Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmos dienos namie: kaip tvarkotės?

Pumpureli, labai uzjauciu Tave, kad taip nutiko, ypac del pienelio verysad.gif As iskart atsisakiau mamos pagalbos dar iki gimstant dukrelei, kad ko panasaus nenutiktu, nors ji ir isizeide, bet nesigailejau, uzteko tetuko pagalbos. O manoji dukrele irgi pamaitinta verkdavo ir spardydavosi, nes jai pusdavo pilveli, gal ir tavajam tas pats?? ? Be priezasties irgi paverkdavo, bet nesiodavom, supdavom ir nurimdavo, gal tiesiog jai to ir reikedavo schmoll.gif Ir nors pati esu gydytoja ir tikrai daug svieciausi naujagimio klausimais, manoji anyta taip pat vos nesuzlugde mano tikejimo savimi kaip mama, sakydavo, kad mano pienas per liesas ir uzkrestas stafilokokais, uztai vaikas taip daznai ir daug valgo ir daug kakina biggrin.gif biggrin.gif Tai va... Visos mes pacios geriausios mamos savo kleckiukams ir tik mes ir zinom, ko jiems reikia, sekmes Tau ir tvirtybes drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Migle*: 02 balandžio 2007 - 18:59
QUOTE(Pumpurėlis @ 2007 04 02, 16:43)
Pirmos dienos namie buvo kažkokia nesąmonė... Buvo mano mama atvažiavusi, tai kažkiek gal ir padėjo, bet ne ką mažiau ir sumaišties įnešė su savo nuomonėm ir patarimais. Mano jautrumas buvo tiek padidėjęs, kad kasdien po keletą verksmo priepuolių galutinai sugriovė pasitikėjimą savim kaip mama. Ne tai kad čia depresija, bet akivaizdu, kad emocinės pusiausvyros kol kas nerasta. Gerai kad vyras supranta ir palaiko.
Mamos įtikinta nebemaitinu krūtim  verysad.gif o taip norėjau... Kadangi vaikas paverkdavo po maitinimo ji man be perstojo įrodinėjo, kad jis nepavalgo ir lieka alkanas - ar tai pas mane pienelio mažai, ar tai jis neiščiulpia, nes "krūtys kietos". Galiausiai taip mane sumakalavo, kad ėmiau bijoti, kad vaikas neaugs, ir pradėjau nusitraukinėti pieną ir duoti iš buteliuko. Dabar jis aišku krūties nebeima  verysad.gif  Aš širdy jaučiu, kad kuo puikiausiai galėjau pati maitinti. O štai dabar turiu dvigubą darbą dirbti. Beje, vaikas ne ką ramesnis pasidarė  doh.gif Žodžiu, pirmos dienos yra labai svarbios. Sakyčiau, mums jos dar nesibaigė. Ne visada suprantu, ko vaikas rėkia. Jo rėkimas mane taip išmuša iš vėžių, kad net supykstu, nors žinau, kad vaikas labai jaučia mamos emocijas ir jei ji pikta, pats dar labiau susierzina.


Sveika,
neseniai zurnale skaiciau beveik tokia pat sitaucija kaip tavo, kad mama siule dukrai nebekankinti savo mazylio ir duoti misinukus, nes atseit neprivalgo.Gydytojo komentaras buvo toks, kad pirmiausiai vaikas "nuvalgo" nesotu pienuka, o paskui sotu, gal per daznai mama keicia kruti, reikia duoti isvalgyti pirma viena gerai, tada atsigamina ne tik nesotus, bet ir sotus pienas.
Mano dukrytei beveik menuo, ji buvo pasidariusi labai nerami, valgydama verke, o jai pasirodo buvo pienlige, pradejau valyti su soda ismaisyta vandenyje jos liezuviuka, pries kiekviena maitinima nusiplaudavau su virintu vandeniu krutis, valydavau daznai veiduka, nes visa apsipienuodavo valgydama. Jau kelios dienos mergaite ramesne, nakti ismiegojo netgi 4 val.
Atsakyti
QUOTE(Pumpurėlis @ 2007 04 02, 17:43)
Pirmos dienos namie buvo kažkokia nesąmonė... Buvo mano mama atvažiavusi, tai kažkiek gal ir padėjo, bet ne ką mažiau ir sumaišties įnešė su savo nuomonėm ir patarimais. Mano jautrumas buvo tiek padidėjęs, kad kasdien po keletą verksmo priepuolių galutinai sugriovė pasitikėjimą savim kaip mama. Ne tai kad čia depresija, bet akivaizdu, kad emocinės pusiausvyros kol kas nerasta. Gerai kad vyras supranta ir palaiko.
Mamos įtikinta nebemaitinu krūtim  verysad.gif o taip norėjau... Kadangi vaikas paverkdavo po maitinimo ji man be perstojo įrodinėjo, kad jis nepavalgo ir lieka alkanas - ar tai pas mane pienelio mažai, ar tai jis neiščiulpia, nes "krūtys kietos". Galiausiai taip mane sumakalavo, kad ėmiau bijoti, kad vaikas neaugs, ir pradėjau nusitraukinėti pieną ir duoti iš buteliuko. Dabar jis aišku krūties nebeima  verysad.gif  Aš širdy jaučiu, kad kuo puikiausiai galėjau pati maitinti. O štai dabar turiu dvigubą darbą dirbti. Beje, vaikas ne ką ramesnis pasidarė  doh.gif Žodžiu, pirmos dienos yra labai svarbios. Sakyčiau, mums jos dar nesibaigė. Ne visada suprantu, ko vaikas rėkia. Jo rėkimas mane taip išmuša iš vėžių, kad net supykstu, nors žinau, kad vaikas labai jaučia mamos emocijas ir jei ji pikta, pats dar labiau susierzina.


Visoms norėčiau palinkėti tikrai nekreipti į visokius mamų patarimus ir kuo daugiau pasitikėti savimi. Nė viena nemokame pirmą kartą būti mama. Tačiau viskas išmokstama mirksiukas.gif . Pati motiniška prigimtis padeda.
Mano mama irgi labai daug "kišosi" su savo patarimais, ypač maitinimo klausimais. Aišku, ji tą darė per daug jaudindamasi ir norėdama, kaip ji pati sako, kad tik visaks būtų gerai. Pati buvau užsispyrusi ir klausiau to, ką buvau išgirdusi paskaitėlėse, ką perskaičiusi šiuolaikinėse knygose. Nekišau vaikui nei vandenuko, nei arbatėlių (o kiek mama zirzė ir sakė, o kodėl tu neduodi vaikui atsigerti doh.gif ). Vieninteliam dalykui tyik neastispyriau ir nupirkau žinduką, nors tvirtai buvau nusistačiusi prieš jį. Gerai, kad mano vaikas jo nemėgsta ir tik kartais juo pasinaudoja. Bet jeigu jo nereikia, niekad nekišu (o mamai atrodo, kad vaikui reikia pastoviai žįsti, taip taip, žįsti, o paskui man netaisyklingai žįsdamas spenelius nugraužė doh.gif ). Pirmasis mėnuo natūraliai maitinant buvo labai sunkus: nugraužti speneliai, vaikas neramus, rėkia, lyg nepavalgęs. Bet po truputį, po truputį išsikapanojome...Nereuikėjo nei arbatėlių, ne dar ko kito. Kuo puikiausiai maitinu pati. Jeigu apmažėja pienuko, tai duodu valgyti kuo dažniau. Ir viskas susitvarko thumbup.gif Reikia daugiau skysčių ir pačiai mamytei gerti.
Tad dar kartą linkiu visoms kantrybės, ryžto ir meilės. Su šiais dalykais tikrai pavyks pačioms maitinti savo leliukus geriausiu vaikui maisteliu - savo pienu wub.gif

Papildyta:
QUOTE(danuta @ 2007 02 28, 15:22)
Papildyta:
labas  mamites.Gal kas nors žyno ar žindantiem moterims galima gert kavą,jau taip pasiilgau kavos. smile.gif  g.gif


Aš geriu. Ne kasdien, bet kartais ir kasdien po vieną didelį puodą su pienu ax.gif
Atsakyti
PUMPURELI,DAR NE VISKAS PRARASTA DEL MAITINIMO KRUTIMI. DEK MAZIUKA PRIE KRUTIES KIEKVIENA MAITINIMA-PRADZIOJ KRUTIS,DAR PASPAUDYK SPENELI,KAD BUTU ANT JO KELI LASELIAI PIENELIO- IR TIK TADA ,KAI VISISKAI NEIMS KRUTIES ,DUOK NUTRAUKTA PIENELI.SIAIP LEISCIAU JAM PRAALKTI-JEI LAUKE ISMIEGOTU 3-4 VALANDAS- IR TADA VEL DUOCIAU KRUTI. TU PATI IS KRUTIES NIEKADA NEISTRAUKSI TIEK PIENELIO,KIEK ISTRAUKIA MAZIUKAS PATS IS KRUTIES.
DEL VERKIMO PO VALGIO-GREICIAUSIAI PUCIA PILVUKA.JUOLAB .KAD TAVISKIS BERNIUKAS-JIEMS SU PILVAIS NUO PAT PRADZIU GALI BUTI BLOGAI. PIRMIAUSIA,PAZIUREK ,KA PATI VALGAI.NEGALIMA JOKIU RUGSCIU DALYKU(SPANGUOLIU ,SVARAINIU ,VYNUOGIU,OBUOLIU SULCIU,RUGSTAUS KEFYRO,SALTIBARSCIU),AGURKU JOKIAM PAVIDALE,POMIDORU,DZ.VAISIU.CHALVOS,LABAI SALDZIU-JIE SUKELIA RUGIMA ZARNYNE-,ATSARGIAI SU OBUOLIAIS,APELSINAIS.MANO MAZIAUSIAM LABAI PUSDAVO NUO DUONOS(JUODOS,RUPIOS) IR ZIAURIAUSIAI NUO BULVIU-NE VIENOS BULVYTES NEGALEJAU VALGYTI.
JEI PERZIUREJUS SAVO MAITINIMA IR JI PAKOREGAVUS VIS VIEN REKIA, TADA GALIMA:
1.PADARYTI PILVUKO MANKSTELE:
-SUGLAUSTI PRIESINGA ALKUNE SU PRIESINGU KELIU,PO TO ATVIRKSCIAI,IR VEL KARTOTI;
-GULINT ANT NUGARYTES PRIGLAUSTI ABI SLAUNYTES PRIE PILVO IR VEL ISTIESTI;
-PILVUKO MASAZAS PAGAL LAIKRODZIO RODYKLE;
2.PANESIOTI KAIP FUTBOLO KAMUOLI,T.Y.VEIDUKU ZEMYN,O VIENAS DELNAS PRAKISTAS TARP KOJYCIU IR DELNAS(SILTAS!) GULI ANT PILVUKO
3.PANESIOTI LOTOSO POZOJE-ATREMUS NUGARYTE SAU I KRUTINE,SUGLAUSTI ABI KOJYTES PADUKAIS,KELIUKAI ZIURI I SONUS
4.PO KIEKVIENO MAITINIMO-NET IR PO NAKTINIO- BUTINA ATRUGINTI.TIE,KAS SUNKAI ATSIRUGSTA,DAZNIAUSIAI IR KANKINASI SU PILVUKAIS
5.IKISK I SILTA-38-39 *C-VONELE,O SUSILUS TIESIOG VANDENYJE PAMASAZUOK PILVELI
6.DAR GALIMA KISTI I UZPAKALIUKA DUJU VAMZDELI,BET CIA REIKIA PARODYTI,TAIP NEPAAISKINSIU.KAZKAS I TAI PANASAUS BUNA IKISUS ALIEJUMI SUTEPTO TERMOMETRO GALIUKA I UZPAKALIUKA.
7.YRA HOMEOPATINES ZVAKUTES :
-CHAMOMILLA-JOS SILPNOKOS,BUS TIK HOMEOPAT.VAISTINESE ARBA KAS PLATINA WELLEDOS HOMEOPAT.VAISTUKUS
-VIBURKOLIS-SITOS STIPRESNES
8.DAR YRA CHEMINIS PREPARATAS ESPUMISAN -JEI VERKIA PO KIEKVIENO MAITINIMO,TAI PRIES MAITINIMA DUOK NUO8 IKI 20 LASU VIENAM KARTUI.
AS SU SAVO BERNIUKAIS PRISIKANKINAU SU PILVAIS ,TAI SIOJ SRITY JAUCIUOSI PROFESORE.NORS SU MAZIAUSIUOJU MAZAI KAS PADEJO,KIEKVIENA NAKTI ZVIEGDAVO.GALVOJAU,ISPROTESIU.BET PRAEJO TRYS MENESIAI IR LYGIAI TA DIENA PIRMA KARTA BE RIKSMU ISMIEGOJAU.TAIGI,NUSITEIK 3 MENESIAMS.KAI JAU VISAI NETEKSI KANTRYBES,TIESIOG ISEIK ATSIPUSTI I KITA KAMBARI-TU ZINAI,KAD PADAREI VISKA DEL TO PILVO PUTIMO,DAUGIAU NIEKO NEIMANOMA PADARYTI.JEI YRA KAM PALIKTI VAIKELI, O TAU TRUKSTA "PLIONKE",PALIK IR NORS APIE NAMA APEIK KELIS KARTUS-NUSIRAMINSI IR GRISI VEL MYLINTI MAMYTE.
DAR MAN NUO VERKSMU GERAI PADEJO VAZIAVIMAS MASINA-VAIKAI MASINOJE NURIMSTA.NET IR VIDURY NAKTIES TA DARYDAVAU-IR VAIKAS NURIMSTA,IR MAN NERVAI ATVESDAVO.
VIENA MAMYTE PASAKOJO,KAD JOS VAIKINA NURAMINDAVO VAZIAVIMAS VEZIMUKU BEGIAIS-TRIN-TRIN,TRIN-TRIN IR NURIMDAVO biggrin.gif
AR VAIKUI TRUKSTA MAISTO PAAISKES JI PASVERUS-PER PIRMA MENESI JIS TURI PRIAUGTI 600-800 G.JEI TIEK BUS ,VADINASI, PIENUKO VISISKAI PAKANKA,NEKLAUSYK TU TOS MAMOS ARBA:MAMYTES KLAUSAU,BET SAVO DARAU...
O KIEK TU DUODI TO NUTRAUKTO PIENUKO VIENAM KARTUI? TURETU BUTI 70-90 ML.MAZDAUG KAS 2-2,5-3 VAL.DAZNAI NEMAITINK,NES TAI TIK BLOGIAU PILVUKUI.
DAR PRISIMINIAU:2-3 SAVAITE,2-3 MENESI,6-8 MENESI BUNA NATURALUS PIENO SUMAZEJIMO LAIKOTARPIAI.NEISSIGASK.DAUGIAU PAILSEK,VAIKAS MIEGA IR TU PAMIEGOK,DAUGIAU SKYSCIU,GALIMA LAKTACIJA SKATINANCIAS ARBATAS GERTI 10-15 MINUCIU PRIES KIEKVIENA MAITINIMA AR BENT 3 KARTUS PER DIENA,DAZNIAU VAIKA PRIE KRUTIES(JEI MAITINSI) IR VEL VISKAS ATSISTATYS.
PABANDYK VEL ZINDYTI PATI KRUTIMI,DAR TIK 3 SAVAITES ZMOGUI,DAR GALIMA VISKA PAKEISTI.BUK UZSISPYRUSI IR KANTRI.TU CIA VADOVAUJI, O NE VAIKAS SU SAVO NORIU-NENORIU.GALIMA JI APGAUTI NAKTI IKISANT KRUTI-MIEGUISTAS GALI NESUPRASTI,KA GAVO.
JEI KRUTYS IS TIKRUJU LABAI KIETOS PRIES MAITINIMA,GALI NEAPIMTI SPENELIO-TADA TRUPUTI NUTRAUK KELETA PIRMU LASU AR SROVELIU.DAR GALIMA KRUTI PAKOCIOTI TARP ABIEJU DELNU KAIP TESLOS GABALA-TADA ATSIPALAIDUOJA VISI PIENO LATAKELIAI.
SEKMES TAU,BRANGIOJI!

TRUTA, SALIA TO,KAS JAU BUVO PATARTA,DAR BAMBUTES VALYMUI VANDENILIO PEROKSIDO,SPIRITUKA ISRASYS ISEINANT IS LIGONINES,KALIO PERMANGANATO 5% IS GAMYBINES VAISTINES. DAR REIKES SUKUCIU IR PLAUKU SEPECIO-PASTARUOJU SUKUOK NUO PIRMU DIENU PRIES IR PAGAL PLAUKA,TADA GREICIAU NUEIS AR NET NESUSUDARYS LUOBELIS ANT GALVYTES- TOKI RINKINUKA SU NATURALIU SERIU SEPECIU RASI MAKSIMOSE VAIKU SKYRIUJE.
DAR VANDENS TERMOMETRO,KOL NEIPRASI TIKRINTI RANKA AR ALKUNE.
TEPALO SU CINKU RAUKSLYTEMS;MAN PATIKO BABY DREAM :CALENDULA CREME IS DROGO PARDUOTUVIU-TIK 3 LT IR SUPER;DAR YRA VAISTINESE WELLEDOS FIRMOS CALENDULA CREME MIT ZINK-ZYMIAI BRANGESNIS,BET IRGI GERAS;PUDRU NEMEGSTU,JOS NUO PRAKAITO AR SLAPIMO SUSIMETA GUMULIUKAIS IR DAR LABIAU DIRGINA ODELE RAUKSLESE;
DAR TAU PACIAI SPENELIAMS,KRUTU SUKIETEJIMAMS IR TARPVIETES ZAIZDAI TEPALAS GARMASTAN,O JEI JO NERASI-KARTAIS NELIEKA-VOLKOVO TEPALA UZSISAKYK VAISTINEJE PRIES KLINIKAS(JEI VILNIETE);
VIENKARTINIU VYSTYKLU-PAKLOTELIU VAIKUI MAZESNIU ,TAU PO GIMDYMO DIDESNIU+TAU PO GIMDYMO VIENKARTINIU KELNAICIU+VIENKARTINIU PAKETU(KUR SLAPIMO NELAIKYMUI,ABRISAN ATRODO VADINASI)SUPER PO GIMDYMO,KAI TIESIOG PLAUKI...
VAIKELIUI KOMBINENZONAS SU PIRSTINYTEM IR KOJINYTEM.AS JU TUREJAU PO KELIS-VIENA SILTA,KITA PLONESNI- PACIAM MAZIAUSIAM GALI IMTI 60 CM UGIUI.KAI VAIKUTIS PAAUGA,BET ORAS VEJUOTAS GALIMA TIESIOG SU BODZIU KISTI I KOMBINENZONA-SNEKU APIE SILTESNES DIENELES-,NEPRAPUCIA IR JAM NESALTA.
KEPURYCIU TUREK DAUGIAU-NE VISOS TINKA,O IR GALVYTES SKIRTINGOS.IMK TAS KEPURYTES ,KURIOS GERAI PRIGLUNDA PRIE GALVYTES,KUR APLINK GALVYTE TOKIA TRIKOTAZINE AR MEGZTA JUOSTELE,ARBA IVERTA GUMYTE AR SNIURELIS-TADA GERIAU SUSITRAUKIA APLINK GALVA IR PASUKUS GALVYTE,NEISLENDA KITA AUSIS;
NEPIRK TU MARSKINELIU,KUR SONAS TAIP UZSIMETA IR SU SNIURELIU SUSIRISA-VAIKAS PASISUKA IR VISAS GRYNAS.GERIAU PRIEKYJE SUSISEGANTYS MARSKINUKAI-AR SAGUTEMIS,AR KNOPKYTEM-,MAN LABIAUSIAI PATIKO TRIKOTAZINIAI.TUREK KELIS PLONESNIUS IR KELIS STORESNIUS,TOKIUS KAIP FROTINIAI(KILPINIAI);
AS TUREJAU 2 VEZIMUKUS-VIENAS BALKONE BUDAVO,KITAS LAUKUI.TADA MAZIAU NESIOJIMU.
AUTOMOBILINE KEDUTE PRADZIAI PUSIAU GULIMA,NORS AS PIRMUS MENESIUS IR I ILGESNES KELIONES IMDAVAU DIDELIO VEZIMO LOPSI-PRIRISDAVAU MASINOJ SU DIRZU IR DAR VAIKA TAME LOPSYJE DIRZAIS PRIRISDAVAU-MANO MAZIEJI UZAUGE ANT RATU,NES AS DIRBAU VISA LAIKA;
TERMOMETRA TEMPERATURAI MATUOTI-MAN LABIAU PATINKA GYVSIDABRINIAI,JIE TIKSLESNI.TURBUT,JAU ZINAI,KAD TEMP GERIAUSIAI MATUOTI UZPAKALIUKE IR ATMESTI 5 DALIS,IR KAD KUDIKIO NORMALI T YRA IKI 37,2*C(NEATMETUS RODYS 37,7*C).
SEKMES TAU!
Papildyta:
HELADA,NUO PIENLIGES ARBA NUO STOMATITO LABAI GERAI LAURO LAPU NUOVIRAS-SUTRINTI AR SUMALTI KAVAMALE LAPUS IR 1 ARBAT.SAUKSTELI I PUSE STIKLINES VANDENS,PAVIRTI APIE 4-5 MIN.VALYTI LIEZUVUKA,DANTENAS,ZANDUKU VIDINE PUSE IR-SVARBU!-SPENELIUS 3-4 KARTUS PER DIENA.KASDIEN DARYTI SVIEZIA NUOVIRA.
LABANAKT VISOMS MAMYTEMS!
Atsakyti
Daugvaikuciu >> Tu šaunuolė, ačiū už patarimus 4u.gif
Matau pas pačią tikrai daug vaikučių. Todėl natūralu, kad su tokia patirtim jau beveik viskas vaikų auginimo klausimais tampa aišku smile.gif Et, kad man būtų taip aišku smile.gif
Mano vaikas apetitu tai nesiskundžia, per kartą suvalgo apie 120 ml ir taip maždaug septynis kartus. Bet kas įdomu, kad jis beveik nemiega, nei dieną, nei naktį. Atrodo, pavalgęs, sotus, paguldau į lovytę jau miegantį, praeina pusvalandis, jis ima ražytis, raivytis ir išsibudina. Ypač tai bjauru naktį, kai net nežinai, ką su juo daryti neužmiegančiu. Arba kitas variantas - užmiega po maitinimo, bet pamiega max valandą ir pabunda. Tada arba šiaip raivosi ir rankytėm maskatuoja, arba ima verkti, nors dar nealkanas. Kas čia per reikalai? Knygose skaičiau, kad iki mėnesio kūdikiai turi miegoti 16-18 val., o maniškis išmiega na gal 10... Gal kas susidūrėte su tokiu reikalu ir galite ką nors patarti?
Atsakyti
LABUTIS,PUMPURELI,TAS RAIVYMASIS PAVALGIUS AR PO VALANDOS TIK PATVIRTINA MANO ITARIMUS DEL PILVELIO SKAUSMU.DAR KARTA PASIKARTOSIU:PERZIUREK SAVO MITYBA.GAL SURASYK CIA KA VALGEI 2 PASKUTINES DIENAS,PASAKYSIU,KAS TAVO MAZYLIUI NETINKA.
120 VIENAM KARTUI 1 MENESI PER DAUG,TURI BUTI 70-90 ML.VAIKAI PERMAITINAMI TADA,KAI JIEMS PER DAUG DUODAMA MAISTELIO ARBA TIEK,KIEK JIE NORI.YRA NORMOS KIEKVIENAM MENESIUI.ANTRA MENESI BUS 90-110 ML.
KAI PAVALGOTE, RENK IR EIKIT I LAUKA ARBA BALKONA. LAUKE VAIKAI ZYMIAI GERIAU MIEGA.ARBA REIKIA VAZIUOTI VEZIMUKU,TADA JEI IR PABUNDA PO VALANDOS,VEL UZMIGS.VALGIO IR MIEGO RITMAS TURI SUSIDARYTI,PAVALGIUS IS KARTO RENK I LAUKA IR VAIKAS GALI UZMIGTI DAR BERENGIAMAS.O NAKTI BUS RAMESNIS,JEI PRIES NAKTI IDESI VIBURKOLIO ZVAKUTE ARBA DUOSI ESPUMISANO.
Atsakyti
QUOTE(daugvaikuciu @ 2007 04 06, 10:41)
LABUTIS,PUMPURELI,TAS RAIVYMASIS PAVALGIUS AR PO VALANDOS TIK PATVIRTINA MANO ITARIMUS DEL PILVELIO SKAUSMU.DAR KARTA PASIKARTOSIU:PERZIUREK SAVO MITYBA.GAL SURASYK CIA KA VALGEI 2 PASKUTINES DIENAS,PASAKYSIU,KAS TAVO MAZYLIUI NETINKA.
  120 VIENAM KARTUI 1 MENESI PER DAUG,TURI BUTI 70-90 ML.VAIKAI PERMAITINAMI TADA,KAI JIEMS PER DAUG DUODAMA MAISTELIO ARBA TIEK,KIEK JIE NORI.YRA NORMOS KIEKVIENAM MENESIUI.ANTRA MENESI BUS 90-110 ML.
  KAI PAVALGOTE, RENK IR EIKIT I LAUKA ARBA BALKONA. LAUKE VAIKAI ZYMIAI GERIAU MIEGA.ARBA REIKIA VAZIUOTI VEZIMUKU,TADA JEI IR PABUNDA PO VALANDOS,VEL UZMIGS.VALGIO IR MIEGO RITMAS TURI SUSIDARYTI,PAVALGIUS IS KARTO RENK I LAUKA IR VAIKAS GALI UZMIGTI DAR BERENGIAMAS.O NAKTI BUS RAMESNIS,JEI PRIES NAKTI IDESI VIBURKOLIO ZVAKUTE ARBA DUOSI ESPUMISANO.


Juokingiausia tai, kad aš beveik nieko nevalgau, nes neturiu tam laiko... doh.gif Visą laiką užima vaiko raminimas. Jau pastebėjau, kad ir pienelio mažiau, nes nespėju nei pavalgyti normaliai, nei nusitraukti pieno tiek dažnai, kiek reikėtų. Kas dėl mano mitybos, tai užvakar valgiau avižų košės su sviestu, vištienos troškinį su ananasais ir grietinėle ir ryžiais ir pienišką makaronų sriubą. Vakar valgiau pyrago su uogiene ir varške, mamos kepto, makaronų pakeptų su dešrelėmis, nieko padoresnio nespėjau pasidaryti, ir bananą. Na ir gėriau daug arbatos maitinančioms mamoms. Šiandien kol kas valgiau tik avižų košės, nes vaikas per visą dieną sugebėjo pamiegoti gal kokią valandą. Šiandien pradėjau duoti espumizano, nes nebežinau, ką daryti...
Kas dėl permaitinimo, tai aš ir nežinau... Duodu valgyti tiek, kiek man atrodo, kad jis nori, t.y. kol pats valgo, tol ir duodu. O ką daryti - normuoti maistelį ir daugiau neduoti, net jei atrodo, kad jis liko alkanas? Aš kažkaip orientuojuosi, jei pavalgęs jis guli lovytėje stačiom akim, tai matyt reiškia, kad trūksta maisto. Kita vertus, jis dažnai atpylinėja, bet nebūtinai tada, kai suvalgo daug. Sakyčiau, daugiau atpila tada, kai būna labai išalkęs ir prisiryja skubėdamas oro, arba iš to alkio suvalgo per daug. Bet kaip žinoti, kada jis alkanas, jei jis nuolat verksnoja?.. unsure.gif
Atsakyti
PUMPURELI,RIBOK MAISTA MAZIUKUI.AR NERAMUS ,NES ALKANAS,SUPRASI TIK IS SVORIO PRIEAUGIO.JEI PRIAUGO NORMALIAI -600-800 G PIRMA MENESI-,VADINASI,NE ALKANUME REIKALAS.
TIE ANANASAI VISAI NETINKA, IR UOGIENE SIAIP SAU.RYTINE AVIZINE KOSE PAKEISK KUO NORS KITU-KARTAIS AVIZ.KOSE ,YPAC VIRTA SU PIENU, NEGERAI. PAKENTEK,KANKINTIS LIKO 2 MENESIUKAI.
VISOMS IR VISIEMS LINKSMU,SVIESIU SV.VELYKU! 4u.gif
Papildyta:
UGNIUK,NIEKADOS NEGEDA KLAUSTI.NIEKAS NEGIME ZINODAMAS.IR MES ZINOME TIK PO KELIU VAIKELIU PATIRTIES.
VELYKU PROGA LINKIU NIEKADOS NESUZINOTI,KAS YRA MASTITAS smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Truta @ 2007 04 09, 18:51)
Pumpureli, tai yra tokiu, kur sterilizuoja mikrobangej, ir elektriniu strelizatoriu?
O kur jais prekiaujama?


Kaip ir rašiau, tai Avent firmos sterilizatoriai. Elektrinis kainuoja berods apie 300, mikrobangėje naudojamas gal pusnatro, nebepamenu. Prekiaujama jais bet kur, kur yra Avent produkcijos - Eurovaistinėse didesnėse, Čipoline ir pan. parduotuvėse. Mes pirkom Akropolio Eurovaistinėje.
Papildyta:
QUOTE(dincikas @ 2007 04 10, 12:39)
Nu nežinau, ar kuri nors mama iškęstų rėkindama vaiką ir spėliodama, ar jis normaliai priaugs per mėnesį schmoll.gif Kiek žinau, mišinėliu maitinami vaikučiai retai kada pasitenkina rekomenduojamomis normomis, todėl jei suvalgęs daugiau nusiramina - na nejaugi žūtbūt stengsis kuri nors įsipaišyti į tas normas doh.gif Aš tai net neabejodama duočiau daugiau, jei matyčiau, kad jam trūksta maisto.


Vat vat - nėra nė menkiausio noro rikdyti vaiką. Šiaip duodu jam tiek, kiek jis nori, jei pavalgęs atrodo lyg ieškotų dar, duodu dar. Kartais suvalgo 60 ml, o kartais 140. Ir suprask, žmogau, kaip jam geriau smile.gif
Beje, atrodo, suradome vaiko neramumo priežastį, tiksliau dvi. Gal kam pravers irgi. Pirma - jam buvo namie per karšta. Nusipirkome termometrą ir aptikome, kad miegamajame temperatūra 25. O vaikams reikia nuo 18 iki 22. Tai dabar nuolat vėdiname kambarį. Kita priežastis - jis mums nenori miegoti savo lovelėje. Kažkur skaičiau, kad naujagimiams jaukiau miegoti mažoje erdvėje, kaip tarkim specialiame lopšyje. Sūnus gan gerai miega vežime, bet tik paguldyk į lovą, niekaip negali užsimigdyti. Viskas būtų gerai, bet nerimauju, kad įpratęs miegoti vežime po to, kai jį išaugs, nebenorės miegoti lovelėje. Na ir čiužinys vežimo yra labiau įdubęs, taigi ar tik nepakenks stuburui... Gal kas nors irgi susidūrėte su tokiu vaiko poreikiu? Ką darėte?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pumpurėlis: 10 balandžio 2007 - 12:52
g.gif del kambario temperatūros visai nebloga mintis. Musu mergina irgi baisiai nerami niekaip nesuprantam kodel g.gif Nors kambari vedinam kelis kartus per diena, bet temperatura vis tiek laikosi apie 23-25. Atidarius langeli visa diena laikyti bijau - dar labai mazyte - o jei persals verysad.gif Kambarys tik vienas, ka daryti? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Pumpurėlis @ 2007 04 10, 12:58)
Viskas būtų gerai, bet nerimauju, kad įpratęs miegoti vežime po to, kai jį išaugs, nebenorės miegoti lovelėje.

Sako, kad vaikiukai iki 6 mėnesių nepripranta smile.gif Nors aš pati tai nebandžiau šito eksperimento. Kai naktį labai jau neramiai miegodavo, pasiimdavau pas save wub.gif
Mano draugė pagimdžiusi gal 4 mėnesius gyveno pas mamą ir migdė mergytę vežimėlyje. Kai persikraustė pas save, mergytė puikiausiai miegojo savo lovytėje. O koks pas tave čiužinys vežimėly g.gif Pas mane tai nėr jokio. Jei minkštas, aš turbūt išimčiau jį ir geriau patiesčiau ką nors, kad šiek tiek minksčiau būtų, bet ant minkšto čiužinuko neguldyčiau unsure.gif

QUOTE(ericaa @ 2007 04 10, 20:45)
Atidarius langeli visa diena laikyti bijau - dar labai mazyte - o jei persals  verysad.gif  Kambarys tik vienas, ka daryti?  unsure.gif

Tai renk ploniau. Maniškis irgi niekad nemėgdavo per didelės šilumos. Ir dabar nemėgsta. Pas mus kiaurą parą visi langai su mikroventiliacija rolleyes.gif
Atsakyti
Nebezinau, ar as cia i tema, bet norejau kuo greiciau patyrusiu paklausti. Ar jums taip buna, kad vaikas miega istisa diena ir reikia ji zadinti valgyti? Mano leliui siandien tik savaite, bet jis istisa diena miega - prisizadinu mazdaug kas 3-4 val. , siaip ne taip igrudu kruti. Jis valgo, kol pienas pats bega, siurbti pats nenori..... Tuoj pat vel nepazadinamai iminga... Ar ne per retai valgo? Ar ne per mazai maisto? Gimd.namuose dar gydemes gelta, todel gerai valgyti mums butina, bt as labai nerimauju, kad jis sociai nepavalgo.

Dar viena problema - ziauriai skauda spenelius (as is tu baltaodziu jautriaskuriu...). Tiesiog norisi rekti is skausmo, kai vaikas sukanda, ypac is pradziu... Niekaip neistengiu praziodyti daugiau, kad paimtu didesne dali kruties su laukeliu aplink speneli. Teorijos apie "placiai issiziojanti kudiki' man atrodo kaip is fantastikos srities.... Vakar nakti jau dejau ir antspeni - nenoriu , kad Jokubelis, kaip ir pirmasis sunelis, nugrauztu mane iki zaizdu... Bet Jokubas spajaudesi ir verke - itariu, nedaug ir tesuvalge... Diena maitinu be antspeniu, bet i vakara jauciu, kaip maudzia visa kruti nuo speneliu pazasties link... Bijau mastito... verysad.gif
Atsakyti