Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

QUOTE(krika @ 2007 11 02, 11:40)
pradžiai, kad gal neužteko MP.
vėliau dėl skaudamų spenelių ligoninėj tris maitinimus sudaviau iš eilės mišinio.
šią naktį visą naktį prakabojo ant krūtinės. tai esu be miego. o dar vyresnioji dukra namuose. tai bijodama kad būsiu zombis, o be to ir į wc naktį negalėjau nueiti (gerai kad su storu įklotu vaikštau, tai prisivariau nevalingai į jį) - paryčiais ir vėl daviau mišinio.
dieną bandysiu maitinti pastoviai
o laikyti po kiek?


Laikyk tiek kiek zindzia/valgo. Jei uzsnaudzia su krutimi, tai atsitrauk. Kita kruti (per ta pati maitinima) duok tik tada, kai matai, kad sitoje jau pieno nebera. O tai paziureti gali paspaudus aureole. Pirmas savaites normalu, kad vaikas kabo ant papo, reikia kantybes ir veliau viskas susidelios i savo vietas. Ir JOKIU MISINUKU schmoll.gif ! Netgi jau tada, kai atrodo, kad tikrai nera pieno nei vienoj krutyje, vis tiek dek prie krutines, tegu bent truputi patraukia - tai paskatins daugiau pienelio gamintis thumbup.gif ... Ir nebijok palikti beibio vieno. Juk gali atsitraukti ir greitai nubegti i wc. Palik porai min paguleti lovoje ant soniuko kol susitvarkysi ax.gif
O del skaudanciu speneliu atsisakyti zindyti irgi nera gerai mirksiukas.gif Jeigu jau nerealiai apkramtyti, tada yra toks dalykas kaip antspeniai thumbup.gif As pirmas sav kol speneliai iprato, tai irgi per asaras maitindavau. Bet skaudejo neilgai, po to "uzsigrudino" speneliai ir dabar viskas ok. Dar gali nusipirkti Avent tepaliuka speneliams. Jis nepigus (apie 50lt), bet liuks dalykas ir ilgam uztenka ax.gif
Ir svarbiausia, jeigu tikrai nori ilgai maitinti - pamirsk, kad egzistuoja misineliai! Ir visada pagalvok apie vaikeli - kam kisti sintetika, jeigu yra pienelio. Tavo nuovargis ateityje atsipirks simteriopai drinks_cheers.gif pabuk zombis pora savaiciu, nu ir kas mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xeditux: 02 lapkričio 2007 - 11:07
kai pir rašiau prikėliau po mišinio suvalgymo (miegojo 4 val.). galvoju jau maitinsiu, kabosim. krūtinę šildžiau su elektrine grielka, o mažoji patraukė kelis kartus ir nulųžo vėl ilgiau nei valandai. ar taip gali būti?
Atsakyti
QUOTE(krika @ 2007 11 02, 11:37)
kai pir rašiau prikėliau po mišinio suvalgymo (miegojo 4 val.). galvoju jau maitinsiu, kabosim. krūtinę šildžiau su elektrine grielka, o mažoji patraukė kelis kartus ir nulųžo vėl ilgiau nei valandai. ar taip gali būti?

Krika, nuo mišinio gali miegoti ilgai, nes ilgai lieka soti. Todėl negerai duoti mišinio, nes jis neskatina pieno gamybos. Arba duoti labai mažai, vos 10 ml.
O buvimo laikas prie krūties naujagimiui neribojamas. Aišku, jei apžiojimas netaisuklingas, tai nugraužia spenelius, todėl reikia stengtis paduoti teisingai. Taip pat keisti maitinimo pozas taip, kad visą laiką netrintų tos pačios vietos.
O kad suderintum su vyresnėlės priežiūra, manau, verta slingą įsigyti, Jame galėsi žindyti mažutę tik viena ranka prilaikydama, kitą turėsi laisvą košei virti ir užpakaliui valyti.
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2007 11 02, 12:10)
Taip pat keisti maitinimo pozas taip, kad visą laiką netrintų tos pačios vietos.

o kokios tos padėtys? gulėdama nemoku maitinti- lieka pusiau gulom-sėdom ir sėdint. vienoj vietoj jaučiasi neiščiulptas pienas, bijau kad bus guziukas. ką daryti tokiu atveju?

o dar klausimas, jei matau kad mane naudoja kaip soskę, ką daryti? atimti neina- verkia. pieno ar dar priešpienio matau kad toj krūty yra
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krika: 02 lapkričio 2007 - 13:02
QUOTE(krika @ 2007 11 02, 12:58)


o dar klausimas, jei matau kad mane naudoja kaip soskę, ką daryti? atimti neina- verkia. pieno ar dar priešpienio matau kad toj krūty yra

žINAU, KAD BUS MAN PRIEŠTARAUJANČIŲ, BET TOKIU ATVEJU AŠ DUODU SOSKĘ, JEI MATAU KAD NEBETRAUKIA, O TIK APSIŽIOJĘS LAIKO cool.gif
Reikia gi duoti speneliams kiek pailsėti. Beje pačią pirmą dieną man taip liepė daryt akušerė gimdymo namuos ax.gif
Stiprybės tau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Meila @ 2007 11 02, 15:56)
žINAU, KAD BUS MAN PRIEŠTARAUJANČIŲ, BET TOKIU ATVEJU AŠ DUODU SOSKĘ, JEI MATAU KAD NEBETRAUKIA, O TIK APSIŽIOJĘS LAIKO cool.gif
Reikia gi duoti speneliams kiek pailsėti. Beje pačią pirmą dieną man taip liepė daryt akušerė gimdymo namuos  ax.gif
Stiprybės tau  4u.gif

o aš neduočiau soskės, nes tai gali sutrikdyt pieno gamybą biggrin.gif . pirmą mėn išvis neduočiau soskės, kad ir ką tuose gimdymo namuos sakytų biggrin.gif

o jei nori duot speneliams pailsėt, tai vaikelį galima tuo metu panešiot priglaudus, pasupt, nebūtinai tik krūtį kišt. panešiot gali ir vyras, ar kokios močiutės pagalbos paprašyt galima.

ir dar, krika, būtinai turi išmokt maitint gulėdama. tai atkris tau daugybė nepatogumų ir vargo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ingalp: 02 lapkričio 2007 - 16:01
QUOTE(ingalp @ 2007 11 02, 16:00)
ir dar, krika, būtinai turi išmokt maitint gulėdama. tai atkris tau daugybė nepatogumų ir vargo

kai pradeda gamintis pienas, tai krūtys kai akmenys pasidaro, paskui tas pienukas nubėga. man tai psu pirma buvo, nors ir nemaitinau. dabar va, akmuo o ne krūtinė. tai gal kai nubėgs kažkiek, gal lengviau bus.

o beje, tas karštas dušas (mano atveju karšta grielka) ar būtinai prieš maitinimą ar ir kai vaikas miega galima?
Atsakyti
QUOTE(krika @ 2007 11 02, 16:08)
kai pradeda gamintis pienas, tai krūtys kai akmenys pasidaro, paskui tas pienukas nubėga. man tai psu pirma buvo, nors ir nemaitinau. dabar va, akmuo o ne krūtinė. tai gal kai nubėgs kažkiek, gal lengviau bus.

o beje, tas karštas dušas (mano atveju karšta grielka) ar būtinai prieš maitinimą ar ir kai vaikas miega galima?

tas sunkumas būna tik pirmas dienas, na gal savaitę. Čia dėl to, kad prasidėjus pienelio gamybai organizmas meta daug skysčių į krūtis, kad turėtų iš ko MP gaminti. Sunkumas ir išpampusios krūtys yra ne tiek dėl didelio besigaminančio MP kiekio (nes MP keikis didėja tik dėl išžįsto pienelio kiekio laikui bėgant, pirmom dienom jo ne tiek ir daug pasigamina), o dėl besitvarkančios fiziologijos - paskui praeis.
ir kai praeis, krūtys atrodys lengvos, minkštos, tarsi tuščios - bet neapsigauk, tai irgi enrodys, kad MP nėra mirksiukas.gif tiesiog žinok ir nesijaudink, pienukas gamina žindant - kuo daugiua išžinda, tuo daugiau turės kitam kartui tongue.gif

O g.gif nepyk, nelabai supratau, ką norėjai paklaust apie kietas krūtis, nubėgimą ir karštą grielką blush2.gif Gal gali paaiškint, tai pabandyčiau atsakyt, gerai bigsmile.gif

(aną savaitę knygoj skaičiau,kad MP gaminas tiek, kad vaikučiui užtektų apie 80proc. O 20proc. lieka. Jei trūksta ir labai pasistengęs vaikutis ištraukia ir tuos 20proc - kitiems kartams pasigamins atitinkamai daugiau, kad vėl liktų apie 20prc. O jei dėl kokių nors priežasčių vaikutis kelis kartus suvalgys mažiau ir liks nepanaudoto daugiau pienelio - vėliau gaminsis atitinkamai mažiau.
Va, todėl ir nerekomenduoja duoti nei arbatyčių, nei vandenukų, nei mišinuko - jie užima skandukį vietą, vaikutis išžinda atitinkamai mažiau ir rečiau, todėl po kokių 12val pasigamins jau mažiau MP sad.gif )

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J.E. Aistė&Julijonas: 02 lapkričio 2007 - 16:21
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2007 11 02, 16:16)
g.gif nepyk, nelabai supratau, ką norėjai paklaust apie kietas krūtis, nubėgimą ir karštą grielką  blush2.gif Gal gali paaiškint, tai pabandyčiau atsakyt, gerai  bigsmile.gif

na kad palengvėtų kitos sako bėga po karštu dušu, o paskui pas vaikiuką maitinti. o aš turiu elektrinę grielką. bet jau pasiskaičiau kažkurioj temoj (varau per visas doh.gif ), kad karštas kompresas duoda daugiau pieno gamintis. tai manoji grielka netinkamas metodas kad lengviau vaikučiui būtų žįsti g.gif
Papildyta:
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2007 11 02, 16:16)
tas sunkumas būna tik pirmas dienas, na gal savaitę. Čia dėl to, kad prasidėjus pienelio gamybai organizmas meta daug skysčių į krūtis, kad turėtų iš ko MP gaminti. Sunkumas ir išpampusios krūtys yra ne tiek dėl didelio besigaminančio MP kiekio (nes MP keikis didėja tik dėl išžįsto pienelio kiekio laikui bėgant, pirmom dienom jo ne tiek ir daug pasigamina), o dėl besitvarkančios fiziologijos - paskui praeis.

šiuo laikotarpiu galiu dėti šaltus ledukus ant krūtinės? kopūstą?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krika: 02 lapkričio 2007 - 16:29
QUOTE(krika @ 2007 11 02, 12:58)
o kokios tos padėtys? gulėdama nemoku maitinti- lieka pusiau gulom-sėdom ir sėdint. vienoj vietoj jaučiasi neiščiulptas pienas, bijau kad bus guziukas. ką daryti tokiu atveju?

o dar klausimas, jei matau kad mane naudoja kaip soskę, ką daryti? atimti neina- verkia. pieno ar dar priešpienio matau kad toj krūty yra

Va taip išmok:
user posted image
Susidedi prie šono pagalvių, kad nereiktų laikyti vaikučio, pasiguldai po ranka (po pažastimi) ir žindai.

Gulint pirmas savaites ir man nebuvo lengva žindyti, nes sunkiau paduoti krūtį teisingai. Tai aš paduodavau atsisėdusi, o paskui bandydavau gultis. Taip rizikinga, nes besigulant gali krūtis išsprūsti vaikui iš burnos, gali likti ne visai taisykingas apžiojimas. Arba gali tekti tuoj pat vėl keltis, jei mažiukas paleidžia krūtį. Bet iš tiesų, tai žindyti gulint ypač naktį, yra labai reikalingas įgūdis. Pasipraktikuokit smile.gif

Jei vaikučiui reikia mamos kaip soskės - tai reikia ja būti. wub.gif

O kai darosi guziukai, tai stenkis taip maitinti, kad vaikučio smakras būtų toje pusėje, kur guzuojasi.
Papildyta:
QUOTE(krika @ 2007 11 02, 16:28)
na kad palengvėtų kitos sako bėga po karštu dušu, o paskui pas vaikiuką maitinti. o aš turiu elektrinę grielką. bet jau pasiskaičiau kažkurioj temoj (varau per visas  doh.gif ), kad karštas kompresas duoda daugiau pieno gamintis. tai manoji grielka netinkamas metodas kad lengviau vaikučiui būtų žįsti  g.gif
Papildyta:

šiuo laikotarpiu galiu dėti šaltus ledukus ant krūtinės? kopūstą?

Krika, tokiu atveju reikia šiek tiek pienuko nusitraukti, kad rudas laukelis pasidarytų minkštesnis ir lengviau apžiojamas, ir mažąjį pientraukį žadinti wub.gif
Atsakyti
na gulėdama maitinti dabar iš vis bijosiu. šią naktį prisnūdau verysad.gif , pirštas ties vaikiuko nosyte atsileido, tai gerai kad mažoji gyventi nori - staigiai pritrūkusi oro spjovė viską lauk.
jau geriau pusiau sėdom-gulom. o kai praeis tos kietos krūtys - va tada ir bandysiu.

Raideles, kaip tik šiandien pagal piešinuką ir bandžiau maitinti. nežinau ar pavyko, nes mažoji snūduriavo.
Atsakyti
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2007 11 02, 16:16)
(aną savaitę knygoj skaičiau,kad MP gaminas tiek, kad vaikučiui užtektų apie 80proc. O 20proc. lieka. Jei trūksta ir labai pasistengęs vaikutis ištraukia ir tuos 20proc - kitiems kartams pasigamins atitinkamai daugiau, kad vėl liktų apie 20prc. O jei dėl kokių nors priežasčių vaikutis kelis kartus suvalgys mažiau ir liks nepanaudoto daugiau pienelio - vėliau gaminsis atitinkamai mažiau.
Va, todėl ir nerekomenduoja duoti nei arbatyčių, nei vandenukų, nei mišinuko - jie užima skandukį vietą, vaikutis išžinda atitinkamai mažiau ir rečiau, todėl po kokių 12val pasigamins jau mažiau MP sad.gif )

Manau kad teorija nevisada pasitvirtina. Nes maniškis bent jau tuos 95 proc. tai tikrai visada ištraukia, o pienuko nedaugėja, nabent jau nat tiek, kad liktų tas 20 proc g.gif
Atsakyti