Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

QUOTE(Dzada @ 2007 05 08, 23:18)
skyre, jogurto ir linex gerem, nepadeda...dabr pradedu galvoti, kad kaip cia gali buti..pienukas srovele varo, is kur jai truksta?? verysad.gif

na tikrai nemanau, kad trūksta. problema ne tame. gal ji tikrai per daug oro prisiryja valgydama, o po to daug atpila. bet susitvarko su amžium tokie dalykai. o kol kas kas kokias 3 min maitindama pakelk kad atsirūgtų. tada turėtų mažiau atpylinėt
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 05 09, 08:14)
na tikrai nemanau, kad trūksta. problema ne tame. gal ji tikrai per daug oro prisiryja valgydama, o po to daug atpila. bet susitvarko su amžium tokie dalykai. o kol kas kas kokias 3 min maitindama pakelk kad atsirūgtų. tada turėtų mažiau atpylinėt


del atsirugimo - ir mes turejom tokia problema, o paskui drauge patare - zinda mazius, matau, kad neramus darosi ir pakeliu atsirugt. tada daugiau pavalgo, nes oras vietos neuzima skranduke. ir po valgio ilgai vaikstom kol atsirugstam, paguldau ir vel pakeliu, keliom sekundem ant pilvuko padedu (laaaabai trumpai, nes kitaip atpils) ir is karto vel stacia paimu, kad atsirugtu kuo daugiau, tai tikrai padeda, kad neatpiltu.


na, o siaip mes tai ne pagal taisykles padarem, bet vedama intuicijos ir musu gydytojos patarimu pradejom primatinimo jau nuo 4 men.. mano mazius po antro menesio labai mazai priauginejo, nors buvo sveikas ir MP tikrai netruko (tai tipo tureciau iki 6 men tik MP maitint). Bet mazius zisdavo tik 5-6 k per diena, ir neduok Dieve dar dazniau pasiulyti, tai puldavo i asaras...

bet nuo 4 menesio daviau darzovienes, pamazu, tiek kiek valgo. o mano vyrukui taip patinka, kad jau tik pats sauksteliu i burna kisha , is puoduko su snapeliu vandenuku uzgerineja, o svarbiausia - po maitinimo darzoviene dar bent pora kartu MP papraso. ir siaip dazniau MP pradejo prasyt. nezinau, kas jam cia pramuse, bet apetitas atsirado, zandai pagaliau vyrui atsirado smile.gif

aisku nemanau, kad visoms pult primaitint reikia, kai tik svoris neauga, reik butinai atsizvegt, ar su sveikata viskas tvarkoj, ar vaikas pasiruoses, nes galima dar ir pakenkt netycia maziukui... bet mums tai liuks isejo, ir dabar niekur neskubam, valgom pamazu kelias darzovytes, dar obuoliuko paragaujam, ir laukiam kada paaugsim, daugiau maistelio galesim ragaut yess.gif


Papildyta:
QUOTE(ingalp @ 2007 04 28, 12:48)
na nenutukęs jis tikrai, jo ūgis dabar 74 cm, mūsų tėtukas yra labai didelis ir stambus, taigi vaikis irgi toks ne iš menkųjų. o valgyt aš jam negaliu duot kas 3 val., nes jis nori dažniau, negi aš jį rikdysiu kiekvienąkart. šiaip nemanau, kad vaikas persivalgo, juk kai per daug privalgo- atpila, taigi nenusėda tas maistas niekur jam. ir šiaip yra guvus, judrus, stiprus vaikas. puikiai vartosi, bando šliaužti, bando sėstis. viską pradėjo atlikinėti laiku pagal vadovėlį taip sakant  tongue.gif . nekankinsiu aš nei jo nei savęs bandydama rečiau maitint. tegul vaiko instinktai patys viską atlieka.
jau suklydau su tais režimais su savo pirmagimiu. per tai 2 mėn praradau pieną visai  verysad.gif . taigi nenoriu kartoti klaidų  blush2.gif



as irgi manau, kad zindyt reikia pagal poreiki, kokia nesamone rikdyti vaika, del "nutukimo", kurio as ci avisai nematau.
zinau atveji kai 6 menesiu kudikis svere 15, uztuse juos po gydytojus, o nuo to laiko nepriaugo vaikas ne kilogramo, ir nuo 1 metu iki dabar - 3 metu - sveria 14 kg. ar pan. na, ir tikrai normalus vaikas, laksto, duksta, judrus nerealiai, visu vadeiva. kazkas cia ka tik rase, kad svoris suformuoja vaiko charakteri - nesamone. aisku,nieko gero 6 men kudikiui 15 kg, bet ir ne pasaulio pabaiga, ir jokiu dietu nereikejo (kiek skaiciau, tai kudikiams dietos draudziamos?.. ) - iki siol valgo tiek, kiek praso, ir kiek organizmas reikalauja.
Atsakyti
nu va nesiseka mums su kosem, atpila viska, net po 2val verysad.gif gyd sake dar pora sav vien MP, o poto ziuresime..na sako gal kreona skirs, bet as jo nenoriu duoti maziukei, gal issaugs ta atpylinejima g.gif
as sportuoju jau men, ir geriu daug skysciu , kol kas viskas ok ax.gif
Atsakyti
man ir vel neaiskumai, kai pradejau maitinti tik MP ( pries tai jau buvau praejus duoti misinuka, bet nusprendziau pabandyti atstatyti matinima tik MP) mazoji pradejo tustintis kas 4 - 5 dienos, o ir svoris nelabai auga, ka daryt? greit bus 4 menesiai, eisim pas daktare o man net baisu kad pasakys jog svoris nepakito ;(

nu as dar nenoriu duoti kosiu, nors sesute sake jau galima, bet juk dar net keturiu menesiu neturim:(
slapinasi ji tikrai daug as ta jau stebejau smile.gif vien tik palikus paplikineti nuogu subiniuku keletai minuciu ji pora kart nusislapina, tai jei pagal ta galima spresti tai manau tada ji tikrai pavalgo pakankamai 4u.gif o ar nieko tokio kad kartais net valandai nepraejus as jai vel duodu pazysti, nu duodu taip daznai kaip ji nori?
Atsakyti
Daivutis, viskas tvarkoje su pienuku: vaikutis linksmas, šlapinasi dažnai, tuštintis gali retai. Tai viskas gerai. Ir gerai darai, kad duoti pažįsti ir po valandos, jei prašosi. O kiek laiko ir kaip intensyviai traukia pienuką tada? o kitais kartais, kai pertrauka ilgesnė?
Ir kiek laiko jos svoris nesikeičia? Svorio augimas 4-6 mėn lėtėja, o 6-12 dar labiau lėtėja.
Atsakyti
QUOTE(Daivutis123 @ 2007 05 14, 15:56)
nu as dar nenoriu duoti kosiu, nors sesute sake jau galima, bet juk dar net keturiu menesiu neturim:(
slapinasi ji tikrai daug as ta jau stebejau smile.gif vien tik palikus paplikineti nuogu subiniuku keletai minuciu ji pora kart nusislapina, tai jei pagal ta galima spresti tai manau tada ji tikrai pavalgo pakankamai  4u.gif o ar nieko tokio kad kartais net valandai nepraejus as jai vel duodu pazysti, nu duodu taip daznai kaip ji nori?



tai aisku primaitint dar ankstoka, jei keturiu net neturit.

o del zindymo daznumo - kai kurie seno kirpimo gydytojai ir siaip musu tevai gali pasakyt, kad reik zindyt pagal grafika... bet va mano anyta net pavydi man, kad zindau kada vaikas papraso, prisimena senus laikus, kai jiems grieztai liepdavo laukti, kol praeis trys valandos, kad galetu pazindyt. kol lauki, vaika ant ranku nesioji, ramini, o zinot kaip alkanas verkia.. o maniskis ramus, sotus ir patenkintas, ko daugiau noret.

as savo maziui pagal galimybe visada duodu, kai praso, tik va kartais kur nors isvaziavus bunu ar pan., bet pastebejau, kad ir palaukt mazius ismoko, is karto i asaras nepuola.
Papildyta:
QUOTE(Raideles @ 2007 05 14, 16:26)

Ir kiek laiko jos svoris nesikeičia? Svorio augimas 4-6 mėn lėtėja, o 6-12 dar labiau lėtėja.



siaip reik ziuret ir koks svorio - ugio santykis, ar vaikas daug priaugo pries tai.
o mano gydytoja dar patikrino kiek lasinuku ant pilvuko ir slaunyciu (musu svoris buvo ant zemutines ribos pagal ugi) ir sake yra sluoksniukas, tai viskas gerai.
Atsakyti
Na, visai formaliai reikia žiūrėti ar priaugo nors kiek ūgio ir dar ar padidėjo galvos apimtis lyginant su praėjusiais kartais.

O jums gal ne riebaliukų sluoksnį tikrino, o pažiūrėjo odos savybes: jei oda suėmus raukšlę, gražiai išsilygina paleidus, arba paspaudus duobutės nelieka, tai vadinasi, vaikas gauna pakankamai maisto ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2007 05 14, 21:05)
O jums gal ne riebaliukų sluoksnį tikrino, o pažiūrėjo odos savybes: jei oda suėmus raukšlę, gražiai išsilygina paleidus, arba paspaudus duobutės nelieka, tai vadinasi, vaikas gauna pakankamai maisto  ax.gif


o geras, matyt. sito tai 'nedasigalvojau'... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2007 05 14, 21:05)

O jums gal ne riebaliukų sluoksnį tikrino, o pažiūrėjo odos savybes: jei oda suėmus raukšlę, gražiai išsilygina paleidus, arba paspaudus duobutės nelieka, tai vadinasi, vaikas gauna pakankamai maisto  ax.gif

O geras...pirma karta girdziu apie tai... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2007 05 15, 13:18)
O geras...pirma karta girdziu apie tai... doh.gif

Odos būklė parodo dehidratacijos problemą wink.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės, esu naujai "iškepta" mamytė ir visiškai "žalia" kas liečia žindymą.
Mano mergytei 10 dienų, o as labai mažai teturiu pienelio. Žinda po valandą, kol užmiega, o paguldyta į lovelę niurzga, pradeda rėkti. Tada vėl paimu ir žindau kitą krūtį, ir vel tas pats, žinda, kol užmiega, o paguldyta prasibunda. Naktį tenka žindyti po 3-4 val. Labai mane išsekino toks ilgas žindymas, tad nusipirkau mišinuko. Pagirdyta užmiega ir miega nuo 2 iki 4 val. As stengiuosi jai mišinuko sugirdyti nakčiai, kad duotų išsimiegoti, o dienos metu primaitinu kas antrą maitinimą, nes kai išžindžia abi krūtis sekančiam maitinimui jos nepritvinksta.
Patarkite, ar gerai elgiuosi ir ką man toliau daryti?
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2007 05 15, 21:24)
Sveikos mamytės, esu naujai "iškepta" mamytė ir visiškai "žalia" kas liečia žindymą.
Mano mergytei 10 dienų, o as labai mažai teturiu pienelio. Žinda po valandą, kol užmiega, o paguldyta į lovelę niurzga, pradeda rėkti. Tada vėl paimu ir žindau kitą krūtį, ir vel tas pats, žinda, kol užmiega, o paguldyta prasibunda. Naktį tenka žindyti po 3-4 val. Labai mane išsekino toks ilgas žindymas, tad nusipirkau mišinuko. Pagirdyta užmiega ir miega nuo 2 iki 4 val. As stengiuosi jai mišinuko sugirdyti nakčiai, kad duotų išsimiegoti, o dienos metu primaitinu kas antrą maitinimą, nes kai išžindžia abi krūtis sekančiam maitinimui jos nepritvinksta.
Patarkite, ar gerai elgiuosi ir ką man toliau daryti?

elgiesi neteisingai. jei ir toliau duosi taip pat mišinio, greitai pienuko nebeturėsi visai. neduok mišinio nei kiek, žindyk tiek kiek vaikas nori, o jei užmiega nedaug tepavalgius - žadink. šiaip pirmą mėn. dažnai būna sunku, beveik visi vaikai kiaurą parą "kabo" ant krūties, bet reikia mamytei pasiaukoti, išlaukti tą sunkų laiką, nenuleisti rankų ir labai greitai pieno gamyba susireguliuos, atsiras režimas, ir nebevargins tas žindymas. tau dar nevėlu viską atstatyt. tiesiog nebeduok nei kiek mišinio, kelias dienas su vaiku praleiskit tik lovoj (paprašyk kad kas nors padėtų tau, valgyt padarytų, apsit varkytų) ir žindyk žindyk kiek tik vaikas nori, miegok kartu su ja, daug vartok skysčių, gerai maitinkis ir pamatysi - pienuko padaugės, vaikelis pasisotins ir viskas susireguliuos. svarbiausia neduoti buteliuko nei žinduko, kai tokia situacija.
Atsakyti