Įkraunama...
Įkraunama...

Širdies ydos, diagnozuotos mūsų vaikams- 2

QUOTE(Jolanta30 @ 2007 08 30, 19:56)
Sveikos mielosios mamytės

Mano dukrytei jau 5 mėn. Mes turime 3 ydas SPD, PPD ir plaučių arterijos susiaurėjimą. Yra planuojama operacija rugsėjo mėnesį. Aš visiškai nežinau kaip pasiruošti tai operacijai, nes kai gyd. Sudikienė pasakė kad jau laikas operuotis mane ištiko šokas ir visiškai nieko nepaklausiau. Todėl nežinau ar ilgai užtrunka tokios operacijos
kiek laiko tenka gulėti ligoninėje po tokios operacijos
ar reikia turėti savų rubelių
ar reikia turėti maistelio(košelių) tokiam vaikui ar jo ten duoda
ir galų gale ar reikia ką nors duoti gydytojams ir jei taip tai kiek

Būsiu labai dėkinga jei galėtumėte man atsakyti į tuos klausimus

Mamytės, paskaitykit pirmąją temą - ten buvo labai daug kalbėta. Jei trumpai, tai rūbai, higienos priemonės, termometras, buteliukai, sauskelnės - viskas savo. Vaikams virš vienerių metų skiria maitinimą. Iki vienerių - ne, bet gali duot mišinuko (berods aptamil). Ligoninėj gausit tik patalynę ir operacijai rūbelius.

Gulėjimo laikas priklauso nuo operacijos ir būklės po jos. Dažniausiai kelios dienos ar savaitė iki operacijos, po to reanimacija (mažiausiai viena diena) ir sveikstat palatoje. Mes 10d po operacijos jau važiavom namo. Kiti išbūna ilgiau. Šiaip kokias 2-3 savaites planuokit. ax.gif

Nesijaudinkit, gal nė nereiks operuotis 4u.gif

Senoji, kaip džiugu, kad pipirą į darželį jau leidi wub.gif Aš ruošiuos į darbą grįžt, tai kviečiamės uošvienę iš kaimo vaiką prižiūrėt. Nežinau kaip čia bus. Nes manoji jau vaikšto, viską krausto - bijau kad nesužiūrės. Arba per šiltai aprengs ir peršaldys.... Žodžiu, baimių daugiau nei reikia ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo loncelotas: 31 rugpjūčio 2007 - 10:09
QUOTE(loncelotas @ 2007 08 31, 10:07)

Senoji, kaip džiugu, kad pipirą į darželį jau leidi  wub.gif Aš ruošiuos į darbą grįžt, tai kviečiamės uošvienę iš kaimo vaiką prižiūrėt. Nežinau kaip čia bus. Nes manoji jau vaikšto, viską krausto - bijau kad nesužiūrės. Arba per šiltai aprengs ir peršaldys.... Žodžiu, baimių daugiau nei reikia ax.gif


Visada bijai palikti, tik reikia palikti su atsakingu zmogum, tada viskas buna OK. As tai kai turiu palikti su tetuku ilgesniam laikui, irgi galvoju, kaip cia susitvarkys su dviem tokiais zubastikais biggrin.gif , o kai reikia, viska pasidaro, pavalgo, susitvarko.
Atsakyti
Mielosios mamytės

norėčiau paklausti tų kurios maitino pačios kai operavo jų kūdikėlius, ar kai guli mažulis reanimacijoje jam reikia nešti pienelio ir jei taip tai kas kiek laiko, ir ar po operacijos leidžia maitinti naturaliai ar reikia duoti nutrauktą pienelį?

Ačiū už atsakymus smile.gif

Stiprybės ir tikėjimo JUMS mielosios MAMYTĖS.
Atsakyti
QUOTE(Jolanta30 @ 2007 09 02, 19:30)
Mielosios mamytės

norėčiau paklausti tų kurios maitino pačios kai operavo jų kūdikėlius, ar kai guli mažulis reanimacijoje jam reikia nešti pienelio ir jei taip tai kas kiek laiko, ir ar po operacijos leidžia maitinti naturaliai ar reikia duoti nutrauktą pienelį?

Ačiū už atsakymus  smile.gif

Stiprybės ir tikėjimo JUMS mielosios MAMYTĖS.

Man nuo pat gimimo uždraudė maitinti natūraliai. Vaikas gėrė tik nutrauktą mano pienelį ax.gif Į reanimaciją jau antrą dieną reikia nunešti valgyt (ar peino ar mišinuko). Aš pienuką traukdavau kas 6val, tai taip ir nešdavau 4u.gif
Sunkiausia būdavo naktį - apie 22val jau mamytės gretimuose boksiukuose sugula miegot - o aš 23 dar traukiu. Ryte, 5val, visi dar miega - aš jau traukiu unsure.gif Bet vargti buvo verta - pooperacinis periodas praėjo sklandžiai, be priekaištų. Nes buvau įsitikinusi, kad mano pienas su antikūniais, kurie padeda vaikui sveikti 4u.gif

Jei turi elektrinį sterilizatorių pientraukiui, arba nors virdulį - būtinai pasiimk.
Atsakyti
QUOTE(loncelotas @ 2007 09 02, 19:02)
Man nuo pat gimimo uždraudė maitinti natūraliai. Vaikas gėrė tik nutrauktą mano pienelį  ax.gif Į reanimaciją jau antrą dieną reikia nunešti valgyt (ar peino ar mišinuko). Aš pienuką traukdavau kas 6val, tai taip ir nešdavau  4u.gif
Sunkiausia būdavo naktį - apie 22val jau mamytės gretimuose boksiukuose sugula miegot - o aš 23 dar traukiu. Ryte, 5val, visi dar miega - aš jau traukiu unsure.gif Bet vargti buvo verta - pooperacinis periodas praėjo sklandžiai, be priekaištų. Nes buvau įsitikinusi, kad mano pienas su antikūniais, kurie padeda vaikui sveikti  4u.gif

Jei turi elektrinį sterilizatorių pientraukiui, arba nors virdulį - būtinai pasiimk.



As traukdavau kas 3 valandas, nesdavau 6,9,12,15, 18 ir 21 val., kad visada butu sviezio smile.gif
Atsakyti
Mes rytoj vaziuojam i Santariskes unsure.gif
Eiliniam vizitui. Bet kas karta po tokio EILINIO jauciuosi labai prislegta verysad.gif
Gal del to, kad vis pabrezia, jog operacijos REIKIA, bet kada, taip ir nepaaiskina. Gal del to, kad paklausia "kiek auginsit?", o iki kiek GALIM (delst be operacijos), taip ir nepasako...
Suprantu, kad gal ir medikam sunku ka pasakyti, bet del to ir vaziuojam reguliariai, del to ir darom tyrimus, nes patys nieko nesuprantam. Norim kvalifikuoto patarimo unsure.gif Ir kaskart islieka viltis, kad na, gal si karta daugiau ka papasakos. Jau pradeu manyti, kad VISI medikai tik ir laukia istiese delna doh.gif

Zodziu, eiline slogi diena pries tokia kelione verysad.gif
Atsakyti
Ačiū mamytės už suteiktus atsakymus smile.gif
bet jų dar liko. Gal čia forume yra mamyčių kuriu mažučiukams darė PPD SPD ir plaučių arterijos stenozės operaciją ir jos galėtų papasakoti apie operacijos trukmę, ar tai labai sudėtinga operacija, koks pooperacinis laikotarpis ilgis ir sudėtingumas.
AČIŪ
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jolanta30: 03 rugsėjo 2007 - 13:45
QUOTE(vaivorykste:) @ 2007 09 03, 11:49)
Mes rytoj vaziuojam i Santariskes  unsure.gif
Eiliniam vizitui. Bet kas karta po tokio EILINIO jauciuosi labai prislegta  verysad.gif
Gal del to, kad vis pabrezia, jog operacijos REIKIA, bet kada, taip ir nepaaiskina. Gal del to, kad paklausia "kiek auginsit?", o iki kiek GALIM (delst be operacijos), taip ir nepasako...
Suprantu, kad gal ir medikam sunku ka pasakyti, bet del to ir vaziuojam reguliariai, del to ir darom tyrimus, nes patys nieko nesuprantam. Norim kvalifikuoto patarimo  unsure.gif Ir kaskart islieka viltis, kad na, gal si karta daugiau ka papasakos. Jau pradeu manyti, kad VISI medikai tik ir laukia istiese delna  doh.gif

Zodziu, eiline slogi diena pries tokia kelione  verysad.gif

Pas ka lankotes ir kokia jusu yda g.gif parasykit ka ryt pasakys, linkiu, kad naujienos butu pacios geriausios cool.gif
Atsakyti
QUOTE(vaivorykste:) @ 2007 09 03, 10:49)
Mes rytoj vaziuojam i Santariskes  unsure.gif
Eiliniam vizitui. Bet kas karta po tokio EILINIO jauciuosi labai prislegta  verysad.gif
Gal del to, kad vis pabrezia, jog operacijos REIKIA, bet kada, taip ir nepaaiskina. Gal del to, kad paklausia "kiek auginsit?", o iki kiek GALIM (delst be operacijos), taip ir nepasako...
Suprantu, kad gal ir medikam sunku ka pasakyti, bet del to ir vaziuojam reguliariai, del to ir darom tyrimus, nes patys nieko nesuprantam. Norim kvalifikuoto patarimo  unsure.gif Ir kaskart islieka viltis, kad na, gal si karta daugiau ka papasakos. Jau pradeu manyti, kad VISI medikai tik ir laukia istiese delna  doh.gif

Zodziu, eiline slogi diena pries tokia kelione  verysad.gif


Nesako tikrai ne del to, kad neidejai i kisene. Patarciau pakalbeti su Sirvydziu. Kiek esu bendravusi ir zinau, tai jis pakalba su gydanciu gydytoju, issiaiskina situacija ir pateikia savo agrumentus. Daznai jie sutampa su kitu gydytoju, bet paaiskina detaliau ir suprantamesne kalba, galbut. Gali ir savo patarimu duoti. Tikrai pabandykit (nors nelengva ji sutikti - reiktu is anskto susitarti), blogiau nebus. Kartais tikrai gydytojai nesako konkreciai, nes jiems tai nuspresti yra nelengva. Bet padaryti sioki toki vejeli kolektyve, manau, praverstu. Tik labai atsargiai, nes jie visi principingi - jei jau nueini pas kita gydytoja, tai pro surauktus antakius paziuri. As is savo patirties, nesu nusivylusi, kad taip padariau, nes tada visi zino, kad esi ne liaulius ir kovoji uz savo vaika.
Atsakyti
Sveikos mamytes.Na stai ir mes grizome is santariskiu.Siunte patvirtinti diagnoze ir kad kaip sake musu kardiologe kad susipazintu su mumis.Papuoleme pas gydytoja Lauciuviene.Aisku nieko raminancio nepasake.Patvirtino diagnoze igimta aortos stenoze ir nesandarumas.Ateityje bus reikalinga operacija.Priklausomai nuo to kaip toliau augs ir progresuos liga.
Isleidau i pirma klase, pakalbejau su mokytoja,bet sirdyje vistiek labai neramu. Jis ne is tu kurie ramiai gali pasedeti.Viska nores daryt neatsilikti nuo draugu.Tai ir baisu kad nepersistengtu.
Dabar tikrintis vaziuosim po metu.
Atsakyti
QUOTE(edva @ 2007 09 04, 15:43)
Sveikos mamytes.Na stai ir mes grizome is santariskiu.Siunte patvirtinti diagnoze ir kad kaip sake musu kardiologe kad susipazintu su mumis.Papuoleme pas gydytoja Lauciuviene.Aisku nieko raminancio nepasake.Patvirtino diagnoze igimta aortos stenoze ir nesandarumas.Ateityje bus reikalinga operacija.Priklausomai nuo to kaip toliau augs ir progresuos liga.
Isleidau i pirma klase, pakalbejau su mokytoja,bet sirdyje vistiek labai neramu. Jis ne is tu kurie ramiai gali pasedeti.Viska nores daryt neatsilikti nuo draugu.Tai ir baisu kad nepersistengtu.
Dabar tikrintis vaziuosim po metu.

Jei metams išleidžia - tai tikrai nėra blogai ax.gif Žinoma širdy visada bus neramu.... Mes prieš operaciją kas3-4savaites važinėjom mirksiukas.gif Dabar kas 4mėn - tai atrodo - oho kaip retai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(edva @ 2007 09 04, 15:43)
Sveikos mamytes.Na stai ir mes grizome is santariskiu.Siunte patvirtinti diagnoze ir kad kaip sake musu kardiologe kad susipazintu su mumis.Papuoleme pas gydytoja Lauciuviene.Aisku nieko raminancio nepasake.Patvirtino diagnoze igimta aortos stenoze ir nesandarumas.Ateityje bus reikalinga operacija.Priklausomai nuo to kaip toliau augs ir progresuos liga.
Isleidau i pirma klase, pakalbejau su mokytoja,bet sirdyje vistiek labai neramu. Jis ne is tu kurie ramiai gali pasedeti.Viska nores daryt neatsilikti nuo draugu.Tai ir baisu kad nepersistengtu.
Dabar tikrintis vaziuosim po metu.

Kurio laipsnio nesandarumas g.gif
Atsakyti