Pacituosiu vienos mamytes parasytus zodzius,daug naudingos informacijos :
Nustok verkti, mazyli!
Jusu mazylis atrodo labai nelaimingas ir nesiduoda nuraminamas?
Pasinaudokite kuriuo nors ekspertu patarimu. Daugybei tevu jie padejo, galbut
pades ir tau.
Naujagimio verksmas gali reiksti daug ka: "as esu alkanas!", "man nuobodu!", "noriu pabuti vienas!", "negaliu uzmigti!". Pradzioje tevams labai sunku susiorientuoti ka reiskia kuris verksmas. Jie rupinasi, nori zinoti ko truksta kudikiui, kas jam yra. Kuo atidziau jus savo kudiki stebesite, kuo daugiau laiko skirsite savo vaikui, tuo greiciau issiaiskinsite kaip kokiu atveju geriausia reaguoti i kudikio verksma.
Kas slepiasi uz verksmo ir kaip elgtis:
1. Pirmiausia issiaiskinkime ko truksta musu kudikiui. Gal jo verksmas turi organiska priezasti: temperatura, skausma, skiepus, alergija, zaizdas, alki ar troskuli.
2. Alkio verksmas atpazistamas labai lengvai. Kudikis sukioja galvute ieskodamas i visus sonus ir ciulpia kas papuola. Is pradziu verkia tyliai, bet vis garsyn.
3. Kudikis verkdamas kvepuoja netolygiai. Panesiokite truputi, nuraminkite ir tada maitinkite. Verkianciam kudikiui negalima kisti maisto i burna, nes gali paspringti.
4. Jeigu kudikis verkia maitinamas, sukaupkite visa savo demesi i maitinima, nes kudikis jaucia, jei esate susijaudine.
5. Lengvas, svelnus masazas nuramina kudiki. Masazuokite su siltomis rankomis.
6. Kudikiai lengvai sala. Jeigu patalpos turi skirtingas temperaturas, isukite kudiki i silta antklode nesdami is vienos patalpos i kita.
7. Daug naujagimiu verkia kai tik juos isrengiame. Uztenka pridengti lengvu minkstu medziagos gabaleliu kol vystome ar rengiame.
8. Net maziausieji iesko instinktyviai mamos veido. Jis nori tuo pasakyti: "as noriu, kad tu manimi rupintumeisi, su manim kalbetum" Naujagimiai megsta mamos balsa, kuris yra labiausiai pazistamas.
9. Kudikiui reikia ir ramybes. Jei jis visa diena yra nesiojamas, supamas ir valgydinamas, galu gale nelieka jam nieko kito kaip tik rekti visa gerkle.
10. Daznas kudikis uzmiega begerdamas. Mamos galvoja, kad kudikis yra pavarges. Taciau daugelis kudikiu padaro trumpa poilsio pertraukele, tuojau pabunda ir nori buti uzimti. Taciau dauguma mamu supranta tai neteisingai, kudiki paguldo miegui ir jis garsiai uzprotestuoja.
11.Tyrimai parode, kad kudikiai, kurie bent keleta valandu per diena yra panesiojami priristi prie mamos kuno su atitinkama skara, verkia daug maziau, nei kiti kudikiai.
12. Jeigu kudikis yra labai jautrus ir del maziausio garso issigasta ir pradeda verkti, reikia tevams pradzioj viska daryti atsargiai, kol kudikis apsipranta.
13. Lopsines nuramina, nes ju ritmas yra tolygus. nesvarbu, kad nezinote zodziu, galima dainuoti bet ka, svarbu, kad melodija butu monotoniska ir raminanti.
14. Ciulpimas nuramina-to ismoksta kudikiai labai greitai, kai kurie to ismoko jau motinos pilve ir daznai ciulptukas ar kazkas panasaus yra paskutine viltis nuraminti kudiki.
15. Kartais kudikiui yra per karsta. Kai jis atsibunda su slapiais plaukais, visas suprakaitaves ir verkia, tai nori gerti. Geriau aprengti keleta plonu drabuziu, nei viena stora.
16. Jeigu jusu kudikis vakarais lovytej verkia, staiga nustoja ir vel pradeda rekti, tai aiskus pervargimo pozymis. Jis nori uzmigti, bet neina. Paguldykite kudiki ir palaukite, jau vien mylimo zmogaus artumas ar glostymas nuramina. Kartais reikia kudikiui leisti ismokti ir paciam uzmigti: nekreipkite demesio ir po 10 minuciu verkslenimai praeis savaime.
17. Jeigu jusu kudikis yra tiek pervarges, kad niekas nebepadeda, isvezkite pasivaikscioti vezimeliu.
18. Neleiskite kudikiui be reikalo ilgai verkti, nes savo jegomis jis neissivaduos is savo problemos. Kai kurie kudikiai, kurie tik po ilgo verkimo yra nuraminami, pasidaro tikrais reksniais.
19. Kudikiui turi buti aisku kada yra naktis ir kada diena. Nakti nenesiokite be reikalo ir ilgai, snekekite tyliai ir venkite staigiu judesiu.
20. Kartais yra kaip uzburtam rate: kuo daugiau jusu kudikis verkia, tuo labiau nervinates, jusu stresas persiduoda kudikiui ir jis dar labiau verkia. Iseitis: paguldykite kudiki i lovele ir iseikite i kita kambari ar i balkona, ikvepkite giliai gryno oro, nusiraminkite ir tada pasiseme nauju jegu grizkite pas kudiki.
21. Mamoms reikia kartais laisvo laiko be kudikio-maziausiai karta per savaite. Galbut gali jums padeti partneris, mama, draugai. Iseikite is namu, uzsiimkite savo seniai uzmirstu hobiu, pasistenkite bent kuri laika negalvoti apie kudiki.
22. Kudikiai myli desningumus. Todel yra labai svarbu ritualai. Jeigu jus visada tokia pat situacija lygiai taip pat ivertinsit ir lygiai taip pat elgsites, kudikis ismoks greiciau nusiraminti.
23. Jeigu jusu kudikis isvis nenori nusiraminti, leiskite jam paverkti, taciau nepalikite vieno.
24. Susiraskite kitu tevu, susikurkite grupe, susieikite kartu pasiplepejimams, pasidalinkite patirtimi bei problemomis ir pamatysite, kas yra labai svarbu, kad kitiems ne ka geriau einasi, nei jums.
25. Susikurkite bendra ramybes sala dienos metui, pavyzdziui: patamsintas kambarys, lengva, svelni, tyli muzika, lengvas supimas ant ranku, raminanti kalba, tylus lopsiniu dainavimas.
26. Kai kudikis yra atsibudes, pazaiskit su juo, pasnekinkit. Kuo geriau jus kudikio zvalias valandas isnaudosite, tuo geriau jis miegos.
27. jeigu zinote kokiu laiku jusu kudikis ypac daug verkia, prisipratinkite tuo metu eiti pasivaikscioti. 28. Svarbu su kudikiu elgtis kuo ramiau, kuo ramesni tevai, tau ramesnis yra ir kudikis.
29. Nepersistenkite bandydami naujus dalykus. Kudikiai megsta ritualus, reguliarumus, o naujoves ismusa juos is veziu, neramina.
30. Svarbus yra desningas, reguliarus dienos rezimas. Jeigu laiku paguldysite kudiki, jis nepervargs, gales ramiai uzmigti ir neverks.
31. Veskite dienorasti: uzsirasykite kada kudikis verke, kokia buvo jusu nuotaika, kaip galejote situacija pakeisti.
32. Jeigu kudikis verkdamas traukia kojas prie pilvo, dazniausiai del pilvo skausmu. Pades masazas, silta pagalvele.
33. Patogiau ugtelejusi kudiki migdyti miegmaisyje, nes tada jis ramiau miegos. Kudikiai miegodami juda, vartosi, daznai atsibunda visai ne ten kur paguldeme. Anklode gali buti netgi pavojinga. Uzmigde kudiki miegmaisyje galite buti ramus, nesirupinti ar jis dar uzsiklojes, o gal jau nusispardes ir jam jau salta, o kita diena vezti pas daktara del persalimo.