Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmos dienos namie: kaip tvarkotės?

QUOTE(daividija @ 2007 09 07, 19:31)
Nelabai ka galiu patartt,tik galiu pasakyt,kad mano kai budavo nedavalge,tai siaubas kokie,tai misinys man budavo issigelbejimas,padarydavau,istustindavo ir ramiausiai miegodavo.O tu turi ne tik gert,bet ir valgyt daug sveiko maisto,riesutu valgyk,maistingi,neturetu trukt pieno,bet visko gi buna,as tai tik pora men ismaitinau ir tai su misineliu pagalba.Bet mano du ir dar edrunai buvo.

Tai va, ziuresiu kaip cia toliau bus. Bandysiu nakti krutine maitinti, gal kazko bus dar, nes sianakt pienuko atrodo pakako. Beto dar mano krutine turbut kieta, nes kai pavalgo vaikas, tai apie lupas ciulpimo zona truputi melyna buna tongue.gif Jei jau taip ir toliau, gal kaip nors ir as pakaitomis ismaitinsiu. Tai biski pienuko savo, tai misinio unsure.gif Gal visai nedings man tikiuosi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(linusha @ 2007 09 07, 19:21)
O as truputi pergyvenu, nes atrodo nebeturiu pakankamai pienuko savo mazyliui. Iki siandien kaip ir nesupratau kame reikalas.Jis man verkia ir as nezinau kas yra, tai pamaniau nori valgyti.Daviau krutine ir sau rami. Vaikas isspjoveje ir atpyle tuputuka.  ax.gif Ai galvoju, kad viskas ir guldau miegoti, bet jis man vel rekia baisiausiai blink.gif .Kazkaip sove i galva kad per trumpai man valge. Tai daviau biski misinuko. Ir ka jus galvojate rolleyes.gif , jis istustino visa kieki maisto, gerai atsirugo tris kartus ir ramiausiai lig siol miega bigsmile.gif . Nei stena nei inkscia kaip anksciau.......... Nu vien zooooo doh.gif . Vadinasi as neturiu pakankamai pieno ar kaip cia iseina?
Beje, gal imanoma kazkaip pagausinti man pienuka, nors skysciu atrode, kad geriu pakankamai? Ar jau man cia laikas pradeti misinukais maitinti?

manau turi duoti kuo daugiau kruti, nes tik mazylis gali pagausint pieno atsiradima - kuo daugiau valgys, tuo daugiau pieno bus...bent man taip igoninej sake... aisku nemarinti badu, o po savo pieno dar ir misinuko duot, kad pilnai pavalgytu
Atsakyti
QUOTE(saule^ @ 2007 09 07, 20:54)
manau turi duoti kuo daugiau kruti, nes tik mazylis gali pagausint pieno atsiradima - kuo daugiau valgys, tuo daugiau pieno bus...bent man taip igoninej sake... aisku nemarinti badu, o po savo pieno dar ir misinuko duot, kad pilnai pavalgytu

Na panasiai ir as taip manu. Paziuresiu kaip bus rytoj, tai gal kazkas ir paaiskes. Pabandysiu taip ir daryti. Po misinuko, bent dabar tai tikrai jauciu efekta, mano mazylis dar lig siol puikiausiai pucia i aki ir ne krepst bigsmile.gif
Atsakyti
Pacituosiu vienos mamytes parasytus zodzius,daug naudingos informacijos : wub.gif

Nustok verkti, mazyli!


Jusu mazylis atrodo labai nelaimingas ir nesiduoda nuraminamas?
Pasinaudokite kuriuo nors ekspertu patarimu. Daugybei tevu jie padejo, galbut
pades ir tau.

Naujagimio verksmas gali reiksti daug ka: "as esu alkanas!", "man nuobodu!", "noriu pabuti vienas!", "negaliu uzmigti!". Pradzioje tevams labai sunku susiorientuoti ka reiskia kuris verksmas. Jie rupinasi, nori zinoti ko truksta kudikiui, kas jam yra. Kuo atidziau jus savo kudiki stebesite, kuo daugiau laiko skirsite savo vaikui, tuo greiciau issiaiskinsite kaip kokiu atveju geriausia reaguoti i kudikio verksma.
Kas slepiasi uz verksmo ir kaip elgtis:
1. Pirmiausia issiaiskinkime ko truksta musu kudikiui. Gal jo verksmas turi organiska priezasti: temperatura, skausma, skiepus, alergija, zaizdas, alki ar troskuli.
2. Alkio verksmas atpazistamas labai lengvai. Kudikis sukioja galvute ieskodamas i visus sonus ir ciulpia kas papuola. Is pradziu verkia tyliai, bet vis garsyn.
3. Kudikis verkdamas kvepuoja netolygiai. Panesiokite truputi, nuraminkite ir tada maitinkite. Verkianciam kudikiui negalima kisti maisto i burna, nes gali paspringti.
4. Jeigu kudikis verkia maitinamas, sukaupkite visa savo demesi i maitinima, nes kudikis jaucia, jei esate susijaudine.
5. Lengvas, svelnus masazas nuramina kudiki. Masazuokite su siltomis rankomis.
6. Kudikiai lengvai sala. Jeigu patalpos turi skirtingas temperaturas, isukite kudiki i silta antklode nesdami is vienos patalpos i kita.
7. Daug naujagimiu verkia kai tik juos isrengiame. Uztenka pridengti lengvu minkstu medziagos gabaleliu kol vystome ar rengiame.
8. Net maziausieji iesko instinktyviai mamos veido. Jis nori tuo pasakyti: "as noriu, kad tu manimi rupintumeisi, su manim kalbetum" Naujagimiai megsta mamos balsa, kuris yra labiausiai pazistamas.
9. Kudikiui reikia ir ramybes. Jei jis visa diena yra nesiojamas, supamas ir valgydinamas, galu gale nelieka jam nieko kito kaip tik rekti visa gerkle.
10. Daznas kudikis uzmiega begerdamas. Mamos galvoja, kad kudikis yra pavarges. Taciau daugelis kudikiu padaro trumpa poilsio pertraukele, tuojau pabunda ir nori buti uzimti. Taciau dauguma mamu supranta tai neteisingai, kudiki paguldo miegui ir jis garsiai uzprotestuoja.
11.Tyrimai parode, kad kudikiai, kurie bent keleta valandu per diena yra panesiojami priristi prie mamos kuno su atitinkama skara, verkia daug maziau, nei kiti kudikiai.
12. Jeigu kudikis yra labai jautrus ir del maziausio garso issigasta ir pradeda verkti, reikia tevams pradzioj viska daryti atsargiai, kol kudikis apsipranta.
13. Lopsines nuramina, nes ju ritmas yra tolygus. nesvarbu, kad nezinote zodziu, galima dainuoti bet ka, svarbu, kad melodija butu monotoniska ir raminanti.
14. Ciulpimas nuramina-to ismoksta kudikiai labai greitai, kai kurie to ismoko jau motinos pilve ir daznai ciulptukas ar kazkas panasaus yra paskutine viltis nuraminti kudiki.
15. Kartais kudikiui yra per karsta. Kai jis atsibunda su slapiais plaukais, visas suprakaitaves ir verkia, tai nori gerti. Geriau aprengti keleta plonu drabuziu, nei viena stora.
16. Jeigu jusu kudikis vakarais lovytej verkia, staiga nustoja ir vel pradeda rekti, tai aiskus pervargimo pozymis. Jis nori uzmigti, bet neina. Paguldykite kudiki ir palaukite, jau vien mylimo zmogaus artumas ar glostymas nuramina. Kartais reikia kudikiui leisti ismokti ir paciam uzmigti: nekreipkite demesio ir po 10 minuciu verkslenimai praeis savaime.
17. Jeigu jusu kudikis yra tiek pervarges, kad niekas nebepadeda, isvezkite pasivaikscioti vezimeliu.
18. Neleiskite kudikiui be reikalo ilgai verkti, nes savo jegomis jis neissivaduos is savo problemos. Kai kurie kudikiai, kurie tik po ilgo verkimo yra nuraminami, pasidaro tikrais reksniais.
19. Kudikiui turi buti aisku kada yra naktis ir kada diena. Nakti nenesiokite be reikalo ir ilgai, snekekite tyliai ir venkite staigiu judesiu.
20. Kartais yra kaip uzburtam rate: kuo daugiau jusu kudikis verkia, tuo labiau nervinates, jusu stresas persiduoda kudikiui ir jis dar labiau verkia. Iseitis: paguldykite kudiki i lovele ir iseikite i kita kambari ar i balkona, ikvepkite giliai gryno oro, nusiraminkite ir tada pasiseme nauju jegu grizkite pas kudiki.
21. Mamoms reikia kartais laisvo laiko be kudikio-maziausiai karta per savaite. Galbut gali jums padeti partneris, mama, draugai. Iseikite is namu, uzsiimkite savo seniai uzmirstu hobiu, pasistenkite bent kuri laika negalvoti apie kudiki.
22. Kudikiai myli desningumus. Todel yra labai svarbu ritualai. Jeigu jus visada tokia pat situacija lygiai taip pat ivertinsit ir lygiai taip pat elgsites, kudikis ismoks greiciau nusiraminti.
23. Jeigu jusu kudikis isvis nenori nusiraminti, leiskite jam paverkti, taciau nepalikite vieno.
24. Susiraskite kitu tevu, susikurkite grupe, susieikite kartu pasiplepejimams, pasidalinkite patirtimi bei problemomis ir pamatysite, kas yra labai svarbu, kad kitiems ne ka geriau einasi, nei jums.
25. Susikurkite bendra ramybes sala dienos metui, pavyzdziui: patamsintas kambarys, lengva, svelni, tyli muzika, lengvas supimas ant ranku, raminanti kalba, tylus lopsiniu dainavimas.
26. Kai kudikis yra atsibudes, pazaiskit su juo, pasnekinkit. Kuo geriau jus kudikio zvalias valandas isnaudosite, tuo geriau jis miegos.
27. jeigu zinote kokiu laiku jusu kudikis ypac daug verkia, prisipratinkite tuo metu eiti pasivaikscioti. 28. Svarbu su kudikiu elgtis kuo ramiau, kuo ramesni tevai, tau ramesnis yra ir kudikis.
29. Nepersistenkite bandydami naujus dalykus. Kudikiai megsta ritualus, reguliarumus, o naujoves ismusa juos is veziu, neramina.
30. Svarbus yra desningas, reguliarus dienos rezimas. Jeigu laiku paguldysite kudiki, jis nepervargs, gales ramiai uzmigti ir neverks.
31. Veskite dienorasti: uzsirasykite kada kudikis verke, kokia buvo jusu nuotaika, kaip galejote situacija pakeisti.
32. Jeigu kudikis verkdamas traukia kojas prie pilvo, dazniausiai del pilvo skausmu. Pades masazas, silta pagalvele.
33. Patogiau ugtelejusi kudiki migdyti miegmaisyje, nes tada jis ramiau miegos. Kudikiai miegodami juda, vartosi, daznai atsibunda visai ne ten kur paguldeme. Anklode gali buti netgi pavojinga. Uzmigde kudiki miegmaisyje galite buti ramus, nesirupinti ar jis dar uzsiklojes, o gal jau nusispardes ir jam jau salta, o kita diena vezti pas daktara del persalimo.

Atsakyti
QUOTE(Daivulyte @ 2007 09 17, 14:36)
Pacituosiu vienos mamytes parasytus zodzius,daug naudingos informacijos : wub.gif


Dar savo mazylio neturiu, bet labai patiko patarimai, manau tikrai pravers neuzilgo wub.gif
Atsakyti
Daivulyte, tavo eile patarimu tikrai geri 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
tie patarimai istiesu pravercia, nors mum dar nedaug tik 2menesiai bet jau galiu pasakyti kada ir del ko verkia, net veido israiska pasikeicia kai verkia ar pyksta del skirtngu dalyku doh.gif ir taip mum padeda susibendrauti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(gedrule @ 2007 09 23, 22:56)
tie patarimai istiesu pravercia, nors mum dar nedaug tik 2menesiai bet jau galiu pasakyti kada ir del ko verkia, net veido israiska pasikeicia kai verkia ar pyksta del skirtngu dalyku doh.gif  ir taip mum padeda susibendrauti thumbup.gif


labai padeda kai dazniausiai buni viena su vaiku tada reikia daug kantrybes ir istvermes nepaluzti ir neuzsidaryti savyje 4u.gif bet laikui begant atrandi minutele ir sau, as pvz tingiu iki siol graziau susitvarkyti ar pasidazyti bet prisiverciu net nagus nusilakuoti nail.gif nors dar aisku reiktu prisiversti ir fitness3.gif fitness4.gif bet pradziai bus ir tiek gana, gal kai nebemaitinsiu imsiuos rimciau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(gedrule @ 2007 09 23, 23:12)
labai padeda kai dazniausiai buni viena su vaiku tada reikia daug kantrybes ir istvermes nepaluzti ir neuzsidaryti  savyje 4u.gif  bet laikui begant atrandi minutele ir sau, as pvz tingiu iki siol graziau susitvarkyti ar pasidazyti bet prisiverciu net nagus nusilakuoti  nail.gif  nors dar aisku reiktu prisiversti ir fitness3.gif  fitness4.gif  bet pradziai bus ir tiek gana, gal kai nebemaitinsiu imsiuos rimciau  blush2.gif

gerai tau kai speji nagus net nusilakuoti, o maniskis diena nuo ranku nenulipa ir verkia istisai ir beveik nemiega:verysad: verysad.gif dziaugiuosi kai speju nusiprausti verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saule^: 24 rugsėjo 2007 - 08:10
QUOTE(gedrule @ 2007 09 24, 00:12)
labai padeda kai dazniausiai buni viena su vaiku tada reikia daug kantrybes ir istvermes nepaluzti ir neuzsidaryti  savyje 4u.gif  bet laikui begant atrandi minutele ir sau, as pvz tingiu iki siol graziau susitvarkyti ar pasidazyti bet prisiverciu net nagus nusilakuoti  nail.gif  nors dar aisku reiktu prisiversti ir fitness3.gif  fitness4.gif  bet pradziai bus ir tiek gana, gal kai nebemaitinsiu imsiuos rimciau  blush2.gif

as pamirsau nagus vaikstau kaip kaimiete,manoji per dienas "dainoja"kartais ,net pavalgyt pamirstu
Atsakyti
QUOTE(violete @ 2007 10 02, 12:28)
as pamirsau nagus vaikstau kaip kaimiete,manoji per dienas "dainoja"kartais ,net pavalgyt pamirstu




Ziuriu ne as viena kaip kaimete,net sau laiko nerandu. doh.gif Visa laika atima mazyle,nes nuo papo nenulipa doh.gif
Atsakyti
QUOTE(*sinsiliuke* @ 2007 10 02, 13:51)
Ziuriu ne as viena kaip kaimete,net sau laiko nerandu. doh.gif Visa laika atima mazyle,nes nuo papo nenulipa doh.gif

pazistamas vaizdelis drinks_cheers.gif
Atsakyti