Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos

QUOTE(EVOY @ 2009 05 27, 10:15)


Ir ką tokiu atveju korektiškai sumontuota sistema turi daryti?
Papildyta:
QUOTE(Paliukas @ 2009 04 18, 14:29)
Manau su tamsta galetume siek tiek apkonkuruoti smile.gif pas mus siuloma www.paltaja.lt  solarhit sd220 sistema (triju asmenu seimai), su saules kolektoriais (padengiamas plotas 3,3m2 - vamzdeliu kiekis 20), boileriu (220L), issipletimo indu, saules sistema (kontroleris, pompu bei reguliavimo sistema) bei kitais elementais reikalingais pilnam naudojimuisi kainuoja 6500Lt su PVM


Aš tai norėčiau dar paklausti, o kokia yra orientacinė montavimo kaina. Na, tarkime, šiam komplektui.
Atsakyti
QUOTE(Zuikenas @ 2009 05 27, 11:51)
Ir ką tokiu atveju korektiškai sumontuota sistema turi daryti?

Patikėkite, kad tai pati mažiausia problema. Sistema nieko nesiskiria nuo kitų, ir jokių stebuklingų sprendimų čia nereikia ieškoti: tai tik vietoje kokio tai katilo, ant stogo sukelti "radiatoriai". Pabandysiu trumpai iš kito galo:

* Sistema turėtų būti montuojama kaip visos šildymo sistemos sudėtinis elementas. Tuomet perteklinę šiluminę energiją galima kur tai panaudoti (pvz.- gyvatukas, grindų šildymas vonios kambariuose ar džiovykloje), bei nereiks dubliuoti apsaugos (pvz. UPS'as).

* Sistemos efektyvumas (pvz. dirbs ji per žiemą, ar ne, ir t.t.) visiškai priklauso nuo santykio tarp boilerio m3 ir to, , kaip optimaliai ir kiek m2 sumontuosite ant stogo. Čia ir yra pagrindinis "Gordijaus mazgas": jei sistema bus pajėgi tiekti karštą vandenį visus metus (kartais "patalkininkaudama" šildymo sistemai)- kur tuomet dėti tokius kiekius perteklinės šiluminės energijos vasarą? Tokiu atveju yra tik vienas logiškas sprendimas- baseinas, tačiau ne visiems jis reikalingas ar pan.
Atsakyti
Kuo toliau tuo didesnis domėjimasis atsinaujinančiais energijos šaltiniais bei smarkiai augantis skaičius siūlančių saulės kolektorius - dažniausiai siūlančių komplektus, kurių gamintojas bus Kinija. Jai domina saulės kolektorių sistemos, tai pradžiai siūlyčiau išsiaiškinti kokios jūsų namo galimybės. Manau nereikia ieškoti konkrečių komplektų, o ieškoti tinkamiausio varianto. Visą sistemą galima įsirengti ir palaipsniui bei ją nuolat tobulinti ar didinti pagal kiekvieno poreikius - investuoti palaipsniui, o radus tinkamą variantą ir atsiperkamumo laikotarpis trumpėja.
Atsakyti
senai, gal prieš kokius tris metus, skaičiau straipsnį Ūkininko patarėjuje, kuriame buvo aprašyta detaliai, kaip vienas žmogutis įsirengė pats primityviom priemonėm sau vandens šildymo sistemą. Investuota buvo nedaug, apie 1500 lt , bet vasara nusimaudymui vandenuko užteko. Tada dar neturėjom namo, todėl labai nesigilinau į detales, o dabar galvoju kaip gerai butu vėl tą straipsnį paskaityti.
Gal kas ko nors panašaus internete esat radę, skaitę.
Atsakyti
Šią savaitę kaip tik buvau seminare apie Saulės kolektorius (vandens ir patalpų šildymui). Seminarą vedė vokietis.

Keletas minčių:
- vakuminiai kolektoriai apie 10-20% efektyvesni už plokštuminius
- plokštuminiai kolektoriai 2 kartus pigesni už vakuminius
- 2 kv.m. kolektorius generuoja 2000W, arba pašildo apie 50l/h vandens (saulėtą dieną)
- 1 gyventojui skaičiuojama 1-1,5 kv.m. kolektoriaus ploto (30-40 l. vandens +45C)
- vandens talpa turi būti 1,5-2 kartus didesne, nei isnaudoja per diena (4 asmenų šeimai patartina 200-300l)
- naudoti namo šildymui, jei įrengtas grindinis šildymas (čia reikalinga žema temperatūra)
- 10 kv.m. namo šildomam plotui reikės 0,8-1,1 kv.m. kolektoriaus, t.y. esant šildant 140 kv.m. reikes 11-16kv.m. kolektoriaus.

Dar keletas pastebėjimų: būtinai reikalingas išsiplėtimo indas. Be to reikia stebėti, kad cirkuliacinis skysti be reikalo nevarinėtų po kolektorių, nes praranda savo savybes ir reikia dažnai keisti. Jei sistema šiuolaikiška, valdymo blokas reguliuoja skysčio padavimą tik tada, kai reikia, o nesant darbiniam rėžimui skystis suteka į spec. talpą ir taip yra saugomas.

Dėl monatvimo, tai Max našumas montuojant 45 laipsnų kampu į pietinę pusė - panaudoja 95proc. saulės energijos. Labai svarbus kampas, nes vasara saulė aukštesniame taške, o rudenį ir žiemą saulė būna žemai. Todėl reikai vietoje pagal situaciją žiūrėti ar neužstos saulės kaimynų namas, medžiai ir t.t.

Pats labai domiuosi šia sistema, nes namo stogas kaip tik į pietų pusę ir niekas neužstoja. O dabar žiemą vasarą vandenį šildo dujinis katilas. Jei nuo kitų metų valstybė pradėtų kompensuoti alternatyvių energijos šaltinių naudojimą - investuosiu. Dabar gi šiuolaikiška sistema kainuoja apie 10'000 litų, tad atsipirkimas būtų 15 metų...
Atsakyti
Na siaip vyras sumontavo kolektoriu 2 kvm sake jai bus nauda dades dar du. Siaip vanduo karstas yra ir manau jog jis bus. Kiek zinau pirko kinietiskus uz padoria kaina tipo sertifikuoti ir t.t.

Svarbiausia kaina paliginus padori.
Atsakyti
QUOTE(Glamour @ 2009 05 29, 14:07)
senai, gal prieš kokius tris metus, skaičiau straipsnį Ūkininko patarėjuje, kuriame buvo aprašyta detaliai, kaip vienas žmogutis įsirengė pats primityviom priemonėm sau vandens šildymo sistemą. Investuota buvo nedaug, apie 1500 lt , bet vasara nusimaudymui vandenuko užteko. Tada dar neturėjom namo, todėl labai nesigilinau į detales, o dabar galvoju kaip gerai butu vėl tą straipsnį paskaityti.
Gal kas ko nors panašaus internete esat radę, skaitę.


Prieš tris metus ir saulės kolektorius siūlydavo kur komplekto kaina būdavo ~15 000 Lt. tai nenuostabu, kad ieškodavo žmonės kaip pasigaminti smile.gif Bet dabar tie patys kreipiasi dėl gamyklose gamintų kolektorių - išbandę sistemą įsitikina, kad tai veikia, bet namuose pasigaminto kolektoriaus efektyvumas yra tikrai mažas, o dabar ir kolektoriai pigesni.


Kaip tik prieš tris metus ir mes pradėjome domėtis saulės šildymo sistemomis, pradžiai viską iš Kinijos siuntėm. Montavom sau, bandėm, eksperimentavom, net kinietišką boilerį suvirėm smile.gif Dabar ir sistema iš 114 vamzdžiu įrengta.
Atsakyti
Taip dabar pigiau, bet vis tiek brangu. O jei įmanoma vasarą pasišildyti vandenį nusiprausimui už 1500 lt vertės savadarbi irengini, tai manau verta. Kiekvienam, aišku ,pagal galimybes. Mūsų situacija tokia, kad dar labai daug visokiu investiciju i nama laukia, o ir paskola grazint reikia. Tai apie didesnes nebūtinas investicijas dabar nera net ko galvoti, todėl ir mąstom apie savadarbę sistemą.
Atsakyti
Ilgai svaigau, kad tikrai desiu saules kolektoriu, darydamas stoga numaciau vieta, sustiprinau konstrukcija, bet kazkaip keliu zmogeliu paprotintas tik dabar paskaiciavau. Per menesi dabar gyvenant daugiabutyje uz vandeni mokame (triju asmenu seima) max 60-80lt na suapvalinkim 100lt, saules kolektorius (vakuminis pvz) sakykim vandeni pilnai pasildys per metus kokius ~4men kitus men tik dalinai. Nors realiai dar net ir to nebus. Taigi, sakykim, prie idealiausiu salygu kolektorius man per metus sutaupys ~400lt. Kolektoriaus sistemos kaina grubiai 10.000-12.000 / 400 = 25 - 30 metu atsipirkimas. Taigi kol yra tokios kainos, nera valstybes paramos, deti kolektoriu tik del idejos ... nonsensas. schmoll.gif
Atsakyti
Sveiki,

Šį mėnesį savo namuke montuosim saulės kolektorių. Tai ta proga turiu kelis klausimus tiems, kurie neperseniausiai tą darė... Mane domina, kokius vamzdžius pirkot ir kokią izoliaciją jiems naudojot, taipogi, kokį skystį sistemai užpildyti ėmėt. Na, jei dar parašytumėt galimus "prekybos taškus", tai būčiau labai dėkinga smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Zuikenas @ 2009 06 08, 12:15)
Sveiki,

Šį mėnesį savo namuke montuosim saulės kolektorių. Tai ta proga turiu kelis klausimus tiems, kurie neperseniausiai tą darė... Mane domina, kokius vamzdžius pirkot ir kokią izoliaciją jiems naudojot,  taipogi, kokį skystį sistemai užpildyti ėmėt. Na, jei dar parašytumėt galimus "prekybos taškus", tai būčiau labai dėkinga smile.gif


Na kokius vamzdzius deti tai turit patys apsispresti mes dejom paprastus tiesioginio vandens sildymo kad neinvestuoti daug pinigeliu nes ziema kazkokios naudos nebus bet dabar kolkas viskas gerai. Del izoliacijos tai naudojom presuotos vatos kevala su folga, arba speciali kauciukine HT izoliacija ji skirta labiau laukui Ji irgi nera brangi. Taip kad visa sistema atsejo apie 2000Lt
Atsakyti
QUOTE(Glamour @ 2009 06 07, 13:18)
Taip dabar pigiau, bet vis tiek brangu. O jei įmanoma vasarą pasišildyti vandenį nusiprausimui už 1500 lt vertės savadarbi irengini, tai manau verta. Kiekvienam, aišku ,pagal  galimybes. Mūsų situacija tokia, kad dar labai daug visokiu investiciju i nama laukia, o ir paskola grazint reikia. Tai apie didesnes nebūtinas investicijas dabar nera net ko galvoti, todėl ir mąstom apie savadarbę sistemą.


Kam savadarbis jaigu Vakuuminis 2,36 Kv/m kainuoja 1400 Lt
Atsakyti