Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmos dienos namie: kaip tvarkotės?

na mes dieną tai lovytėj, ale naktį ir keltis po pjūvio sunkoka, o čia- įkišai papą į dantsi ir toliau sau miegam tongue.gif
Atsakyti
ir as po pjuvio, bet tai man netrukdytu atsikelt - jau gana sugijes. Nors, kai ziuriu i lasinukus, galvoju, kad jau reikia imt sportuot, pati save raminu, kad po pjuvio dar anksti... tongue.gif O kadangi pati nemaitinu, tai tai ar taip keltis reikia paruost misinuka. Taigi "kursim pirti" teciui, kad kuo greiciau lovyte atsirastu... blush2.gif
Atsakyti
mums dar tik savaite,taciau jau spejo uzpulti pogimdyvine depresija verysad.gif , grizau namo praejus parai po gimdymo,pati prasiausi,maniau namie jausiiuos geriau.
Mazylis valgo gerai,nenukramte papuku, ypac svelniai valgo,ir siaip jis geras berniukas,pirmom naktim nemiegojo,bet paskutines tris naktis ismiegojo puikiai.
Pati jauciuosi kaip laume, neuztenka jegu susitvarkyti, skauda tarpviete nerealiai,nepastoviu ilgiau 5-10min, zliumbiu po kiekvieno vizito i tuoaleta, nesugebu padaryti valgyti, jauciuos didele tingine, vyras stengiasi kaip imanydamas man pagelbeti, tai mane dar labiau zlugdo, kaip kokia invalide,pati nesugebu susitvarkyt,man tokia geda.
Dar kas mane labai varo i nevilti nesugebu be mazylio asaru normaliai pakeist jam sauskelniu! Nesuprantu, ka darau ne taip, stengiuosi kuo svelniau, net pradejau jam dainuot keisdama sauskelnes, bet tai nepadeda... kol apsiplaunam sikniuka, apsivalom - mazasis buna beveik iki melynumo uzsiklykes, tuomet verkiam kartu.Tas pats buna ir su rengimusi, negalime be klyksmu,verksmu apsirengt,nors ir stengiuosi kaip imanydama. Negaliu as ji toki ziuret verkianti, ir dabar as tuoj zliumbsiu,kokia esu nevykusi.
Atsakyti
QUOTE(Imen @ 2007 05 11, 12:18)
mums dar tik savaite,taciau jau spejo uzpulti pogimdyvine depresija verysad.gif , grizau namo praejus parai po gimdymo,pati prasiausi,maniau namie jausiiuos geriau.
Mazylis valgo gerai,nenukramte papuku, ypac svelniai valgo,ir siaip jis geras berniukas,pirmom naktim nemiegojo,bet paskutines tris naktis ismiegojo puikiai.
Pati jauciuosi kaip laume, neuztenka jegu susitvarkyti, skauda tarpviete nerealiai,nepastoviu ilgiau 5-10min, zliumbiu po kiekvieno vizito i tuoaleta, nesugebu padaryti valgyti, jauciuos didele tingine, vyras stengiasi kaip imanydamas man pagelbeti, tai mane dar labiau zlugdo, kaip kokia invalide,pati nesugebu susitvarkyt,man tokia geda.
Dar kas mane labai varo i nevilti nesugebu be mazylio asaru normaliai pakeist jam sauskelniu! Nesuprantu, ka darau ne taip, stengiuosi kuo svelniau, net pradejau jam dainuot keisdama sauskelnes, bet tai nepadeda... kol apsiplaunam sikniuka, apsivalom - mazasis buna beveik iki melynumo uzsiklykes, tuomet verkiam kartu.Tas pats buna ir su rengimusi, negalime be klyksmu,verksmu apsirengt,nors ir stengiuosi kaip imanydama. Negaliu as ji toki ziuret verkianti, ir dabar as tuoj zliumbsiu,kokia esu nevykusi.


Nepergyvenk taip smarkiai. Mane viena draugė po gimdymo ramino: praeis kelios savaitės ir bus žymiai lengviau. Ir tikrai, po kelių savaičių palengvėjo. Mažiukas naktim ėmė gerai miegot, o ir pati atsigavau ir pripratau prie režimo.
Buitimi ir maistu tegu vyras rūpinasi. Tris savaites nieko nedariau namie. Tavo rūpestėlis - mažiukas.
Ir visau tu ne nevykusi. Maniškis irgi klykdavo keičiant sauskelnes. Po poros savaičių jis apsiprato, o dabar net juokiasi, einant į vonią. Tačiau rengtiantis ir dabar be ašarų neapsieina. Aš irgi bliaudavau kartu su sūnum. Ką padarysi, pilvuko diegliai kankino.
Manau, kad labai svarbus rami ir pozityvi nuotaika. Juk jei mama nervuota, tai ir vaikiukas bus nervuotas. Jis sugeria visas tėvų emocijas.
Viskas bus gerai smile.gif pamatysi smile.gif po kelių savaičių biggrin.gif
Papildyta:
Ai, vos nepamiršau - pabandyk šiltesniu vandenuku užpakaliuką plaut. Maniškiui pasirodo būdavo per šalta. Gal šiltesnis vandenukas jam patiks?
Atsakyti
QUOTE(needita @ 2007 05 11, 14:22)
Nepergyvenk taip smarkiai. Mane viena draugė po gimdymo ramino: praeis kelios savaitės ir bus žymiai lengviau. Ir tikrai, po kelių savaičių palengvėjo. Mažiukas naktim ėmė gerai miegot, o ir pati atsigavau ir pripratau prie režimo.
Buitimi ir maistu tegu vyras rūpinasi. Tris savaites nieko nedariau namie. Tavo rūpestėlis - mažiukas.
Ir visau tu ne nevykusi. Maniškis irgi klykdavo keičiant sauskelnes. Po poros savaičių jis apsiprato, o dabar net juokiasi, einant į vonią. Tačiau rengtiantis ir dabar be ašarų neapsieina. Aš irgi bliaudavau kartu su sūnum. Ką padarysi, pilvuko diegliai kankino.
Manau, kad labai svarbus rami ir pozityvi nuotaika. Juk jei mama nervuota, tai ir vaikiukas bus nervuotas. Jis sugeria visas tėvų emocijas.
Viskas bus gerai smile.gif pamatysi smile.gif po kelių savaičių  biggrin.gif
Papildyta:
Ai, vos nepamiršau - pabandyk šiltesniu vandenuku užpakaliuką plaut. Maniškiui pasirodo būdavo per šalta. Gal šiltesnis vandenukas jam patiks?

dekui unsure.gif , tikrai padeda, kai kas nors tave supranta, pataria.
Bandem siltesniu plauti, bet rezultatas tas pats, net ranksluoscius isildom sildytuvu, suvystom, atrodo padeda porai minuciu nusiraminti. Tas trumpas minutes stengiuos kuo greiciau kremuku bent jo kojytes istept, nes odele sausa. O poto vel griztam nuo ko pradejom - klykimo. Tai va tokios musu dienos, naktys. Neisivaizduoju ka kaimynai galvoja.
Atsakyti
oi, imen, vargšiukė, neimk taip į galvą. nu bent stenkis. maniškė irgi taip klykia, ka sienos dreba, atrodo, kad vaiką skerdžiu. tai susiėmiau, ir nereaguoju, tiesio stengiuos kuo greičiau aprengt ir papą kišt į burną. ašaros nudžiūsta akimirksniu. galvoju, kas čia per pana bus, kad taip nemėgsta rengtis biggrin.gif . ligoninėj sakė, kad mamytėms krizė būna 3,5 ir 7 parą. man kaiptik lėlytę išnešė su gelta po lempom, tada tai buvo... blioviau, kriokiau, klykiau ir kračiausi. gerai, kad viena buvau palatoj, prakriokiau maždaug parą ir praėjo. nu, mergytei dar tik 15 dienų, tai dar visko gali būti, ale gal jau nebebus... su pirmu, tai depresija truko mėnesius, nes vaikas klykė dieną- naktį doh.gif
Atsakyti
Imen,
pasistenk i viska ziureti ramiau: juk tu ir taip saunuole - pagimdei saunu, sveika, miela berniuka, dabar rupinkis juo, pati ziurek, kad pavalgytum, o jau pasitvarkyt, valgyt pagamint - ateis ir tam laikas. Dabar krisk i lova, kada tik nusnusta maziukas, ramiai, be jokiu stresu ilsekis, kai tik randi minute. Vyras tikrai supras ir tau pades. Mano mazei vakar buvo trys savaites: jau viskas susideliojo i lentyneles, ritmas, rezimas jau irgi kaip ir aiskus ir man, ir lelei. Taigi, tik zinok, kad viskas bus gerai. O blogai nuotaikai jokiu budu nepasiduok, priesinkis is visu jegu - kuo labiau leisies saves gailet, tuo sunkiau bus sustot!
Zodziu, auksciau galva - tu sauni!
Atsakyti
Imen laikykis turetu viskas praeiti. inshallah viskas bus gerai jei noresi pasikalbeti gali parasyti man i az tu zinai kas as esu. laikykis dua uz tavo seima
Atsakyti
QUOTE(Imen @ 2007 05 11, 12:18)
mums dar tik savaite,taciau jau spejo uzpulti pogimdyvine depresija verysad.gif , grizau namo praejus parai po gimdymo,pati prasiausi,maniau namie jausiiuos geriau.
Mazylis valgo gerai,nenukramte papuku, ypac svelniai valgo,ir siaip jis geras berniukas,pirmom naktim nemiegojo,bet paskutines tris naktis ismiegojo puikiai.
Pati jauciuosi kaip laume, neuztenka jegu susitvarkyti, skauda tarpviete nerealiai,nepastoviu ilgiau 5-10min, zliumbiu po kiekvieno vizito i tuoaleta, nesugebu padaryti valgyti, jauciuos didele tingine, vyras stengiasi kaip imanydamas man pagelbeti, tai mane dar labiau zlugdo, kaip kokia invalide,pati nesugebu susitvarkyt,man tokia geda.
Dar kas mane labai varo i nevilti nesugebu be mazylio asaru normaliai pakeist jam sauskelniu! Nesuprantu, ka darau ne taip, stengiuosi kuo svelniau, net pradejau jam dainuot keisdama sauskelnes, bet tai nepadeda... kol apsiplaunam sikniuka, apsivalom - mazasis buna beveik iki melynumo uzsiklykes, tuomet verkiam kartu.Tas pats buna ir su rengimusi, negalime be klyksmu,verksmu apsirengt,nors ir stengiuosi kaip imanydama. Negaliu as ji toki ziuret verkianti, ir dabar as tuoj zliumbsiu,kokia esu nevykusi.


Imen, mūsų leliukai beveik vieną dieną gimė - mano diena vėliau drinks_cheers.gif Visoms mums pati pradžia sunki. Po gimdymo mane siuvo, tai kelionės į WC irgi žiauriai skausmingos, stovėti sunku, bet su kiekviena diena vis lengviau - o šiandien jau siūliukus ištraukė thumbup.gif Aš žinok stengiuosi su leliuku nusnūsti, leidžiu jam paverkti, kai jau niekas nepadeda. Šaunu, kad šalia turi vyrą, kuris tau padeda, jie mūsų išsigelbėjimas - maniškis ir valgyti daro, o jei jau nedaro, tai nuvažiuoja į kavinę ir ką nors nuperka. Aš nesistengiu būti tobula mamytė - atrandu laiko patingėti ir dėl to savęs negraužiu, o tai, kad vaikas verkia, na visi jie verkia ir mes verkėm, tai praeis, laikykis, mūsų čia daug tokių mirksiukas.gif
Atsakyti
Pirmomis dienomis namie buvo nelengva, gal todel kad po cezrio skaudejo visa pilva ir buvo sunku acijelti, miegojau pusiau sedom, nes atsigulti negalejau. Negalejau patiketi ir priprasti prie minties kad namuose yra vaikas, labai bijojau del jo kad kas nenutiktu. Kadangi pirmas vaikas labai jaudinausi kad jam nieko netruktu. Buvo sunku nes truko miego, susimaise diena su naktim. Na bet cia buvo tik kokias tris dienas, o po to viskas atsistojo i savas vezes, pripratau keltis nakti ir mazai miegoti, suspedavau susitvarkyti namus ir pagaminti valgyti, vanz, pradzioje reikia ziureti kad vaikas visada butu sausas ir sotus, taip pat kad tu butum pavalgiusi ir nusipraususi, o visam kitam neteikti ipatingos reiksmes, praeis truputi laiko ir viskas nusistoves. tongue.gif
Atsakyti
Man tai labiausiai trūko miego. Mažė nuolat zirzaliuodavo, reikdavo ant rankų nešiot, maitint, sūpuot, o kada pamiegot????rankos paskaudo, stuburas irgi. Po kokių dviejų savaičių vaikščiojau kaip sliūlas, prie stalo užmigdavau, tai visa laimė, kad vyras padėdavo, nes kitaip labai jau būčiau nusikamavus. Pykau ant savęs, kad tokia besveikatė esu, po dviejų mėnesių viskas susitvarkė.
Atsakyti
o mum pirmos dienos tiesiog pasakiskos, vaikiukas daug ramesnis nei kad buvo ligonineje, ir miego netruksta ir susitvarkau ir prie kompo pasedziu, tikiuosi bus taip ir toliau biggrin.gif
as pati labai sveika, niekas neplyso, nekirpo, o ir jau po paros akusere ligoninej sake, kad esu sveikiausia moteris visam skyriuj, nors gimdymas tai komplikuotas buvo
Atsakyti