu pagimde, todel ji emesi visu tyrimu. taciau tikimybe pagimdyti apsigimusi vaikeli pas ja maza, didesne tikimybe persileist atliekant vaisiaus vandenu tyrima, todel ji dabar laukia vaikelio. kraujo tyrimus dar pakartos veliau.
siais laikais nesvarbu ar tau 20 ar 45 m, bet rekomenduojama kraujo tyrimus pasidaryti, nes vaikucius su genetiniais apsigimimais pagimdo ir jaunos mamytes, ir ju vis daugeja.
Klaipedoje privaciai kraujo tyrimas Prisca Sorpo centre kainuoja 150 lt, ligonineje su siuntimu nieko nekainuoja. butina ta pacia diena ir echoskopija ir tyrimus daryt. va kol kas tiek ziniu smile.gif
Atsakyti
Man 28metai, bet nusprandziau pasidaryti genetini tyrima, man tai buvo baisiausia, kai pastojau, kad vaikas gali buti nesveikas. Nors nei mano, nei vyro seimoje nebuvo tokiu atveju... man vistiek buvo neramu, na, zinot, kiekvienai nesciai savo wink.gif Suplojom apie 500lt, dare ir echoskopija, ir kraujo tyrima.. jjie ten sako tik tikimybe, kad gali gimti nesveikas veikas. Tai man labai palengvejo ir galejau ramiai miegoti:)))
Sekmes visom! Svarbiausia, sveiku vaikuciu!
Atsakyti
Noriu perspeti planuojancias mamytes, kurioms gali reiketi genetiniu tyrimu, i Santariskes registruotis kuo skubiau. Norint speti pirmam vizitui 12 sav., tai nzn, nebent iskart menesiniu pirma diena registruotis reiktu, tikintis, kad vaikiukas uzkibs smile.gif Nes eiles ten - 3 men. blink.gif
Atsakyti
mb gimines vienoje linijoje visi serga sirdies ligomis.jo sese jauna,o sirdis daznai permusineja,tevas patyres keleta sirdies operaciju,mociute mire nuo infarkto,na ligos nevienodos,bet visos su sirdim susijusios,pats mb niekuo niekad nesiskunde...Polinkis jau tikrai yra,bet ar imanoma issitirti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Olialia86 @ 2010 10 15, 02:29)
labas mamytes,susidurem ir mes su beda... atrodo, nesioji leliuka,dziaugesi, lauki ir kad nieko blogo negali nutikti butent tau... as buvau nescia 21 savaite, priestai pasidarem ehoskopa 12savaitekaip priklauso, viskas gerai... su nekantrumu su vyru laukem 2o ehoskopo, nes labai norejomsuzinoti  vaikelio liti,planavom berniuka, nes mergyte turim(sveikut sveikutele, aciu Devui).. atejo ta ilgailauktadiena, daktare ziurejo, pasake kad berniukas, vyras net aiktelejo  is dziaugsmo, man akys pilnos asaru.. pavyko!!! bet paskui daktare ilgai ziurinedama  sako niekaip nematau  kairios rankyte.. musu maziukasneturejo kairios rankytes... nemoku apsakytu jausmu ta akimirka. nepatikejom,klaida!nuvaziavom i privaciaklinika, tas pats, i specialialigonine, tas pats!!! kodel? nera seimoj pas nieka taip... tiesiognutinka tokie dalykai paciojnestumo pradzioj, kad kaskokie gimdos siulai amputoja galunes.... daugelis nesuprasir nepateisins, betmes nusprendem sustadyti nestuma... sunku, bet galvojomne apie save, o vaikeli.. kuris galuzauges susitaikis su tuom, bet pries tai, darzelis,  mokykla, paugliste ir  daug asaru: KODEL AS KITOKS??????? mes bandysim po keliumenesiu ir tikrai  sventai tikim, kad tas pats vaikelis pas mus ateis ir bus sveikut sveikutelis... niekada nezinai ka gyvenimas tau yra paruoses ir ka turi  praeiti... nepraraskyt tik vilties  smile.gif

Na net nezinau ka be pridurti jei reikia atsisakyti vaikelio del to kad jis neturi rankytes,ziauriu...
Papildyta:
QUOTE(lassie172 @ 2011 04 25, 20:24)
O jeigu Jūsų vaikas per avariją netektų galūnės irgi jį nužudytumėt, kad iš jo nesityčiotu? smile.gif  kai prisimenu kokią nuostabią kolegę turėjom be dešinės rankos. Pasidarė karjerą, užaugino tris vaikus ir spinduliavo tokia linksma nuotaika ir šiluma bei meile aplinkiniams, tai atleiskit man, bet net bloga pasidaro perskaičius Jūsų postą. Lazda turi du galus..

Mano buvusio draugo dede taip pat gime be vienos rankos,na ir jis baige mokslus,sukure seima,turi nuosava fotografijos studija....turi vaiku ir yra visiskai pilnavertis zmogus,beje toks buvo ir vaikysteje ir paauglysteje,turejo draugu ir merginu. Man taip pat pasidare bloga perskaicius ta posta,tevai pasirinko tai kas patiems patogiau,vargsas vaikas. As ir sakyciau ta pati apie tai kad jei jau gimes vaikas netektu galunes tai ta mama tikriausiai ir nuzudytu,fui....
Atsakyti
Ale kokie mes visi sventi!
Man tai, tiesa pasakius, bjauru skaityt tokius postus. Teisiat zmones nepabuvoje ju kailyje, tai bent jau patyletumet geriau..
Kas cia zino, kaip susisuka mintys smegenyse suzinojus blogas naujienas. Visokiu zmoniu yra, bet nemanau, kad mums, nesuprantantiems ka tai reiskia, reikia rekti kokios motinos ziaurios, kad taip elgiasi ir pan..

Savo siuo postu neketinu palaikyt kazkokio elgesio ar teigti, kad reikia elgtis taip ir ne kitaip.. bet negaliu patylet, kai "sventieji" pradeda savo moralus.. Ne jums teisti!
Atsakyti
QUOTE(Bailarina @ 2012 04 04, 04:03)
Ale kokie mes visi sventi!
Man tai, tiesa pasakius, bjauru skaityt tokius postus. Teisiat zmones nepabuvoje ju kailyje, tai bent jau patyletumet geriau..
Kas cia zino, kaip susisuka mintys smegenyse suzinojus blogas naujienas. Visokiu zmoniu yra, bet nemanau, kad mums, nesuprantantiems ka tai reiskia, reikia rekti kokios motinos ziaurios, kad taip elgiasi ir pan..

Savo siuo postu neketinu palaikyt kazkokio elgesio ar teigti, kad reikia elgtis taip ir ne kitaip.. bet negaliu patylet, kai "sventieji" pradeda savo moralus.. Ne jums teisti!

Ale mes ne sventos taip pat smile.gif ir as neteisiu bet issakau savo nuomone,ta mama pasielge neteisingai kad ir kaip bandant ja pateisinti.Bjauru yra skaityt jos postus o ne musu,nes kai pazysti zmogu kuris taip pat be rankos ir zinai kad jis yra visiskai visavertis zmogus tai tada tikrai labai liudna darosi kad kazkas zudo maza zmoguti del to.
Na gerai susisuka mintys,bet tai tad visiems kuriems susisuka mintys leidziam elgtis kaip nori ir ginam juos visus, tada jau bus tikrai nebesventa sioj zemeje verysad.gif ``ai viena primusiu,kita nuzudysiu ,kitam dar ka nors padarysiu,nes man mintys susisuko,nes nera taip kaip as noriu`` - ar sitaip reikia elgtis? paziureciau kas butu tad jei visi netrukdomi galetu taip elgtis
Ir sakau dideli TAIP si motina ziauri.

Atsakyti
QUOTE(imdigo @ 2012 04 05, 15:02)
Ale mes ne sventos taip pat  smile.gif ir as neteisiu bet issakau savo nuomone,ta mama pasielge neteisingai kad ir kaip bandant ja pateisinti.Bjauru yra skaityt jos postus o ne musu,nes kai pazysti zmogu kuris taip pat be rankos ir zinai kad jis yra visiskai visavertis zmogus tai tada tikrai labai liudna darosi kad kazkas zudo maza zmoguti del to.
Na gerai susisuka mintys,bet tai tad visiems kuriems susisuka mintys leidziam elgtis kaip nori ir ginam juos visus, tada jau bus tikrai nebesventa sioj zemeje verysad.gif ``ai viena primusiu,kita nuzudysiu ,kitam dar ka nors padarysiu,nes man mintys susisuko,nes nera taip kaip as noriu`` - ar sitaip reikia elgtis? paziureciau kas butu tad jei visi netrukdomi galetu taip elgtis
Ir sakau dideli TAIP si motina ziauri.


Zinau, kad man kaip mamai suzinojus sia zinia butu be galo skaudu ir liudna, kad tai nutiko su mano vaikuciu. Bet cia viso labo rankyte, ne koks paralyzius ar protinis apsigimimas. O be to ir tas vaikutis gimes be rankytes puikiai issiugdytu igudzius vienos rankytes, kaip mes abieju ir gyventu pilnaverti gyvenima. Neesam mes nei barbes nei kenai, kad turetume laikytis kazkokiu standartu... Jei geras zmogus, tai jis ar tures ar netures rankos - jis bus mylimas, gerbiamas aplinkiniu. Sitos mamos as nepateisinu ir irgi buvo bjauru skaityti si posta. Leiskit paklaust kaip ji aukleja savo turima dukra???? Juk nuo musu paciu ir priklauso patycios darzeliuose, mokyklose, menkinimas kitu ir t.t.
Linkiu visoms sveiku vaikuciu ir pateisinu mamas, kurios nutraukia nestumus del vaikuciu paralyziaus, protinio apsigimimo ar kazkokiu negaliu, kurios neleistu vaikuciams gyvent pilnavercio gyvenimo ir jie jaustu kazkoki skausma gyvendami...
Papildyta:
Pritariu imdigo postui, kad tos mamos negalima pateisinti drinks_cheers.gif
Atsakyti
doh.gif

Jau juokinga darosi.. biggrin.gif Gal dar pradėkime skirstyti kada abortas yra pateisinamas dalykas, o kada ne??
Nebuvo anksčiau jokių tyrimų, visos gimdydavo vaikus tokius, kokie jie būdavo, su apsigimimais ir be jų.. Gamta jau taip sudėliojo, kad yra keletas apsigimimų, su kuriais naujagimiai išlieka gyvybingi. O kitos genetinės "klaidos" sukelia savaiminį persileidimą (apie kuriuos moterys net nenutuokia, nes jie būna anktyvose vystymosi stadijose).

Ką aš norėjau pasakyti, tai kad anot jūsų, motina, kuri nusprendžia negimdyti vaiko dėl rankelės yra žudikė, o ta, kuri atsisako protiškai atsilikusio vaiko gali būti pateisinama? O tai jeigu jūsų buvęs sveikas vaikas susirgtu meningitu ir liktų protiškai atsilikęs irgi žudytumėt?? (Kiek prisimenu buvo panašus klausimėlis apie rankos netekimą).

Ir jums Rima123, į jūsų sakinį "kurios neleistu vaikuciams gyvent pilnavercio gyvenimo ir jie jaustu kazkoki skausma gyvendami..." аš galiu pasakyti tik tiek, kad tokį pati nepilnavertiškumo jausmą gali sukelti ir rankos neturėjimas. O kadangi vaikas yra sveikai mąstantis, jam būtų skaudu. O vaikai, kaip žinia, yra žiaurūs, prisako dalykų, kurie kitus vaikus (net ir visiškai sveikus!!) verčia pakelti prieš save ranką. Štai apie ką aš manau mąsto motinos, kai žengia tokį žingsnį.

Žodžiu, tema ne apie moralines vertybes iš tiesų, o apie genetinius tyrimus. Bet mane vis dar siutinat su savo pasisakymais. Čia mano paskutinis postas bandant atvest į protą, kad čia ne jums skirstyt kategorijas į pateisinamus ir nepateisinamus abortus. Tuščias reikalas smile.gif
Atsakyti
BAILARINA tai pasijuok, jei jau taip juokinga... Bet ranka tai ne protukas ar sunkus kuno paralyzius su pragulom ir nuolatiniu skausmu... tad nemanau, kad cia yra ka lyginti!!!
Atsakyti
QUOTE(Rima123 @ 2012 04 07, 21:08)
tad nemanau, kad cia yra ka lyginti!!!


Taip pat nėra ko skirstyt koks abortas yra pateisinamas, o koks smerktinas.
Dėl to ir juokiuosi iš jūsų.
Atsakyti