Įkraunama...
Įkraunama...

Ar galima krikštyti vaikus antrą kartą?

sveiki.turiu du vaikucius.pries tris metus jie buvo pakrikstyti be mano sutikimo.nuo tu krikstynu mano vaikai nemate tu krikstateviu,kurie juos pakrikstijo(jiem paprasciausiai vaikai nerupi).as labai noreciau,kad mano vaikai turetu mylincius krikstatevius ir gal kas zino ar negalima butu ju perkrikstyti?tuo labiau,kad yra man artimi zmones, kurie myli mano vaikus ir noretu buti ju krikstateviais.
Atsakyti
Cia turbut reiketu kunigo klaust g.gif as pasiziurejau i viena puslapiuka kauno kunigu seminarija, ten galima klausimus uzduot, tai turetu atsakyt, pabandyk parasyt wink_3.gif sekmes!
Atsakyti
Na tikrai nemanau, kad leistų krikštyt antrą kartą unsure.gif Juk krikštynų metu visų pirma svarbiausia yra pats sakramentas - tai yra, jog vaikas atleidžiamas nuo prigimtinės nuodėmės (bent jau kaip aš suprantu) unsure.gif . O paskui pagal svarbą eina ir tie žmonės, kurie tampa to sakramento suteikimo liudytojais, t.y. krikštatėviai. Manau, kad tau nereiktų krikštyti jų antrą kartą. Suprantu, kad tau skaudu, kad vaikai buvo pakrikštyti be tavo sutikimo, bet visgi tai ne šiaip sau įvykis, kurį gali kartot kada tik užsimanęs...O jei su krikštatėviais nesutariat - būk vaikams ir mama, ir krikštamotė ir viskas bus gerai... thumbup.gif
Na, bet čia, žinoma, tik mano papostringavimai... wink.gif
Atsakyti
Krikstyti antra karta kataliku baznycioje negalima, tik labai idomu kaip kunigas galejo krikstyti be tevu - tokie dalykai siaip draudziami. As tavo vietoje tokioje situacijoje pasikalbeciau su vyskupu ir del to kas ivyko, ir kaip su tais nelemtais kriksto tevais. Pvz.S.Tamkeviciui (kauno arkivyskupui) galima parasyti ir uzduoti klausima internetu. http://kaunas.lcn.lt/10/index.html
Spausti virsuje "uzduokite savo klausima" . Beje klausimai gali buti ne tik apie kriksta - pamatysite pacios biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Hmm keistas klausimas g.gif ...juk krikstynos kaip ir vestuves yra labai rimtas ivykis blush2.gif ...juk nepavykusiu vestuviu is naujo pakartoti irgi negalima blink.gif ...
Atsakyti
QUOTE(aiwa @ 2005 04 08, 16:43)
Hmm keistas klausimas g.gif ...juk krikstynos kaip ir vestuves yra labai rimtas ivykis blush2.gif ...juk nepavykusiu vestuviu is naujo pakartoti irgi negalima blink.gif ...


bet yra visa eile priezasciu pagal kurias tu gali anuliuoti baznytine santuoka
Ir isviso ar krikstynos yra galiojancios, jei pakrikstyta be mamos sutikimo?
Atsakyti
Antrą kartą krikštyti tikrai negalima. Čia rimtas dalykas. Mano vyras kažkada buvo pakrikštytas "padpolnai", diedulis ten žinojo kaip ir pakrikštijo, bet nebuvom tikri ar tikrai ten tas krikštas įvyko (beje liudininkų nebuvo), tad prieš santuoką pakrikštijom kaip ir antrą kartą, bet kunigas sakė tokius žodžius: "krikštiju tave, jeigu nesi krikštytas". Nors kunigas sakė, kad jeigu viską diedulis pasakė teisingai, tai krikštas įvykęs (krikštyti pasirodo gali ir ne butinai kunigas, tik reikia mokėti)
Šiaip tai ne prie ko čia tėvų sutikimas. Jeigu kunigas pasakė tinkamus žodžius ir kt., krikštas galioja.
Atsakyti
Prisiminkime filmus apie Kristų ir suprasime, kad krikštas gali būti ir kitoks: be krikšto tėvų, be tėvų, be kunigų, be bažnyčios ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Merlote @ 2005 04 15, 21:11)
Prisiminkime filmus apie Kristų ir suprasime, kad krikštas gali būti ir kitoks: be krikšto tėvų, be tėvų, be kunigų, be bažnyčios ir t.t.

Ir be krikšto samų soboi tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Merlote @ 2005 04 15, 21:03)
Šiaip tai ne prie ko čia tėvų sutikimas. Jeigu kunigas pasakė tinkamus žodžius ir kt., krikštas galioja.

Dar ir kaip prie ko...krikštyti be tėvų sutikimo sutikimo draudžiama (nebent vaikas jau pats būtų tokio amžiaus, kai pats sąmoningai gali apsispresti) ... santuoka sudaryta per prievartą ar apgaulę irgi negaliojanti (anuliuotina)...dėl krikšto galiojimo man asmeniškai taip pat kyla abejonių...tam ir parašiau viršuje esantį adresą (čia gautumėte atsakymą)... Nors po kelių dienų gal ir pati labiau patikrintą atsakymą įmesiu.
Atsakyti
Niu va sakė formaliai galioja...bo atsakomybę už tą prisiima krikšto tėvai...Ale man tai nei šis nei tas ...bo nepaisyt tėvų nuomonės negalima ir ta prasme jie nusikalsta (net ir prieš bažnytinę teisę)..Tai tokie čia ir krikšto tėvai...i muilą cool.gif Arba organizatorę tokio reikalo į muilą....
Bet dar minėjo kažkokį krikštijimą "su pataisymu", kuris gal tiktų šiai situacijai..ale su tokia situacija jau ir ne kiekvienas kunigas susiduria..tai va domėsimės vadinas toliau, ar tai tiktų šitai situacijai...
Atsakyti
Manau, kad galima. Zinoma tik suzinojes visa istorija gali nuspresti kunigas, gali atsitikti ir taip, kad bus leista dar karta pakrikstyti vaikus. Tereikia nueiti ir pasikalbeti. Sekmes 4u.gif
Atsakyti