Įkraunama...
Įkraunama...

Širdies ydos, diagnozuotos mūsų vaikams- 2

QUOTE(Arti @ 2007 05 09, 15:01)
Sveikos, mamytes,

Mes irgi turim sirdeles yda ir greiciausiai reikes operacijos..Nors viliuosi, kad dar viskas su Dievo pagalba susitvarkys ir jos nereikes..nes buna, kad tos skylutes uzsitraukia su laiku..(pas mus rado skylute pertvaroj) Tik, kad ji nera pas mus labai mazyte, vidutinio dydzio tai daktarai sako, kad nelabai uzsitrauks..
Gal yra mamyciu, kurios galetu daugiau papasakoti apie ta PDD..Ar labai sunki operacija?
Kartais pagalvoju, o gal nera butina  ta operacija tokiai diagnozei..nes siaip tai jis man atrodo sveikas vaikas, nei padusta nei ka..ir musu daktare klausydama nieko negirdejo..tik siaip nuejom profilaktiskai pasitikrinti..ir stai kokia naujiena..Nors logiskai mastant, tai daktarai nesiulo operaciju nesant reikalui..bet vis tiek taip nenoriu ir bijau tos operacijos schmoll.gif  verysad.gif

Mano dukrytei atlikta PPD operacija lapkričio mėn 4u.gif Kaip man aiškino visos širdies operacijos yra sudėtingos g.gif Bet taip pat pasakė, kad PPD yra iš pačių papraščiausių širdies operacijų.
Atsakyti
Arti, o ar jau buvote Santariškėse? Ar čia tik vietinių kardiologų diagnozė? Viską turėtų apžiūrėti ir nustatyti galutinai Santariškių kardiologai. PPD operacija iš tiesų laikoma viena paprasčiausių širdies operacijų, jei išvis galima sakyti, kad bent kokia širdies operacija yra paprasta ( o ypač kai kalba eina apie tavo vaikelį).
Jei gydytojai (Santariškių kardiologai) sakys, kad reikia operacijos, reiškia taip ir turi būti. Vaikui gal dabar ir nelabai jaučiama ta yda, tačiau ilgainiui ji gali progresuoti kol galų gale baigsis tuom, kad vis tiek operacijos neišvengsit o ir operuot teks žymiai daugiau ir žymiai rizikingesnėmis sąlygomis blink.gif , nes bus jau atsiradę dar kokių nors sutrikimų..
Man irgi vis kildavo toks klausimas - o gal nereikia, juk vaikas neblogai jaučiasi ir vystosi - kol laukėm operacijos, tačiau visos abejonės išsisklaidė, kai prieš operaciją kardiochirugas apšvietė kuom gali baigtis tokie atidėliojimai, o dar ir juolab po operacijos paaiškėjo, kad skylė žymiai didesnė buvo nei manėm blink.gif
Taigi, jei dar nebuvot Santariškėse - važiuokit ten, o jei jau buvot - klausykit to, ką jums ten pasakė..
Atsakyti
Buvom mes jau Santariskese..sake nuo siol stebes ar ta skylute nedideja. Nuteike, kad greiciausiai reikes operacijos. Sake, kad mums reiketu bent iki 2 metuku pauget (mums dabar metukai ir du menesiai).

Papasakokit, mamytes, daugiau..Kokio amziaus jusu kleckucius operavo? Kaip laikotes po operacijos? Kokia operacijos rusi rinkotes (sake, kad galima rinktis)? Ir is viso ar uztenka vienos operacijos..nes skaiciau kad kitus vaikiukus operuoja ne viena ir ne du kartus.

Daug daug sveikateles jusu mazyliams 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arti: 10 gegužės 2007 - 19:36
Arti, pagal tavo aprašymus suprantu, kad tavo leliai dešiniojo prieširdžio pertvaros defektas g.gif Mano dukrytei tokį operavo - skylė buvo ovali (1,4 cm x 2 cm). Ją operavo 2,2 m. - mes taip pat laukėm kol sukaks 2 metukai (nors nuolat reikėjo sekti, kad nepablogėtų labai yda ir saugoti mažąją, kad nesirgtų, ypač plaučių ligomis, nes didelė kraujotaka per skylutę perkrauna plaučių sieneles), nes nuo tada yra optimalus amžius daryti operaciją per dešinį šoniuką, nepjaunant krūtinės ląstos per patį vidurį priekyje (jei mano spėjimai pasitvirtina, tai ir būtų jūsų pasirinkimas - ar operuoti per priekį atveriant krūtinės ląstą ar per dešinį šoniuką (daromas kažkur 12 cm pjūvis po mentimi tarp šonkauliukų, kiek praplečiami šonkauliukai ir kažkaip pasiekiama ta širdutė)). Toli gražu ne visi turi tą galimybę rinktis - operuoti per šoniuką įmanoma tik šios rūšies ydą. Ir šioms ydoms dažniausiai pakanka vienos operacijos, nors gali, aišku, visko būti. Tie vaikučiai, kurie operuoti po keletą kartų, jau dažniausiai yra su žymiai sudėtingesnėmis ydomis.
Taigi, mes pasirinkome operaciją per šoniuką, nors ji kiek rizikingesnė (tačiau nuramino, kad iki šiol, berods per 2-3 metus, nebuvo kažkokių ypatingai rizikingų atvejų atliekant tokią operaciją). Privalumai - žymiai lengvesnis rando gijimas, nes neturi sugyti kaulai, kaip yra atveriant ląstą (manoji jau trečią dieną po operacijos vaikštinėjo lyg niekur nieko ir galėjo daug ką daryti nejausdama jokio diskomforto), žymiai gražesnis randukas, randuko vieta ne priekyje pačioje matomiausioje vietoje (vis dėlto ypač svarbu mergaitėms). Sveikome labai gerai po operacijos, jau praėjo 9 mėn. - viskas labai puiku, tfu, tfu, tfu, randukas labai silpnai matosi - toks baltas siūlelis thumbup.gif
Žinau, kad dabar tau labai baisu, bet tikiuosi, kad mano informacija tave kiek apramins - mes turime nuostabių kardiochirurgų, kurie yra tikri profesionalai savo srityje. Taigi, jei ką, tavo vaikas bus gerose rankose. 4u.gif
Atsakyti
tera, smagu, kad jums viskas taip pukiai klostosi.. smile.gif pavydziu, kad jums jau viskas praeity..Aciu, kad nepatingejai taip smulkiai viska aprasyti..ta nezinomybe labiausiai ir baugina..dabar viskas aiskiau..
Atsakyti
Kaip jums vasara? lotuliukas.gif Jau į lauką tik su bodžiu einam ir pavėsyje smilgas kerta lotuliukas.gif Išmoko vaikas ropot, tai namuose grindys nupoliruotos, kompo laidai apčiupinėti, laikraščiai suskaityti lotuliukas.gif

Kaip jūsų vaikučiai?
Ar Iri sūneliui darė operaciją, ar namo išleido?
Crocus, ar jau buvai pas Lankutį?
Atsakyti
doh.gif Oi kokia kelionė vakar buvo. Nukaitom, išvargom schmoll.gif Iš Vilniaus jau išvažiavom tik 20val., bet ir tai karšta buvo. Bet svarbiausia viskas sūneliui gerai thumbup.gif Echoskopuotis tai nepasidavė doh.gif Šaukė, spardėsi... Girdė vaistukus raminamus. Paskui tėtis gretimam kabinete panešiojo, apsiramino. Atėjo Lankutis pašnekinti ir tada jau susitarė, kad reikia atlikti techninę apžiūrą. Jau paveiktas raminamųjų juokėsi echoskopuojant. Viskas be pakitimų ir kaip sakė Lankutis neturėtų kas pasikeisti, bet liepė dar atvykti po metų dviejų. Ir neužsiimti sunkiai sportais. Tai va dėl šio pasakymo su vyru kelionėj susiginčyjom. Aš manau, kad negali stipriai intensyviai sportuoti. O vyras sako tipo štangų kiloti lotuliukas.gif Kaip manot?
Atsakyti
Na iki štangų kilnojimo tai šiaip ar taip jums dar toli lotuliukas.gif (čia apie 3 metukų berniuką kalba eina, ar ne..) g.gif
O šiaip tai aš irgi sakyčiau, kad turima omeny intensyvesnis sportavimas - kad nebūtų per didelio krūvio..
O šiaip thumbup.gif , kad viskas gerai 4u.gif
Atsakyti
Su sportu tai čia visur labai skirtingai sprendžia g.gif Va sūnus mano neoperuotas, bet turi kokią tai pridėtinę kordą tai jam uždraustas bet koks bėgimas schmoll.gif Fiziniui į mokyklą pristatom pažymą, kad be kroso g.gif Dėl dukrytės kai domėjaus , oji operuota tai sakė galės šokt nors ir baletą g.gif va ir suprask kad nori g.gif
Atsakyti
apie sportą, tai man sakė, kad laisvalaikiu, savo malonumui sportuoti galima. Tik apie profesionalų sportą teks pamiršt ax.gif Bet šachmatus galės stumdyt lotuliukas.gif
Atsakyti
Laba diena,
as norejau jūsų visų klustelti apie gydytoją R. Vankevičienę, rodos ji Kauno klinikose dirba. Aš šeštadieni vedu pas ją sūnutį, kad širdukę echoskopuotų, nes tik gimus gydytojai išgirdo ekstracistoles širdelės plakime. Bet jos vis retėja, ačiū Dievuliui.
Stiprybes jums visoms, o vaikiukams sveikatėlės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(panteRa25 @ 2007 05 23, 19:09)
Laba diena,
as norejau jūsų visų klustelti apie gydytoją R. Vankevičienę, rodos ji Kauno klinikose dirba. Aš šeštadieni vedu pas ją sūnutį, kad širdukę echoskopuotų, nes tik gimus gydytojai išgirdo ekstracistoles širdelės plakime. Bet jos vis retėja, ačiū Dievuliui.
Stiprybes jums visoms, o vaikiukams sveikatėlės 4u.gif


Jeigu kalbam apie tą pačią vaikų kardiologę dr. Ramunę Vankevičienę, tai ji dirba Vilniuje, Santariškėse.(Nežinau, gal šeštadieniais ir Kaune dirba). Galiu pasakyti, kad tai labai šaunus žmogus ir puiki gydytoja, išmananti savo darbą. Labai šilta, nuoširdi, puikiai moka su vaikučiais elgtis, viską paaiškina 4u.gif Na va, kiek prigyriau, bet kad taip yra thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RamuneR: 23 gegužės 2007 - 18:19