Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmos dienos namie: kaip tvarkotės?

Sveikos mamytės smile.gif
Perskaičiau visą šitą temą nuo iki, nes labai įdomu, kad manęs laukia po keletos savaitėlių, kai ir aš sūpuosiu savo klecką ant rankyčių... 4u.gif Prisirinkau daug naudingų patarimų - prisikaičiau įvairių nuomonių ir nusiteikiau, kad pradžioj nebus lengva, bet viskas įmanoma smile.gif Manau grįšiu į šią temą po kokio mėnesiuko pasidalinti savo patirtim smile.gif o gal ir ieškoti jūsų patarimų ir pagalbos smile.gif
Sėkmės ir kantrybės visoms esamoms ir būsimoms mamytėms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Velniukstis @ 2008 03 25, 12:49)
Sveikos mamytės smile.gif
Perskaičiau visą šitą temą nuo iki, nes labai įdomu, kad manęs laukia po keletos savaitėlių, kai ir aš sūpuosiu savo klecką ant rankyčių... 4u.gif Prisirinkau daug naudingų patarimų - prisikaičiau įvairių nuomonių ir nusiteikiau, kad pradžioj nebus lengva, bet viskas įmanoma smile.gif Manau grįšiu į šią temą po kokio mėnesiuko pasidalinti savo patirtim smile.gif o gal ir ieškoti jūsų patarimų ir pagalbos smile.gif
Sėkmės ir kantrybės visoms esamoms ir būsimoms mamytėms  4u.gif


Busi sauni mamyte smile.gif as ir daug domejausi viskuo,o kai gime vaikelis aisku daug ziniu panaudojau..bet dar daug ir nezinojau smile.gif maniske gime labai rami,todel viska spedavau pasidaryt thumbup.gif o tau kantrybes,stiprybes ir lengvo gimdymo,beto ramaus mazylio!!!Sekmes!
Atsakyti
QUOTE(Buzulkaa @ 2008 03 25, 22:49)
Busi sauni mamyte smile.gif as ir daug domejausi viskuo,o kai gime vaikelis aisku daug ziniu panaudojau..bet dar daug ir nezinojau smile.gif maniske gime labai rami,todel viska spedavau pasidaryt thumbup.gif o tau kantrybes,stiprybes ir lengvo gimdymo,beto ramaus mazylio!!!Sekmes!


Ačiū 4u.gif Laukia planinis CZ, tai irgi šiek tiek baugina, nes operacijos man kažkaip ne prie širdies...Na bet tikėkimės viskas bus ok wink.gif
Grįšiu į šią temą dar tikrai ir tikiuosi tik su gerom emocijom, o ne su depresijom mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Velniukstis @ 2008 03 25, 21:57)
Ačiū  4u.gif Laukia planinis CZ, tai irgi šiek tiek baugina, nes operacijos man kažkaip ne prie širdies...Na bet tikėkimės viskas bus ok wink.gif
Grįšiu į šią temą dar tikrai ir tikiuosi tik su gerom emocijom, o ne su depresijom mirksiukas.gif


Mane ir operavo tik kad iskentejau visus skausmus..o tau jei planini tikrai viskas bus ok...neapsakomas dziaugsmas glausti savo mazyli prie sirdies..is pradziu bus visokiu nuotaiku,minciu bet poto ai hormonai atsistatys,mylesi mazyli iki begalybes 4u.gif thumbup.gif viska pati patyriau tai galiu sneketi mirksiukas.gif Sekmes!!!Laikau kumscius smile.gif
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif ,

Man irgi darė planinę CZ operaciją. Tai pirmas mano leliukas, todėl net neįsivaizdavau, koks gyvenimas realiai laukia.

Tikrai, tai buvo riba - iki ir po. Taip ir dabar skaičiuoju laiką. Tiesa, jau nebežinau, kaip galėjau gyventi iki ax.gif

Po buvo labai sunkios dienos ligoninėje. Bjauriausias laikas - buvo karšta, vaikiukai visi klykė, langų atidaryti negalima, kad neskersvėjuotų. Bet čia į pagalbą stojo mano vyras. Esu jam dėkinga, kad prabuvo visas dienas kartu, padėjo lelytė pervystyti, raminti. Net kai man pasidarydavo liūdna - linksmino lotuliukas.gif

Namie antrą dieną jau pajutau jėgų antplūdį ir didžiulę laimę. Tiesa, šiek tiek vargino Adelytės maitinimas. Ji kaip kokia besotukė "kabėjo" ant papuko. Visko prisigalvojau, jau net gal pieno trūksta, gal nemoka apžioti ir t.t. Bet čia vėl mano vyras vyriškai pasakė - cit boba, viskas kontroliuojama. Tu sėdėk ir laikyk vaiką prie papo, o viskuo pasirūpinsiu aš. thumbup.gif
Nusiraminau, ir gyvenimas nušvito. Pripratau ilgai maitinti, išmokau per pertraukėlę užkąsti, pasiusioti ir nusiprausti. Po savaitės pagaminau pirmuosius pietus po. O dar po kelių dienų išleidau vyrą į komandiruotę. Bijojau, bet kartu sakiau sau: juk aš mama, aš viską galiu, juk mamo mama irgi viską gali... wub.gif

Taigi išvada: po svarbiausia ramybė, atsijungimas nuo pasaulio ir mėgavimasis akimirkom.

Patikėkit, po trijų mėnesių suksitės kaip bitės ir imsite kitoms dalinti patarimus 4u.gif


Atsakyti


sveikos,perskaiciau sia istorija ir pagalvojau kad apie mane raso! gime mano pumpuriukas, po 4 paru vaziuojam namo, o ten bardakas nes vyrelis staliuka state draugeliams drinks_cheers.gif nu ka as i isterika, pikta kaip velnias stoviu ant slenkscio su rysuleliu, kate net bijo prieit arciau. biggrin.gif tai maniskis puole tvarkyt, vedint, atseit buvo sutvarkes jovala biggrin.gif ,na tada prisildem kambari ir padejom mazyli ant lovos, taciau mano katinas labai bijojo naujojo seimos nario, idemei ziurejo, klausesi, uoste is tolo bet tik tiek biggrin.gif arciau ne priejo..gal koki menesi negalejau atsi ziuret savo mazylio!pamaitinu, atsigulu ir ziuriu i ji iki kito maitinimo, toks grazutis ir tik mano! kambary ant blakstienu vaiksciojome kad nepazadint,nors dabar suprantu kad jie nelabai reaguoja i garsus, net vyrui dantis parodydavau kai nusikosedavo ar duris gasiau trenkdavo ax.gif mylim savo maziuka neapsakomai!pirmomis dienomis vyras daugiau darbu buitiniu nuveikdavo, man sunku buvo,po cezario.beto yra toks gera s daiktas kaip tevystes atostogos thumbup.gif : labai tevelius suartina su vaikuciu, viska tetis musu ismoko, ir misinuka veliau padaryt,ir sauskelnes pakeist ir nuramint mazaji ir priezasti surast kodel nemiega! mirksiukas.gif aisku neuzkraunu jo labai tokiais darbais bet esu laiminga turedama gera vyra ir nuostabu mazuli! smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo neringute22: 02 balandžio 2008 - 14:34
pirmi menesiai tai man ir buvo ramus,viska spedavau pasidaryti.Bet uz tai dabar yra ka veikt,vaikas nori visur dalyvauti:jis man "padeda" siurbliuoti,indus is masinos iskrauti,valgi pruosti mums ir sau biggrin.gif Taig,esame visa diena uzimti.
Atsakyti
Sveikos Mamytes,

Pirmasias dienas prisimenu pakankamai ramias ir be ypatingo streso. Gal todel, kad buvo planine CZ ir moraliskai buvau pasiruosusi. Pries isvaziuojant i ligonine viska susitvarkiau, vyrui reikejo tik dulkes nusluostyti pries mums griztant. Be to ligonineje buvo galimybe nakvoti ir vyrui thumbup.gif Pasitikejau savimi ir dariau viska kaip man atrode geriausia. Man asmeniskai sunkiausia buvo su zindymu ir krutimis. Kai pirma karta pries nakti pamaitinau mazyle, ryte atsikeliau su tokiais BALIONAIS doh.gif Nepadejo jokie pientraukiai. Rankytem teko gerai padirbeti. Bet sesele nuramino: "Per penkias dienas viskas susitvarkys". Taip ir buvo thumbup.gif . Siaip patarciau ligonineje tureti antspenius del visa pikta. Maziau skauda maitinant. O namie viskas klostesi sklandziai. Nesiplesiau su tvarkymaisis ir valgiu gaminimais. Pirma menesi gyvenau mergaites ritmu. Miegodavau kartu su ja. Aisku vyras darydavo visus buities darbus ir apskritai labai palaike ir padejo uz tai ji wub.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes! ir dar nestuke.gif mums jau savaite! dziaugemes be galo ir tikrai i savo dukryte galeciau ziuret ir ziuret ir neatsiziuret wub.gif
Bet va kokia beda mus kamuoja ji prie papo nori but istisai kaip ligoninej pasake tai dabar normalu vaikui papas ir maistelis ir zindukas g.gif bet va tai jei manim kas rupintusi tai gali ir gulet su vaiku visa diena mirksiukas.gif o reik ir valgyt pasdaryt ir susitvarkyt kaip jus ar taip nebuvo?tik atemu krutine iskart verkimas pakniuksi pakniuksi o jau po keliu min ir isterika ir kai tycia diena dar gerai miega ir rami, o kai tik naktis tai duoda dziazo! sianakt nuo 10vakaro iki 3 nakties kamavo, o as miego noriu alpstu, bet po to paemiau stipriai suvysciau pasupau 10min. ir uzmigo aciu dievui tai iki 10 ryto parpe! bet jau labai nenoriu prisipratinti ant ranku, nes matau kaip broliene varksta uzas vaikuciui jau 10menesiu o istisai ant ranku, mes ji rankinuku vadinam bigsmile.gif
Patarkit ar parasykit kaip jums sekas tokias problemas sprest!
Atsakyti
uzjauciu, kad mazius nori but ant ranku ir prie papuko. suprantu, kad ziauriai sunku, bet jus dar pakentekit bent menesi, mazylio ritmas po truputi susitvarkys, prades gamintis daugiau pienelio ir jum bus lengviau. mum ir ziauriai buvo sunku, pirmi menesiai be miego, save guodzia, kad bent svori gal taip numesiu, bet ziuriu ik grazeju ir viskas smile.gif bet dabar mums jau 6men, einam kartu sporuot, lauke susiradom draugu bendraamziu, dalinames dienos rupesciais. Daug smagiau dabar smile.gif tiesiog reikia islaukti ta momenta ir nenusiminti, jei kieno ir miega pirma menesi, tai dziugu, bet manau nemieganciu, rekianciu zymiai daugiau. taip kad jus ne viena. o del nesiojimo, jis dar mazutis, ji reikia prie saves glausti, glostyti, nes jis dar nesupranta, kad jau yra atskira asmenybe. jei sunku nesiot, pagulekit kartu, mes bent jau taip darem, atsigulam abu ant soniuku as ji glostau ir uzmiega mazius, dar paniuniuoju lopsine, svarbu mokyti ji po truputi, bet nesitiketi, kad iskart pavyks 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zyzi @ 2008 04 09, 12:58)
Sveikos mamytes! ir dar  nestuke.gif  mums jau savaite! dziaugemes be galo ir tikrai i savo dukryte galeciau ziuret ir ziuret ir neatsiziuret wub.gif
Bet va kokia beda mus kamuoja ji prie papo nori but istisai kaip ligoninej pasake tai dabar normalu vaikui papas ir maistelis ir zindukas g.gif  bet va tai jei manim kas rupintusi tai gali ir gulet su vaiku visa diena mirksiukas.gif o reik ir valgyt pasdaryt ir susitvarkyt kaip jus ar taip nebuvo?tik atemu krutine iskart verkimas pakniuksi pakniuksi o jau po keliu min ir isterika ir kai tycia diena dar gerai miega ir rami, o kai tik naktis tai duoda dziazo! sianakt nuo 10vakaro iki 3 nakties kamavo, o as miego noriu alpstu, bet po to paemiau stipriai suvysciau pasupau 10min. ir uzmigo aciu dievui tai iki 10 ryto parpe! bet jau labai nenoriu prisipratinti ant ranku, nes matau kaip broliene varksta uzas vaikuciui jau 10menesiu o istisai ant ranku, mes ji rankinuku vadinam bigsmile.gif
        Patarkit ar parasykit kaip jums sekas tokias problemas sprest!



Pirmosiomis dienomis maniske valgydavo po tris valandas. Gerai, kad drauge paprotino ir liepe neleisti taip ilgai valgyti blink.gif . Zinoma sunku kai vaikas istisai prie papo, nieko pasidaryti negali, galu gale pavalgyti. Vaikui ne tik maistuko reikia, bet ir mamos silumos. Jis geriausiai jauciasi salia jos, todel ir valgo taip ilgai, taciau jeigu savim nepasirupinsi, nusialinsi. As po truputi trumpinau laika, ir jau po dvieju savaiciu ismoko pavalgyt po per pusvalandi, o po menesio ir per 15 minuciu thumbup.gif . Labai padejo ciulptukas thumbup.gif . Mergaite lengviau uzmigdavo su juo.
Del miego, tai siulau kartu su vaiku diena pamiegoti, bent kol atsiras konkretus ritmas. Pamenu, kai naktimis pavalgiuse supdavom su vyru pasikeisdami po kelias valandas. Bet tai buvo tik pirma menesi, paskui viskas susitvarke ir mergaite pradejo naktimis daryti ilgiasnes pertraukas tarp maitinimu ir uzmigdavo pakankamai greitai.
Viskas susitvarkys, net nepajusi kaip greitai uzaugs mazyle thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(zyzi @ 2008 04 09, 11:58)
Sveikos mamytes! ir dar  nestuke.gif  mums jau savaite! dziaugemes be galo ir tikrai i savo dukryte galeciau ziuret ir ziuret ir neatsiziuret wub.gif
Bet va kokia beda mus kamuoja ji prie papo nori but istisai kaip ligoninej pasake tai dabar normalu vaikui papas ir maistelis ir zindukas g.gif  bet va tai jei manim kas rupintusi tai gali ir gulet su vaiku visa diena mirksiukas.gif o reik ir valgyt pasdaryt ir susitvarkyt kaip jus ar taip nebuvo?tik atemu krutine iskart verkimas pakniuksi pakniuksi o jau po keliu min ir isterika ir kai tycia diena dar gerai miega ir rami, o kai tik naktis tai duoda dziazo! sianakt nuo 10vakaro iki 3 nakties kamavo, o as miego noriu alpstu, bet po to paemiau stipriai suvysciau pasupau 10min. ir uzmigo aciu dievui tai iki 10 ryto parpe! bet jau labai nenoriu prisipratinti ant ranku, nes matau kaip broliene varksta uzas vaikuciui jau 10menesiu o istisai ant ranku, mes ji rankinuku vadinam bigsmile.gif
        Patarkit ar parasykit kaip jums sekas tokias problemas sprest!


man tai ligonineje kelias valandas prabuvo prie krutines,jis pagerdavo pora minuciu ir uzmigdavo beciul pdamas,tik atitraukdavau,pradedavo verkti.Man sesele patare,mazdaug prie kiekvienos puses po 15 min,bet reikia atsizvelgti koks valgymo tempas.O prie krutines jiems patinka,nes silta,jauku.Ir nesiokite savo vaika drasiai,nes juk 9 menesius vaikas prabuvo pilve,o ten beveik visada buvo supuojamas.Mano sunus pirmus menesius daug praleido laiko ant ranku,o dabar nebenori lotuliukas.gif jam tik ropoti,naujus daiktus atrasti
Atsakyti