Įkraunama...
Įkraunama...

Kopija ar originalas?

Labai teisingai pasakyta drinks_cheers.gif

manau, kad mūsuose apskritai iškreiptas "menininko" supratimas - lyg ta etiketė jau suteikia nesugaunamai plačią mintį, novatoriškumą ir.. kokybę, kas, mano galva, yra absoliučiai su tuo nesusiję. Ne visas menas kokybiškas, lygiai kaip ir ne visi amatininkai yra super originalūs ir išradingi.

Man svarbiau yra būti visų pirma gerai amatininkei - juk mano darbus žmonės kasdien naudoja - o puiki technika šiame dalyke yra svarbiausia. O meną ir grožėjimąsi juo - taip aš suprantu jo paskirtį - palikčiau kitoms veiklos sritims.

QUOTE(lukasta @ 2010 01 14, 00:08)
papuošalų verėjos, būtent verėjos, greičiau amatininkės, nei menininkės.

Atsakyti
QUOTE(kristinushka1987 @ 2010 01 12, 13:29)
o jus uzpatentavot savo darbus , kad galite sakyti jog jie nukopijuoti? jei jusu originalu, vardini uzpatentuota darba nukopijavo ir parduoda tai siulyciau kreiptis i Lietuvos respublikos teisma ir iskelti tam asmeniui baudziamaja byla. Ir viskas-problema bus isspresta.

Na jus tai tikrai ne teisininke doh.gif , kokia dar baudziamaja byla lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*CHOCOLADE* @ 2010 01 13, 17:06)
Labai idomu butu suzinoti nuomones, ar cia kopijavimas, ar idejos pasisavinimas, ar "tik vienodos detales" (kaip dabar dazniausiai sakoma).
O gal ir Moonlight ideja rado internete (neteigiu, cia tik prielaida)


moonlight darbai nuostabus, bet ne viena ideja ji pati nuziurejusi is internetiniu puslapiu. Tai pastebejau jau senai. Nebutinai nuo moonlight kopijuojama mirksiukas.gif
Atsakyti
Yras ir pliusu biggrin.gif kai kelios ( ar bent jau pora) merginu siulo pagaminti/parduoda vienodus (identiskus) darbelius, pas viena is ju visada bus pigiau biggrin.gif o krizes laikotarpiu kai visi taupo tai tikrai nera blogai 4u.gif
Atsakyti
Pasiskaiciau jusu gal puse temos biggrin.gif
Radau ir lb protingu pasisakymu ir visisku nesamoniu biggrin.gif Pvz. as asmeniskai tai turbut viska kopijuoju biggrin.gif Kaip pvz: Velti karoliai, juk visur jie bus burbuliukai (Nepadarysi ten kokiu staciakampiu, nors cia jau kaip sugalvosi biggrin.gif) Ir jie visi yra tokie patys. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(lukasta @ 2010 01 14, 00:08)
nemanau kad kokybiškus papuošalus gaminanti SM narė turėtų įsižeisti ar pasijusti nuvertinta, jei ji nevadinama menininke.
  papuošalų verėjos, būtent verėjos, greičiau amatininkės, nei menininkės. tarp jų yra labai kokybiškai veriančių iš pirktinių detalių, turinčių gerą skonį bei grožio nuojautą, puikiai gaminančių. Labai gražiai išlenkta kilputė sujungimui ar nepriekaištingai prikabintas swarovskis, net ir kekė swarovskių tikrai nėra menas.
net ir paminėtas wrap'inimas ne pas kiekvieną virsta menu. vienur matai menininkės ranką, o kitur tik panaudotą technikos elementą.

nėra tas pats ar iš pirktų sidabrinių elementų kažką suvert, ar iš sidabro lydinio pačiai  (kalimo ar litavimo būdu - aš nežinau kaip tai daroma) sukurt papuošalą.
o jau kurios yra kūrėjos, ne tik gamintojos, tai jų darbus ne taip lengva nukopijuot.
Yra SM menininkių, bet ne visos, ir ne visos, manau, į jas pretenduoja. o idėjų kūrybai (arba kopijavimui) interneto platybėse devynios galybės, nebūtina Marytei kopijuot nuo Onutės, gal ir Marytė ir Onutė tą pačią mintį kūrybai rado kokiame užsienio puslapyje ir dar su labai aiškiu darbo aprašymu smile.gif


Pasirašau po kiekvienu žodžiu! drinks_cheers.gif




Atsakyti
Retoriskai paklausiu: o kaip tada nukopijuoja zymiu ir pasaulyje pripazintu dizaineriu darbus? Nera nieko, ko nebutu imanoma nukopijuoti tik kai kuriems dalykams reikia tureti salygas ir ishmanymo, taigi negali vienareiksmiskai teigti, kad kurejo darbus ne taip lengva nukopijuoti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GinCherry: 18 sausio 2010 - 21:55
QUOTE(GinCherry @ 2010 01 18, 23:54)
Retoriskai paklausiu: o kaip tada nukopijuoja zymiu ir pasaulyje pripazintu dizaineriu darbus? Nera nieko, ko nebutu imanoma nukopijuoti tik kai kuriems dalykams reikia tureti salygas ir ishmanymo, taigi negali vienareiksmiskai teigti, kad kurejo darbus ne taip lengva nukopijuoti...


būtent todėl rankdarbių forume ir kalbame, kad kūrėjų darbus, meno kūrinius, ne taip paprasta nukopijuoti. O profesionalų, menininkų forume ir diskusija atrodytų kitaip.
Nukopijuoti galima viską. Tik toli gražu ne kiekvienas tą sugeba. O jeigu kiekvienas gali nukopijuoti kažkokį kūrinį, tai matyt jis stipriai pervertintas g.gif
Atsakyti
dar pridursiu ir tai, kad tuos sudetingesnius darbus ne tik sunkoka nukopijuoti, bet ir pinigus uz juos pasiimti nelengva mirksiukas.gif . juk dauguma renkasi ta lengvesni ir pelningesni kelia ax.gif
be to nukopijavus ta kurejo darba akivaizdziai ir pateiksi kaip kopija, o ne savo darba.
Atsakyti
QUOTE(naca @ 2010 01 19, 01:18)
dar pridursiu ir tai, kad tuos sudetingesnius darbus ne tik  sunkoka nukopijuoti, bet ir pinigus uz juos pasiimti nelengva mirksiukas.gif . juk dauguma renkasi ta lengvesni ir pelningesni kelia ax.gif
be to nukopijavus ta kurejo  darba akivaizdziai ir pateiksi kaip kopija, o ne savo darba.


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Kusaciau zinok nenoriu sutikti, nes kiekvienas atvejis individualus.Labai sunku apskritai tokia tema protingai ir argumentuotai diskutuoti, nes tarkim gali buti paprastas daiktas/technologija, bet pritaikyta visai kitaip, gal naujai, o ish esmes ash sakau, kad dviracio neimanoma ishrasti beveik nei vienoje srityje, kartais nebutina kopijuoti, kad kazkur rastum panasumu, nes pas kelis zmones ta ideja gimsta "vienu metu", o gal kazkur pasamonej uzsifiksave, bet pats net nesuvoki to.

Pati studijuodama esu padarius darba, kuri iki siol kopijuoja studentai, nors po mano baigimo praejo 4 metai.Ir tai nebuvo kazkokia nauja technologija, nes iki tol buvo naudojama, tik kitaip.

Vienas gal paziurejes i darba supras kaip padaryta, o kitas gal ir paaishkinus nesupras.Na zodziu, cia galima diskutuoti iki begalybes.

Naca, skaiciau jusu pasisakyma kokius 3 kartus ir nelabai supratau, nes mano akimis vienas sakinys priestarauja kitam.Ar cia jau mano smegenys i vakara neveikia? blush-anim-cl.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GinCherry: 18 sausio 2010 - 23:29
QUOTE(*CHOCOLADE* @ 2010 01 13, 23:29)
As tik nesuprantu kodel taip nuvertinamos papuosalu darytojos, verejos  g.gif

Juk ir autoriniai, meniniai darbai daromi is pirkto stiklo, pirtu vielu (wrap'inimui), pirkto sidabro (kalimui, litavimui ir pan.) lygiai taip pat kaip ir karoliukai, ir kitos detales.

yra papuošalų darytojai ir yra juvelyrai.. rolleyes.gif
tikrai ne tas pats ar karoliuką pasigaminti pačiam, ar panaudoti pirktinį, masinės gamybos.. 4u.gif

QUOTE(lukasta @ 2010 01 14, 01:08)
nemanau kad kokybiškus papuošalus gaminanti SM narė turėtų įsižeisti ar pasijusti nuvertinta, jei ji nevadinama menininke.
  papuošalų verėjos, būtent verėjos, greičiau amatininkės, nei menininkės. tarp jų yra labai kokybiškai veriančių iš pirktinių detalių, turinčių gerą skonį bei grožio nuojautą, puikiai gaminančių. Labai gražiai išlenkta kilputė sujungimui ar nepriekaištingai prikabintas swarovskis, net ir kekė swarovskių tikrai nėra menas.
net ir paminėtas wrap'inimas ne pas kiekvieną virsta menu. vienur matai menininkės ranką, o kitur tik panaudotą technikos elementą.

nėra tas pats ar iš pirktų sidabrinių elementų kažką suvert, ar iš sidabro lydinio pačiai  (kalimo ar litavimo būdu - aš nežinau kaip tai daroma) sukurt papuošalą.
o jau kurios yra kūrėjos, ne tik gamintojos, tai jų darbus ne taip lengva nukopijuot.
Yra SM menininkių, bet ne visos, ir ne visos, manau, į jas pretenduoja. o idėjų kūrybai (arba kopijavimui) interneto platybėse devynios galybės, nebūtina Marytei kopijuot nuo Onutės, gal ir Marytė ir Onutė tą pačią mintį kūrybai rado kokiame užsienio puslapyje ir dar su labai aiškiu darbo aprašymu smile.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti