Įkraunama...
Įkraunama...

Mano dukrelė jau čia

O gimė ji visa varškėta – nuostabiai graži. Viskas buvo labai paprasta ir labai gera. [/quote]


grazi ir ramybe dvelkianti istorija, tik kodel rasei, kad mergaite gime vis varsketa? g.gif biggrin.gif
Atsakyti
Todel, kad is tiesu ji buvo visa varsketa laugh.gif Nu tokio vaiko dar nebuvau maciusi, tai ir padare ispudi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2004 12 18, 21:18)
Todel, kad is tiesu ji buvo visa varsketa  laugh.gif Nu tokio vaiko dar nebuvau maciusi, tai ir padare ispudi  biggrin.gif


Gime "su marskineliais". Vadinasi, bus laimingas zmogus... smile.gif
Atsakyti
Tos varškytės saugo lėliuką, kad nepermirktų. Tai natūralu. 2.gif
Atsakyti
clap_1.gif saunuole, kad ryzais gimdyti namuose! grazi istorija clap_1.gif
Atsakyti
Raideles, perskaiciau tavo istorija ir dar karta rasau - dziaugiuosi uz tave ir uz visa tavo seima:)
as irgi, jei turesiu kada trecia, vel gimdysiu namuose, aisku, jei viskas gerai bus smile.gif
Atsakyti

Sveikinu. Pagimdyti namuose Lietuvoje nėra paprasta. Lenkiu galvą. Ar pirmą gimdant tokių minčių nebuvo? ar būtent pirmas gimdymas tave pastūmėjo ieškoti "naminio" patyrimo? Aš visai nepatyrusi, sausį gimdysiu pirmąjį, bet bandau mokytis iš kitų patirties ir klausyti širdies - ji liepia neatsiduoti ligoninei. Ten - beveik visų komplikacijų pradžia. Turbūt gimdysiu ne Lietuvoje... bet vistiek klausiu, kaip vaikučiai po naminio gimdymo registruojami? Ar pribuvėja išrašo pažymėlę kokią? Ar visvien tenka kreiptis į medikus? ir kaip? Kada pirmą kart rodėtės pediatrui?
Gal dar užsuksi ir atsakysi...
Ačiū tau.
Atsakyti
Saunuole thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šaunuoliai.... ir kaip gražu...

Norėčiau ir aš, kai ateis laikas, likti namuose smile.gif
Atsakyti
QUOTE(aldyte @ 2006 09 05, 18:32)
Sveikinu. Pagimdyti namuose Lietuvoje nėra paprasta. Lenkiu galvą. Ar pirmą gimdant tokių minčių nebuvo? ar būtent pirmas gimdymas tave pastūmėjo ieškoti "naminio" patyrimo? Aš visai nepatyrusi, sausį gimdysiu pirmąjį, bet bandau mokytis iš kitų patirties ir klausyti širdies - ji liepia neatsiduoti ligoninei. Ten - beveik visų komplikacijų pradžia. Turbūt gimdysiu ne Lietuvoje... bet vistiek klausiu, kaip vaikučiai po naminio gimdymo registruojami? Ar pribuvėja išrašo pažymėlę kokią? Ar visvien tenka kreiptis į medikus? ir kaip? Kada pirmą kart rodėtės pediatrui?
Gal dar užsuksi ir atsakysi...
Ačiū tau.


Jau seniai nelankiau šitos temos. Nemaniau, kad tokioje daugybėje ją dar gali kas nors rasti ir skaityti smile.gif

Lietuvoje, kaip tikriausiai žinai, nėra didelio pribuvėjų pasirinkimo, deja. Ir apie gimdymą pirmojo laukdamasi galvojau daug baisiau, ne dabar. Į kursus pas pribuvėją patekau likus trims mėnesiams iki gimdymo, viskas buvo nauja, netikėta, keista, be to greita. Kursai paprastai trunka tris mėnesius, o tąkart jie truko du, nes pribuvėja išvyko į JAV gimdymo priiminėti. Aš nespėjau viso "suvirškinti", o ir buvo neaišku ar pribuvėja grįš. Gimdyti be pribuvėjos - net nesvarsčiau tokio varianto. Todėl ir gimdžiau ligoninėje. Negaliu sakyti, kad patirtis ligoninėje buvo labai tragiška, bet iš tiesų dabar lygindama pirmą ir antrą kartą galėčiau pasakyti, kad gimdymas prasideda 2-3 savaitės prieš vaikučio gimtadienį ir baigiasi 2-3 savaitės po jo, jei gimdai namuose. Jei gimdai ligoninėje - baigiasi sulig vaikučio gimimu. Gydytojai, technika, viską išmanatis personalas atima iš moters dvi savaites stebuklingos gimdymo būsenos.

Per kitus tris metus skaičiau, domėjausi, aiškinausi, bandžiau suprasti dalykus, kurių nespėjau suprasti iki gimdymo. Po to vėl kursai, ir galutinis sprendimas gimdyti namuose smile.gif

Pagal Lietuvos įstatymus, gydytojas (pediatras ar šeimos gydytojas), pamatęs vaiką per 1 val. nuo jo gimimo, gali išrašyti pažymą, kas yra vaiko mama, o su ta pažyma galima gauti gimimo liudijimą. Šeimų, gimdančių namuose, ratas turi tokią šaunią gydytoją, kuri užsiima privačia praktika ir išrašo tas pažymas. Labai retai kada ji pamato vaikutį pirmąją valandą po gimimo, bet pažymą išrašo. Ją galima pasikviesti į namus patogiu laiku, nebūtinai iš karto po gimdymo, o vaikus reikia užregistruoti per tris mėnesius nuo gimimo. Tai ir buvo pirmasis mūsų pasirodymas pediatrui.

Mažoji ir šiuo metu nėra registruota jokioje poliklinikoje, nėra skiepyta, o dėl visų ligų kreipiamės į kitą savo pažįstamą gydytoją, kuri yra ir šeimos draugė, ir visus mus gydo smile.gif

Man įdomu tai, kad su dukrele nuo pat nėštumo pradžios jaučiau labai artimą ryšį, nors pradžia ir nebuvo lengva - gana anksti gimdoje susiformavo kraujosruva, ir ji valėsi iki penkto nėštumo mėnesio. Vėliau, kai jau galėjau sau leisti pagulėti nekarštoje vonioje, vis pasakodavau pilveliui kaip bus gimdymo metu. Kad skaudės, kad bus nelengva, kad reikės daug dirbti, bet viskas bus gerai, kad aš nepaliksiu jos vienos, padėsiu praeiti gimdymo takus ir galiausiai mes susitiksime ir visi gimimo sunkumai pasibaigs. Ir nors visada galvojau, kad negimdysiu vandenyje, nes neesu vandeninis žmogus, pagimdžiau būtent taip, kaip jai pasakodavau - toje pačioje vonioje, taip pat sėdėdama.

Trečiąjį svajoju gimdyti tame baseine, kurio taip ir neišpakavom parsivežę smile.gif Kad užtektų vietos ir dukrai, kuri labai mėgsta vandenį, o širdis jaučia, kad ji nepramiegos tokio įvykio, kaip kad brolis pramiegojo jos gimimą smile.gif

Lengvo Tau gimdymo 4u.gif

Atsakyti
Ačiū.
Aš jau beveik apsisprendžiau likti gimdyti JAV. Čia yra galimybė rinktis - tai pasirinkau pribuvėją ir gimdymo centrą - kuriame aplinka iš esmės kaip namie, vienintelis aparatukas - tonų rašiklis ir tai tik retkarčiais prijungiamas. Savo vonioj gal būtų geriau, bet... iki savų namų dar truputį trūksta.
Galvojau neskiepyti ir aš savojo vaikiuko. Gal vėliau, gal visai ne... Turbūt rasiu tave kokiam nesiskiepijančių forume, kai ateis tas laikas.
Tai iki, laimingai.
Tau gimdyti gruodį?
Man sausį, bet pradžioj, tai visko gali būti...
Žodžiu, ikiiiii mirksiukas.gif
Atsakyti
tokia rami, rami istorija, net neitiketina, kad dar ir taip moterys gimdo....as taip nemokeciau...smile.gif, laimes JUms!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Atsakyti