Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos

siandien vyras isvaziavo i lenkija atsivezt tu saules kolektoriu, anot jo LT jie zymiai brangesni nei ten,ir LT ner pasirinkimo...na nzn...kai parvez,pakabins, galesiu papasakot kanors placiau smile.gif tiesa, boileri 4 asmenu seimai statome 500ltr g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lijuna @ 2008 07 07, 15:43)
Labas.
Man vyras papasakojo, kad LT yra firma, kuri per tris-keturias dienas sumontuoja name saules kolektorius, kurie sildo nama ir vandeni. Vasara, kai nereikia namo sildyti, galima sildyti, pvz. baseino vandeni. Kainuoja apie 20 tuks. litu. Nezinau, kokia firma, vyro paklausiu.
Atrodytu viskas grazu, bet noretusi pamatyti, kaip viskas naturoje atrodo ir su zmonem, kas turi isirenge, pakalbeti.
Pagrindinis klausimas: ar tikrai uztenka saules energijos namui apsildyti?


NE neuztenka, paprastai sistemos projektuojamos sildyti tik karsta vandeni. Namo sildyti neiseina, nes apie 8 men pas mus truksta saules, jei pasikliausit - tai pasigailesit. Mano vyras uziima saules kolektoriais ir turi nusipirkes vokieciu programine iranga, kuri modeliuoja saules sistemas pagal sumontavimo vieta,kampa ir vietove.
Taigi galima paskaiciuoti net vandens temperatura kiekviena diena.
Jei idomu, galiu paprasyti, kad daugiau papasakotu drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Maja Di @ 2008 08 13, 10:59)
Šiandien gavau atsakymą iš firmos tuo užsiimančios:
nedidelei seimai pakanka standartines ATON sistemos uz 6500 Lt (+montavimas ir medziagos iki1000Lt)
Jei namuka tik statotes, pasirupinkite tinkamu vandens sildymo boileriu: iskart montuokite 200-300 ltr su dviem silumokaiciais (vienas katilui kitas saulei)
Standartineje sistemoje numatytas 100ltr boileris.


kokia kolektoriu kvadratura, kyla itarimas, kad norint padaryti kaina prieinama - sistema per maza ir tai yra tik saves apgaudinejimas.
Papildyta:
QUOTE(Viktoras @ 2008 08 13, 12:32)
Galime deti ir plokscius kolektorius, bet jie nera populiarus, ekonominis naudingumas labai mazas, klientai nenori tukstancius moket kad tik vasara butu karstas vanduo. Vakuuminius derina su grindiniu sildymu, taip nusauna du zuikius, ir vanduo karstas ir grindinis sildymas 8-9 menesius per metus buna.


8-9 men menesius grindu sildyti neimanoma, nes tiek Lietuvoje nera saules. Vakuuminio ir plokscio kolektoriaus efektyvumas vienodas, tik vakuuminis geriau izoliuotas nuo atmosferos, todel gali gaminti gaminti aukstesnes temperaturos vandeni sauleta diena ziema. Bet tu sauletu dienu laaaaaaaabai mazai (4-5d) ir saules pakilimo kampas labai mazas, o tai tiesiogiai ytakoja efektyvuma. Taigi, projektuoti kolektorius sildymui - neapsimoka, o vandeniui OK.
O uz 6000Lt neimanoma nusipirkti normalios saules kolektoriu sistemos, net jei tie kolektoriai kinietiski.
3 asm seimai reikia 4 m2 kolektoriau ir min 200 l boilerio.
Atsakyti
tikiuos 2 - 3sav bėgyje jau turėt sumontuotus kolektorius pas save.. 3kv vaakuminių Viesmann kolektorių, 300 l boileris.. galėsiu pasidalint patirtim , kai bus kuo pasidalint smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo westa: 31 rugpjūčio 2008 - 19:56
Sweiki, paskaitinejau sita tema ir linkstu i tai kad reiketu pradet galvoti apie ta nemokama saules panaudojima vandens sildymui. Mano statybos dar tik sienu stadijoje, bet noriu paklausti del saules kolektoriaus sistemos montavimo kada reikia pradet kazka daryt. Ar pries dedant stoga, ar jau uzdejus galima bus uzmesti ta sistema, kaip ten tie visi vamzdziai praeina? Gal kas is forumieciu turi realiai jau isirenges, kokie butu atsiliepimai del tokios investicijos naudingumo/prasmingumo.
Atsakyti

vokietijoje gaminami stogai su integruotomis saules elektrinemis:

http://www.systaic.c...nergy-roof.html

tiesiog stogas-saules elektrine, kitu dangu nereikia.
Atsakyti
QUOTE(Blogasdaktaras @ 2008 09 01, 09:13)
Sweiki, paskaitinejau sita tema ir linkstu i tai kad reiketu pradet galvoti apie ta nemokama saules panaudojima vandens sildymui. Mano statybos dar tik sienu stadijoje, bet noriu paklausti del saules kolektoriaus sistemos montavimo kada  reikia pradet kazka daryt. Ar pries dedant stoga, ar jau uzdejus galima bus uzmesti ta sistema, kaip ten tie visi vamzdziai praeina? Gal kas is forumieciu turi realiai jau isirenges, kokie butu atsiliepimai del tokios investicijos naudingumo/prasmingumo.


Jei nori integruoti i stoga, reikia planuoti sistema pries dedant stoga, nes tuomet sutaupysit ant stogo dangos, nes jos nereikes tose vietose, kur bus kolektoriai.

user posted image

Jei planuojate isnesti ant stogo, tai galima skaiciuoti veliau

user posted image

Atsakyti
manau nevisai teisinga informacija smile.gif kolektoriu arba saules bateriju pasvirimo kampas priklauso nuo kiekviens salies geografines padeties. lietuvoje jis 44-46 laipsniai, tokiu pasvirimo kampu baterijos maksimaliai obsorbuoja saules siluma. nuotraukose sumontuoti ploksti kolkektoriai, lietuvoje jie nepopuliaus, nes mazas naudingumas. be to kolektorius reikia montuoti ant pacio namo stogo, nes ryte saule kaitina is vienos puses, vakare kai kolektoriai iskelti virs namo - saulekaitna is kitos puses
Atsakyti
gal ir durnai paklausiu,bet ,galbut yra kokiu judanciu montavimu,ta prasme,kad jis judetu pagal saules krypti pats?arba bent jau galima butu ji pasukti kazkiek i kita sona ir atgal? g.gif
Atsakyti
pridedu nuotraukas namo lietuvoje kur taisyklingai sumontuoti vakuuminiai saules kolektoriai

Papildyta:
to giedruska> nieko nereikia sukt, tiesiog iskeliat ant stogo vrsuinio tasko, ir kur saule nepasisuktu visur kaitins, is priekio,sono, is nugaros ir t.t.
Atsakyti
man tai nepatinka, kaip atrodo toj nuotraukoj kolektoriai. kaip prielipai. buvau idejusi nuoroda apie stogus-saules elektrines, tai vaizdas jau visai geras. man labai svarbu, kad daiktas ne tik funkcija atliktu, bet dar ir gerai atrodytu.
Atsakyti
QUOTE(Viktoras @ 2008 09 03, 17:46)
manau nevisai teisinga informacija smile.gif kolektoriu arba saules bateriju pasvirimo kampas priklauso nuo kiekviens salies geografines padeties. lietuvoje jis 44-46 laipsniai, tokiu pasvirimo kampu baterijos maksimaliai obsorbuoja saules siluma. nuotraukose sumontuoti ploksti kolkektoriai, lietuvoje jie nepopuliaus, nes mazas naudingumas. be to kolektorius reikia montuoti ant pacio namo stogo, nes ryte saule kaitina is vienos puses, vakare kai kolektoriai iskelti virs namo - saulekaitna is kitos puses

Knygos (autoriai KTU, VGTU "galvos" 2006m.) atsinaujinantys energijos šaltinia nurodoma, kad Lt efektyviausias kampas 37 laipsniai. Kuriais dabar tiketi:) ?
p.s. čia kaip su šaldymu, kur be pažiūrėsi, visur kitos formulės ir skaičiai:)
Atsakyti
Realiai pamacius, tai visai tie saules kolektoriai stogo estetinio vaizdo nekeicia, atrodo graziai ir visai nepanasus i prielipus. Jei kelaijat, tai Graikijoje, Italijoje vos ne kas antras namas juos ant stogo turi, tik ten dar ir toks "balionas" statosi.
Atsakyti