Įkraunama...
Įkraunama...

Kopija ar originalas?

QUOTE(tesulka @ 2010 02 24, 20:20)
Bent ranką pridėjusios prie širdies pasakykite ar bent viena iš jūsų muzikinius diskus ir filmus pirkote originalius are tiesiog parsisiuntėte netu ar šiaip pirkote "padėlka."
Kaip sakome, yra poreikis yra ir prekė  smile.gif

na kalbant apie muziką, jei grupė (ar albumas) man rimtai labai patinka, stengiuosi įsigyti originalą. ne iš principo. dėl kokybės, dėl autentikos, pagaliau dėl CD kaip leidinio visumos.. tas pats su knygom gi, gali pirkti, o gali nusikopinti paėmęs iš draugo ar iš bibliotekos. bet man tos kopijos tokios nemielos, tokios suniveliuotais viršeliais, beveidės. doh.gif biggrin.gif
beto su muzika kitaip, jos sklaida kitokia, ji "dauginamas" menas (kaip ir kinas, ar teatras). bet ir šiaip į koncertą tai juk neinam už dyką mirksiukas.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 24 vasario 2010 - 19:30
QUOTE(trr @ 2010 02 24, 20:27)
na kalbant apie muziką, jei grupė (ar albumas) man rimtai labai patinka, stengiuosi įsigyti originalą. ne iš principo. dėl kokybės, dėl autentikos, pagaliau dėl CD kaip leidinio visumos.. tas pats su knygom gi, gali pirkti, o gali nusikopinti paėmęs iš draugo ar iš bibliotekos. bet man tos kopijos tokios nemielos, tokios suniveliuotais viršeliais, beveidės.  doh.gif  biggrin.gif
beto su muzika kitaip, jos sklaida kitokia, ji "dauginamas" menas (kaip ir kinas, ar teatras). bet ir šiaip į koncertą  tai juk neinam už dyką  mirksiukas.gif  biggrin.gif


tai aš ir sakau, jei yra paklausa, visada bus pasiūla. Mes gyvename ne tobulame pasaulyje. Bet žinoma aš už tai , kad žmonės naudotųsi savo galva , o nesiskolintų svetimą smile.gif
Atsakyti
Deja vu smile.gif, ejau per muge Klaipedoje Juros sventeje...

user posted image

o as ji specialiai vienai mielai forumietei padariau, galvojau bus vienas toks unsure.gif ...

user posted image
Atsakyti
QUOTE(*Mirabella* @ 2010 01 27, 15:55)
O ko cia taip pykti? Kaiptik turi dziaugtis jeigu pati turi fantazijos ir isradingumo. O kas neturi, tegul sau renka, tegul dziaugiasi zmones...is kur pas lietuvius tiek pavydo, pykcio. Atsimenu paauglystej kai kokia klasioke viena nuo kitos kazka nukopijuodavo, tai ta nuo kurios "pasiskolindavo ideja" baisia sirsdavo. O as visad dziaugiuosi jeigu man kazka sugalvojus, to paties uzsinori ir kitas zmogus. Vadinasi mano ideja yra toki grazi ir miela ir patinka ne man vienai. Manau svarbu yra moketi dziaugtis gyvenimu. Tarkim pasiziurekit i sagiu tema. Ten tikrai akivaizdu, kad nera kazko ypac originalaus. Visur tas pats: biseris, juosteles, centriukas padarytas dekupazo principu. Na ir ka? Vistiek atsiranda kas issiskiria savo krupstumu, precizika, ypatinga spalvinio derinimo pajauta.  mirksiukas.gif

bet piktina tai, kad tavo ilgai brandintą (o gal netyčia gimusią - EUREKA..) idėją pavagia, ir parduoda žymiai pigiau.. o ko lietuviams daugiau reikia? juk 'nuolaida' kaip kokia panacėja nuo blogos nuotaikos. na, bet kita vertus, tai verčia tobulėti ir ieškoti naujų saviraiškos būdų.. ale vistiek, kaip rusai sako, "ABYDNA..'' sad.gif
Atsakyti
OI. OJura, tikrai tave uzjauciu. Pati šitam kailyje sedejau, kai išm anes nupirktus darbus kopijavo... kaip koks lavonas tokia kopija išdarkyta. Baisu.

O kaip su tuo kovoti? Juk darau daug įvairių darbų ir tikrai mano darbai autoriniai , daryti nuo a iki z.
Bent jau kopijuotojai butu grabesnių rankų, meistriškesni.
Bet deja,,,

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Crassula: 14 rugpjūčio 2010 - 20:56
Mergaites, noredamos apsaugoti savo sedevrus, reikia juos uzpatentuoti, kitaip tariant suteikti jiems autorines teises, o tada pamacius toki darkala, paduoti darkytoja i teisma ir komepnsuoti sau moraline zala darkytojo pinigiukais 4u.gif O is tiesu ziauru, kai zmones vagia idejas verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 12 kovo 2012 - 08:08
QUOTE(naura14 @ 2012 01 02, 13:11)
Mergaites, noredamos apsaugoti savo sedevrus, reikia juos uzpatentuoti, kitaip tariant suteikti jiems autorines teises, o tada pamacius toki darkala, paduoti darkytoja i teisma ir komepnsuoti sau moraline zala darkytojo pinigiukais 4u.gif  O is tiesu ziauru, kai zmones vagia idejas verysad.gif


O tai koks mechanizmas -patentuoti ? Ar tik neteks ne tik dirbti, bet dar ir papildomai susimokėti patentų "tarnybai" už kiekvieną savo darbą blink.gif ?
Atsakyti
PAsiskaitykit čia
http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=207019 apie autorines teises
Atsakyti
Manau tai ilgas ir varginantis procesas, bet verta tai daryti..
Atsakyti
QUOTE(aliete @ 2010 01 28, 12:17)
na taip kalbant apie mena ir dizaina ant kiekvieno kampo kabutės tiktu biggrin.gif ,
bet ,iš ties,darbu turinčiu meninį ar dizainerinį sprendimą labai nedaug,ir pastebėjau,kad tokių darbų paprastai nekopijuoja smile.gif ,nes tai per sudetinga ir ne tik atlikimo technika,bet pačia meninio mąstymo prasme.Aišku,bando vieną kitą ir pakopijuoti,jei pavyksta, tai dažniausiai juos po to 'kepa' ir tiek, bet manau menininkui tai ne motais,nes jis paprasčiausiai savo mintį vysto toliau ir tiek...
o jo darbų kopijos tampa amatininkų duona
ir nieko čia nepadarysi-vis tiek,idėjos pradžia plačiaja prasme ar karolių,ar auskarų,ar sagės ar t.t.t.-buvo menininko,ar dizainerio galvoje,o poto tik amatininko mirksiukas.gif


drinks_cheers.gif


Dabar mastau... turbut gerai kai lietuves nuo rusaiciu, lenkaiciu ir kitu aiciu naujienas kopijuoja. Labai daug idomybiu is svetur "sauna i ju galvas" : ))) o va jei kokia be fantazijos ka nukopijavo tai baisiai abydna: ) Gal tiesiog toks gyvenimas. Pritarsiu alietei, jei sukursi kazka unikalaus ne taip paprasta bus ir nukopijuoti. Galu gale gims vis nauju ir nauju ideju, o kepejams "neapsimokes" gaisti analizuojant kas kaip is ko. Turint kazkokia autorine technika ne taip paprasta nukopijuot, o va jeigu pats kazka kopijavai is zurnalu ar interneto, tai nesistebek, kad ir kitas ta ideaj "pasiskolins" labai greitai smile.gif
Atsakyti
O aš šiandien baisiausiai supykau, kai netyčia radau savo darytą nuotrauką įkeltą vienam komerciniam tinklapyje. Ir ne todėl, kad ten kokia super-duper idėja (linkėjimai jauniesiems ant akmenukų). Bet, nu blyn, nuotrauka tai mano, prie tų užrašymų irgi krapščiaus. O kažkas copy/paste ir prašom - pirkit, mielieji, mes jums pagaminsim. Nu ši....niai kokie. Negi patiems sunku pasidaryti, jei jau drįsta siūlyti. O gal negeba net taip padaryti, kad svetimą foto kiša? Įtariu, ir kitos nuotraukos ten pas juos vogtos unsure.gif
Atsakyti
taip jau pasitaiko- visokiu sukciu yra unsure.gif Blogiausia, kad ir padarys nekokybiskai, nes patirties nera, o uzsakovai rade jus su tuo paciu daiktu, jus ir kaltins, nes manys, kad jiems ir daret cool.gif
Atsakyti