Įkraunama...
Įkraunama...

Širdies ydos, diagnozuotos mūsų vaikams- 2

Jooo, tas laukimas yra siaubingas, ypač jei ne Vilniuj gyveni doh.gif Mes pusantro mėnesio kiekvieną savaitę vis iš naujo tikėdavomės, kad jau kitą savaitę važiuosim, nes Lankutis kiekvieną savaitę prisakydavo pasiskambinti sekančios pradžioj dėl guldymo. Taip ir gyvenom "ant čiumodanų", viską darydavom ir planuodavom su ta mintim, kad gal jau po poros dienų reikės pakuotis tašes ir lėkti. Mane tas nuolatinis girdėjimas, kad "šią savaitę neišeis, pasiskambinkit kitos pradžioj" galų gale taip privedė, kad po eilinio tokio skambučio darbe pratrūkau bliauti nevaldomai ir su skambiais pasikūkčiojimais doh.gif blush2.gif Tiesiog nervai įtempti iki maksimumo buvo.. Buvo vasara - matyt daug norinčių operuotis buvo g.gif , nes vis dėlto palankiausias ir nepavojingiausias, bacilų pasigavimo galimybe, laikas..
Bet kokie sparnai išaugo, kai Lebetkevičius pranešė, kad operacija pavyko, išties tuo metu žmogus nežinai kur dėtis, ką daryt, kur pasisukt - tokia tranzo būsena apėmė kokioms 15 minučių..
Ratatanke, ir tu tą patirsi - tas momentas viską atpirks 4u.gif
Papildyta:
Godytės mama, o man irgi pasakė, kad yda buvo didesnė nei manyta.. Todel ir operavo ilgiau nei buvo numatyta - vos neišprotėjau per tas 40 min ekstra..
Atsakyti
QUOTE(GODYTĖS-MAMA @ 2007 03 23, 13:09)
Turbūt nebus didesnio džiaugsmo gyvenime už tą kai atėjo Lebedkevičius ir pasakė išoperavom problema buvo didesnė nei rodė echoskopas operacija pavyko puikiai tikėsimės kad ir pooperacinis laikotarpis bus geras 4u.gif Tada verkiau ir juokiau norėjau visus apkabint ir išbučiuot niekada šito nepamiršiu 4u.gif tiesa operacijos mes santariškėse laukėm savaitę va šita savaitė tai buvo pati sunkiausia g.gif

Ir mums tą patį sakė, kad echoskopas neparodė, kad buvo taip blogai g.gif PLanavo operuoti apie dvi val. ,O išėjo daug ilgiau. Bet labai gerai viskas pasisekė thumbup.gif Greit atsigavo, be komplikacijų. Buvo aortos koarktacija. Sakė nėra labai sudėtinga yda, bet sunkokai diagnozuojama. Ir dar tuo pačiu užsiuvo arterinį lataką, kuris dar buvo atviras. O dabar mergina turi atvirą arterinį lataką. Na jis normos ribose kol kas. Esam stebimi.
Atsakyti
QUOTE(GODYTĖS-MAMA @ 2007 03 23, 14:09)
Turbūt nebus didesnio džiaugsmo gyvenime už tą kai atėjo Lebedkevičius ir pasakė išoperavom problema buvo didesnė nei rodė echoskopas operacija pavyko puikiai tikėsimės kad ir pooperacinis laikotarpis bus geras 4u.gif Tada verkiau ir juokiau norėjau visus apkabint ir išbučiuot niekada šito nepamiršiu 4u.gif tiesa operacijos mes santariškėse laukėm savaitę va šita savaitė tai buvo pati sunkiausia g.gif


Ar visiems taip sako? Nes man lygiai tą patį pasakė drinks_cheers.gif
O dėl laukimo tai tikrai doh.gif Labai labai sunku. Žinojom jau nuo gimimo kad reiks operuot, bet rodės tai taip toli... o kai pasakė kad jau dabar - laikas rodos sustojo - trys savaitės nuolatinių skambinimų, penkios dienos ligoninėje..... Ai, nesinori ten prisimint...

O apie vaikų augimą, tai visai neseniai pati prisiminiau savo frazę - buvau jau stora nestuke.gif , gavau iš draugės tokių gražučių mažučių rūbelių ir bedėliodama sakau vyrui - kaip noriu kad mūsų vaikas gimtų nelabai didelis ir kad augtų ne kosminiu greičiu (atseit kad visus rūbelius panešiotų). Ir ką gi - gimė 46cm (visi mažučiukai per dideli buvo), o septynių mėnesių 60cm traukia. Pati norėjau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ratatankė @ 2007 03 20, 16:21)
Man labai skaudu matyti, kaip mano dukra pati pergyvena, visiems draugams, mokytojai yra pasisakiusi, kad turi širdies ydą, kad ją reikia operuoti, kad ji gali numirti, rašo dienoraštyje apie savo ligą ir pergyvenimus. Vaiką tiesiog užkariavusi ta bėda, nors išoriškai ji to neparodo, bet kas darosi jos viduje - man baisu ir pagalvoti. Apie tai ji kalba tik su baisia baime. Ji nesijaučia blogai, tik kartais jaučia širdelės plakimą. vienu žodžiu nežinau kaip ją pralinksmint, atrodo lepinu, visa kita, bet ji liūdna vistiek...

Siuo atzvilgiu, manau, labiausiai Jus suprasiu as (musu abieju dideli vaikai) mano sunui sirdies yda nustate 12metu, tuoj bus metai, kaip si zinia, kaip perkunas is giedro dangaus,apverte musu gyvenima, atrode, kad visai svreikas vaikas, sportavo (5 kart per sav. irklavimo trenituotes) ir stai doh.gif Birzeli bus metai, kai suzinojom, o jis vis dar su tuo nesusitaiko, kad negali visko daryti ka dare verysad.gif preita vasara buvo puoles i baisia nevilti, istisai sedejo namuose, niekur neidavo. Nezinau ar cia del to, kad mete sportuoti ar del brendimo, prisidejo dar vienas galvos skausmas-per tuos metus priaugo beveik 10kg., kadangi yra labai jautrus ir del to labai isgyvena.
Antradieni vaziuojam antram pasitikrinimui pas Sudikiene. Labai bijau unsure.gif
Atsakyti
Asio, ar čia jūs nusprendėt apriboti jį ar Sudikienė? nes ne prie visų ydų viską riboja... ir kokia jūsų yda? kaip nustatė tik dabar?
pasireiškė kuo nors?
Atsakyti
QUOTE(Asio @ 2007 03 23, 22:26)
Siuo atzvilgiu, manau, labiausiai Jus suprasiu as (musu abieju dideli vaikai) mano sunui sirdies yda nustate 12metu, tuoj bus metai, kaip si zinia, kaip perkunas is giedro dangaus,apverte musu gyvenima, atrode, kad visai svreikas vaikas,

Lygiai taip pat buvo ir mums verysad.gif
Maniškei irgi pradėjo augti svoris, net nežinau, ką čia daryt... Prasidėjo brendimas, išlindo spuogeliai, plaukeliai, mergaitė bręsta, yda didėja, vienu žodžiu nelabai kas gero. Gal būtų mažesnei sutvarkę ir viskas būtų buvę ramu, o dabar... Baisu pagalvoti apie didelį randą. Paskaičius Jūsų visų pasakojimų ima nerimas, kad yda yra didesnė nei manoma... Jau dabar bijau ir nervuojuosi dėl tų daugybės skambučių ir krepšių krovimų. Kada? - šis klausimas vis neduoda ramybės. Norisi ir greičiau, bet kartu norisi, kad viskas pradėtų gerėti, kad gydytojai pasakytų "ydos nebėra", lygiai taip pat kaip jos nebuvo iki šiol, kaip iki šiol jos niekas nematė, nors ji įgimta...

Papildyta:
QUOTE(crocus @ 2007 03 23, 20:45)
O dabar mergina turi atvirą arterinį lataką. Na jis normos ribose kol kas. Esam stebimi.

O merginai kiek metų? O kokio dydžio latakas? Nesako, kad reikia operuoti?

Mes su vyru jau norim antro vaiko. Bet aš bijau. Nenoriu, kad vaikučiui kas būtų blogai, kai aš nervuosiuosi... Nenoriu savosios iškeisti į kitą, juk laukia operacija, laukia sveikimo laikotarpis, o aš atrodo jau bėgu tolyn norėdama naujo vaiko...kito...sveikesnio...
Atsakyti
QUOTE(Rigedora @ 2007 03 26, 09:30)
Asio, ar čia jūs nusprendėt apriboti jį ar Sudikienė? nes ne prie visų ydų viską riboja... ir kokia jūsų yda? kaip nustatė tik dabar?
pasireiškė kuo nors?

Pries varzybas sporto dispanserio gyd. patare pasidaryti sirdies echoskopija (nes isklauso uzesiuka). Diagnoze - aortos voztuvo nesandarumas (viena bure trumpesne ir storesne, todel gerai neuzsidaro ir kraujas grizta atgal i skilveli).Su didziuosju sportu liepe atsisveikinti visos trys gyd.,pas kurias lankemes(tiesiog negalejom iskarto susitaikyti su tuo ka isgirdom, nes net nuo pat gimimo ji gydziusiai pediatrei tai buvo labai netiketa) tame tarpe ir Sudikiene. Gyd. sake, kad si yda pradeda apie save duoti zinoti tik apie 30-uosiu gyvenimo metus(kaip jau pazeidziamas skilvelis, ima augti pilvas, atsiranda dusulys) daug zmoniu net neitaria, kad ja turi, taciau tai yra staigiu sportininku mirciu priezastis varzybu metu, kada kartu buna didelis fizinis kruvis ir stresas unsure.gif
Jis pats nieko blogo nejaucia, nebent tik tai, kas nuo pat vaikystes labai prakaituoja ir uzesys labai nedidelis, bet kas ten zino kaip bus toliau g.gif Norisi tiketis geriausio. Na ryt suzinosim ar pasikeite kas per metus.
Atsakyti
QUOTE(Asio @ 2007 03 26, 10:37)
Diagnoze - aortos voztuvo nesandarumas (viena bure trumpesne ir storesne, todel gerai neuzsidaro ir kraujas grizta atgal i skilveli).

Šeimos gydytoja kažką puse lūpų užsiminė, kada labai dažnai augant vaikams išryškėja kokie tai burių defektai ir pan. ir kad aš galiu taip pat šito tikėtis, bet jie nėra labai pavojingi.
Atsakyti
Asio, kaip jums sekėsi pas Sudikienę?
Kad ir kokio amžiaus būtų mūsų vaikai, jie visada yra ir bus mums brangiausi, pažeidžiamiausia mūsų, kaip tėvelių, vieta.. Jei mažučiukui kas atsitinka - būna baisu, kad jis / ji dar toks mažas, o jau teko tokie išbandymai, jei vyresniam kas atsitinka, prisideda dar ir paties vaiko pergyvenimas bei psichologinė būklė prie mamos rūpesčių.
Stiprybės mums mamos (ir tėtukai mirksiukas.gif ) ir linkiu kuo šviesesnio bei saulėtesnio pavasario.. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tera @ 2007 03 27, 08:24)
Asio, kaip jums sekėsi pas Sudikienę?
Kad ir kokio amžiaus būtų mūsų vaikai, jie visada yra ir bus mums brangiausi, pažeidžiamiausia mūsų, kaip tėvelių, vieta.. Jei mažučiukui kas atsitinka - būna baisu, kad jis / ji dar toks mažas, o jau teko tokie išbandymai, jei vyresniam kas atsitinka, prisideda dar ir paties vaiko pergyvenimas bei psichologinė būklė prie mamos rūpesčių.
Stiprybės mums mamos (ir tėtukai  mirksiukas.gif ) ir linkiu kuo šviesesnio bei saulėtesnio pavasario..  4u.gif

Na aciu Dievui, musu yda nedideja rolleyes.gif buvo I-II laipsnio nesandarumas, taip ir kol kas yra, sake, kad skilvelis nepakites, tai jeigu ir toliau taip, tai 20metu tikrai apie operacija galvoti nereiks, na o paskui, kaip Dievas duos unsure.gif
kol laukem gyd., ten koridorium praejo keliatas mamyciu su vaikuciais ir as bandziau spelioti, galbut cia kazkuri is Jusu g.gif Musu problemos, palyginti su kaip kuriomis cia papasakotomis, atrodo nedideles, bet as labai gerai Jus visas suprantu ir uzjauciu, zinau ta jausma, kada is po koju slista zeme, kad vienas nelemtas tyrimas pakeicia visa tavo gyvenima ir t.t. verysad.gif
Stiprybes ir begalines sveikatos Jums ir Jusu vaikuciams wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Asio: 27 kovo 2007 - 14:28
QUOTE(Asio @ 2007 03 27, 14:27)
Na aciu Dievui, musu yda nedideja rolleyes.gif buvo I-II laipsnio nesandarumas, taip ir kol kas yra, sake, kad skilvelis nepakites, tai jeigu ir toliau taip, tai 20metu tikrai apie operacija galvoti nereiks, na o paskui, kaip Dievas duos unsure.gif
kol laukem gyd., ten koridorium praejo keliatas mamyciu su vaikuciais ir as bandziau spelioti, galbut cia kazkuri is Jusu  g.gif Musu problemos, palyginti su kaip kuriomis cia papasakotomis, atrodo nedideles, bet as labai gerai Jus visas suprantu ir uzjauciu, zinau ta jausma, kada is po koju slista zeme, kad vienas nelemtas tyrimas pakeicia visa tavo gyvenima ir t.t. verysad.gif 
Stiprybes ir begalines sveikatos Jums ir Jusu vaikuciams wub.gif


Papildyta:
QUOTE(Asio @ 2007 03 27, 14:27)
  g.gif Musu problemos, palyginti su kaip kuriomis cia papasakotomis, atrodo nedideles, bet as labai gerai Jus visas suprantu ir uzjauciu, zinau ta jausma, kada is po koju slista zeme, kad vienas nelemtas tyrimas pakeicia visa tavo gyvenima ir t.t. verysad.gif 
Stiprybes ir begalines sveikatos Jums ir Jusu vaikuciams wub.gif


Nesvarbu, kokia bebutu problema, bet kuriai mamai tai yra skaudu. Bet gyvenimas teka savo vaga, ismoksti gyventi, susigyventi su beda. Tik is pradziu atrodo, kad pasikeicia gyvenimas, bet reikia gyventi toliau. Man reikejo gal metu, kad susitaikyciau, o siandien galiu pasakyti, kad gyvenimas yra kitoks geraja prasme. Ismoksti vertinti ne daiktus, o patyrimus ir kitus nematerialius dalykus. Dziaugiesi kiekviena diena kitaip, nei tai buvo pries tu bedu atsiradima. Kai laukiesi vaikelio, nori tai mergaites, tai berniuko, galvoji, kokius drabuzelius pirksi, koki vezimeli, bet visai ne tai svarbu... Bobutes linki, kad tik butu sveikas, o tu galvoji, na, kas cia jau gali atsitikti. O kai atsitinka, suzinai, kas yra sveikata, kas yra laime buti su vaiku. Kitos jau pagimde ir skuba lekia i darba, palieka 3 men vaikus su auklem. Aciu Dievui, kad viskas gerai, bet kai kas tinkamai nevertina to buvimo su vaiku. Mums kitokia lemtis. Man teko aukoti ir darba, ir karjera, bet nesigailiu, nes mano zmogutis gyvena ir jam reikia suteikti viska, kas geriausia.
Stiprybes jums visoms!!!
Atsakyti
drinks_cheers.gif Senoji
Šitas patyrimas tikrai pakeičia vertybių skalę - nors ir šiaip buvau jautri kitų nelaimėms, bet dabar tai tiesiog širdim jaučiu kitų žmonių skausmą ir negaliu nusisukti ar apsimesti, kad nematau žmogaus bėdoje schmoll.gif Anksčiau nepasižymėjau didele kantrybe, dabar pati kartais stebiuosi, iš kur tiek pas mane jos, aišku, ypatingai su dukryte wub.gif Man visiškai neįdomūs pasisėdėjimai su draugais kažkur namuose ar baliai - man svarbiau tą laiką išnaudoti pasivaikščiojimams su dukryte prie jūros ar miškuose. Ir t.t. Bet taip ir geriau, aš išmokau vertinti paprastas pramogas su šeima thumbup.gif Ir išmokau dėkoti aukščiausiajam už kiekvieną suteiktą akimirką su savo brangiausiais žmonėmis..
Atsakyti