Įkraunama...
Įkraunama...

Kopija ar originalas?

Manau esme ne tame ar kazkam pavyks irodyti savo autorines teises ar ne i tusciai gincytis, o tiesiog zinoti, kad tas zmogus nesuglvoja nieko naujo, arba seip.

Vat ir as papuoliau i tokia situacija ir idomi jusu nuomone.
Mano daryti daug anksciau auskarai:
http://www.supermama...?...54859&st=36

ir stai ka as randu atsivertus cia
http://www.supermama...?...4173&st=240

sutapimas? na taip, aisku visko buna ir pasitaiko, is pradziu as tuo ir patikejau, bet panagrinejus zinutes, pradeda lysti yla is maiso - viena susizavejusi mano auskarais paklause kainos, as atsakiau, galbut kaina pasirode per didele? na ir aisku rado kas padarys pigiau, ar kaip supratau ten barteriniai mainai isejo.

as sutinku anoks cia menas, ner cia ka kopijuot, bet vis vien pasijauciau nelabai maloniai.
Atsakyti
QUOTE(kvanksht2 @ 2007 03 28, 17:09)
Manau esme ne tame ar kazkam pavyks irodyti savo autorines teises ar ne i tusciai gincytis, o tiesiog zinoti, kad tas zmogus nesuglvoja nieko naujo, arba seip.

Vat ir as papuoliau i tokia situacija ir idomi jusu nuomone.
Mano daryti daug anksciau auskarai:
http://www.supermama...?...54859&st=36

ir stai ka as randu atsivertus cia
http://www.supermama...?...4173&st=240

sutapimas? na taip, aisku visko buna ir pasitaiko, is pradziu as tuo ir patikejau, bet panagrinejus zinutes, pradeda lysti yla is maiso - viena susizavejusi mano auskarais paklause kainos, as atsakiau, galbut kaina pasirode per didele? na ir aisku rado kas padarys pigiau, ar kaip supratau ten barteriniai mainai isejo.

as sutinku anoks cia menas, ner cia ka kopijuot, bet vis vien pasijauciau nelabai maloniai.


paziurejau nuotraukas. panasu, bet dabar visur forume, parduotuveje, net gariunuose tokias metalines detalytes i auskarus deda. joks cia ne atradimas schmoll.gif gal ir nesmagu, bet as galiu pas bet ka paprasyti auskaru su tokiu akmenuku, nes akmuo parsiduoda kaip akmuo, su pavadinimu, ir ne vienas toks i Lietuva atkeliavo.
o as irgi perklausciau pas visas parduodancias, o pirkciau kur kaina tinka.
jokia cia autoryste auskaras is 3 daliu tongue.gif
Atsakyti
Skaičiau ir galvojau ar tikrai verta pykti. Gal ir aš pykčiau. Aš dažnai pasinaudoju kieno nors numegzto megztinio idėja ir nepykstu kaip mano idėja kam nors patinka. O be to karpinius parsisiunčiau iš internetinio psl. ir iškarpiau.Idėja tai ne mano, o darbas tai mano. Ar jau čia taip blogai? Gal aš kažko nesuprantu.Man atrodo kas nenori,kad būtų kopijuojami jų darbai, tai jie nededami į internetą, o eksponuojami salėse. Čia tik mano pamąstymai.Gal aš ir kly g.gif stu.
Atsakyti
as buciau ir pamirsus sita ivyki, bet kai "kopijos" autore eina per visus forumus ir verkia, kad ja apsmeize (nors nieko panasaus nebuvo, as tik mandagiai jos pasiteiravau) ir dar kaltina mane, kad as nuo jos kopijuoju, tai visai nebejuokinga darosi;/
Atsakyti
QUOTE(kvanksht2 @ 2007 03 28, 17:09)
Manau esme ne tame ar kazkam pavyks irodyti savo autorines teises ar ne i tusciai gincytis, o tiesiog zinoti, kad tas zmogus nesuglvoja nieko naujo, arba seip.

Vat ir as papuoliau i tokia situacija ir idomi jusu nuomone.
Mano daryti daug anksciau auskarai:
http://www.supermama...?...54859&st=36

ir stai ka as randu atsivertus cia
http://www.supermama...?...4173&st=240

sutapimas? na taip, aisku visko buna ir pasitaiko, is pradziu as tuo ir patikejau, bet panagrinejus zinutes, pradeda lysti yla is maiso - viena susizavejusi mano auskarais paklause kainos, as atsakiau, galbut kaina pasirode per didele? na ir aisku rado kas padarys pigiau, ar kaip supratau ten barteriniai mainai isejo.

as sutinku anoks cia menas, ner cia ka kopijuot, bet vis vien pasijauciau nelabai maloniai.


Kažkaip nejaukiai pasijutau,nes matau-apie mane kalbi. Situacija buvo tokia:
baisiai patinka man tas hovlitas.Pati Juvelyrikos parodoj nusipirkau visą ilgiausią giją būtent tokios formos akmenėlių.Galvoju-karolius su jais pasidaryt.Pamačiau tavo temoj auskarus-labai fainuoliški, gal būčiau ir pirkus, bet aš tokia neryžtinga, vis laukiu ilgiausiai, mąstau. Neužilgo kita auksarankė susidomėjo mano daryta sage ir pasiūlė keistis darbeliais.O-idėja, pagalvojau, tikrai nebloga-mainytis. Ir užsiprašiau ko nors paprasto su tuo hovlitu, be jokių cackių-pacackių, tik akmuo ir metalas.O išėjo tokie,kokie išėjo.Nemanau,kad kas nors buvo kopijuota schmoll.gif
Ką paprastesnio galima sugalvoti su akmenėliu ir metalu? Nedaug erdvės belieka fantazuoti,kai toks užsakovo noras.Ir tikrai tavo kaina nepasirodė per didelė,tiesiog situacija pati padiktavo pasirinkimą.(jei atvirai ir nuoširdžiai-tuo metu buvau net pamiršus tavuosius auskarus).
Jetau doh.gif Va ir pakliuvau į kažkokias pinkles, pati to nenutuokdama.
Kaip nefaina, kad per mano simpatijas tam akmeniui ir auskarų gamintoja pateko į keblią padėtį.Jaučiu-reikėjo pačiai pasidaryti tuos auskrus,juk hovlito - pilna skrynia lotuliukas.gif tik kad kabliukų tokių fainų neturiu verysad.gif

P.S. Dar kartą pažiūrėjau tuos auskarus, pamąsčiau.Jaučiuosi šio nesusipratimo kaltininke, tai labai gilinuosi į situciją.Neverta ginčytis-panašūs išties, bet viskas juose skiriasi-ir kabliukai,ir metalo detalės ir pats akmenėlio raštas. Panaši-tik idėja taip suverti detales, o idėja nėra kopijavimo objektas,t.y. idėja nelaikoma autoriaus nuosavybe, jo teisių objektu. Aš čia bandau rasti visokiausių pateisinimų,ir kadangi tai prisipažįstu, tikiuosi suprasit, kad kalbu nuoširdžiai.
Man tik apmaudu,kad per savo naivumą patenku(ypač paskutiniu metu) į visokias nemalonias situacijas verysad.gif
Dar pagalvojau-o ką galima mandriau (t.y.totaliai kitaip) sugalvoti gaminant minimalistinius auskarus iš hovlito ir sidabrinių detalių? Tai ir bus tik kabliukai,hovlitas ir pora sidabrinių detalių.
Vis dėlto padariau išvadą,kad šis atvejis netinka būti įvardijamas kaip plagijavimo pavyzdys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ievuschka: 28 kovo 2007 - 21:35
Bože bože, kokia čia kopija doh.gif, tokius ir aš suverčiau, jei akmenis turėčiau... Jei jau prie tokių smulkmenų kabinėtis pradedam, tai pusė forumo darbininkių negali nieko rodyt, nes jos visos kažką kopijuoja, naudoja tas pat keurėles, kabliukus ir galiausiai vielutę blink.gif doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
ievuschka, viskas ok, as tavim tikiu, bet kai mane pradeda smeizt, tai sorry, as negaliu tylet ir manau, kad reikia viska issiaiskinti iki galo.
Atsakyti
QUOTE(kvanksht2 @ 2007 03 28, 18:09)
Manau esme ne tame ar kazkam pavyks irodyti savo autorines teises ar ne i tusciai gincytis, o tiesiog zinoti, kad tas zmogus nesuglvoja nieko naujo, arba seip.

Vat ir as papuoliau i tokia situacija ir idomi jusu nuomone.
Mano daryti daug anksciau auskarai:
http://www.supermama...?...54859&st=36

ir stai ka as randu atsivertus cia
http://www.supermama...?...4173&st=240

sutapimas? na taip, aisku visko buna ir pasitaiko, is pradziu as tuo ir patikejau, bet panagrinejus zinutes, pradeda lysti yla is maiso - viena susizavejusi mano auskarais paklause kainos, as atsakiau, galbut kaina pasirode per didele? na ir aisku rado kas padarys pigiau, ar kaip supratau ten barteriniai mainai isejo.

as sutinku anoks cia menas, ner cia ka kopijuot, bet vis vien pasijauciau nelabai maloniai.


Nu jau pavarete!!!!
Taigi is ruosiniu suverti auskarai- tai kokios cia autoristes??? Kokie cia menai??
Uztenka detales is ten pat atsisiusti ir visai per netycia ta pati padarysi...
Atsakyti
QUOTE(ievuschka @ 2007 03 28, 20:56)
Panaši-tik idėja taip suverti detales, o idėja nėra kopijavimo objektas,t.y. idėja nelaikoma autoriaus nuosavybe, jo teisių objektu.



nu ir nuo kada nelaikoma g.gif dar ir kaip laikoma

o tų auskarų atveju, tai ką aš žinau lotuliukas.gif kaip Crassula sakė, parsisiūst panašias detales labai lengva ir suvert, gausi krūvas panašių auskarų, lotuliukas.gif jokia čia autorystė irnesakyk.gif

vat jei kuri nors būtų pati padarius tuos geležėlius arba užsakiusi pas juvelyrą, kaip vienetinį varijantą, nušlifavusi akmenuką ir suteikusi, jam formą tadu autorinis darbas, o dabar nuvėjo mergos prisipirko akmenėlių geležiukų suvėrė ant žilkos ir apie autorystę kalba lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Rubberneck @ 2007 03 21, 12:12)
TNet nežinau ką ir pasakyti Jums...
Autorių teisių subjektas – autorius, kitas fizinis arba juridinis asmuo, šio Įstatymo nustatytais atvejais turintis išimtines turtines autorių teises, taip pat fizinis arba juridinis asmuo, kuriam perėjo išimtinės turtinės autorių teisės (autorių teisių perėmėjas).
Kūrinys – originalus kūrybinės veiklos rezultatas literatūros, mokslo ar meno srityje, nepaisant jo meninės vertės, išraiškos būdo ar formos.
Autorių teisių objektais nelaikomi:
1) idėjos, procedūros, procesai, sistemos, veiklos metodai, koncepcijos, principai, atradimai ar atskiri duomenys


1. Autorius yra kūrinį sukūręs fizinis asmuo.
2. Fizinis asmuo, kurio vardas įprastu būdu nurodytas kūrinyje, yra laikomas to kūrinio autoriumi, jeigu neįrodyta kitaip. Ši nuostata taikoma ir tuo atveju, kai vietoj autoriaus vardo nurodytas pseudonimas, nekeliantis jokių abejonių dėl tikrojo autoriaus vardo.

12 straipsnis. Autorių teisių apsaugos ženklas
Autorius arba kitas autorių teisių subjektas gali pranešti visuomenei apie savo turtines teises panaudodamas autorių teisių apsaugos ženklą. Jį sudaro trys elementai: apskritime arba lenktiniuose skliaustuose įrašyta raidė C, autoriaus arba kito autorių teisių subjekto vardas (pavadinimas) ir kūrinio pirmojo išleidimo metai.
13 straipsnis. Autorių teisių atsiradimas
Autorių teisės į literatūros, mokslo ir meno kūrinį atsiranda jį sukūrus.

14 straipsnis. Autorių asmeninės neturtinės teisės
1. Kūrinio autorius, neatsižvelgiant į jo turtines teises, net ir tuo atveju, kai turtinės teisės perduotos kitam asmeniui, turi šias asmenines neturtines teises:
1) teisę reikalauti pripažinti kūrinio autorystę aiškiai nurodant autoriaus vardą ant visų išleidžiamo kūrinio egzempliorių, taip pat kitu įmanomu būdu viešai atliekant kūrinį (autorystės teisė);
2) teisę reikalauti, kad bet kokiu būdu naudojant kūrinį būtų nurodomas arba nebūtų nurodomas autoriaus vardas, arba būtų nurodomas autoriaus pseudonimas (teisė į autoriaus vardą);
3) teisę prieštarauti dėl kūrinio ar jo pavadinimo bet kokio iškraipymo ar kitokio pakeitimo, taip pat dėl bet kokio kito kėsinimosi į kūrinį, galinčio pažeisti autoriaus garbę ar reputaciją (teisė į kūrinio neliečiamybę).

............ g.gif



QUOTE(sicilija @ 2007 03 29, 09:56)
nu ir nuo kada nelaikoma  g.gif dar ir kaip laikoma

o tų auskarų atveju, tai ką aš žinau  lotuliukas.gif kaip Crassula sakė, parsisiūst panašias detales labai lengva ir suvert, gausi krūvas panašių auskarų,  lotuliukas.gif jokia čia autorystė  irnesakyk.gif

vat jei kuri nors būtų pati padarius tuos geležėlius arba užsakiusi pas juvelyrą, kaip vienetinį varijantą, nušlifavusi akmenuką ir suteikusi, jam formą tadu autorinis darbas, o dabar nuvėjo mergos prisipirko akmenėlių geležiukų suvėrė ant žilkos ir apie autorystę kalba  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif


Va aukščiau paimta Rubberneck citata iš kažkokio įstatymo ar teisinio akto tarsi ir sako,kad idėja nėra autorių teisių objektas.

Bet kokiu atveju-buvau teisi sakydama,kad šis atvejis nelaikomas plagijato pavyzdžiu. Kitų merginų pasisakymai tą patvirtina. Tai grynas sutapimas,atsitiktinumas,kokių gyvenime nemažai pasitaiko .Taip buvau persiėmusi kažkokiais sutapimo-kaltinimo-tiesos ieškojimo rūpesčiais, kad net ir sapnus košmariškus visą naktį sapnavau doh.gif Neramiausia buvo,kad tų antrųjų auskarų gamintoja tarsi per mane į keblią padėtį pateko.Dėkui Dievui-padėtis nebekebli smile.gif
Atsakyti
Manau sis forumas ir yra tam, kad idejomis pasidalintume. Juk ne visoms sekasi ka nors grazaus sugalvoti. Jei nenori, kad dar kas nors pasigamintu panasu i tavo gamini, gal geriau nedeti nuotraukos g.gif Tiesa, manau, kad tai negalioja parduodamiems gaminiams. O gal galima atsiklausti originalo autores, juk kai kurios gal ir sustiktu, kad pagal jos pavyzdeli ir kitos galimtu g.gif , zinoma, nurodzius autores varda.
Atsakyti
QUOTE(kvanksht2 @ 2007 03 29, 07:24)
ievuschka, viskas ok, as tavim tikiu, bet kai mane pradeda smeizt, tai sorry, as negaliu tylet ir manau, kad reikia viska issiaiskinti iki galo.

http://www.biteplius...7..-=(401370998

as tik norejau parodyti, kad verkslenti per forumus pirma pradejai tu mirksiukas.gif
del to sita istorija ir iskilo i viesuma mirksiukas.gif

neturiu ka pridurti nes jauciuosi 100% teisi ir nieko nekopijuoju, lai draskosi tos, kurioms sirdeles neramios o tau kvanksht dekui uz reklama biggrin.gif mano papuosalu tema pilna lankytoju biggrin.gif
Atsakyti