Įkraunama...
Įkraunama...

Širdies ydos, diagnozuotos mūsų vaikams- 2

QUOTE(kristina3 @ 2007 09 05, 13:52)
Sveikos mamytės,
mano 7 metų vaikui diagnozavo aortos vožtuvo anomaliją, nesandarumą. Kontrolę paskytė po metų, daugiau nieko nepaaiškino...Ar esat kuri nors su tuo susidūrusi? Gal turite kokių patarimų? Kas tai per liga? Ar reikalinga operacija?  Labai būčiau dėkinga.

Pas mus tas pats, II laipsnio, dianozavo tik pernai, kaip vikinui buvo jau 13 blink.gif Kadangi yda igimta ir skilvelis kol kas gerai prisitaiko ir kol kas nera jokiu pakitimu skilvelyje, tai sake jei taip ir toliau, tai 20 metu dave garantija, kad neprireiks opercijos cool.gif bet kas ten zino, vaikinas nors ir mete didiji sporta(irklavo) bet visvien kasdien tai krepsini zaidzia tai futbola, nors gydytoja ir sake, kad savo malonumui galima, bet kas ten zino kada ta riba g.gif Dabar mane labiausiai kankina klausimas del anginos, nors vaikas tik karta sirges angina, liepia ja operuotis g.gif del miokardo profilaktikos unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(tera @ 2007 09 05, 18:26)
O šiaip net nežinau, ką patarti dėl jūsų diagnozės patikslinimo - gal bandykit pas Lankutį apsilankyti, tik, aišku, nežinau kaip į tai reaguotų gyd. Lauciuvienė  g.gif , jei sužinotų.  Jei ką galime parašyti Lankučio telefoną  mirksiukas.gif

g.gif O Lankutis irgi Santariskese dirba?

Vyras tai uz tai, kad jei jau mus irase i operuojamu sarasa, tai tikrai REIKIA. Na, juk jie darbo turi sociai, juk patys medikai supranta, kad cia ne siaip kokia sloga gydyt, o vis tik operacija unsure.gif Jo argumentas apie tai, kad mums vis tik gerai sekas augti, kad mergyte guvi ir gerai vystosi - juk nenori, kad jai del to pakenktu plaucius, kepenis, o jei prades dusti, ka tada darysim?! Nenoriu sulaukti TO.
Ir as nenoriu verysad.gif

Va taip prisneka jis man, ir vel mastau, kad gal tikrai mums nera taip gerai, kaip man atrodo. Kad gal gyd. Lauciuviene tiesiog mazai kalba, bet pati kaip medike mato, kad jau yra kokiu gresmiu g.gif
Taip noretusi, kad vis tik pasakytu viska ir mums verysad.gif Skaudu, butu ziauru, bet bent zinociau kas kaip verysad.gif
Atsakyti
Vaivorykšte,
o ar jums nesakė kokiu būdu būtų operuojama, jei sulauktų kokių 2 metų ir kaip bus operuojama dabar. Nes, kaip ir minėjau, kadangi sulaukėm 2 metų, mes jau turėjom pasirinkimą kaip operuotis - ir mes apsisprendėm operacijos per šoniuką naudai (po mentim daromas kokių 10-12 cm pjūvis , praplečiami šonkauliukai ir kažkaip ten pasiekiama ta širdutė) - nereikėjo verti krūtinės ląstos, o jei būtų operavę anksčiau, na bent jau iki 1,5 m. tikrai, nebūtų buvę to pasirinkimo - operacija galima tik atveriant krūtinės ląstą (kas mano nuomone sunkiau gyja, o dar ir randai atitinkamai ryškesni išlieka).. Tačiau, jei jums operacijos pobūdis bus vienodas operuojant dabar ar po pusmečio, tai tikrai neverta laukti.. O kitu atveju... - vėlesniu metu atliekama operacija būtų geriau dėl galimai sklandesnio pooperacinio periodo (ir tai kad vaikiukas didesnis, stipresnis taip pat pagerina situaciją), bet nuspręsti, ar vaiko sveikatai tas laukimas nepadarys didesnės žalos gali tik gydytojai..
Atsakyti
Na man toks vaizdas, kad mums is vis niekas nieko nepasakoja doh.gif
Dabar operuos per krutines lasta verysad.gif Labai del to pergyvenu, bet kiti gyd (vidaus, musu kardiologe Kaune) ramina, kad mazyle dar maza, kad augant tas randelis liks ne toks zymus. O galu gale padarysim ir plastine operacija, jei reikes. Kada galetu per soniuka daryti (ir is vis ar galetu), nzn...

Zodziu, susinervinu, apsiraminu, susinervinu, pazliumbiu, apsiraminu... Taip ir gyvenam.
Aciu uz patarimus... Pasitikesim gydytoju konsiliumo sprendimu 4u.gif Kitos iseities ir neturim - savo vaikui noriu paties geriausio wub.gif Tikiu, kad ir medikai siekia to paties.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaivorykste:): 06 rugsėjo 2007 - 15:50
QUOTE(vaivorykste:) @ 2007 09 06, 15:48)
Na man toks vaizdas, kad mums is vis niekas nieko nepasakoja  doh.gif
Dabar operuos per krutines lasta  verysad.gif Labai del to pergyvenu, bet kiti gyd (vidaus, musu kardiologe Kaune) ramina, kad mazyle dar maza, kad augant tas randelis liks ne toks zymus. O galu gale padarysim ir plastine operacija, jei reikes. Kada galetu per soniuka daryti (ir is vis ar galetu), nzn...

Zodziu, susinervinu, apsiraminu, susinervinu, pazliumbiu, apsiraminu... Taip ir gyvenam.
Aciu uz patarimus... Pasitikesim gydytoju konsiliumo sprendimu  4u.gif Kitos iseities ir neturim - savo vaikui noriu paties geriausio  wub.gif Tikiu, kad ir medikai siekia to paties.



O as vakar maciau Sirvydi Santariskese apie pietus ir neatrode, kad atostogautu smile.gif.
Del to rando maziausiai pergyvenkit. Kita yra svarbiau.
Atsakyti
Tikiuosi, kad prof. Sirvydis dalyvaus tame mediku pasitarime preis operacija. Nes kaip Medicinos diagnostikos centre sake, kad tokius maziukus pries operuojant, jis visada dalyvauja pasitarimuose. TIKIUOSI.

Beja, dar norejau paklaust, o kiek ~ laiko trunka tokia operacija? O pooperacineje platoje kiek guli vaikuciu?
Maniske dar trintas koses valgo, misinuka geria. Noreciau ir virduli pasiimt. Ale klinikose kai gulejom, neleido.
Atsakyti
QUOTE(vaivorykste:) @ 2007 09 07, 10:28)
Tikiuosi, kad prof. Sirvydis dalyvaus tame mediku pasitarime preis operacija. Nes kaip Medicinos diagnostikos centre sake, kad tokius maziukus pries operuojant, jis visada dalyvauja pasitarimuose. TIKIUOSI.

Beja, dar norejau paklaust, o kiek ~ laiko trunka tokia operacija? O pooperacineje platoje kiek guli vaikuciu?
Maniske dar trintas koses valgo, misinuka geria. Noreciau ir virduli pasiimt. Ale klinikose kai gulejom, neleido.

Ar Sirvydis konsiliumuose dalyvauja - negaliu pasakyt, nes nežinau.

Operacijos trukmė priklauso nuo sudėtingumo, eigos ir pan. Jei nesunki, tai iki 12val baigia ir jau 12val gali aplankyt. Pooperacinėje - tiksliau reanimacinėje palatoje yra kažkur 6vietos, bet vaikų ne visada tiek būna (mano mergytė parą visai viena buvo). Reanimacijoje galima lankyt 12 ir 18valandą po 10-15min. Jei vaikas dar būna užmigdytas ar neatsibudęs, tai tiek tikrai pakanka. Kokį maistą atnešt - tau pasakys.

Į palatą (tu gulėsi palatoje) būtinai pasiimk virdulį. O košių siūlau pirktinių nusipirkt, nes patikėk - laiko nebūna, ypač po operacijos. Nes vaikas dažnai daug irzlesnis, neramesnis būna. Kol vaikas miegodavo, vos spėdavau pienuką nusitraukt. Būdavo net taip, kad palatos kaimynių prašydavau pažiūrėt, kol iki wc sulakstydavau.... Na gal aš čia viena tokia - nesusitvarkanti buvau....

Svarbiausia, kad nesijaudintum, pasitikėtum gydytojais ir savimi, ir tvirtai tikėk, kad tavo vaikui bus geriau wub.gif
Atsakyti
Aciu, Loncelote 4u.gif

Truputi apsvietei, bet vis tiek... Reanimacineje palatoje zinau, kad jei gerai, laikys para. Naujiena pasakei, kad ten keli vaikuciai guli, o dar ir tai, kad tik taip trumpai leidzia pabut!!!??? blink.gif doh.gif Viespatie, tai kaip palikti savo vaika kazkur, o kai atsibus?... Negalesiu buti salia??? cray.gif
Bet tai visa para jinai nebus uzmigdyta g.gif Ar bus? Tai kaip ja ten viena islaikys ir dar gulincia? Tai tikriausiai migdys, kad tik guletu? verysad.gif doh.gif

O po reanimacijos perkelia i kita palata. Kokio dydzio tos palatos? T.y. kiek vaikuciu su mamytem buna paguldyta? g.gif
Atsakyti
dukrytę iš renimacijos parvežė į tą pačią palatą kurioj ir buvom prieš operaciją. palatoj buvom 3 mamos ir 3 vaikiukai. Tai va vieni jau gyjantys kiti tik po operacijos dar kiti jos laukia tas man nelabai patiko schmoll.gif O į renimaciją tai tikrai įleidžia 2 kartus paroj , bet vaikiukai miega.
Atsakyti
QUOTE(vaivorykste:) @ 2007 09 07, 16:13)
Aciu, Loncelote  4u.gif

Truputi apsvietei, bet vis tiek... Reanimacineje palatoje zinau, kad jei gerai, laikys para. Naujiena pasakei, kad ten keli vaikuciai guli, o dar ir tai, kad tik taip trumpai leidzia pabut!!!???  blink.gif  doh.gif Viespatie, tai kaip palikti savo vaika kazkur, o kai atsibus?... Negalesiu buti salia??? cray.gif
Bet tai visa para jinai nebus uzmigdyta  g.gif Ar bus? Tai kaip ja ten viena islaikys ir dar gulincia? Tai tikriausiai migdys, kad tik guletu?  verysad.gif  doh.gif

O po reanimacijos perkelia i kita palata. Kokio dydzio tos palatos? T.y. kiek vaikuciu su mamytem buna paguldyta? g.gif

Po operacijos kai kuriuos vaikus dar specialiai migdo, kad ramiai gulėtų (mano vaikas kažkur 3paras miegojo). O kokio amžiaus tavo vaikas? Ne penkių mėnesių? Manoji buvo penkių su puse, tai atsibudus į mėlyną šniūrelį žiūrėjo, kuris prie deguonies kaukės buvo (vėliau irgi sukdavosi į tą pusę- teko atsukinėt).
Po reanimacijos grįšit į tą pačią palatą, kurioje ir buvot prieš tai. Jei vaikas iki metų, gulėsit boksiukuose, kur guli mama su vaiku. Kaimynai tik per nepermatomą stiklą. Tiesa, stiklas į koridorių skaidrus, tai kas eina viską matai ir tave mato ax.gif
Atsakyti
Norėjau ir aš parašyti.Pvz nežinau kaip kitiems leliukams budavo bet kai mus operavo mažę tai jai buvo 4 su puse mėnesio tai kai po operacijos atsibudo tai rankytės ir kojytės buvo pririštos.Nes kitaip ji nutrauktų visus laidelius kuriais teka vaistukai jai.aišku gal ir dar migdydavo kad tik ramesnė budavo.o ar sirvydis dalyvauja konsiliumuose taip pat nežinau.Gal tai priklausi nuo idos sunkumo.Kai pirmą karta gulėjo mano mažė renimacijoj tai tik jis daugiausia ir sprendė kiek dar galima laukti ir kada operuoti.nes buvo sunki buklė.
Atsakyti
QUOTE(loncelotas @ 2007 09 07, 16:33)
Po operacijos kai kuriuos vaikus dar specialiai migdo, kad ramiai gulėtų (mano vaikas kažkur 3paras miegojo). O kokio amžiaus tavo vaikas? Ne penkių mėnesių? Manoji buvo penkių su puse, tai atsibudus į mėlyną šniūrelį žiūrėjo, kuris prie deguonies kaukės buvo (vėliau irgi sukdavosi į tą pusę- teko atsukinėt).
Po reanimacijos grįšit į tą pačią palatą, kurioje ir buvot prieš tai. Jei vaikas iki metų, gulėsit boksiukuose, kur guli mama su vaiku. Kaimynai tik per nepermatomą stiklą. Tiesa, stiklas į koridorių skaidrus, tai kas eina viską matai ir tave mato  ax.gif

Maniskei bus ~ 10,5 men.
O tai per ta permatoma stikla koridoriaus sviesa netrukdo? g.gif Vis tik vaikai mazi, o miegutis ne visiems "kietas" doh.gif

Nu, kaip nors... Jau visai arti bijau.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaivorykste:): 09 rugsėjo 2007 - 16:31