Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos

QUOTE(kaban @ 2009 06 15, 13:58)
http://www.stirlingpowermodule.com/ 

cia va jau panasus i pramonini varianta..


Idomus, tik kazkaip nesinori kurenti, noris kaip nors isnaudoti tai ka gauni vasara ar kitais metu laikais, nezinau ar cia panasu i fantazija bet jei sildyti ji kokiu saules kolektoriumi ir iseinanciu is katilo dumu siluma (iki 200 laipsniu) ar daug gautum energijos? butu gerai paskaiciuoti kaip nors, nesu fizikas tai truputi sunkiau blush2.gif reikes pagavus kaimyna fizika "patardyti" blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2009 06 15, 14:07)
Idomus, tik kazkaip nesinori kurenti, noris kaip nors isnaudoti tai ka gauni vasara ar kitais metu laikais, nezinau ar cia panasu i fantazija bet jei sildyti ji kokiu saules kolektoriumi ir iseinanciu is katilo dumu siluma (iki 200 laipsniu) ar daug gautum energijos? butu gerai paskaiciuoti kaip nors, nesu fizikas tai truputi sunkiau  blush2.gif  reikes pagavus kaimyna fizika "patardyti"  blush2.gif


na as irgi nepaskaiciosiu, bet is akies nebus daug cia tos energijos, kad del jos reiketu tokia mahina statyti..
Atsakyti
Kuras AE kainuos milijardus, ir jie keliaus į Rusiją- sunkoka įžiūrėti nepriklausomybę g.gif ! Vėjo jėgainės užtikrins, kad AE kurui pirkti skirta valiuta liktų mūsų biudžete- gal bent jau vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis sergančius, sugebėsime aprūpinti reikiamais vaistais?

Jei naujoji AE kainuoja bent dvigubai brangiau, nei "vėjinis" analogas, ir net nežada aprūpinti pigesne elektra- kam ji iš viso reikalinga elektros vartotojams? Iš esmės AE statyba- visiškas absurdas. Jei pasitvirtins liūdniausios prognozės dėl savikainos (pranoks visų kitų alternatyvų savikainas)- kam jos produkcija bus iš viso reikalinga? Vers mus pirkti su policija ar su kariuomene?

Kai šiandien LT dirvonuoja 1,1 mln. ha dirbamos žemės- bent jau keistokai nuskambėjo klausymas "koki plota reikia skirti vejo jegainem ar saules baterijom". Vėjo jėgainėms maždaug 4 % dirvonuojančios žemės. Saulės jėgainėms 0 %- pakaks esamų pastatų stogų ir fasadų.
Atsakyti
ir vejo ir saules jegainems reikia statyti infrastruktura, tinklus, transormatorines.. ir kaip minejau tu tinklu kaina gali buti dydesne negu irangos kaina.. plotas jiems reikalingas irgi pakankama problema, kaiminai visokie nesutiks kad butu naudojamas plotas salia ju namu vejo jegaines.. ka mes dabar matom.. todel operacijos milijardais aishq atrodo ispudingai bet neatitinka realiai situacijai.. ja galima ibertinti tik atlikus projektini pasiulyma, kurio niekas kazkodel nepadaro.. o nepadaro del to, kad tokio projekto vien paruosimas kainuos milijonus, nekalbant apie PAV ir suderinimus ir t.t. todel realiausias kelias - daryti tokius projektus ne valstybes lygmenije - o miestelio-kaimo lygmenije... keli tokie miesteliai atsiras - ir bus tada stimulas kietiems, abejantiems ir netikriems, pajudeti.. Ir isvis - visi projektai kurie daromi valstybes lygiu is esmes skirti babkem praplauti.. tai statys AE ar statys vejo jegainiu parka baltijos juroje - galutiniam privaciam vartotojui jokio skirtumo nera, kaina vistiek nustatys dydele..
Atsakyti
Nereikia klaidinti žmones, ir demonstruoti tik asmeniniais nusistatymais grįstą realybės suvokimą. Priešingu atveju oponuojate statistikai (Google vertimas), ar Greenpeace išvadoms (Google vertimas).

Viskas jau seniai egzistuoja, ir nieko naujo kurti nereikia. Atsidarykite maps.lt, ir pasižiūrėkite- kokie laisvi plotai apie senąją elektrinę. Profesionalų pakanka: "vėjininkai" susibūrę į Lietuvos vėjo elektrinių asociaciją, pačioje atominėje dirba gražus būrelis aukštos kvalifikacijos profesionalų, o ir norinčių prisijungti pakanka. Norinčių investuoti- susidarytų ilga eilutė, kuriuos su keliais milijonais projektui tik prajuokintumėte. Ko gero ir mūsų valstybė norėtų prisijungti/užsidirbti. Tetrūksta tik valdžios struktūrų palaiminimo, ir juodu ant balto surašytų "žaidimo taisyklių" (dėl korupcijos- pats sudėtingiausias etapas). Statyti šalia kiekvienos gyvenvietės? Kaip tik dėl Jūsų paminėtų faktorių, kWh savikaina skiriasi daugiau kaip dvigubai- gal visiems būtų paprasčiau ir pigiau, jei suteikti tokiems gyventojams galimybę įsigyti "vėjo elektrinės" akcijų?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 15 birželio 2009 - 21:30
QUOTE(EVOY @ 2009 06 15, 22:04)
Nereikia klaidinti žmones, ir demonstruoti tik asmeniniais nusistatymais grįstą realybės suvokimą.


o jusu realybes suvokimas, kiek suprantu, gristas statistika ir google nuorodomis? ax.gif


statyti Ignalinoje vejo jegainiu parka??? ndas.. vargsi vietiniai, jiems to tik betruko..
be abejo visos problemos sprendziamos, bet turi buti ir elemntari verslo logika.. jei nebutu uzdaroma sena AE, tai nebuti ir kalbos apie tai kad vejo jegainea kazkam reikalingos.. tik del EU nustatytu normu jas ir detu.. yra dar vienas AE orivalumas - stabilumas ir reguliavimas.. kiek nori energijos tiek ir bus.. sumazejo poreikis -pristabdei, padidejo - uzkurei., is vejo jegainiu reikia kazkur akumulioti ta energija.. o kur? kol musu sistema sujungta su rusija per ta pacia ignalina - ok, yra kur.. o kei sujungs su svedija ar lenkija - nezinia kaip ten bus.. aishq ir cia viska galima suderinti.. bet kazkodel apie tai nieks nekalba.. yra vejininku asociacija - stumia savo projekta, nori babkiu uzdirti - labai gerai.. yra kitos grupuotes stumia kita projkta - AE, irgi suprantoma.. koks man asmenishkai skirtumas? jokio.. koks skirtum kas nustato kaina.. tegul stato abu.. ir konkuruoja.. neeee.. taip nenori nieks.. visi nori isskirtinumo, valstybes paramos ir t.t. o kam.. nori vejo jegaines parka pastatyti - ner bedu, pirk zemes, suderink visus projektus ir statyk.. energija privalo suderinti pasijungima ir supirkineti.. stovi gi klaipedoj jeganes.. dirba.. reishkia imanoma taip padaryti.. tai kam tas isterijas?? norite nemokamai gauti zemes? valstybes uzsakyma? savo babkiu nera? jei tas atsipirktu - nebutu gaila savo babkiu... va milijonu projektu negaila.. eilute investuotoju yra.. jei jau esi tikras kad tikrai tavo energija kainuos pygiau negu ukrainetishka ar naujos AE..
bet ner kazkaip to.. isterijos tiktai ir populistiniai sukiai.. kam tas idomu? niekam biggrin.gif
Atsakyti
Statistika ir nuorodos- visada bus patikimiau, nei paties dėstomos niekuo neparemtos mintys. Kiek pastebėjau, tema įdomi tik Jums- ketinate visus EU energetinę politiką ruošiančius "moksliukus" įsirašyti į už jus kvailesnių jau ilgą ilgą sąrašą? Tik jų ten ir betrūksta?

Ramiai miegokite dėl stabilumo: jį pilnai užtikrins esamos ir planuojamos statyti jungtys, Elektrėnų ŠE, Kauno HE, Kruonio HAE ir t.t. Praleidote labai svarbų faktorių- paskui vėjo energetika, "ateina" visa eilė naujų technologijų (bet tai jau kita tema).

Vėjo energetika nėra mano sritis, ir mane labiau domina individuali energetinė nepriklausomybė. Šiaip- turiu vieną kitą pažįstamą "vėjininką". Kaip teisingai pastebėjote- jie kaip statė, taip ir statys. Tik be permainų energetinėje politikoje, tai užtruks labai ilgai. Kodėl gi turėtų išlikti tokia padėtis, jei pasitaikė puiki proga viską pakeisti ir verslininkų, ir mūsų naudai? Pasitikėti vien Ukraina ar pan.- jie ten turi begales savų problemų. Tikėtis, kad su laikų jiems patiems nepradės trūkti- reiškia 100 % garantiją, kad liksime prie sudužusios geldos.

Jūsų abejingumas stebina. Iš kieno gi kišenės bus mokamos baudos, kai nebus vykdomi jau pasirašyti įsipareigojimai EU? Dalį paims iš Jūsų asmeninės kišenės, dalį atims iš sveikatos apsaugos, dalį iš švietimo (Jūsų vaikų) ir t.t. Nenukentės tik tie, kurie bus tiesiogiai atsakingi verysad.gif .
Atsakyti
p. EVOY, turiu vieną smulkų pastebėjimą, AE priskiriama vietiniams energijos šaltiniams, todėl, kad jos kurą galima užsipirkti n metų į priekį ir juo prekiauja politiškai stabilios šalys (Australija, PAR, Pranzūzija, ir jei neklystu daugiausia išteklių turintis Kazakstanas).
p. kaban. Vienas iš AE didžiausių minusų, tai galios reguliavimo nebuvimas. Įrenginių stabdymas ir paleidimas trunka mėn., technologiškai sudėtingas, bei pavojingas. Pvz. LT IAE naktinei perteklinei galiai išnaudoti buvo pastatyti KHE su savo 4 reaktoriais. Jungtis su skandinavijos, ES tinklais irgi neišsigelbėjimas, nes mes dabar priklausome UPS/IPS sistemai, skandinavai – nordel, ES – ucte, Lenkai, Čekai, Slovakai – centrel.
Atsakyti
QUOTE
Statistika ir nuorodos- visada bus patikimiau, nei paties dėstomos niekuo neparemtos mintys. Kiek pastebėjau, tema įdomi tik Jums- ketinate visus EU energetinę politiką ruošiančius "moksliukus" įsirašyti į už jus kvailesnių jau ilgą ilgą sąrašą? Tik jų ten ir betrūksta?


na skirtingai nuo jusu, as nepretenduoju i absoliucia tiesa ir as nesergu didybes manija.. tema man idomi - turiu minciu - noriu jas issakyti - issakau.. O jusu bandymas ginciotis ne argumentais, o bandydamas sumenkinti oponenta yra silpnybes pozymis. Kas nera naujena smile.gif


QUOTE
Vienas iš AE didžiausių minusų, tai galios reguliavimo nebuvimas. Įrenginių stabdymas ir paleidimas trunka mėn., technologiškai sudėtingas, bei pavojingas


hm.. paspaudi migtuka, stripai nusileidzia - galia sumazeja.. sudetinga?


as tik noriu pasakyti, kad abudu variantai turiu savo privalumus ir trukumus.. ir tikraiausiai jie abudu turi teise ekzistuoti.. nekorektishkai isvis spresti kas LIETUVAI GERIAU.. tai grinas populizmas.. Lietuva sudaro daug skirtingu interesu ir nuomoniu turintis zmones, verslo strukturas ir politiniu jegu.. todel negali buti sprendimo kuris tenkintu visus.. kuo brangesne elektra tuo daugiau mokesciu tuo daugiau pinigu senukams ir vaikuciams.. bet tuo sunkiau jiems ismoketi uz ta elektra ir prekes, kuriu kainuoje yra elektros sanaudos.. kuo pygiau elektra situacija atvirkstine.. Ideja, kad kazkas protingas ateis, pasakys sventa ir nuves mus i sviesu rytoju (pvz. vejo jegainiu roju) - ne nauja, bet istorija moko, kad tas sviesus rytojus niekaip neateina po to smile.gif todel reikia duoti galimybes zmonems rinktis elektros, duju, benzino ir t.t tiekeja.. tai automatishkai regulios kainas iki normos ribu.. reikia autonomishkumo - idealiausia butu "batarkes" maximoj nupirkus smile.gif kol to nera - galima zaisti su tais vejo-saules jegainem ir t.t. Asmenishkai man vienodai is ko gaminama ir kaip padaroma energija - mane, kaip vartotoja, domina tik jos kokybe ir kaina. Nori valstybe tureti AE - del daugelio priezasciu - ok.. tegul turi.. Nori verslininkai tureti vejo jegaines - ok, tegul turi.. Bet visi ju skaiciavimai pasikeis, jei as galeciau rinktis, is kur man pirkti ta elektra.. o tai visi nori monopolijos.. kuri niekada neatnesh nieko gero - bus AE, nebus AE, bus dar kazkas ar nebus..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaban: 16 birželio 2009 - 09:04
p. kaban. Teoriškai gali pirki biggrin.gif
II direktyva reikalauja visiškai atverti rinkas
• 2003 birželio mėn. priimta nauja Direktyva,
numatanti visiškai liberalizuoti elektros rinkas:
– nuo 2004 07 01 visiems komerciniams vartotojams (net
ir mažiems)
– nuo 2007 07 01 - visiems vartotojams
• Direktyva įsigaliojo nuo 2004 m. liepos 1 d.
• leidžiamas tik vienas - reguliuojamas trečios šalies
pri÷jimo prie tinklų būdas
• perdavimo tinklų operatoriai ir skirstomųjų tinklų
operatoriai (po 2007) turi būti atskiri juridiniai
asmenys

Elektros rinkos liberalizacijos problemos
naujosiose ES narėse: Lietuva 2004 07 Ignalinos AE
dominuoja

Elektros rinka Lietuvoje
• rinka atverta nuo 2002 m. pradžios vartotojams,
suvartojusiems virš 20 GWh (vienu adresu)
• nuo 2003 m. sausio 1 d. laisvaisiais tapo vartotojai,
suvartoję virš 9 GWh
• nuo 2004 m. sausio 1 d. – virš 3 GWh
• visiškas rinkos atvėrimas gyventojams – 2007 07 01,
o kitiems vartotojams – 2004 07 01
• įteisintas reguliuojamas trečios šalies priėjimas prie
tinklų

Nauja Elektros energetikos įstatymo redakcija
(2004 07 01)
• įgyvendina naująją ES Elektros direktyvą
• nuo įstatymo įsigaliojimo datos visi komerciniai
vartotojai tampa laisvais, o gyventojai – nuo 2007
07 01
• tačiau visuomeninis tiek÷jas privalo tiekti visiems
jo teritorijoje esantiems, to pageidaujantiems
vartotojams tomis pačiomis kainomis
• griežčiau atskiriamos veiklos (atskira įmon÷)
• plačiau reglamentuojama rinkos priežiūra
• įvedami paslaugų kokybės reikalavimai

Rinkos įgyvendinimo problemos
• Ignalinos AE, dominuojančios gamintojos, kaina dirbtinai
maža, kitos elektrinės visai negali su ja konkuruoti
• kaimyninėse Baltijos šalyse rinka tik atveriama
• nėra jungčių su Lenkija ir Skandinavija
• tinklų tarifai tarpusavyje nesuderinti
• valandinės prekybos pradžia atidėta
• nevisiškai komercializuota prekyba elektra su Rusija
• pagrindinė priežastis - per mažai rinkos dalyvių,
gamintojai dideli, nelankstūs

Neteko studijuoti KTU branduolinės energetikos, bet žinau tiek, kad ir kokio tipo reaktoriai bebūtų (su leidžiamais strypais, užpildomomis talpomis, keičiamais atstumais) bet tikrai tai taip nėra lengva. Pasikartosiu, galios reguliavimas, vienas didžiausių AE trūkumų.

Atsakyti
pritariu kaban, mane kaip galutini vartotoja irgi domina elektros kaina, kas is to jei pvz ji bus pagaminta ekologisku budu o mano kiseneje svilpaus vejai - asmeniskai nuo to geriau nesijausiu.
Kol valstybe neprades remti buitiniu ekologiniu projektu ,tol tokius tures tik pasiturintys zmones. O kad cia mes "plesysimes" ar kitaip barsimes, niekas nepasikeis. Asmeniskai man nusispjaut ar LEO LT statys AE ar bus tiesiamas tiltas is Svedijos, kol visi cia pjaunasi ir vienas kitam plaukus rauna, kenciam mes, nes nieko nevyksta - niekas nesirupina kad turetumem iki AE uzdarymo kazkoki garanta. Tegul pjaunas... pjausis iki tol kol uzdarys AE o tada visi pamokesime uz elektra...
Atsakyti
QUOTE(MantasR @ 2009 06 16, 08:55)
p. EVOY, turiu vieną smulkų pastebėjimą, AE priskiriama vietiniams energijos šaltiniams, todėl, kad jos kurą galima užsipirkti n metų į priekį ir juo prekiauja politiškai stabilios šalys (Australija, PAR, Pranzūzija, ir jei neklystu daugiausia išteklių turintis Kazakstanas)...

Realiai vertinu savo žinias šioje srityje- man labai trūksta jūsiškių. Tik tai ir nulemia, kad tenka atsisakinėti kvietimų "pasidraskyti" energetikos klausymams skirtuose forumuose, konferencijose. Kad kas tai energetikoje vyksta ne taip- ko gero ir aklam aišku. Tačiau profesionaliai pagrįsti tai- reikalingi energetikoje dirbančiųjų patirtis ir žinios. Gal reikia įsiprašyti pas patį į kursus?

Jūsų pastebėjimai teisingi. Tačiau tai, kad australai iškasa urano beveik tiek pat, kaip trys kitos didžiausios šalys-tiekėjos kartu, mums tai vargu ar padės. Kaina nulems, kad liksime prie senojo tiekėjo. Atsargos- vargu ar mūsiškiai turės tiek apyvartinių lėšų.

Jei netyčia rinka būtų liberalizuota (nežinau- kitaip AE statyba gali pasirodyti visiška beprotybe), tektų atsižvelgti į vieną svarbų faktorių. Kiekvienas incidentas AE (net ir pats menkiausias), vokiečiams primena, kad jų pilietinė pareiga yra bėgti iš atomstrom'o tiekėjų. Ką jie sėkmingai ir masiškai daro- kainų skirtumas (lyginant su alternatyvomis) pas juos tėra 0,01 Lt.
Atsakyti