Įkraunama...
Įkraunama...

Verkiant sustoja kvėpavimas

QUOTE(Nenka @ 2013 06 07, 09:16)
Mano sunui dabar jau 1,8 m. tai ismokom daugiau maziau kontroliuoti. Tiesiog kai pradeda rimtai verkti, reikia neparodyti, kad tu issigasti, kalbini ramiu tonu, graziai pasakai, kad cia nieko tokio ir tt. jei matau, kad tai neveikia, tada staigiai kilsteliu ji i ora, arba parodau kur kokia katyte eina ar kas, bet taip staigiai, kad jis net nesupranta eina ta kate ar ne. O jei as bunu kitam kambaryje, vyras salia buna, tai sunui uzatenka pamatyti mane, kad as pasirodau akiratyje ir jis normaliai ikvepia. Na o jei jau nieko nepavyksta padaryti, tai tiesiog paguldai ant ranku gulsciai ir kalbini, snekini, bet tik reikia viska ramiu tonu daryti, nes jei busi susinervinus ar reksi, pastebejau, kad jis ilgiau neatsikelia po nualpimo.Maniskis jei jau mato, kad jam bus dusimas ir musu nera salia, tai lipa kur auksciau, ar ant sofos ar ant kazkur, kad tik pasiliptu auksciau, tada ikvepia normaliai. Pastebejau, kad tikrai tu spazmu pamazejo tfu tfu tfu. kantrybes mamytes ir stiprybes, isaugsit tikrai, kol dar visai maziukas, tai jam paciam baisu kas ir kaip, o veliau ismoksta jie savo spazmus suvaldyti, tik reikia ramaus tono ir viskas bus ok  4u.gif


Geriau jau jie neismoktu valdyti tos situacijos, nes gali buti taip, kad prades specialiai sukelti sau tokia busena ir taip terorizuoti tevus. Atsargiai sioje vietoje. Maniske niekada nesuprato, kas jai vyksta, ir aciu dievui viskas baigesi ir to net neprisimenam.
Tiesa, mums ramus tonas tikrai nebutu pagelbejes, nes uzsirekes vaikas nieko negirdi. Turedavom nukreipti demesi kazka padarant staiga - parodyti, pabarbenti i langa, sushukti, zodziu, kazka garsiai smile.gif Linkiu atrasti savo buda, o anksciau ar veliau sia bedele isaugsite ir pamirsite 4u.gif
Atsakyti
o negali taip pamirsti kvepuot nakti?

as suprantu kai taip nutinka didesniems, t.y virs metu, tada ir verkimu jau gal maziau buna... o dar net nesedintis kudikis, juk viska verkimu pasako...

beje ar kaskart ir pritruktu oro verkiant jusu vaikams, jei nepavyktu nukreipti demesio? ar cia nebutinai kaskart taip turi but isiverkus?
kaip tada kraujo paemimas, skiepai? kaskart gaivint?

man dar baisiausia, kad o jei nepredes kvepuot ilgai... unsure.gif zodziu, as baisioj panikoj ir labai bijau but viena su vaiku blush2.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Solopgang @ 2013 06 07, 20:33)
o negali taip pamirsti kvepuot nakti?

as suprantu kai taip nutinka didesniems, t.y virs metu, tada ir verkimu jau gal maziau buna... o dar net nesedintis kudikis, juk viska verkimu pasako...

beje ar kaskart ir pritruktu oro verkiant jusu vaikams, jei nepavyktu nukreipti demesio? ar cia nebutinai kaskart taip turi but isiverkus?
kaip tada kraujo paemimas, skiepai? kaskart gaivint?

man dar baisiausia, kad o jei nepredes kvepuot ilgai...  unsure.gif  zodziu, as baisioj panikoj ir labai bijau but viena su vaiku  blush2.gif  doh.gif


As ne gydytoja, bet nemanau, kad galetu pamirsti kvepuoti nakti kai ramiai miega. Mano dukrai buvo 8 men, kai pirma karta tai nutiko, nuslydo nuo laiptu ir labai issigando, pradejo labai rekti ir nualpo..
As paskui jau atpazindavau, kuris rekimas gali privesti prie nualpimo - tai nebudavo paprastas verkimas - ten jau budavo kazkas tikrai rimta, dazniausiai uzsigavus. Tikrai nebutinai tas verkimas gali privesti prie to. Imant krauja ar darant skiepus tokiu bajeriu niekada nebuvo smile.gif
Sita busena skaitosi kaip "nekenksminga"vaikui. Bet jei ilgai nekvepuos, kviesite greitaja, darysite dirbtini kvepavima, veshite i ligonine...Na, juk tikrai kazka darysite..Kol tai neatsitiko, ramiai pagalvokite, ka darysite tokioje situacijoje (as kazkaip nesusimasciau apie tai kazkodel tongue.gif )Stenkites, kad iki to tiesiog neprieitu..
Ai, dar prisiminiau viena dalyka - kai isirekdavo arba jau net nualpus - pusdavom i veiduka, kazkaip padedavo. Pabandykit.
Atsakyti
QUOTE(MaiMa @ 2013 06 07, 23:03)
Ai, dar prisiminiau viena dalyka - kai isirekdavo arba jau net nualpus - pusdavom i veiduka, kazkaip padedavo. Pabandykit.


o kaip suprast kai vaikas nualspta? nes jei ima melynuot be otro, issiziojas tiesiog guli, tai suglemba kai nualpsta?
Atsakyti
QUOTE(Solopgang @ 2013 06 07, 21:51)
o kaip suprast kai vaikas nualspta? nes jei ima melynuot be otro, issiziojas tiesiog guli, tai suglemba kai nualpsta?


Musiske nemelynuodavo - ji suglebdavo, tai sakau, kad nualpo.
Atsakyti
o kokie neurologai dirba tuo klausimu (kaune), vistik noretusi pasikonsultuoti, suzinot daugiau apie sia liga, jei taip ji vadinama..
gal vistik galetu kazka patarti.. g.gif
nes bijau likti namie viena doh.gif o tie 3 ar 5 metai taip toli.. sad.gif
Atsakyti
Mano dukra apie 1,5 metu irgi pradejo alpinėti verkdama, pajuoduodavo ir suglebdavo.
Poliklinikoj pediatre pareiškia, kad turiu ją palikti kitam kambary, lai isterikuoja...ir nereikia čia neuologo konsultacijos.

Tada pati suiradau Ruta Matulevičiene, tai ji laba gerai deagnozavo ir viską išaiškino, kap elgtis, kad vaikas neimtų manipuliuoti savo busena.

Angliškai breath holding spell vadinasi ši busena.

Beje dydžioji dals mažyliu, apie 95% išauga šiuos alpinėjimus iki 5 metų.

Mūsiškė apie 3 metus baigė.

Atsakyti
[qu Šiaip rašo, kad nieko nedarant vaikui, per minutę kvėpavimas vėl atsiranda. Bet mes niekada nelaukdavom. [/quote]
Mano vyresniam sūnui taip atsitinka. Dabar jau retai. Aš laukiu, kol įkvėps. Nes dėl staigaus išgąsčio ar skausmo spazmuoja bronchus ir vaikas negali įkvėpt. Kai spazmas praeina - įkvepia. Mažam pūsdavau į burnytę, bet man atrodo, kad jam nuo to tik blogiau būdavo. Vaizdas, aišku, baisus, vyras pradeda panikuot ir šaukt: kvėpuok, kvėpuok.

Ar yra kam buvę, kad vyresnis vaikas patiria šiuos spazmus? Mūsų atveju, tai tikrai nėra manipuliacijos priemonė. Jau kurį laiką jų nebuvo, o per pask mėnesį - 2.
Atsakyti
Mano sunui irgi tokia pat problema nuo puses metu.. verysad.gif Pasakykit prasau,kaip su darzeliu,ar kas nors vede vaikus i darzeli ? Nes as bijau del vaiko ir isivaizdoju kaip issigas aukletojos pamaciusios toki prepoli...Mums jau 2 metukai ir du menesiai,bet prepoliai nors ir reti,bet dar ira..Galvoju buti namie su vaiku,kol jie nepraeis galutinai...o gal kaip tik darzelis nukreips vaiko demesi ir jie greiciau pasibaigs g.gif
Atsakyti
QUOTE(Asiulia @ 2013 09 12, 21:29)
Mano sunui irgi tokia pat problema nuo puses metu.. verysad.gif Pasakykit prasau,kaip su darzeliu,ar kas nors vede vaikus i darzeli ? Nes as bijau del vaiko ir isivaizdoju kaip issigas aukletojos pamaciusios toki prepoli...Mums jau 2 metukai ir du menesiai,bet prepoliai nors ir reti,bet dar ira..Galvoju buti namie su vaiku,kol jie nepraeis galutinai...o gal kaip tik darzelis nukreips vaiko demesi ir jie greiciau pasibaigs g.gif


mums sake iki 5 metu gali but, tai tiek namie nebus galimybes augint... nors dar iki darzelio toli, bet irgi neramu kaip tenai... doh.gif
Atsakyti
Kas lecia darzeli..jie kaip ir sutinka priimti toki vaika,bet seseliai reikia pazymos,kad vaikutis ''serga'' tokia liga...nuejau pas neurologa,sake kad gauti pazyma,reikia atsigulti i ligonine,padaryti visus tyrimus,o ju tikrai nemazai..daktarai turi pamatyti ta priepoli..ir t.t...Zinot,as norejau po truputi ji vesti,po kelias valandas su savo prieziura(t.y. be pazymos)..jam labai patinka darzelis,jis zino kad ten linksma,nes brolis darzeli lanko..supratau,kad,jie taip nenori...nusprendziau nekankinti vaiko ligoninese..pakentesim,pabusim namie..reteja istikruju tie priepoliai,tai manau iki 3 metuku tikrai praeis..Skaiciau,kad priepoliai praeina kada vaikas pradeda sneketi..nes kol jis nesneka,visus savo nepasitenkinimus ir jausmus isreiskia verksmu..nuo to ir priepoliai.. P.S. Neurologe sake,kad jis ne invalidas...Buna per priepolius mano vaikas praranda jiegas ir krenta ant zemes,aukletojos gali to nepastebeti,nukris,isidauz i koki spinteles kampa ar su galva ant asvalto ir ka??? invalidas!!! Aisku as cia apie baisiausius dalykus sneku..bet negalima ir to pamirsti..Tik su musu prieziura musu vaikuciai sveiki,mes saugojam juos..Tai kodel tada daktarai taip lengvabudiskai ziuri i sita ''liga'',tai atsiprasau ne sloga..
Atsakyti
Mano berniukui (antras vaikas šeimoje) irgi tokie priepoliai budavo gan dažni, draugu rate irgi antri vaikai tokiu bedu turedavo, tai netgi vadindavom sekancio vaiko sindromas smile.gif I gyd del sios bedos niekad nesikreipiau, esu tik bendrai uzklausus, tai gyd zinojo apie ka kalbu tiesiog pasiule vandeniu aptaskyti kai ilgiau neikvepia. Purtyti neverta nepadeda, tikrai itk dar labiau gasdinsit vaika.
Musu vaikui tokie priepoliai anksti prasidejo gal nuo kokiu 6 men, ir visi man siejasi tik su oziais ir jo nepasitenkinimu kazkuom, tai nebudavo kai jis uzsigauna, Dazniau kai ivyksta kazkas ne pagal ji. Tad ir gaudavos, kad vengi tokiu situaciju. Na pvz atsimenu tokius priepolius, vakarais, kai paguldai miegot ir nori eit pati nusipraust ir gultis, tai jam labai netikdavo, kad as iseinu is kambario, dedavo va taip rekt ir neikvepia, melynuoja apie lupas, suglemba.
Kai jau didesnis del kokiu daiktu taip uzsioziuodavo, tai yra gaves ir i sikne, tai galiu tik pasakyt nebandykit, mamos, nes tikrai nepadeda, trypia, neikvepia, nesivaldo, suglemba krenta ant zemes be jegu.
Zodziu kantrybes, ir tik ramiai, kad ir kaip sunku buna, raminti ir nusileisti wink.gif Musiskiui jau beveik 3 metai, tai nepamenu kada turejom toki priepoli, o budavo jie kas men ir net dazniau. Nera buve tokio priepuolio viesai, tik namie. Ir aisku kai jauti kas gali provokuoti to nedarai. Na mano pvz eidavau praustis kai tik jis uzmiega, per aplinkui gauna ko reikia. Tikrai stebi tada situacija ir ziuri, kad neissaukt tokio priepolio.
Darzeli lanko kaip priklauso ir ne minties nekylo, kad gali but problemu, priepoliai ji istinka dazniausiai prie manes, arba kai man reikdavo iseit, kai as negaliu jo paimt ir pan. Nera ne sykio sakiu aklyte kad kazkas panasauas yra buve. Ir klausus esu. B
Bet tikrai galiu patvirtint, kad vaikas yra ir judrus(na kaip visi berniukai) ir tikrai jautrus, issiskyrimas su mama po siai dienai yra labai sunkus. I dazeli einam antri metai ir kas ryta verkiam. Jei kazkas nepavyksta i asaras ir nervuojames, bet nebemelynuojam wink.gif
Atsakyti