Įkraunama...
Įkraunama...

Kopija ar originalas?

QUOTE(murzinyte @ 2007 03 21, 12:57)
Nonna, nesupyk, bet tokius karolius tikrai daug kas daro...  g.gif
Ar tu čia būtent dėl juodų bumbuliukų dekoro ?



Zinai, as nepykstu, tiesiog kai zmogus ryskiai mates darbu ir daug, tame tarpe ir mano, o tema uzvadina Originalūs veltinukai siuvinėti rankomis... ir savo temoj raso "Na, dėl siuvinėjimo tai... ka galiu pasakyti... Peržiūrėjau daugelį veltinių darbelių, kurie tikrai visi nuostabūs, bet dauguma turi panašumų. nekalbu apie visus darbelius, nes yra kitų ir tikrai išskirtinių, bet vat, niekur nemačiau tokių kaip mano ".
Juokas paeme ir viskas, parasiau jos temoj, tai kaip moteriske pradejo putuotis lotuliukas.gif Tokiu visuomet buvo ir bus irnesakyk.gif Todel savo idomesniu darbu as niekur nerodau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(linada @ 2007 03 21, 10:57)

o šiaip, manau tema beprasmiška - tik norintiem išsilieti, pasiginčyti ir pasipykti ax.gif bus ji "neskani", "nešvari", o rezultatas, manau nulinis...... nes to niekas neišvengė, niekas nesugebėjo sukontroliuoti ir išspręsti.


Forume yra taisyklės, kurias reikėtų nors kartelį pasiskaityti. "NEŠVARIAI IŠSILIETI" neleisime schmoll.gif bigsmile.gif

Ši diskusija jau "verda" seniai, tik kitose temose mirksiukas.gif
Atsakyti
na man kažkaip atrodo, kad tokie dalykai kaip tik mumis pačias skatina ieškot naujų, originalesnių formų 4u.gif priešingu atveju vietoj užsisėdėtumėm biggrin.gif

be to tas kopijavimas tai irgi.. nesuprasi kas nuo ko ir t.t. pilna internete visokių pavyzdžių iš kurių pačios idėjas imam... taip, kad negali sakyt -nuo manes kažką nukopijavo.. gal tiesiog susirado panašius darbus kažkur kitur mirksiukas.gif
Atsakyti
TNet nežinau ką ir pasakyti Jums...
Autorių teisių subjektas – autorius, kitas fizinis arba juridinis asmuo, šio Įstatymo nustatytais atvejais turintis išimtines turtines autorių teises, taip pat fizinis arba juridinis asmuo, kuriam perėjo išimtinės turtinės autorių teisės (autorių teisių perėmėjas).
Kūrinys – originalus kūrybinės veiklos rezultatas literatūros, mokslo ar meno srityje, nepaisant jo meninės vertės, išraiškos būdo ar formos.
Autorių teisių objektais nelaikomi:
1) idėjos, procedūros, procesai, sistemos, veiklos metodai, koncepcijos, principai, atradimai ar atskiri duomenys


1. Autorius yra kūrinį sukūręs fizinis asmuo.
2. Fizinis asmuo, kurio vardas įprastu būdu nurodytas kūrinyje, yra laikomas to kūrinio autoriumi, jeigu neįrodyta kitaip. Ši nuostata taikoma ir tuo atveju, kai vietoj autoriaus vardo nurodytas pseudonimas, nekeliantis jokių abejonių dėl tikrojo autoriaus vardo.

12 straipsnis. Autorių teisių apsaugos ženklas
Autorius arba kitas autorių teisių subjektas gali pranešti visuomenei apie savo turtines teises panaudodamas autorių teisių apsaugos ženklą. Jį sudaro trys elementai: apskritime arba lenktiniuose skliaustuose įrašyta raidė C, autoriaus arba kito autorių teisių subjekto vardas (pavadinimas) ir kūrinio pirmojo išleidimo metai.
13 straipsnis. Autorių teisių atsiradimas
Autorių teisės į literatūros, mokslo ir meno kūrinį atsiranda jį sukūrus.

14 straipsnis. Autorių asmeninės neturtinės teisės
1. Kūrinio autorius, neatsižvelgiant į jo turtines teises, net ir tuo atveju, kai turtinės teisės perduotos kitam asmeniui, turi šias asmenines neturtines teises:
1) teisę reikalauti pripažinti kūrinio autorystę aiškiai nurodant autoriaus vardą ant visų išleidžiamo kūrinio egzempliorių, taip pat kitu įmanomu būdu viešai atliekant kūrinį (autorystės teisė);
2) teisę reikalauti, kad bet kokiu būdu naudojant kūrinį būtų nurodomas arba nebūtų nurodomas autoriaus vardas, arba būtų nurodomas autoriaus pseudonimas (teisė į autoriaus vardą);
3) teisę prieštarauti dėl kūrinio ar jo pavadinimo bet kokio iškraipymo ar kitokio pakeitimo, taip pat dėl bet kokio kito kėsinimosi į kūrinį, galinčio pažeisti autoriaus garbę ar reputaciją (teisė į kūrinio neliečiamybę).

............ g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rubberneck: 21 kovo 2007 - 11:19
O man tai gaila, kad per tą nelemtą kopijavimą (kalbu apie tokius darbus kur 1 prie 1) nepamatysim daug įdomių darbų – visos kūrėjos bijos savo darbus rodyti ir išsilakstys.
Pateiksiu pvz. iš mūsų miesto: Šiauliuose per visokias šventes, miesto dienas visad būdavo toks vyrukas su labai fainais indais, tokiais kaip iš gabaliukų sudėliotais, mozaikiniais, net nežinau kaip paaiškinti (lyg jo inicialai indo kitoje pusėje IJ). Kainą jų irgi kaip reikiant, bet kasmet nusipirkdavau po kokį indelį ir jais labai džiaugiausi. Per kelias paskutines šventes atsirado labai panašių indų, daug pigesni, bet neprilygsta spalvomis, kruopštumu ir išmone bei visa kita (mano akimis). O to vyruko bent jau paskutinėj šventėj nebebuvo (gal tik atsitiktinumas). Moralas?...
Atsakyti
anksciau ir as jausdavau komleksa del kompijavimo - gal kasnors pirmas darbeli su tokia ideja parode g.gif blink.gif taciau dabar jau rami. turiu savo stiliu, savo norus ir galimybes smile.gif . jei "pasiskolinu" kokia ideja, tai stengiuosi padaryti zyyyymiai geriau rolleyes.gif o kopijuoti visai neidomu doh.gif
Atsakyti
Kokios jūs įdomios.... g.gif
Sakykim karoliai, nuoseno yra žinomi kaip burbuliukų vėrinys.
Raštai - tautodailė, ir tie patys visi jūsų raštai ir siuvinėjančių raštai yra kilę iš tautodalės mirksiukas.gif tad nei viena nieko naujo neišradote ką galima būtų patentuoti. Kiekvienas daiktas turės panašumą su kitu daiktu jei jis skirtas tam pačiam naudojimui vartojimui- jei skirisis nors kažkiek forma, bus ta pati spalva, jei sutiks spalva, bus kažkokių nukrypimų nuo formos.
Raštas yra seniausias meno kūrinys, kaą sugalvojo žmonės, visi šie raštai atrandami sujungus viena su kitu arba atmetus kaikurias detalias ir t.t. Tad patentuoti ir autorines teisias reikšti gali tik mūsų propropro....tėviai biggrin.gif
Forma - visos žino kaip atsirado palinkęs vyno butelis??? jei ne papasakosiu mirksiukas.gif Iš esmės daugu butelių yra panašūs, tačiau sakyk vienų kaklelis aukštesnis,kitų platesnis, trečių pats butelis aukštesnis ir taip toliau, tačiau žiūrint jie visi panašūs ir turi tą pačią paskirtį , KAMA TAI REIKALINGA -išlaikyti gerą vardą rinkoje, įtikti klientams, kad pirkėjui būtų lengviau susirasti lentynose ir t.t. aibė priežasčių, tačiau kaikurie buteliai skiriasi vos milimetru. Taip ir rankdarbiuose, visų įdėjų semiamės iš kažkur - t.y tik sudedame kaikurias dalis ir postringaujam, kad tai originalas, kad vienetinis ir t.t. kita paėmus sakykim tik skirtingą užsegimą parašys tą patį ir ji bus teisi smile.gif nes tai bus vienetinis papuošalas su kitu užsegimu.
Šie skirtumai reikalingi, tik įmonėms, fimoms, kompanijoms ūžpatentavusioms savo skiriamąjį ženklą - logotipą. Tuo pačiu jie patentuoja kažkurią skiriamąją dalį daikto: pvz: ADIDAS - trys juosteles smile.gif
Tad kaip kas supranta tą originalą - vienai vienetinis darbas bus su jos užsegimu, kitai su piešiniu, trečia padarys tokį pat piešinį net anosios nemačius darbų tik milimetru trumpesnį ir tai bus originalas smile.gif
Manau autorinės teisės reikalingos tik stambiai kompanijai, tačiau meno atstovai ( neskaitant dainų, muzikos, kino ) mano nuomone - yra visi plagiatoriai, nes viskas buvo sugalvota iki jų jie tik pKakraipė kitaip.
Tas pats apibrizgęs sijonas, ar kokie kiti krašteliai - mūsų protėviai neturėjo siuvimo mašinų, kad juos atlenktų ir tiek.
Arba kaip atsirado sijono skeltukas, jei kas nežino galiu papasakoti mirksiukas.gif
O šiaip mėgstu tik draugiškus menininkus, jų daiktą malonu nešioti, jie nesibaido plagiato, jie paprasčiausia daro iš širdies wub.gif o kad kas nukopijavo, tai reiškia tu vienudaiktu parduosi mažiau, tai jau mergaitės komercija mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Nonna @ 2007 03 21, 11:03)
Todel savo idomesniu darbu as niekur nerodau  biggrin.gif

o as rodau smile.gif smile.gif .
neminesiu vardu, bet forume pardavinejanti mamyte, pamaciusi nukopijuota darbeli - apsiverke. na ir ko blink.gif jei zmogus nores originalaus (blin koks sis zodis nuvalkiotas doh.gif ) darbo - kreipsis i tinkama zmogu, ir tam zmogui turetu buti laaabai gera, nes kurimui panaudos SAVO fantazija blush2.gif .
Atsakyti
QUOTE(*Mari* @ 2007 03 21, 13:51)
o as rodau  smile.gif  smile.gif .
neminesiu vardu, bet forume pardavinejanti mamyte, pamaciusi nukopijuota darbeli - apsiverke. na ir ko  blink.gif jei zmogus nores originalaus (blin koks sis zodis nuvalkiotas  doh.gif ) darbo - kreipsis i tinkama zmogu, ir tam zmogui turetu buti laaabai gera, nes kurimui panaudos SAVO fantazija  blush2.gif .



Zinai, man is emes tas pats, neturi fantazijos zmogus, tegu kopijuoja, o man belieka kazka naujo ir dar idomesnio sugalvot ax.gif Tai yra postumis tobuleti dar labiau, as taip manau.
Atsakyti
aš manau kad kopijavimas tada, kai pamatai darbą ir sakai...oooo čia tos ir anos, aš ją atpažįstu....o pasirodo, kad ne. va tai ir yra kopija. jei pakeistų spalvas (kai kurios ausarankės turi net savo spalvų paletę wink.gif kuri išskiria iš kitų), kažką truputėlio, tai būtų gal ir nebekopija, bet kai viskas identiška........na aišku galima ginčytis kas tai yra identiška, kad kito rankomis daromi darbai nebus identiški, bla bla bla laugh.gif tada visi mes esam oroiginalių darbelių atlikėjai laugh.gif
Atsakyti
Šiaip galima rašyt daug, bet bus nenaudinga irnesakyk.gif, kuri iš jūsų, na išskyrus vieną, esate išsipirkę autorines teises? Kopijavo žmonės ir kopijuos doh.gif, aišku, skaudu pamatyti panašų darbelį į savo. Tai netgi įmanoma savo darbelio net neparodžius niekam doh.gif. Kad ir šiandien, atsiverčiu puslapį, o ten mano karoliai blink.gif, tiesa, kai kas skiriasi, nu bet labai panašūs. O aš saviškių niekam nerodžiau g.gif, kaip čia dabar, aa?
Nonna, esu aš panašius į tavo karolius pasidarius, tiesa, aš nesiuvinėjau, dekoravau vilna rolleyes.gif. Tiesiog labai patogus ir gražus būdas būtent tokiu motyvu dekoruoti bumbulus smile.gif
Atsakyti
Kaip suprantu, kalba eina apie papuošalus ir dirbinius iš veltinio. Ir tų žmonių, kurie savo meną pardavinėja. Nes kaipgi būtų, jei merginos pradėtų sakyti, kad tu nėrimo raštą nusižiūrėjai ir panašią palaidinę ar servetėlę nunėrei.
O kai aš pradėjau mokytis karolius nerti, aišku, kad žiūrėjau į profesionalias kūrėjas ir bandžiau atkartoti. Bent dalį grožio sukurti. Ir, aišku, iškart prisipažindavau, kad čia to žmogaus darbas paskatino ir mane panašiai pabandyti.
Atsakyti