QUOTE(Lariana @ 2010 05 14, 00:11)
Žmonės pagalvos: Šitie susitarę surengė spektaklį. Atseit Jūsų vaidmuo skelbti visokius mitus apie saulės kolektorius, kad su jai sėkmingai susidorotų Mitų griovėjai...
Dabar mano nuomone...
... Aš nesiruošiu nieko skaičiuot ir įrodinėti, bet kaip pas mane ateina žmogus iš prekybininkų prisiklausias visokių alternatyvų ir sako va šito noriu ir dar šito noriu, tuomet pasakau savo nuomonę...
... saulės kolektorių nepasimoka statyti paprastam gyvenamui namui...
... jau senai įrodyta, kad Lietuvoje tos saulės užtenka tik karštam vandeniui ruošti...
... Čia tik žmonių mulkinimas lygiai, tas pats kaip su geoterminiu šildymu...
... Ši sistema taip pat naudoja elektros ir nemažai...
Žinau, kad vis vien nieko nepavyks įrodyti- tik dėl sportinio intereso. Tikrai turite teisę į savo nuomonę, bei galite laisvai ją priešpastatyti keletai skaičiukų (t.y. lokomotyvui prieš kurį stojate):
Bendras instaliuotas saulės kolektorių plotas Europoje 2010 metų pradžiai: ≈ 100.000.000 m² (10.000 ha). Šiandienai ≈ 95,6 % saulės kolektorių ploto turi įsirengę individualių namų savininkai. Planuose 2020 metams: ≈ 388.000.000 m² (38.800 ha).
Bendras saulės kolektoriais pagamintos šilumos kiekis Europoje per 2009 metus: ≈ 36,9 TWh (pagal instaliuotos galios potencialą ≈ 80,1 TWh). Planuose 2020 metams: ≈ 327,8 TWh (pagal instaliuotos galios potencialą).
Planuojama, kad 2050 metais kiekvienam Europos gyventojui teks ≈ 8 m² saulės kolektorių. Planuojamas instaliuotų saulės kolektorių plotas: ≈ 970.000.000 m² (97.000 ha). Planuose 2050 metams: ≈ 784,9 TWh (pagal instaliuotos galios potencialą).
Nuo 2000 metų vidutinis šio rinkos segmento augimas Europoje buvo 12,4 %.
Vokiškus 2009 metų skaičius galite peržvelgti čia (DE). Tuo pačiu galite palyginti iki 2010 metų pradžios Vokietijoje instaliuotų ≈ 13.000.000 m² (1.300 ha) per 2009 metus pagamintus šiluminės energijos ≈ 4,8 TWh (pagal instaliuotos galios potencialą ≈ 10,4 TWh) su LT vidutiniu metiniu centralizuoto šiluminės energijos tiekimu (≈ 10.3 TWh).
Per 2009 metus šio rinkos sektoriaus augimas Vokietijoje buvo + 17,1 %. Gal tai neprilygsta saulės jėgainių + 40,9 %, tačiau prisimenant apie pasaulinę recesiją, arba palyginus su vėjo jėgainių - 6,9 %...
Kad nebūtų bereikalingų interpretacijų: visos prognozės pagal RDP scenarijų. Scenarijus optimistinis šiai verslo sričiai, nes remiasi pesimistine prognoze, kad naftos kainų lūžis įvyks anksčiau iki šiol skelbto termino (prieš kelis mėn. moksliukai patikslino: ≈ 2030 metus). T.y.: iškasamo kuro kainos gerokai anksčiau persės iš invalido vežimėlio į Formulės1 bolidą. Jei kas pageidauja- gali pateikti prognozes pagal kitus scenarijus.
Gal bus mažiau kalbų čia ne Vokietija ir LT saulės mažai tema
Europos šalių žemėlapiai pavartymui ir palyginimui (EN).
Saulės namų gal nelieskime. Tektų paminėti valstybės paramą, po ko automatiškai sektų Duotų mūsų valdžia bent pusę tiek- namą šildyčiau vien saulės kolektoriais.
Taipogi siūlyčiau nepamiršti ir apie mūsų valdžią. Kas čia žino, ką ji planuoja perimti iš kitų šalių patirties. Juk pvz. vokiečiai ne tik remia, bet ir verčia: nuo 2009 sausio 1 d. statybos leidimai išduodami tik planuojantiems nuo 14 % šildymui naudoti alternatyvas. T.y.- saulės kolektoriai tampa privalomais.
... be to sistema yra neamžina ir praėjus 10 metų, jeigu tiek atlaikys, teks ją remontuoti ar net keisti kita tokia pat brangia...
... bet tuomet argumentuoju ir žmogui paaiškinu, kad ilgai nesidžiaugsit ir t.t...
... atsipirkimo laikas didesnis negu pačios įrangos, tai apie ką čia kalbat...
Kai apie 2004 metus buvo susidomėta seniausiomis sistemomis, jos visos buvo surašytos. Seniausia iš dar veikiančių Vokietijoje priklauso Heinz Schrader (76) (kaip ir priklausanti Herbert Rampfl (57)- tik ši ne mūsų platumose). Abu įsirengė 1973 metais ir jau 37 metus jas eksploatuoja. Kaip bebūtų kam nors pikta- abi atlaikė be gedimų per visą eksploatacijos laikotarpį. EU atrastume ir senesnių, tačiau vengdamas interpretacijų- žemiau Hamburgo apylinkių nedėsiu. Neturiu iliustracijų- todėl
tik trumpas fakto patvirtinimas.
Vienas įdomesnis pvz.-
tik jau iš 1978 metų. Vienos pirmųjų saulės kolektorių ir ŠS vestuvių. Sistema neišliko: gal žmogui, kuris iš elektriko su originaliu hobiu tapo vienu iš autoritetų šiame versle, paprasčiausiai prireikė stogo naujoms sistemoms demonstruoti?
P.S.
Lietuviškoje Viessmann svetainėje skaičiuoklė atrodo dar neveikia, tačiau
motininėje (DE)- rasite ne tik veikiančią skaičiuoklę, bet ir didesnį asortimentą. Kairėje pasirinkus produktą- apie teksto vidurį spausti ESOP-Online Berechnung von thermischen Solaranlagen. Pati skaičiuoklė DE, EN, FR ir kt. kalbomis. Tai aišku ne profesionali programinė įranga, bet orientacijai pakaks. Nepamirškite pasirinkti ką tai artimesnio mūsų vietovei: pvz. Poland ir Gdansk.