Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmos dienos namie: kaip tvarkotės?

Sveikinu visas naujas mamytes!!!! 4u.gif
Oj kiek pamenu pirmas dienas namie tai buvo nelengva, bet ne todel kad su mazyliu buvo sunku o ta nelaukta pogimdyvine depresija buvo aplankius, bet po keliu savaiciu atsigavau, ir sta siandien jau puse metuku mano spinduliukui,oj kaip greitai bega laikas ax.gif
Linkiu JUms sekmes 4u.gif greit ir jus pradesit skaiciuoti minijubiliejukus 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Mamce @ 2007 04 12, 16:51)
Nebezinau, ar as cia i tema, bet norejau kuo greiciau patyrusiu paklausti. Ar jums taip buna, kad vaikas miega istisa diena ir reikia ji zadinti valgyti? Mano leliui siandien tik savaite, bet jis istisa diena miega - prisizadinu mazdaug kas 3-4 val. , siaip ne taip igrudu kruti. Jis valgo, kol pienas pats bega, siurbti pats nenori.....  Tuoj pat vel nepazadinamai iminga... Ar ne per retai valgo? Ar ne per mazai maisto? Gimd.namuose dar gydemes gelta, todel gerai valgyti mums butina, bt as labai nerimauju, kad jis sociai nepavalgo.

Dar viena problema - ziauriai skauda spenelius (as is tu baltaodziu jautriaskuriu...). Tiesiog norisi rekti is skausmo, kai vaikas sukanda, ypac is pradziu... Niekaip neistengiu praziodyti daugiau, kad paimtu didesne dali kruties su laukeliu aplink speneli. Teorijos apie "placiai issiziojanti kudiki' man atrodo kaip is fantastikos srities....  Vakar nakti jau dejau ir antspeni - nenoriu , kad Jokubelis, kaip ir pirmasis sunelis, nugrauztu mane iki zaizdu... Bet Jokubas spajaudesi ir verke - itariu, nedaug ir tesuvalge... Diena maitinu be antspeniu, bet i vakara jauciu, kaip maudzia visa kruti nuo speneliu pazasties link... Bijau mastito...  verysad.gif


Nemanau kad reikia pergyventi, nes mano zuikutis irgi labai daug miegodavo ir kartais tekdavo ji pazadinti kad pavalgytu,,, Bet jei tave kazkas neramina skambink ir klausk savo gydytojos, nesidrovek 4u.gif
Butinai masazuok kruti kad neatsirastu guzu jei ju yra butinai juos ismasazuok as pamenu prasydavau net MB pagalbos, is skausmo net verkdavau kai masazuodavo bet uztai mastito isvengiau...Nusipirk kremu yra speneliams jie tikrai padeda bent jau man padejo...Sekmes 4u.gif O jei tik yra neaiskumu klausk gydytojos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mamce @ 2007 04 12, 17:51)
Nebezinau, ar as cia i tema, bet norejau kuo greiciau patyrusiu paklausti. Ar jums taip buna, kad vaikas miega istisa diena ir reikia ji zadinti valgyti? Mano leliui siandien tik savaite, bet jis istisa diena miega - prisizadinu mazdaug kas 3-4 val. , siaip ne taip igrudu kruti. Jis valgo, kol pienas pats bega, siurbti pats nenori.....  Tuoj pat vel nepazadinamai iminga... Ar ne per retai valgo? Ar ne per mazai maisto? Gimd.namuose dar gydemes gelta, todel gerai valgyti mums butina, bt as labai nerimauju, kad jis sociai nepavalgo.

Dar viena problema - ziauriai skauda spenelius (as is tu baltaodziu jautriaskuriu...). Tiesiog norisi rekti is skausmo, kai vaikas sukanda, ypac is pradziu... Niekaip neistengiu praziodyti daugiau, kad paimtu didesne dali kruties su laukeliu aplink speneli. Teorijos apie "placiai issiziojanti kudiki' man atrodo kaip is fantastikos srities....  Vakar nakti jau dejau ir antspeni - nenoriu , kad Jokubelis, kaip ir pirmasis sunelis, nugrauztu mane iki zaizdu... Bet Jokubas spajaudesi ir verke - itariu, nedaug ir tesuvalge... Diena maitinu be antspeniu, bet i vakara jauciu, kaip maudzia visa kruti nuo speneliu pazasties link... Bijau mastito...  verysad.gif

as tai dedavau multimam kompresiukus ant speneliu, super padedavo, bet ju gaut sunku, retai vaistinese buna, bet paskui staiga dingo pienas ir dar turiu kompresiuku tu, jei reks galesiu perleist, kaipnors susitarsim ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dute_a @ 2007 04 12, 20:05)
as tai dedavau multimam kompresiukus ant speneliu, super padedavo, bet ju gaut sunku, retai vaistinese buna, bet paskui staiga dingo pienas ir dar turiu kompresiuku tu, jei reks galesiu perleist, kaipnors susitarsim ax.gif


Dute_a, sitie kompresiukai mane dar ir gelbsti thumbup.gif Kremukai man jau nepadeda - per silpnas poveikis. O kompresiukai labai numalsina skausma po maitinimo. Vyras ismaise visas Kauno vaistines, tai surinko, kiek kur gavo. Ateinanciai savaitei dar uzteks, o jei reikes ir veliau - butinai kreipsiuos mirksiukas.gif Aciu uz pasiulyma 4u.gif
Atsakyti
Mano dukrytė pirmą mėnesį tai beveik ištisą parą miegodavo.Aš ją kas trys valandos pažadindavau,pamaitindavau,pakeisdavau pampersą ir paguldyta į vežimėli ji iškart užmigdavo.Na o dabar tai jau prabudusi pavalgo, pasikeičiam pampersą ir dar kokią valandą ar porą valandų ji spurda vežime, po to vėl užmiega 3-4 val.pamiega. Vis dar miega vežimėlyje.
Atsakyti
Sunkios buvo pirmos savaites. Pati vos paeinu, bet jiuk reika apsitvarkyti. Kol vaikas miega kiek gali tiek apsikuopi. Bet budavo tokios dienos, kad iki vakaro su naktiniais pravaikstai blush2.gif kad papusryciauji tik per pietus blush2.gif Pirma sutvarkai vaikuti, o po to save, bet sau jau laiko ir jegu neuztekdavo. Bet po kurio laiko ismoksti ir laisvo laiko lieka i marias.
Atsakyti
QUOTE(lengvute @ 2004 12 04, 11:42)
kaip jums sekasi iškart po gimdymo vėl įeiti į gyvenimo vėžes, organizuoti savo darbus ir poilsį, bendrauti ir rūpintis kūdikiu? Kas baugina, kas sunkoka, ko dar nemokate ir pan., kas jums pagelbėja, ką patartumėt kitoms?
Gal kas radot kad ir gerų straipsniukų internete, aš štai siūlau vieną: http://www.e-mama.ru...a...r=0&thold=0

kadangi tai buvo antras musu lelius tai sunkumu tokiu kaip ir nelabai buvo, bent moralisku. tik po cezariuko buvo sunku judet paciai, tai leidau sau patingeti, ir namu nesutvarkyti kaip iki to, siaip sunkiausia tai buvo turbut nenuskriaust pirmojo, nors jis nejaute pavydo ir mylejo sesute nuo pat pradziu. smile.gif
Atsakyti
Po pirmojo gimdymo gryzus namo tai sunkoka buvo, nezinojau kas ir kaip, o ir vyras pastoviai kazkoks pasimetes buvo, pagalbos mazai tesulaukdavau. Na veliau tai anyta daug padejo ir mama.
Dabar neturiu jokiu artimuju salia, bet jau vistiek kazkaip lengviau. Nors ir du vaikai, bet galiu pasakyt kad dabar maziau nervuojuos nei kai buvo tik vienas. Vyras taip pat daug padeda(subrendo suprotejo zmogus.. biggrin.gif ) Na bet zinoma butu gerai, kad nors viena vakara kas nors isleistu mus su vyru be vaiku kur nueit atsipalaiduot... Va atvaziuos teveliai po dvieju savaiciu, gal ishpildys svajone... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Mamce @ 2007 04 12, 18:51)
Nebezinau, ar as cia i tema, bet norejau kuo greiciau patyrusiu paklausti. Ar jums taip buna, kad vaikas miega istisa diena ir reikia ji zadinti valgyti? Mano leliui siandien tik savaite, bet jis istisa diena miega - prisizadinu mazdaug kas 3-4 val. , siaip ne taip igrudu kruti. Jis valgo, kol pienas pats bega, siurbti pats nenori.....  Tuoj pat vel nepazadinamai iminga... Ar ne per retai valgo? Ar ne per mazai maisto? Gimd.namuose dar gydemes gelta, todel gerai valgyti mums butina, bt as labai nerimauju, kad jis sociai nepavalgo.

Dar viena problema - ziauriai skauda spenelius (as is tu baltaodziu jautriaskuriu...). Tiesiog norisi rekti is skausmo, kai vaikas sukanda, ypac is pradziu... Niekaip neistengiu praziodyti daugiau, kad paimtu didesne dali kruties su laukeliu aplink speneli. Teorijos apie "placiai issiziojanti kudiki' man atrodo kaip is fantastikos srities....  Vakar nakti jau dejau ir antspeni - nenoriu , kad Jokubelis, kaip ir pirmasis sunelis, nugrauztu mane iki zaizdu... Bet Jokubas spajaudesi ir verke - itariu, nedaug ir tesuvalge... Diena maitinu be antspeniu, bet i vakara jauciu, kaip maudzia visa kruti nuo speneliu pazasties link... Bijau mastito...  verysad.gif

mano maze gal 1.5 savaites istisai miegodavo.Kai reikedavo kelt pavalgyt,tai kotik nedariau.Dar ligoninej seseles ir padukus kuteno,ir po smakriuku ir nosi uzspausdavo kad ti prabustu.Antra savaite jau nereikejo tokiu drastisku priemoniu.O dabar tai jau pati garsiai pareiskia kada valgyt nori.O del papuliu tai man Germastano(gal kokia raide suklydau)tepalas labai geras buvo.
Papildyta:
QUOTE(ugniukas @ 2007 04 18, 15:14)
Labai jau sunku atrodo pirmomis dienomis...  ax.gif  vien todel , kad judeti laisvai neina , skauda viska  blink.gif ... bet  ko del maziuku savo nepadaysi...  ir as po truputi modraliskai ruosiuos motinystei..  blush2.gif

sunku.Ypac tada ,kai atsisest dar pora savaiciu negali del plysimu:geda2:
Atsakyti
mums buvo pirmas men. pats sunkiausias, kol apsipratom su pasikeitusia situacija, kelimaisi naktimis, nedamiegojimas pervargymas, kol "ikirtom" jo verksmus, vienaip verkia kai valgyt nori, kitaip kai demesio truksta, silumos reikia ir pan.
Atsakyti
Šiandien savaitė mano mažai mergaitei. Atrodo, ir miega gerai, ir valgo gerai, ir gana disciplinuotai - viskas savo laiku bigsmile.gif , bet pavargstu nesvietiškai. O kai pagalvoji, ką visą dieną veikei, tai ir negali nupasakot: tai lygini, tai maitini, užpakalį valai, tai nešioji, tai sūpuoji, bet juk tai neužima visos dienos???
Turiu rūpesčių su krūtine: žiauriai kieta, pilna, o piena nebėga visai. Rankomis kai trauki, pritrauki iš abiejų kokius 30 gramų... Speneliai nugriaužti tiek, kad kraujas laša, joks Garmastan'as nebepadeda. Gerai, kad tik grįžus iš ligoninės, nusipirkau Similac'o. Ligoninėj žįsdavo 3 valandas, o kai klausiu seselių, ar tai normalu, kad vaikas valgo tris valandas, man šios kalba briedą, kad "vaikui mamos šilumos reikia, širdelės mušimą girdėt", o pasiskambinau savo ginekologei, tai ši sako, kad didžiausia nesąmonė - vaikas pavalgyt turi per max 30 min.

Nu labai tikiuosi, kad pamažu įsivažiuosiu į tokį ritmą, nes pirmos dienos man - didelis išbandymas... doh.gif
Atsakyti
mano mergina irgi jau savaites laiko.visai papulio neima,jei ka ispaudi nulaizo ir ir viskas.maitinu misinukais.buvo ipratus net kas 2 val.keltis valgyt,tai padidinau misinuko(milteliu)kieki,bet vandens tiek pat,tai jau kas 3val.kelias.
Papildyta:
QUOTE(Truta @ 2007 04 26, 19:24)
Šiandien savaitė mano mažai mergaitei. Atrodo, ir miega gerai, ir valgo gerai, ir gana disciplinuotai - viskas savo laiku  bigsmile.gif , bet pavargstu nesvietiškai. O kai pagalvoji, ką visą dieną veikei, tai ir negali nupasakot: tai lygini, tai maitini, užpakalį valai, tai nešioji, tai sūpuoji, bet juk tai neužima visos dienos???
Turiu rūpesčių su krūtine: žiauriai kieta, pilna, o piena nebėga visai. Rankomis kai trauki, pritrauki iš abiejų kokius 30 gramų... Speneliai nugriaužti tiek, kad kraujas laša, joks Garmastan'as nebepadeda. Gerai, kad tik grįžus iš ligoninės, nusipirkau Similac'o. Ligoninėj žįsdavo 3 valandas, o kai klausiu seselių, ar tai normalu, kad vaikas valgo tris valandas, man šios kalba briedą, kad "vaikui mamos šilumos reikia, širdelės mušimą girdėt", o pasiskambinau savo ginekologei, tai ši sako, kad didžiausia nesąmonė - vaikas pavalgyt turi per max 30 min.

Nu labai tikiuosi, kad pamažu įsivažiuosiu į tokį ritmą, nes pirmos dienos man - didelis išbandymas...  doh.gif

butinai trauk ,kad nebutu problemu su krutine! man ir buvo ir istinus ir skaudejo net ranku pakelt negalejau ,traukiau po biski ,bet daznai.dar gali uzdet kopusto lapa koki silta ranksluosti -palengves.dar geriu kmynu arbata su pienu,kad pienas gamintus.pas mane irgi dar priespienis yra,bet jau kai krutine verzia tai pradeda net pats laset po biskuti.tikiuosi kad turesiu pienuko. rolleyes.gif as ir tiek pritraukiu apie 30 ml.ir su sauksteliu sumaitinu.o kad zystu 3val. -nesamone.man sake akusere kad laikyt prie vienos ,paskui prie kitos 10-20 min. sekmes tau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Truta @ 2007 04 26, 18:24)
Speneliai nugriaužti tiek, kad kraujas laša, joks Garmastan'as nebepadeda. Gerai, kad tik grįžus iš ligoninės, nusipirkau Similac'o. Ligoninėj žįsdavo 3 valandas, o kai klausiu seselių, ar tai normalu, kad vaikas valgo tris valandas, man šios kalba briedą, kad "vaikui mamos šilumos reikia, širdelės mušimą girdėt", o pasiskambinau savo ginekologei, tai ši sako, kad didžiausia nesąmonė - vaikas pavalgyt turi per max 30 min.

Nu labai tikiuosi, kad pamažu įsivažiuosiu į tokį ritmą, nes pirmos dienos man - didelis išbandymas...  doh.gif

Pabandyk Multi Mum kompresiukus, labai gerai padeda. Ir svarbiausia nesinervuok, ne visi vaikai vienodi ir auga "pagal vadovėlius". Juk vaikiukas dar mažytis, nemoka gal greitai ištraukti pienelio tiek, kiek reik, už tai ir valgo ilgai. Aš ir galvodavau - nu kaip gali taip būt, o dabar, kai jau viskas praeity, galvoju - ir kas čia tokio biggrin.gif Paskui pavalgys per max.5 minutes ir tada vėl stebėsies - kaži ar pavalgė taip greit lotuliukas.gif Viskam savo laikas mirksiukas.gif Tik pabandyk dažniau keisti krūtis 4u.gif
Sėkmės ir stiprybės, viskas bus gerai friends.gif
Atsakyti