Įkraunama...
Įkraunama...

Ar galima krikštyti vaikus antrą kartą?

QUOTE(laureta @ 2008 05 06, 22:50)

Įdomu pasidarė blink.gif KUO?
Atsakyti
QUOTE(jbs @ 2008 04 30, 16:34)
Su tokia močiute daugiau nebesisveikinčiau. Nepriklausomai nuo to, ar tai būtų mama ar anyta. Niekas be tėvų sutikimo neturi teisės užsiimti tokia saviveikla. O kas, jei aš išvis savo vaikui nenoriu priklijuoti jokių sakramentų, kol jis neužaugs ir pats neapsispręs, kokią religiją priimti ir ar išvis priimti?  blink.gif Nedovanočiau tokio įžūlumo.


su anyta gal ir aš nesisveikinčiau rolleyes.gif bet su mama dėl tokio nieko blink.gif
sakramento nieks neklijuoja nei ant kaktos, nei kur kitur. jei užaugs netikintis, tai ir užaugs. o gal pats į kunigus išeis, net tau prieštaraujant.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2008 05 08, 20:55)
Įdomu pasidarė blink.gif KUO?

ji moteris, jis vyras, kunigas.
Atsakyti
QUOTE(laureta @ 2008 05 09, 00:55)
ji moteris, jis vyras, kunigas.

lotuliukas.gif Kad močiutė moteris, o kunigas vyras aš nutuokiau ir neklausiau kuo močiutė skiriasi nuo kunigo lotuliukas.gif
Kuo skiriasi krikštas, kurį suteikė močiutė nuo to kurį suteikia kunigas?
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2008 05 10, 16:44)
lotuliukas.gif Kad močiutė moteris, o kunigas vyras aš nutuokiau ir neklausiau kuo močiutė skiriasi nuo kunigo lotuliukas.gif
Kuo skiriasi krikštas, kurį suteikė močiutė nuo to kurį suteikia kunigas?

skiriasi kriksto apeigos. na moteryte ir palyginai mociutes kriksta ir kunigo kriksta. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(laureta @ 2008 05 11, 18:11)
skiriasi kriksto apeigos. na moteryte ir palyginai mociutes kriksta ir kunigo kriksta.  doh.gif


tai apeigose esmė? g.gif močiutės ir kunigo krikštas niekuo nesiskiria cool.gif tiesą sakant, tingiu ieškotis ginčo pradžios, tai aplinkybių nežinau blush2.gif bet mano tėvą Sibire taip pat moterytės pačios pakrikštijo, nes kunigų nebuvo. tai grįžus į Lietuvą "perkrikštyti" nereikėjo. nors jeigu yra galimybė, kad krikštytų kunigas, tai jis turėtų ir krikštyti.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2008 05 11, 19:09)
tai apeigose esmė?  g.gif močiutės ir kunigo krikštas niekuo nesiskiria  cool.gif tiesą sakant, tingiu ieškotis ginčo pradžios, tai aplinkybių nežinau  blush2.gif bet mano tėvą Sibire taip pat moterytės pačios pakrikštijo, nes kunigų nebuvo. tai grįžus į Lietuvą "perkrikštyti" nereikėjo. nors jeigu yra galimybė, kad krikštytų kunigas, tai jis turėtų ir krikštyti.

butent. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2008 05 11, 21:09)
tai apeigose esmė?  g.gif močiutės ir kunigo krikštas niekuo nesiskiria  cool.gif tiesą sakant, tingiu ieškotis ginčo pradžios, tai aplinkybių nežinau  blush2.gif bet mano tėvą Sibire taip pat moterytės pačios pakrikštijo, nes kunigų nebuvo. tai grįžus į Lietuvą "perkrikštyti" nereikėjo. nors jeigu yra galimybė, kad krikštytų kunigas, tai jis turėtų ir krikštyti.

butent
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2008 04 26, 07:58)

(V. Kas gali krikštyti?
1256  Paprastai krikštija vyskupas ar kunigas, o Lotynų Bažnyčioje ir diakonas.52 Reikalui esant, pakrikštyti, ištardamas trejybinę formulę, gali kiekvienas žmogus, net nekrikštytas,53 jei tik turi reikiamą intenciją, būtent nori atlikti tai, ką krikštijant atlieka Bažnyčia. Pagrindas Bažnyčiai sutikti su tokia galimybe yra Dievo troškimas išganyti visus žmones54 ir Krikšto būtinumas išganymui.55 )



manau cia viskas ir pasakyta,kriksto esme,kad Dievo troskimas isganyti visus zmones ir kriksto butinumas isganymui.
Atsakyti
man taip pat pasidare labai idomu ar galima pakeist viena is kriksto tevu?
Musu vaiko kriksto teveliai nebuvo susituoke kai krikstijo mano vaika, o paskui ju keliai issiskyre, mes visiskai nepalaikome santykiu su kriksto mama, o taip norisi, kad vaikas turetu puikia ir mylincia kriksto mama.
Ar tokiu atveju imanoma ka nors pakeist?
Gal kas susidure su panasia situacija?
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2008 05 12, 15:09)
manau cia viskas ir pasakyta,kriksto esme,kad Dievo troskimas isganyti visus zmones ir kriksto butinumas isganymui.

Močiutė ir troško , kad kūdikis būtų išganytas. Jai pasirodė, kad jis prie mirties, todėl jį ir pakrikštijo( berods taip rašė). Atliko krikšto apeigas kaip nurodyta liejo vandenį ir tarė žodžius taip pat kaip kunigas. Tai kur šio krikšto skirtumai nuo to, kurį būtų teikęs kunigas? Viskas atlikta kaip reikia ir krikštas įvykęs, galima džiaugtis, kad kūdikis pakrikštytas bigsmile.gif

QUOTE(picolo @ 2008 05 21, 20:42)
man taip pat pasidare labai idomu ar galima pakeist viena is kriksto tevu?
Musu vaiko kriksto teveliai nebuvo susituoke kai krikstijo mano vaika, o paskui ju keliai issiskyre, mes visiskai nepalaikome santykiu su kriksto mama, o taip norisi, kad vaikas turetu puikia ir mylincia kriksto mama.
Ar tokiu atveju imanoma ka nors pakeist?
Gal kas susidure su panasia situacija?

Turite galimybę palaikyti santykius. Susiraskite tą krikšto mamą. Juk jei tikroji mama vaiką palieka, tai nemanote, kad kita moteris galėtų tapti tikra to vaiko mama? Taigi ir tikra krikštamote niekas daugiau jau netaps. Bet negi tai kliūtis jūsų draugėms mylėti jūsų vaiką, rūpintis jo katalikišku auklėjimu? Krikšto mamos nebeturite, bet kaip ir netekus tikrosios mamos, jos pareigas galite perimti ir rūpintis vaiku. Nebent norite kažką įpareigoti dovanoti dovanas per Kalėdas, gimtadienius..?.. juk daugelis žino tik tokią krikšto tėvų funkciją - nešti dovanas verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(picolo @ 2008 05 21, 19:42)
man taip pat pasidare labai idomu ar galima pakeist viena is kriksto tevu?
Musu vaiko kriksto teveliai nebuvo susituoke kai krikstijo mano vaika, o paskui ju keliai issiskyre, mes visiskai nepalaikome santykiu su kriksto mama, o taip norisi, kad vaikas turetu puikia ir mylincia kriksto mama.
Ar tokiu atveju imanoma ka nors pakeist?
Gal kas susidure su panasia situacija?

Mums panasi situacija,bet kadangi prisiskaiciau,jog perkrikstyti vaiko negalima,tai to ir nesiekiu.Noreciau tiesiog anuliuoti viena is kriksto tevu vaiko kriksto liudijime.Kiek zinau,uztenka ir vieno kriksto tevo.Nebutinai tai turi but pora,o kadangi musu su vienu is kriksto tevu pasauleziura ir mastymas nesutampa,negaliu pateisinti kai kuriu jo poelgiu,tai nenoreciau,kad kada mano vaikas butu vedamas tuo,man atrodanciu neiteisingu keliu.Nezinau ar kuri nors ka nors supratote,bet tiesiog nenoriu,jog tas zmogus mano vaikui butu nekazi koks pavyzdys.Iki krikstynu mazai su tuo zmogum bendravom,tad gerai nepazinau(nors artimas giminaitis),o aplinkybes verte taip pasielgti,kad tapo musu mazelio vienu is krikstateviu.

Mamytem patarciau,pries renkant vaikui kumas pagalvot,ar gerai pazystate ta zmogu.Ar tas zmogus pades jums vaika vesti krikscionybes ir dorybes keliu,koks jis pavyzdys bus jusu atzalai.Kriksto tevai tikrai ne del kalediniu ar gimtadienio dovanu,as juose izvelgiu kur kas didene prasme.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sms-as: 22 birželio 2009 - 23:49