Neseniai verčiau iš užsienio klb. vieną mokslininkų tyrimais pagrįstą straipsnį, galiu pacituoti:
Vienas iš labai paplitusių
mitų:
Kūdikis žįsdamas gauna viską, ko jam reikia jau per pirmąsias 5-10 žindymo minučių.Faktas: Vyresni mažyliai iš tiesų gali per pirmąsias 5-10 min ištraukti didžiąją dalį pieno, bet neteisinga apibendrinti tai ir taikyti visiems. Naujagimiai, dar tik pradėję mokytis žįsti, ne visada efektyviai tai daro. Dažnai jiems prireikia kur kas daugiau laiko pasisotinimui. Tai kiek pieno ištraukia kūdikis priklauso ir nuo motinos organizmo ypatumų: kai kurioms pienas ima tekėti iškart, kitoms po kurio laiko, dar kitoms pienas gaminasi per vieną maitinimą keletą kartų, nedidelėmis porcijomis. Geriausia būtų nespėlioti maitinimo trukmės, o leisti kūdikiui žįsti tol, kol pamatysite kad jis pasisotino, ar pats paleis krūtį, atsipalaiduos.
Kitas dalykas, dėl maitinimosi iš abiejų krūtų per vieną kartą:
Mitas: Maitinanti motina būtinai turi pasiūlyti kūdikiui pieno iš kiekvienos krūties per vieną maitinimą.
Faktas: Svarbu yra duoti iki galo ištraukti pieną iš vienos krūties, net jei iš antros krūties per šį maitinimą jau nebegers. Kuo labiau ištuština krūtį, tuo daugiau išgeria pieno, turinčio daugiau kalorijų, o jei anksčiau laiko duosite žįsti antrąją krūtį, kūdikis gaus daugiau pirminio pieno, ne tokio turtingo medžiagomis, dėl to kūdikis gali būti neramus ir priaugti mažiau svorio. Pirmosiomis savaitėmis daugelis mamų duoda abi krūtis per vieną maitinimą, kad susireguliuotų pieno gamybos kiekis.
Labai teisinga, man tai pasitvirtino praktikoje. maitinu iki siol. Buvo kai po 3 val guledavau, o po 40 min vel nori. Buvo kai po 1 min nenori.