Įkraunama...
Įkraunama...

Ar galima krikštyti vaikus antrą kartą?

QUOTE(Zuze @ 2006 06 01, 09:05)
O ka mums daryti g.gif
Mano dukryte tik gimus pateko i Santariskiu reanimacija verysad.gif ,kur melsdami Dievulio pagalbos ir pakrikstijom.Dabar noretume kaip ir sventes kazkokios ax.gif ,noretume kad ir mazoji turetu kriksto suknele,kriksto zvake ir tauriojo gerimo butelaite su uzrasytais palinkejimais...Aisku galima butu viska nupirkt,bet juk tai jau nebus tikra...
Tai ,sakau,gal tokiems atvejams yra kokiu nors isimciu g.gif  4u.gif

Jei gerai supratau krikštijote patys, be kunigo, tada reikia nueiti į bažnyčią krikšto papildymui. Kunigas vandens nebepils, bet pateps šventintais aliejais, įrašys į bažnytines knygas, ta proga ir galėsite surengti šventę.
Niekaip nesupratau temos autorės, kuri nori perkrikštyti vaikus vien dėl to, kad jų krikštas įvyko be jos sutikimo, ar tai ne per didelis susireikšminimas? Sakramentui pritaria, krikštyti nori, bet atrodo, kad svarbiausia, "kad būtų, kaip aš pasakiau"... Atsiprašau, jei ne taip supratau.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 08 20, 07:13)
Jei gerai supratau krikštijote patys, be kunigo, tada reikia nueiti į bažnyčią krikšto papildymui. Kunigas vandens nebepils, bet pateps šventintais aliejais, įrašys į bažnytines knygas, ta proga ir galėsite surengti šventę.
Niekaip nesupratau temos autorės, kuri nori perkrikštyti vaikus vien dėl to, kad jų krikštas įvyko be jos sutikimo, ar tai ne per didelis susireikšminimas? Sakramentui pritaria, krikštyti nori, bet atrodo, kad svarbiausia, "kad būtų, kaip aš pasakiau"... Atsiprašau, jei ne taip supratau.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Antra karta krikstyti negalima. Jusu vaiku Krikstas yra uzregistruotas baznytinese knygose.
Jeigu to nebutu (bet siais laikais jau nebeimanoma) galima krikstyti su salyga. Vadinasi, kad jeigu nebuvo krikstytas, tai krikstijame, o jeigu buvo krikstytas, liudininku ir irasu nera, tuomet krikstijama su salyga.
Labai gaila, kad taip nutiko su tavo vaiku.
Siaip baznycioje galim pasiteirauti, kaip tevas paaiskino kunigui, kur yra vaiko motina. Juk tokia svente baznycioje turi buti motina ir tevas (jei jie yra veiksnus ir sveiki).
Atsakyti
Mano sesuo ruošiasi perkrikštint savo dukrą. Taip jau nutiko,kad mergaitė liko be krikšto tėvų ( jie nemirė,tiesiog šeimos susipyko) verysad.gif . Mano sesuo gyvena Amerikoje ir ten pasak kunigų tai galima daryti.
Atsakyti
QUOTE(Danielle @ 2008 03 14, 16:07)
Mano sesuo ruošiasi perkrikštint savo dukrą. Taip jau nutiko,kad mergaitė liko be krikšto tėvų ( jie nemirė,tiesiog šeimos susipyko) verysad.gif . Mano sesuo gyvena Amerikoje ir ten pasak kunigų tai galima daryti.


Niekada negirdejau. Reikes man Amerikoje mano vyresnele perkrikstyti. Bet jeigu katalike, tai nelabai iseis. Dievas juk visur vienodas. Nebent kitoks tikejimas.
Atsakyti
QUOTE(laureta @ 2008 03 14, 19:20)
Niekada negirdejau. Reikes man Amerikoje mano vyresnele perkrikstyti. Bet jeigu katalike, tai nelabai iseis. Dievas juk visur vienodas. Nebent kitoks tikejimas.

Tikėjimas tas pats smile.gif . Ten iš vis galima krikšto tėvus įrašyti į liudidijimą,nors jie pvz.yra Lietuvoje. O vietoje jų per ceremoniją pabūna kiti žmonės doh.gif .
Atsakyti
QUOTE(Danielle @ 2008 03 15, 16:15)
Tikėjimas tas pats smile.gif . Ten iš vis galima krikšto tėvus įrašyti į liudidijimą,nors jie pvz.yra Lietuvoje. O vietoje jų per ceremoniją pabūna kiti žmonės doh.gif .


As nelabai tikiu. Kaip forumo dalyves sako, manau kad tai briedas
Atsakyti
...Manau kad isviso vaiku negalima krikstyti,o dar antras kartas kazkoks apsurdas.. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Fotik @ 2008 03 16, 18:03)
...Manau kad isviso vaiku negalima krikstyti,o dar antras kartas kazkoks apsurdas.. schmoll.gif


O kodel negalima? Jeigu gime kataliku seimoje, tai taip priimta, kad reikia pakrikstyti, jeigu teveliai to nori. Apie antra kriksta negirdejau. Cia daugiau butu aktualu jeigu nezinai ar esi krikstytas ar ne ir nera liudytoja, tai tuomet galima krikstyti antra karta bet su salyga.
Atsakyti
QUOTE(laureta @ 2008 03 16, 19:30)
O kodel negalima? Jeigu gime kataliku seimoje, tai taip priimta, kad reikia pakrikstyti, jeigu teveliai to nori. Apie antra kriksta negirdejau. Cia daugiau butu aktualu jeigu nezinai ar esi krikstytas ar ne ir nera liudytoja, tai tuomet galima krikstyti antra karta bet su salyga.



Nezinau ka ten kataliku baznycia sako,tik zinau,kad krikscionybes pagrinduose ,to nera parasyta,juk Jezus ir kirikstijosi pas Jona krikstytoja suauges,pagaliau,paskaicius sventa rasta ir Paulius ir Petras niekur nemini,kad reiketu vaikus krikstyti,o atvirksciai pasako,pamokina kas yra krikstas ir, kad krukstintis turi zmogus suauges, kuris supranta ka daro,Jis(Paulius) ten grazei kriksta sutapatina,su suzadetuvem,kad krikstindamas tu pasizadi tiketi ir sekti Kristumi,juo tiketi...Tai gi klausimas ar vaikas gali i toki klausima atsakyti,kai klausemas, ar tiki Dievu?ar pasizadi sekti,jo palikimu,kas parasyta naujame tastemente???? kaip jis(vaikas) atsakys?jei daznas tevelis net nezino kas tai yra ,o ka kalbeti,jei retas kuris skaites,nezino kas jam palikta,tastamentu.. 4u.gif





www.fotik.lt
Atsakyti
QUOTE(Fotik @ 2008 03 16, 19:46)
Nezinau ka ten kataliku baznycia sako,tik zinau,kad krikscionybes pagrinduose ,to nera parasyta,juk Jezus ir kirikstijosi pas Jona krikstytoja suauges,pagaliau,paskaicius sventa rasta ir Paulius ir Petras  niekur nemini,kad reiketu vaikus krikstyti,o atvirksciai pasako,pamokina kas yra krikstas ir, kad krukstintis turi zmogus suauges, kuris supranta ka daro,Jis(Paulius) ten grazei kriksta sutapatina,su suzadetuvem,kad krikstindamas tu pasizadi tiketi ir sekti Kristumi,juo tiketi...Tai gi klausimas ar vaikas gali i toki klausima atsakyti,kai klausemas, ar tiki Dievu?ar pasizadi sekti,jo palikimu,kas parasyta naujame tastemente???? kaip jis(vaikas) atsakys?jei daznas tevelis net nezino kas tai yra ,o ka kalbeti,jei retas kuris skaites,nezino kas jam palikta,tastamentu.. 4u.gif
www.fotik.lt

na ir prisiskaičiau, nepradėkim išvedžioti ir kreipti dėmesį į amerikas - ten daug sektų. KRIKŠTAS TEIKIAMAS TIK VIENĄ KARTĄ GYVENIME, ir nesvarbu ar tėvai išsiskyrė ar susipyko, gal teikiantis krikštą kunigas nepatiko, o ypač dėl suknelės krikšto ar dar kokių ambicijų. Tai tik dar kartą parodo, kiek mažai mes tame gaudomės ir krikštiname tik dėl tradicijos. O jei buvo krikštyta pačių, reikia nedelsiant pranešti bažnytinei vadovybei ir ji jau nuspręs ar galiojančiai buvo pakrikštyta. Krikšto metu tampame Dievo vaikais ir nuplaunama gimtoji nuodėmė, kad galėtume vėliau priimti kitus sakramentus rekomenduojama krikštyt kuo mažesnius, o už tikėjimą neša atsakomybę tėvai ir krikšto tėvai.
Atsakyti
ax.gif O ką daryti, jei vaikas į šeimą atėjo iš vaikų namų ir neaišku, ar jis kada nors buvo krikštytas? Negi reikia ieškoti vaiko motinos vien tam, kad paklaustum, ar ji vaiką krikštijo g.gif KĄ DARYTI?
Atsakyti