Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmos dienos namie: kaip tvarkotės?

Mes jau kaip menesis namuose ir truputi jau nusiraminau,bet pirmos dienos buvo labai sunkios (kai susiduri su ta nezinomybe). Tada is atminties issitrina ir perskaitytos knygos, ir ivairus patarimai...Gimus mazytei, atsirado keistas jausmas:baime del kazko, nezinomybe: o kaip bus? ar as sugebesiu? ar as busiu gera mama...? Buvo daug asaru:dziaugsmo-kai pamatai savo stebukliuko sypsenele ir tuomet supranti, kad jai viskas gerai; liudesio-kai vaikelis verkia ir nezinai kaip jam padeti, nes nesugebi motinos sirdimi dar pajausti jo asareliu priezasties...taciau laikas bega ir palaispsniui pradedi suvokti, kad ta baime, kuri buvo pradzioje, po truputi dingsta...Noriu pasakyti,kad ta nezinomybes ir baimes jausma, kai issinesi is ligonines savo pirmagimi, tikriausiai patiria daug mamu. Tokiomis akimirkomis labai svarbu, kad salia butu mylimas vyras, kuris sugebetu padeti, paguosti, nuraminti ir tuomet tos baimes po truputi mazes, kol galiausiai visai nebeliks. As po truputi pradedu atsigauti, nes matau kaip auga ir stipreja maziuke ir zinau, kad tikrai viskas bus gerai. Mergyte jau nebe tokia mazyte ir nebaisu paimti ja, ir zinau tik viena, kad kiekviena diena ji vis stipres ir stipres. Tad ,mielosios mamytes, nebijokite ir nusiraminkite. Tas keistas baimes jausmas tikriausiai aplanko daugeli mamu, taciau tai yra laikina ir viskas praeis. smile.gif
Atsakyti
O mes namuciuose jau dvi savaites 4u.gif Baisiausia buvo maudyti pirma karta. Mums gydytoja kaip tik patare pilti vandens tiek, kad neapsemtu bambutes, nes kol nenukritusi virkstele negerai kai ji mirks vandenyje. Pirmi maudymaisi buvo su baisiom asarom, o dabar jau viskas gerai - spardosi kojomis laimingas visas lotuliukas.gif Baisoka buvo pradzioj valyti bambute kol nenukrito virkstele, o jai nukritus buvo baisu ar gerai ten viskas gyja ar viskas tvarkoj. Nu bet susitvarkem, siuo metu musu bambute jau uzgijo.
Atsakyti
[quote=laizanika,2007 08 14, 15:04]
O mes namuciuose jau dvi savaites 4u.gif Baisiausia buvo maudyti pirma karta. Mums gydytoja kaip tik patare pilti vandens tiek, kad neapsemtu bambutes, nes kol nenukritusi virkstele negerai kai ji mirks vandenyje. Pirmi maudymaisi buvo su baisiom asarom, o dabar jau viskas gerai - spardosi kojomis laimingas visas lotuliukas.gif Baisoka buvo pradzioj valyti bambute kol nenukrito virkstele, o jai nukritus buvo baisu ar gerai ten viskas gyja ar viskas tvarkoj. Nu bet susitvarkem, siuo metu musu bambute jau uzgijo.
[/quot
sunelis ramus?kaip sekasi maitint?
Atsakyti
Sveikos mamytes, mes jau 2 dienos kaip namuciuose mazyle labai gerute, valgo ir miega. tik mamyte kankinasi nes pries kiekviena maitinma nezinau ka daryti is skausmo net dantim griezti reikia. labai jautri karsta krutine ir kol vaikelis zinda skausmas begalinis. Ka jus darote ar jums taip nera? As dedu ir Multi mam kompresiukus ir bepantenu tepu, bet nelabai padeda, saukau gal maziuke mazai pienuko istraukia.
Atsakyti
QUOTE(Lau_rike @ 2007 08 14, 20:28)
Sveikos mamytes, mes jau 2 dienos kaip namuciuose mazyle labai gerute, valgo ir miega. tik mamyte kankinasi nes pries kiekviena maitinma nezinau ka daryti is skausmo net dantim griezti reikia. labai jautri karsta krutine ir kol vaikelis zinda skausmas begalinis. Ka jus darote ar jums taip nera? As dedu ir Multi mam kompresiukus ir bepantenu tepu, bet nelabai padeda, saukau gal maziuke mazai pienuko istraukia.

gal tiesog speneli neteisingai apzioja? g.gif
Atsakyti
Na atrodo gerai paima, bet kazko vistiek jie labai jautrus. Ka darysi reikes iprast. O sakykyt kiek kart i diena jusu maziukai tustinasi?
Atsakyti
QUOTE(Lau_rike @ 2007 08 14, 19:28)
Sveikos mamytes, mes jau 2 dienos kaip namuciuose mazyle labai gerute, valgo ir miega. tik mamyte kankinasi nes pries kiekviena maitinma nezinau ka daryti is skausmo net dantim griezti reikia. labai jautri karsta krutine ir kol vaikelis zinda skausmas begalinis. Ka jus darote ar jums taip nera? As dedu ir Multi mam kompresiukus ir bepantenu tepu, bet nelabai padeda, saukau gal maziuke mazai pienuko istraukia.


Siaip man pora savaiciu buvo itin jautri krutine ir ypac speneliai. Man atrodo, kad taip turi buti, juk ir papukam nauji isbandymai lotuliukas.gif , o nukramtytus speniukus tepiau bepantenu. O del karscio, tai tikrai gali mazai istraukti - man padejo nutraukimas bent 20-30ml, o veliau viskas normalizavosi, zodziu paklausa atitiko pasiula biggrin.gif

p.s. Manoji kakojo beveik po kiekvieno maitinimo, bet zinau, kad maziukai gali nesitustinti iki savaites, nes mamos pienas labai gerai susivirskina mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo little_honey: 16 rugpjūčio 2007 - 12:48
QUOTE(Lau_rike @ 2007 08 14, 20:28)
Sveikos mamytes, mes jau 2 dienos kaip namuciuose mazyle labai gerute, valgo ir miega. tik mamyte kankinasi nes pries kiekviena maitinma nezinau ka daryti is skausmo net dantim griezti reikia. labai jautri karsta krutine ir kol vaikelis zinda skausmas begalinis. Ka jus darote ar jums taip nera? As dedu ir Multi mam kompresiukus ir bepantenu tepu, bet nelabai padeda, saukau gal maziuke mazai pienuko istraukia.


kantrybes tiktai galiu palinket. mano mazylei 11 dieneliu. Pirmas dienas staugaiu kaip vilkas, kaip skaudejo spenelius. Nu skausmas nesvietiskas.
Bet as su Bepanthenu tepiau, vaikscioavau nuogais papais, kol pienas nebegdavo, ir zinok dabar jokio skausmo. man po 5 dienu viskas susitvarke.
Tiesiog reikis iskesti ta pacia pradzia, o paskui spenelis pripranta. vat drinks_cheers.gif
Atsakyti
Aciu visoms uz atsakymus, tikiu kad viskas praeis ir nebeskaudes reikia tik laiko. O kad reikia nutraukti pienuko su pientraukiu siandien pastebejau nes mano maziuke labai niurzgedavo vis atrode alkana, o pasirodo taip ir yra. Labai sunkiai pienukas bega su pientraukiu ir tai kol prispaudziu. Bet manau ir sitas reikaliukas begant laikui susitvarkys. kas liecia tustinimasi sakmbinau daktarei sake iki 10 paru normalu, mano maziuke para nesitustinus buvo tai as labai pergyvenau jai pilvuka pute o nieko nepadarydavo, bet siandien i vakara kai krove tai prikrove. biggrin.gif
Atsakyti
Panos, pamirskit pientraukius! Jei maitinsite ne naturaliai - dings piena po 2-3 men. Jokio nusitraukinejimo! Su pientraukiu pieno traukimas visai kitoks, nei zindimas. Jei vaikas po valgio miega apie 3 val, jei po menesio priaugote svorio - pieno uztenka.
Antras dalykas - vaiko zadinimas is miego maitinimui. Kam to reikia? Cia tarybiniu laiku ismislas, kad vaikas kaip laikrodis.. Leiskite ramiai miegoti - issimiegos, isalks, pats pabus ir valgys kuo puikiausiai.
Nenorekite nieko daryti pagal knygas - vaikai labai skirtingi.. Stenkites prie ju rezimo prisitaikyti. Pvz mano vaikutis valge kas 3 val., mano sesers - kas 1 val. Svorio abu priaugdavo normaliai, bet nevienodai, bet po siai dienai mano - stambaus sudejimo, aukstas pagal metus, o sesers - smulkutis.. Taciau abu yra sveiki, i visas normas vaikuciu augimo telpa smile.gif)

Del krutu skausmo: jei skauda ne spenelius o pacias krutis - masazuokites. Tai gera priemone nuo uzdegimu ir mastitu. Zinau kad skauda, bet per pora dienu padetis pagereja..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kice: 17 rugpjūčio 2007 - 08:29
O kiek jūsų kleckai nemiega?
Maniškis kartais po 3-4 val... blink.gif
Atsakyti
Maniske siandien nuo 10 iki 18 val ir ka tu jei padarysi guli su soske tyli kai ispjauna bliauna. bet as zinau kad mano krutis labai kietos ir ji nepavalgo normaliai man tenka nutraukineti ir damaitinti. Nezinau ka daryti kad jas kazkiek atleistu sunku ir jai ir man. su pientraukiu ir tai melziu melziu kol vos 50 g per abi primelziu. 4u.gif O nakti tai kas pusantros valandos prabudineja. verysad.gif
Atsakyti