Įkraunama...
Įkraunama...

Virkštelės kraujo surinkimas

QUOTE(MAMA#1 @ 2007 08 26, 23:10)
o as girdejau, kad kazkaip galima tas kamienines lasteles pasiimti su savim ir uzsisaldyti savam saldiklyje. gal nelabai veiksminga, bet ateity, kai patobules medicina is to gali buti naudos...  g.gif

Nea, šaldiklyje tikrai neužšaldysite ir neišlaikysite. Ten laikoma spec.technologija, ultra šaldymas iki -196 laipsnių. Man tik liūdna, kad LT nieka dar nemoka tų kamieninių ląstelių panaudoti,o galimybės būtų tikrai neribotos - vėžiniai susirgimai, nudegimai, įvairių organų gydymas. Dabar galvoju, ką daryti - ji būtų garantija, kad ateityje jas mokėsime panaudoti tinkamai, tai jos galėtų padėti ne tik tam vaikučiui, bet ir broliam, seserim, tėvam ir artimiausiems giminaičiams. Maža kokios ligos ir bėdos tyko mūsų ateityje...
Atsakyti
Gerbiamos mamos,
Cia raso ne pelyte mazyte, o jos vyras.
Mano brangiausioji paskaite, kad cia pas jus tokia kalba isejo apie tas kamienines lasteles. As kaip tuo domiuosi jau kuri laika ir is ne vieno saltinio surinkau informacija, jauciu pareiga jus informuoti. Buitiskai snekant esme tokia:
Kamienines lasteles - tai neutralios organizmo lasteles, kurios budamos aktyvios gali virsti bet kurios rusies lastelemis (pvz. odos, plauciu, kepenu, kaulu, raumenu ir t.t.). Trumpai tariant jos turi savybe generuotis. Kai kuriu gyvunu kamienines lasteles yra aktyvios (pvz. driezu), todel sie gyvunai gali atsiauginti pazeistus organus ir galunes (pvz. uodega). Beda ta, kad pas zmogu ta savybe per ilga evoliucijos kelia yra isnykusi (to nezinoma, bet manoma, nes niekas negali tiksliai zinoti kas buvo pries milijardus metu). Siuo metu yra atlikta labai daug tyrimu apie kamienines lasteles, ju pagalba isgydyta ne viena sunki liga, atauginta kaulai ir audiniai zmonems, kurie jau buvo pasiruose mirti. Kaip tai daroma? Deka mirusiu zmoniu - ju audiniai paruosiami tam tikro tirpalo pagalba, atliekama begales moksliniu proceduru, ir jie naudojami kaip implantai, kurie suzadina ligonio kamienines lasteles. Jeigu organizmas tuos implantus priima kaip sava dalyka, o ne kaip svetimkunius tada viskas tvarkoje - ligonis pasveikta. Deja, svetimi implantai daznai gali netikti zmogui ir prasideti organizmo kova su svetimkuniu.
Vienintele kol kas zinoma galimybe gauti aktyvias zmogaus kamienines lasteles yra gimdymo metu is bambagysles. Istirta kad uzsaldytos ir po 30 metu atsildytos jos islieka aktyvios. Manoma, kad taip galima jas panaudoti ir po 70 ir daugiau metu. Zmogui jo paties kamienines lasteles visada tinka, ir gali isgydyti bet kokia liga, nes liga tai kazkokiu lasteliu pazeidimas, o aktyvios kamienines lasteles gali pakeisti tas pazeistas ir nesveikas. O tas, kurios buna zmogaus organizme ir yra pasyvios (neveiksmingos) labai sunku suzadinti ir pavojinga.
Tiek trumpai apie kamienines lasteles, nes apie tai ne viena knyga galima parasyti.
O apie to dalyko kaina, tai galima moketi dalimis, gaunasi nuo antro menesio po gimdymo pirmus metus kas menesi po 300 su kazkiek lt, o visais kitais metais po 500 lt per metus. Del tokio dalyko cia ne pinigai.
Beje, as manau, kad ateityje kamieniniu lasteliu panaudojimas bus dar platesnis nei dabar. Na tai tiek, iki. Jei kas tai klauskit pas zmona...
Atsakyti
"Istirta kad uzsaldytos ir po 30 metu atsildytos jos islieka aktyvios. Manoma, kad taip galima jas panaudoti ir po 70 ir daugiau metu. "
Nagi nagi, kur ir kas apie 1970 metus uzsalde kamienines lasteles? O kas apie 1930, kad tokie teiginiai?
Domina faktai, moksliniu institutu adresai, straipsniai..
Tiesa pasakius, tomis kamieninemis lastelemis domimasi apie 10 metu, taip rimtai.. Ir tai ne visose salyse. Siaip tai yra panaceja - tipo vaistas nuo visu ligu, bet praktiskai (bent jau kol kas) laabai laaabai retai gaunami geri gydymo rezultatai.
Lietuvos medikai (oficialiai) dar isviso nepripazista gydymo tomis lastelemis. Kai kurie zmones tuo gydesi Rusijoje, Sankt Peterburge, bet kol kas nesigirdi apie stebuklingus rezultatus. Cia faktai..
Atsakyti
QUOTE(ingazius @ 2007 08 28, 21:58)
Nea, šaldiklyje tikrai neužšaldysite ir neišlaikysite. Ten laikoma spec.technologija, ultra šaldymas iki -196 laipsnių. Man tik liūdna, kad LT nieka dar nemoka tų kamieninių ląstelių panaudoti,o galimybės būtų tikrai neribotos - vėžiniai susirgimai, nudegimai, įvairių organų gydymas. Dabar galvoju, ką daryti - ji būtų garantija, kad ateityje jas mokėsime panaudoti tinkamai,  tai jos galėtų padėti ne tik tam vaikučiui, bet ir broliam, seserim, tėvam  ir artimiausiems giminaičiams. Maža kokios ligos ir bėdos tyko mūsų ateityje...


Taip, stebuklingo išgijimo faktų ir aš negirdėjau, juolab, kad virkštelės kraujo yra labai mažai ir užtenka tik iki berods 30 kg žmogui. Tad artimiausiems suaugusiems artimiesiems jo tiesiog neužteks. unsure.gif
Atsakyti
OO! Ir vyrų balsų girdėti!! blink.gif
Aš suprantu, kad sergant kraujo vėžiu prireikia daug kraujo - jį visą pakeičia kitu, o jeigu pavyzdžiui akis, arba kokia kasa arba širdis, tai mano supratimu tokio milžiniško kiekio tų ląstelių ir neprireikia??? Suleidžia tiesiai į vietą ir tokiu būdu pagydo???
Dar skaičiau, kad šių ląstelių yra ir pieniniuose dantukuose?? Gal nebereiks dantų taisyti? thumbup.gif
Lietuvoj kad pradės gydyti tai manau net ir svarstyti dar anksti, nors sako kad kardiologai jau dalyvauja kokiose tai kamieninių ląstelių studijose??

Atsakyti
Susidomejau ir as. Taciau kuo toliau, tuo labiau abejoju ar evrta. Vienintelis dalykas, kuris masina tai padaryti, yra tai, kad jei atsitiktu nelaime aisku gailesiuosi to nepadarius. Taciau tiek keli tukstanciai nesimeto, paskui aks met tai jau nera taip skausminga. g.gif

QUOTE(Ieva-Pieva @ 2007 08 03, 22:24)
kiek kalbėjau su medikais, patys šia paslauga nesinaudotų. argumentai: LT tuo užsiima tik viena firma, konkurencijos nėra, patirtis menka. klausimas, ar teisingai paimama, transportuojama, saugoma ir t.t.


As ir pasnekejau su keliais gydytojais, tai jie skeptiskai vertina si reikala

QUOTE(Gili @ 2007 08 26, 23:00)
sia savaite diskutavau sia tema su tavo drauge, kuri tuoj gimdys amerikoj, ka ji zino situo klausimu. Tai va, sake, kad svarste ir domejosi tokia galimybe, jos vyro sesuo ir mokslininke (dabar tiksliai neatsimenu, kokiu ten mokslu, bet susijusiu su biologijom ir medicinom), tai tikrai galejo objektyviai pakomentuoti toki klausima.

Taigi:
1. ty labai brangu
2. is virksteles gaunamas labia mazas kraujo kiekis ir jis galetu pagelbeti tik vaikui
3. kol kas toks budas galetu isgydyti tik labai maza skaiciu veziniu susirgimu
4. kraujas gali buti netinkamai saugomas ir tiesiog nebetikti naudti


tai va, akd - aiskus, o va + tai migloti, ypac musu Lietuveleje

QUOTE(kice @ 2007 08 29, 10:29)
"Istirta kad uzsaldytos ir po 30 metu atsildytos jos islieka aktyvios. Manoma, kad taip galima jas panaudoti ir po 70 ir daugiau metu. "
  Nagi nagi, kur ir kas apie 1970 metus uzsalde kamienines lasteles? O kas apie 1930, kad tokie teiginiai?
Domina faktai, moksliniu institutu adresai, straipsniai..
  Tiesa pasakius, tomis kamieninemis lastelemis domimasi apie 10 metu, taip rimtai.. Ir tai ne visose salyse. Siaip tai yra panaceja - tipo vaistas nuo visu ligu, bet praktiskai (bent jau kol kas)  laabai laaabai retai gaunami geri gydymo rezultatai.
  Lietuvos medikai (oficialiai) dar isviso nepripazista gydymo tomis lastelemis. Kai kurie zmones tuo gydesi Rusijoje, Sankt Peterburge, bet kol kas nesigirdi apie stebuklingus rezultatus. Cia faktai..


nu kad 30 metu, tai nebuklit naivus, atliekami yra tokie tyrimai, kad ne ensapnavot, visai tikiu, kad isbande jau pries 30 metu situos reikaliukus. 70 metu manau pasakiciavo teoriskai, o ne parktiskai.

I domu butu paskaityti uzsienio spaudoje atsiliepimu. Gal kas zinote internetiniu puslapiu?
Atsakyti
Domiuosi, tai man darosi vis įdomiau ir aš manau kad ateities medicina eis ta kryptim. Aš tai tikrai pasidėsiu tas ląsteles.
Suprantu, kad jeigu reikia taupyti ir skaičiuoti, tada kaip toj Ezopo pasakėčioj apie lapę ir vynuoges... Tai jos (vynuogės) ir neskanios, ir apskritai tik prasčiokam tetinka...
Pas mus čia tamsa, o ir dauguma gydytojų nei girdėję, nei regėję , tyčia progai pasitaikius užklausiu, pažįstamų. O tiesą sakant, ką čia slėpti, aš irgi neseniai tik pradėjau domėtis. Tiek literatūros radau, tik aišku anglų kalba (sunku ten kai kuriuos terminus perprasti).
Radau, kur parašyta kaip pasirinkti patikimą banką, kokie kriterijai svarbūs. Rinktis kol kas neturim iš ko, bet lietuviškas gana nemažą dalį tų kriterijų ir atitinka, pvz., kad tikrina mamą dėl infekcinių ligų, tikrina virkštelės kraują, neima išankstinio mokesčio ir tt.

Aš tai manau, kad be visa ko būtų puiku, kad kas nenori saugoti sau, galėtų atiduoti kaip kad donorai kraują atiduoda. Kam išmesti, o po to gaudyti ligonių artimuosius už skvernų, kad paaukotų kraujo? Visur ir rašo - tik neišmeskit, atiduokit, dalyvaukit programoj, donuokit. Juk švaresnio ir gyvybingesnio kraujo vargu ar besurasi? Tik kas už tą paruošimą turėtų mokėti???

Dėl panaudojimo, tai skaičiau, kad jeigu dabartiniai senoliai turėtų savo virkštelės ląsteles, tai tokį dalyką kaip apatinių galūnių sklerozę galima būtų nesunkiai įveikti (parašiau, nes žinau, ką reiškia, kai artimam žmogui koją amputuoja..). Tai va, kažkaip liūdnai užbaigiau.


Atsakyti
o jus galit duoti nors vieno mokslinio straipsnio autoriu, nuorodas? jei skaitete kokiam nors zurnale - tai ne moksliniai faktai.
Kamieninem lastelem gydyma pradeda po truputi Rusijos mokslininkai. Deja ju metoda kol kas galima apibudinti "paziurekim, kas gausis".
Mokslo pasauli sudrebintu mokslinis darbas apie kamieniniu lasteliu panaudojima pvz sklerozes iveikimui.. Nobelio premija butu garantuota, deja ner tokiu darbu.
Jusu ziniai kamienines lasteles galima isskirti ir is suaugusio organizmo.
Atsakyti
QUOTE(kice @ 2007 09 25, 13:52)

Jusu ziniai kamienines lasteles galima isskirti ir is suaugusio organizmo.

Kokiu budu? Jeigu jau "musu ziniai", tai norisi zinoti smulkiau, o ne tik "fakta" kaip blyna.
Atsakyti
Jo.... idomus gaunasi pokalbis. Tikrai butu idomu paskaityti koki moxlini straipsni.. Nuejau i http://www.ncbi.nlm....ov/sites/entrez , cia moxliniu straipsniu duombaze, ivedziau "stem cell", ismeta daugybe straipsniu, ten galite paskaityti "abstract'us", visa straipsni retai atidaro, nes jie mokami.
Pati turiu biologini issilavinima, bet per ta bakalaura daug irgi nepasakojo destytuvai apie tas kamienines lasteles, tai pati nesu specialiste. Taciau is to, ka zinau - tikrai perspektyvu yra... Nereik manyti, kad va, jei isrado - kodel nepritaiko is kart. Moxliniai tyrimai uztrunka geriausiu atveju 10-15 metu (pvz naujo vaisto isleidimas i rinka!). Manau tai tikrai gera investicija i vaiko sveikata. Ir ne tik i vaiko, o ir i visu giminiu sykiu. Tokiu lasteliu tureti labai apsimoka. Moxlai zygiuoja i prieki, kuo toliau, tuo daugiau zinoma. Todel as tokiam reikalui ryzhciausi ir investuociau i tai, vien del to, kad mano zinios man sako, kad perspektyvu ir verta. Kitas reikalas, kad LT tera viena vienintele firmele. Reik pasiziureti, kaip ten su uzsienio firmu kainorasciais. Jauciu kokiose JAV ar kad ir centrinej Europoj, zhmones seniai ta daro. 4u.gif Linkiu visiems vaikuciams ir ju mamoms bei giminemes nesirgti rolleyes.gif
Atsakyti
taip, perspektyva yra, to niekas neneigia. Bet po tu 15-20 metu, kai bus pradeta taikyti praktikoje, staiga pasirodys, kad buvo ne taip saldyta, ne taip surinkta, ne taip laikyta.. arba tokios nebetinka. Tie kurie dabar renka - daro bizni, to reiketu nepamirsti. Todel ir reklama ir t.t. O konkretumo - jokio..
Atsakyti
Taip, beskaitydama atradau, kad galima kamienines ir iš suaugusio organizmo, išskirti - juk ir kaulų čiulpus kai donorai duoda, tai juk suaugusieji tas ląsteles donuoja, tik žinau, kad yra metų limitas (45 metai), nes ir kamieninės ląstelės sensta, pasirodo (dauginasi, dauginasi, kol jų telomeros (?) sutrumpėja ir tada jau stop).
Skaičiau, kad žmonės ir savo kaulų čiulpų ląsteles pasideda. Yra šeimoj rizikos faktorių, tai kol nenuseno, ima ir užsišaldo. Dėl visa ko. Be tai sekina žmogų, kuris pats duoda tas ląsteles...
Be to virkštelės kraujo ląstelės dauginasi gal dešimt kartų greičiau. Tik va bėda, kad jų mažai. Dar yra jų ir riebaluose - nusiploninai ir pasidėk riebalus. Bet jos kitokios, negu virkštelės. Ir visur jų yra, net smegenyse. Bet pasiimk kad gudrus..
Dėl literatūros tai tikrai, kur įdomus koks straipsnis užkabina - prašau mokėk, pvz. 87$. Nu nesąmonė. Aš tai irgi kaip KICE rašo, populiarios literatūros nevertinu rimtai, na kaip ir mūsų kokio Lietuvos ryto ar Ievos straipsnių, pažiūriu kad moksliniuose žurnaluose būtų (bet ten tas mokestis...).
Įdedu vieną nuorodą apie virkštelės kraują kur skaičiau:
http://www.translati...79-5876-5-8.pdf
Kitą kartą užsiseivinsiu, nes daug laiko atima vėl susirasti. O be to jau ir sunku prie kompo taip ilgai sėdėti.. nestuke.gif
Parašysiu, kaip man seksis su Imunolita.

Atsakyti