Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos

QUOTE(MantasD @ 2010 05 13, 22:44)
Atsiprasau ne taip parasiau projektuojate, tia dar kart paklausiu esat su projektavus kazka su saules kolektoriais? na ar bent jau realiai su jais susidurisi, maciusi kaip veikia?

na turbut paprastas atsakymas - NE!

pirma i pasakete, kad pateikti paskaiciavimai kazkuriam is postu yra nesamoningi, antra i paprasyma paskaiciuoti pabandete graziai nusimuilinti ir trecia KOKS DAR VEIDRODINIS ATSPINDYS JEI TEN YRA ABSORBUOJANTI MEDZIAGA?!?!

sistema naudoja nemazai elektros? ar matete koki statomi siurbliai?


Labai gaila, ponas kad nežinot kas yra architektūroje veidrodinis atspindys, stikliniai fasadai kurie labai populiarus Lietuvoje, taip pat turi veidrodinį atspindį, tai čia ne iš tos operos, bet ir neaiškinsiu nes vistiek matau nesuprasit. Aš nesiruošiu nieko skaičiuot ir įrodinėti, bet kaip pas mane ateina žmogus iš prekybininkų prisiklausias visokių alternatyvų ir sako va šito noriu ir dar šito noriu, tuomet pasakau savo nuomonę ir pareiškiu, kad jūsų noras man įstatymas, bet tuomet argumentuoju ir žmogui paaiškinu, kad ilgai nesidžiaugsit ir t.t ir leidžiu žmogui pagalvoti ar jis tikrai tokios sistemos nori. Pabrėžiu, kalba eina apie fizinius objektus. Su juridiniai objektais ir jų norais viskas tvarkoj ko jie nori ta ir gauna bele tik pinigų negaila. O siurbliai turbūt be elektros varomi nu labai idomu tikrai, tokio nemačiau, prašau atsiųskite man šitų siurblių tech. charakt. į AŽ pasiūlysiu būtinai klijantams ir padarysim biznį, nes laikai blogi atėjo tiek prekybininkams tiek projektuotojams.
Atsakyti
Kaban kaip ir MantasD sake, planu yra - tik "pazaduku" buti nesinori. Sakau tai ka zinau, taigi jei taip padarysim, duosiu nuoroda.

Lariana - Jus esate kaip suprantu pastatu projektuotoja. Musu diskusija buvo apie technologijas ir t.t., nemaciau nei vieno posto "pirk is manes!" "ne, pirk is manes!", bendravimas vyksta normaliam lygmenyje - be emociju.
Nepatingekite, atsiverskite kelis psl. atgal ir paskaitykit pasisakymus, ka tai panasaus i "saules kolektoriais sildyti nama ziema - neapsimoka del sauletumo, taciau atsiradus saulei (kai kokiu -20, tuomet giedra) gali papildomai kazkiek "dasildyti"

Taip pat ar nematet kad Dario net atkalbinejam nuo 60 kolbu?

Cirkuliacinis siurbliukas veikia tuomet kai temperatura kolektoriuose uzkyla, likusi laika jis budi. Jo el. sunaudojimas yra duok Dieve 75W kuomet veikia (dar aisku priklauso nuo tech. charakteristiku). Taigi atsizvelgiant i Jusu "drastiskus" el. sunaudojimus paskaiciuokim:

75Wx8h=600W/per diena
600Wx30=18000 W/per menesi
18000Wx6=108000W per sezona (6 menesius pasirinkau specialiai kad "negauciau i vartus" uz maza paskaiciavima)
taigi per 6 men sunaudos 108kW=108x0.5=54Lt

Taciau mieloji "protingesni" sunaudoja 20W. Skaiciavimo formule zinot, kad butu paprasciau = 15Lt per sezona
http://en.wikipedia....r_water_heating

Gal visdelto ramiai atsiseskit, paskaiciuokit ir nesokinekit i akis su tokiais pareiskimais (vakar nepilnatis buvo?). Be to pas mus klientu netruksta, gal maziau zmogui irodinekim "savo tiesa" o parinkim taip kad pagal jo pageidavima butu - ziurek gal ir nepabegs pas kita projektuotoja?
Su kaban visuomet diskusija vyksta maloniame lygmenyje (nezinau gal cia man).
Atsakyti
Lariana kaip galima argumentuot jei pats su tuo esi nesusidures ir net neisanalizaves? del skaiciavimo ir irodinejimo, tai pirmiausia nereikia pradet aiskinti, kad kiti nusiskaiciuoja be jokiu faktu pastatymo pries. Siaip ir nosi dar kartu siek tiek nuleisti zemyn butu ne pro sal, nes labai papasakojat kad aplinkiniai nieko nesupranta, bet pacios praktiskai visi argumentai(kuriu nera daug) pro sali.

Paliukas cia kaip suprantu uzmetei dar pliuso siurbliam su 75W, kad nesikabinetu per daug smile.gif nes 75 tai cia dar pakankamai nemazai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lariana @ 2010 05 14, 00:11)

Žmonės pagalvos: „Šitie susitarę surengė spektaklį“. Atseit Jūsų vaidmuo skelbti visokius mitus apie saulės kolektorius, kad su jai sėkmingai susidorotų „Mitų griovėjai“...

Dabar mano nuomone...
... Aš nesiruošiu nieko skaičiuot ir įrodinėti, bet kaip pas mane ateina žmogus iš prekybininkų prisiklausias visokių alternatyvų ir sako va šito noriu ir dar šito noriu, tuomet pasakau savo nuomonę...
... saulės kolektorių nepasimoka statyti paprastam gyvenamui namui...
... jau senai įrodyta, kad Lietuvoje tos saulės užtenka tik karštam vandeniui ruošti...
... Čia tik žmonių mulkinimas lygiai, tas pats kaip su geoterminiu šildymu...
... Ši sistema taip pat naudoja elektros ir nemažai...


Žinau, kad vis vien nieko nepavyks įrodyti- tik dėl sportinio intereso. Tikrai turite teisę į savo nuomonę, bei galite laisvai ją priešpastatyti keletai skaičiukų (t.y. „lokomotyvui“ prieš kurį stojate):
Bendras instaliuotas saulės kolektorių plotas Europoje 2010 metų pradžiai: ≈ 100.000.000 m² (10.000 ha). Šiandienai ≈ 95,6 % saulės kolektorių ploto turi įsirengę individualių namų savininkai. Planuose 2020 metams: ≈ 388.000.000 m² (38.800 ha).
Bendras saulės kolektoriais pagamintos šilumos kiekis Europoje per 2009 metus: ≈ 36,9 TWh (pagal instaliuotos galios potencialą ≈ 80,1 TWh). Planuose 2020 metams: ≈ 327,8 TWh (pagal instaliuotos galios potencialą).
Planuojama, kad 2050 metais kiekvienam Europos gyventojui teks ≈ 8 m² saulės kolektorių. Planuojamas instaliuotų saulės kolektorių plotas: ≈ 970.000.000 m² (97.000 ha). Planuose 2050 metams: ≈ 784,9 TWh (pagal instaliuotos galios potencialą).
Nuo 2000 metų vidutinis šio rinkos segmento augimas Europoje buvo 12,4 %.
Vokiškus 2009 metų skaičius galite peržvelgti čia (DE). Tuo pačiu galite palyginti iki 2010 metų pradžios Vokietijoje instaliuotų ≈ 13.000.000 m² (1.300 ha) per 2009 metus pagamintus šiluminės energijos ≈ 4,8 TWh (pagal instaliuotos galios potencialą ≈ 10,4 TWh) su LT vidutiniu metiniu centralizuoto šiluminės energijos tiekimu (≈ 10.3 TWh).
Per 2009 metus šio rinkos sektoriaus augimas Vokietijoje buvo + 17,1 %. Gal tai neprilygsta saulės jėgainių + 40,9 %, tačiau prisimenant apie pasaulinę recesiją, arba palyginus su vėjo jėgainių - 6,9 %...
Kad nebūtų bereikalingų interpretacijų: visos prognozės pagal RDP scenarijų. Scenarijus optimistinis šiai verslo sričiai, nes remiasi pesimistine prognoze, kad naftos kainų lūžis įvyks anksčiau iki šiol skelbto termino (prieš kelis mėn. moksliukai patikslino: ≈ 2030 metus). T.y.: iškasamo kuro kainos gerokai anksčiau persės iš invalido vežimėlio į Formulės1 bolidą. Jei kas pageidauja- gali pateikti prognozes pagal kitus scenarijus.
Gal bus mažiau kalbų „čia ne Vokietija“ ir „LT saulės mažai“ tema– Europos šalių žemėlapiai pavartymui ir palyginimui (EN).
Saulės namų gal nelieskime. Tektų paminėti valstybės paramą, po ko automatiškai sektų „Duotų mūsų valdžia bent pusę tiek- namą šildyčiau vien saulės kolektoriais“.
Taipogi siūlyčiau nepamiršti ir apie mūsų valdžią. Kas čia žino, ką ji planuoja perimti iš kitų šalių patirties. Juk pvz. vokiečiai ne tik remia, bet ir verčia: nuo 2009 sausio 1 d. statybos leidimai išduodami tik planuojantiems nuo 14 % šildymui naudoti alternatyvas. T.y.- saulės kolektoriai tampa privalomais.

... be to sistema yra neamžina ir praėjus 10 metų, jeigu tiek atlaikys, teks ją remontuoti ar net keisti kita tokia pat brangia...
... bet tuomet argumentuoju ir žmogui paaiškinu, kad ilgai nesidžiaugsit ir t.t...
... atsipirkimo laikas didesnis negu pačios įrangos, tai apie ką čia kalbat...


Kai apie 2004 metus buvo susidomėta seniausiomis sistemomis, jos visos buvo surašytos. Seniausia iš dar veikiančių Vokietijoje priklauso Heinz Schrader (76) (kaip ir priklausanti Herbert Rampfl (57)- tik ši ne mūsų platumose). Abu įsirengė 1973 metais ir jau 37 metus jas eksploatuoja. Kaip bebūtų kam nors pikta- abi atlaikė be gedimų per visą eksploatacijos laikotarpį. EU atrastume ir senesnių, tačiau vengdamas interpretacijų- „žemiau Hamburgo apylinkių“ nedėsiu. Neturiu iliustracijų- todėl tik trumpas fakto patvirtinimas.
Vienas įdomesnis pvz.- tik jau iš 1978 metų. Vienos pirmųjų saulės kolektorių ir ŠS „vestuvių“. Sistema neišliko: gal žmogui, kuris iš elektriko su originaliu hobiu tapo vienu iš „autoritetų“ šiame versle, paprasčiausiai prireikė stogo naujoms sistemoms demonstruoti?

P.S. Lietuviškoje Viessmann svetainėje skaičiuoklė atrodo dar neveikia, tačiau „motininėje“ (DE)- rasite ne tik veikiančią skaičiuoklę, bet ir didesnį asortimentą. Kairėje pasirinkus produktą- apie teksto vidurį spausti „ESOP-Online Berechnung von thermischen Solaranlagen“. Pati skaičiuoklė DE, EN, FR ir kt. kalbomis. Tai aišku ne profesionali programinė įranga, bet orientacijai pakaks. Nepamirškite pasirinkti ką tai artimesnio mūsų vietovei: pvz. „Poland“ ir „Gdansk“.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 15 gegužės 2010 - 10:11
QUOTE(Paliukas @ 2010 05 13, 13:44)
smile.gif As paprastam gyventojui siulau:
20 kolbu kolektoriaus iranga su 200-220l boileriu. Kolbas galite betkuomet papildomai "dasideti" neismontuojant sistemos.
Ar Europietiska kokybe ar Kiniska jau sprendzia pats vartotojas - cia kategorisku nepabusi smile.gif

Kiek kainuotu tas 20 kolbu kolektorius su pajungimu? + papildomai kas ten reikalinga (vamzdeliai, issipletimo indas, valdiklis ir skystis)
Kuo kolbiniai efektyvesni uz plokstuminius?
Atsakyti
QUOTE(Nida0511 @ 2010 05 17, 08:49)
Kiek kainuotu tas 20 kolbu kolektorius su pajungimu? + papildomai kas ten reikalinga (vamzdeliai, issipletimo indas, valdiklis ir skystis)
Kuo kolbiniai efektyvesni uz plokstuminius?


Kiekvienas siulo skirtingas kainas, grubiai - jei 10klt turesit tai ir sutilpsit, bei liks kazkiek (cia tam kad zinotumet kas kur ir kiek ieina).
Pas mane si iranga uz 7,5klt (siandien dienai), pas MantaD speju pigiau
Trumpai - kolbiniai efektingesni
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paliukas: 17 gegužės 2010 - 09:40
Kolbiniai efektyvesni, nera silumos nuostoliu per izoliacini sluoksni, kaip plokstuminiuose. Ziema plokstuminiai menkai efektyvus. Taip pat plokstuminiai jautrus orientacijai i saule, saulei sukantis krintant spinduliams nebe staciu kampu efektyvumas mazeja.
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 05 17, 11:37)
Kiekvienas siulo skirtingas kainas, grubiai - jei 10klt turesit tai ir sutilpsit, bei liks kazkiek (cia tam kad zinotumet kas kur ir kiek ieina).
Pas mane si iranga uz 7,5klt (siandien dienai), pas MantaD speju pigiau
Trumpai - kolbiniai efektingesni

Jusu iranga uz tokia kaina, turbut visas komplektas. Kaip jau rasiau anksciau, mums nereikia visos sistemos, ieskau tik kolektoriaus su pajungimu.
Atsakyti
QUOTE(Nida0511 @ 2010 05 17, 12:59)
Jusu iranga uz tokia kaina, turbut visas komplektas. Kaip jau rasiau anksciau, mums nereikia visos sistemos, ieskau tik kolektoriaus su pajungimu.


Na tai kas ieina i jusu kolektoriu ir pajungima:
ar ieina kolbos?
ar ieina karkasas joms sudeti?
Ar ieina valdymo blokas?
Ar reikia jutikliu?
Ar reikia issipletimo bakelio?
ir t.t.
Turite zinoti ko norite pries tai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 05 18, 11:20)
Na tai kas ieina i jusu kolektoriu ir pajungima:
ar ieina kolbos?
ar ieina karkasas joms sudeti?
Ar ieina valdymo blokas?
Ar reikia jutikliu?
Ar reikia issipletimo bakelio?
ir t.t.
Turite zinoti ko norite pries tai smile.gif

Ar visa tai ka isvardinot ir kainuoja jusu nurodyta suma?
Gerai zinau ko noriu ir ko reikia. Kokie Jus cia visi jautrus. Taip ir dingsta visas entuziazmas...
Uz ta viena kolektoriu su visais priedais pajungimui nesiruosiu moketi daugiau kaip 3 k, ir tai dar pasiieskosiu pigiau...
Atsakyti
QUOTE(Nida0511 @ 2010 05 18, 10:46)
Ar visa tai ka isvardinot ir kainuoja jusu nurodyta suma?
Gerai zinau ko noriu ir ko reikia. Kokie Jus cia visi jautrus. Taip ir dingsta visas entuziazmas...
Uz ta viena kolektoriu su visais priedais pajungimui nesiruosiu moketi daugiau kaip 3 k, ir tai dar pasiieskosiu pigiau...


Niekas nejautrus, esme paprasta zinot ko norit - skaiciuojam kaina

Tai ka Jums nurodziau yra dalis komplekto, yra dar boileris kazkiek vamzdeliu ir t.t.

Atsakyti
Absorberį vadinantiems veidrodiniu atspindzio medziaga.....Galiu pasiulyti susitikti ir palaikyti ta plokste rankose esant saulei. Vienas gamintojas iš pasaulinių lyderių atsiuntė pavyzdžius musu firmai, mes gaminsime kolektorius Lietuvoje.
Besidomintis žmogus, paėmes į rankas vario skardą dengtą selektyvine titano danga ir palaikes ją prieš saulę dvi minutes, užsakė saulės kolektorių sistemą, net su niekuo nesitares,nes ji ikaito iki tiek,kad nebėjo išlaikyti rankose.
Sistema jau sumontuota.Prijungta prie geoterminio katilo Nibe Fighter 1240, jau 3 savaitės katilas nebuvo įsijunges, nes temperatūra nekrenta žemiau 48 laipsnių. Pačiame siurblyje boileris 160 litru ir sumontavome 220 l papildomai saulini Nibe Biawar. Bendrai 380 litrų, kuriuos šildo 45 vakuminiai vamzdžiai. Temperatūra svyruoja nuo 50 iki 65 laipsnių. Žmogus džiaugiasi ir dėkoja thumbup.gif
Dėl apsimoka ar naeapsimoka:esame gave uzsakyma iš užsakovo sistemai 15 m3 karšto vandens pagaminti per parą. Skaičiai tokie:
Šiuo metu šilumos sunaudojama 50 Mwh per mėnesį (ne matematikams-(50Mwh*0,20=10 000Lt čia dar praeito sezono kaina, kitą sezoną jau brangs:4u:)).Sumontavus sistemą kainuojančią apie 180 000lt ,ji atsipirks trumpiau nei per 3 metus.
Protingi žmonės supranta, kad šios sistemos neišvengiamos ir bus montuojamos masiškai,todėl kad tai APSIMOKA finansiškai.Geriausiai skaičiuojantys jau suprato,kad kuo anksčiau investuosi į tai, tuo tavo pinigėliai atneš greičiau grąžą!
EEA -Ekologiška Energija Atgimsta!!! thumbup.gif
Atsakyti