Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

QUOTE(krika @ 2007 11 02, 16:35)
na gulėdama maitinti dabar iš vis bijosiu. šią naktį prisnūdau  verysad.gif , pirštas ties vaikiuko nosyte atsileido, tai gerai kad mažoji gyventi nori - staigiai pritrūkusi oro spjovė viską lauk.
jau geriau pusiau sėdom-gulom. o kai praeis tos kietos krūtys  - va tada ir bandysiu.

Raideles, kaip tik šiandien pagal piešinuką ir bandžiau maitinti. nežinau ar pavyko, nes mažoji snūduriavo.

Krika, tavo krūtys didelės, kad reikia prilaikyti prie nosytės? O gal labiau mergytę išeitų prie savęs priglausti, daugiau smakriuką į krūtį, kiek atlošti galvytę, kad nosis nebūtų įsmigusi į krūtį?

Aiste, o kur tu tuos procentus išskaitei? Nes man dar nepasiatikė tokio procentinio pieno gamybos paaiškinimo matyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raideles: 02 lapkričio 2007 - 16:42
QUOTE(Raideles @ 2007 11 02, 16:40)
Krika, tavo krūtys didelės, kad reikia prilaikyti prie nosytės? O gal labiau mergytę išeitų prie savęs priglausti, daugiau smakriuką į krūtį, kiek atlošti galvytę, kad nosis nebūtų įsmigusi į krūtį?

Mano krūtys mažos, bet irgi būna kad prispaudu nosytę doh.gif O atlošti galvytę mažuliui ne taip paprasta, kai jis nervibnas ir paskubom ieško krūties, riečias į kamuoliuką wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Meila @ 2007 11 02, 16:43)
Mano krūtys mažos, bet irgi būna kad prispaudu nosytę  doh.gif O atlošti galvytę mažuliui ne taip paprasta, kai jis nervibnas ir paskubom ieško krūties, riečias į kamuoliuką  wub.gif

O kaip tą darai, t.y. kaip glaudi prie krūties?
Su tokiais mažiukais visiškai netinka "madonos" padėtis - kai vaiko galva guli mamos alkūnės linkyje. Tada iš tiesų yra sunku reguliuoti vaiko priglaudimą. Geriausia, kai vaikas guli ant ko nors krūtinės lygyje, o su ranka, priešinga negu krūtis, kuri paduodama, vaikas laikomas už sprando. Tada jis nors ir riestųsi, neįsmigtų nosimi į krūtį. Taip laikant lengva palaukti plataus išsižiojimo, o tada "užmauti" vaiką ant krūties.
Dar vienas patarimas, kad būtų lengviau paduoti krūtį teisingai: nelaukit, kol vaikas įsiklyks iš alkio. Krūtį pasiūlykit vos tik pastebit pirmuosius alkio požymius: kaišioja liežuvį, čepsi, pirštukus kiša į burną. Pats laikas maitinti smile.gif Tada net jei reikės pasitaisyti kelis kartus, vaiko neištiks isterija ir nereiks žindyti bet kaip padavus krūtį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raideles: 02 lapkričio 2007 - 17:17
QUOTE(Raideles @ 2007 11 02, 17:14)
O kaip tą darai, t.y. kaip glaudi prie krūties?
Su tokiais mažiukais visiškai netinka "madonos" padėtis - kai vaiko galva guli mamos alkūnės linkyje. Tada iš tiesų yra sunku reguliuoti vaiko priglaudimą. Geriausia, kai vaikas guli ant ko nors krūtinės lygyje, o su ranka, priešinga negu krūtis, kuri paduodama, vaikas laikomas už sprando. Tada jis nors ir riestųsi, neįsmigtų nosimi į krūtį. Taip laikant lengva palaukti plataus išsižiojimo, o tada "užmauti" vaiką ant krūties.
Dar vienas patarimas, kad būtų lengviau paduoti krūtį teisingai: nelaukit, kol vaikas įsiklyks iš alkio. Krūtį pasiūlykit vos tik pastebit pirmuosius alkio požymius: kaišioja liežuvį, čepsi, pirštukus kiša į burną. Pats laikas maitinti smile.gif Tada net jei reikės pasitaisyti kelis kartus, vaiko neištiks isterija ir nereiks žindyti bet kaip padavus krūtį.

Viena ranka po galva, o kita paduodu ir prilaikau krūtį unsure.gif
Na maniškis iš tų, kurie pabunda ir dar neprasimerkęs jau rėkia nes nori valgyt doh.gif O dičkei pamenu alkanai dar ir pamperį pakeisdavau, šitam deja tik pavalgius cool.gif
Atsakyti
QUOTE(krika @ 2007 11 02, 16:08)
kai pradeda gamintis pienas, tai krūtys kai akmenys pasidaro, paskui tas pienukas nubėga. man tai psu pirma buvo, nors ir nemaitinau. dabar va, akmuo o ne krūtinė. tai gal kai nubėgs kažkiek, gal lengviau bus.

o beje, tas karštas dušas (mano atveju karšta grielka) ar būtinai prieš maitinimą ar ir kai vaikas miega galima?

aš darydavau taip: po maitinimo dėdavau šaltą kopūsto lapą (laikydavau apie 1 val, po to pakeisdavau kitu šaltu lapu), kai jau jausdavau, kad tuoj prabus valgyt, dėdavau šiltą pūslę. ir pašildydavai prieš žindymą apie pusvalandį. žindydama nuimdavau, kad vaiko nekaitint.
bet tik pirmą mėn tas žaidimas vyko, paskui pienuko gamyba susireguliavo ir kopūstų bei pūslės prireikdavo, tik kai koks guziukas atsirasdavo.
Atsakyti
QUOTE(krika @ 2007 11 02, 17:08)
kai pradeda gamintis pienas, tai krūtys kai akmenys pasidaro, paskui tas pienukas nubėga. man tai psu pirma buvo, nors ir nemaitinau. dabar va, akmuo o ne krūtinė. tai gal kai nubėgs kažkiek, gal lengviau bus.

o beje, tas karštas dušas (mano atveju karšta grielka) ar būtinai prieš maitinimą ar ir kai vaikas miega galima?


šaltis pristabdo pieno gamybą, šiluma - palengvina jo nutekėjimą, todėl jei kietėja krūtys - po maitinimo šalti kompresai (man jau kai kopūsto lapas per greit įkaisdavo, dėdavau į medžiaga suvyniotus ledukus, greičiau pajusdavau palengvėjimą), o prieš maitinimą- karšti kompresai ar dušas. prieš maitinimą - tai nereiškia, kad kelios minutės prieš, gali ir anksčiau, kai tau patogu.
Atsakyti
QUOTE(Meila @ 2007 11 02, 17:24)
Viena ranka po galva, o kita paduodu ir prilaikau krūtį unsure.gif
Na maniškis iš tų, kurie pabunda ir dar neprasimerkęs jau rėkia nes nori valgyt doh.gif O dičkei pamenu alkanai dar ir pamperį pakeisdavau, šitam deja tik pavalgius  cool.gif

Ar ilgai miega? smile.gif Gal verta žadinti truputį anksčiau? Žinau, kad tai skamba nežmoniškai, bet teisingas apžiojimas svarbu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Irongė @ 2007 11 02, 22:16)
šaltis pristabdo pieno gamybą, šiluma - palengvina jo nutekėjimą, todėl jei kietėja krūtys - po maitinimo šalti kompresai (man jau kai kopūsto lapas per greit įkaisdavo, dėdavau į medžiaga suvyniotus ledukus, greičiau pajusdavau palengvėjimą), o prieš maitinimą- karšti kompresai ar dušas. prieš maitinimą - tai nereiškia, kad kelios minutės prieš, gali ir anksčiau, kai tau patogu.

dėkui, bet nei ledukų neprireikė, nei prireiks karšto kompreso. per naktį krūtinė stabilizavosi (nors aišku dar ne vakaras). nors viena jaučiasi pilnesnė kita laisvesnė. čia gal dėl to, kad dėl nugraužto spenelio duodavau labaiu tą kuri yra dabar pilnesnė.

dabar jau ir speneliai šiam momentui su kraujais.
Atsakyti
QUOTE(krika @ 2007 11 03, 16:21)
dėkui, bet nei ledukų neprireikė, nei prireiks karšto kompreso. per naktį krūtinė stabilizavosi (nors aišku dar ne vakaras). nors viena jaučiasi pilnesnė kita laisvesnė. čia gal dėl to, kad dėl nugraužto spenelio duodavau labaiu tą kuri yra dabar pilnesnė.

dabar jau ir speneliai šiam momentui su kraujais.


man pirmom parom mažius žindo be perstojo, tai irgi labai buvo nugraužęs spenelius. tepdavau aventu arba garmastanu (pastarojo daugiau efekto jausdavosi,jis berods ir priešuždegiminis), o paskui nusipirkau šaltalankio aliejaus, tai jis labiausiai padėjo užgydyti žaizdas. tik vienas jo minusas - labai kruopščiai (ir aišku švelniai) reikia nuplauti po to, kad neliktų jo mažiukui...
šiaip giliausia žaizda tik per kokias tris savaites sugijo, vis krimsteldavo būtent tą spenelį mažius, tai neleido gyt normaliai, taigi, reikėjo kantrybės...
Atsakyti
Kaip gerai kad daug mamyčių pačios maitina thumbup.gif mano kūdykeliui jau 6 mėnesiai ir valgo MP thumbup.gif man tai pradžioje reikėjo garmastan tepaliuko, o dabar mažikė pavalgo per 5 minutes maximum doh.gif labai greitai bėga pienukas, seniau net springdavo doh.gif bet dabar ismoko thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ida24 @ 2007 11 03, 22:30)
Kaip gerai kad daug mamyčių pačios maitina  thumbup.gif  mano kūdykeliui jau 6 mėnesiai ir valgo MP  thumbup.gif man tai pradžioje reikėjo garmastan tepaliuko, o dabar mažikė pavalgo per 5 minutes maximum  doh.gif labai greitai bėga pienukas, seniau net springdavo  doh.gif bet dabar ismoko  thumbup.gif

kaip smagu girdet kad pati maitini thumbup.gif . as irgi planuoju ilgai maitinti
Atsakyti
Smagu, kad tiek daug mamyčių taip pozityviai nusiteikę wub.gif Maniškė irgi iki šiol MP gauna wub.gif
Atsakyti