Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

QUOTE(svetelis @ 2007 10 25, 21:23)
As ji guldau  jau ir 9 val. vakaro, jis iki 5-6 ismiega, nu aisku prabunda kai soske kokia iskrenta, bet kruties tikrai neimtu, bandziau karta ikisti tai ne uz ka neime, vel rekti pradejo, as ji ir paguldziau. Daznai jis isitempia kaip styga tai nei kojytes nei rankytes nesulenksi, gal sakau kad auga ar kas. o tas rekimas man kazkaip i miego norejima panasus. Nes nieko neskauda, kadangi guli ramiai, bet tik kruti pamato...Tada as ji paguldau i lova , jeigu diena, tai i vezima, iduodu soske, pradzioj dar parekia bet po minuteles jau knapsi, dar merliuka ant akyciu uzmetu. Tik bijau, kad jei as ji taip migdysiu, tai jis liks eprivalges...o jei pabandyt is saukstelio misinuka vakarais duoti, bent keleta sauksteliu? o gal pieno nepriima vaikutis? ar gali taip buti?


su tokiu svorio priaugimu kaip pas jus, tai viskas tiesiog puiku - vaikis meistriskai prisikemsa pilvuka iki soties ir nepraso daugiau.
paprastai 2 men kudikis tiek neismiega, bet kiekvienas yra individualus, ir jei rekia pamates kruti, tai reiskia jam tikrai jos nereikia, nebenervink jo smile.gif ir maitink, kai tik jis nori. dziaugis ramiomis naktimis, o paskui nesinervink, jei jos ir baigtusi ax.gif
tau dabar sansas issimiegoti, pailseti ir dziaugtis motinyste 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2007 10 25, 21:31)
Manau, kad viskas pas jus normaliai, nes mazulis dar jis  mirksiukas.gif  po kiek laiko viskas turetu susitvarkyti  4u.gif  pabandyk tuo metu kai jis valgo kruti pamasazuoti sukamaisiais judesiais ir taip lyg stumtum pieneli link spenelio  smile.gif  as taip darau, kad guziuku nebutu, kai krutys buna labai kietos  ax.gif


Bandžiau tą merliuką pašildyt, gal ir nieko, bet ko gero ne tame problema, o kad pienuko nėr verysad.gif Nes bandžiau po to nusitraukt pientraukiu, tai tik kokie 2 ml verysad.gif Ko gero pieno krizė mum, oj oj oj gaila vaikučio traukia nori, o nėra tai ir rėkia verysad.gif Tikiuosi išgyvensim ją kaip nors ir nenorėčiau kad tai tęstųsi ilgai verysad.gif Jau naktį per sapnus mišinėlį taisyt norėjos blush2.gif O kiek laiko trunka ta krizė, dieną dvi ar ilgiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Meila @ 2007 10 26, 15:11)
Bandžiau tą merliuką pašildyt, gal ir nieko, bet ko gero ne tame problema, o kad pienuko nėr  verysad.gif Nes bandžiau po to nusitraukt pientraukiu, tai tik kokie 2 ml  verysad.gif Ko gero pieno krizė mum, oj oj oj gaila vaikučio traukia nori, o nėra tai ir rėkia verysad.gif Tikiuosi išgyvensim ją kaip nors ir nenorėčiau kad tai tęstųsi ilgai  verysad.gif Jau naktį per sapnus mišinėlį taisyt norėjos blush2.gif O kiek laiko trunka ta krizė, dieną dvi ar ilgiau g.gif

pientraukiu nenusitraukia tiek, kiek ištraukia kūdikis mirksiukas.gif . ir dar - kūdikiui žindant pienas irgi gaminasi, ne tik tarp žindymų. o pientraukiu traukiant nesigamina. žįsdamas kūdikis ištraukia iš žymiai giliau, ju žandikaulio judesiai tai leidžia padaryti. tuo tarpu pientraukis stimuliuoja tik spenelį, todėl ištraukia tik tai, kas susikaupę prie pat jo. todėl jei nusitraukei mažai, tai visiškai nereiškia, kad trūksta pieno ar kad krizė.

šiaip jei bijai, kad pienas sunkiai bėga, gali suvilgyti vatos tamponą oksitocinu ir kai žindai įsikišt į nosį. oksitocinas atlaisvina pienuką.
o jei nori krūtį pašildyt - labiau tinka ne merliukas, o termofora (pūslė pripilta karšto vandens), bent jau aš pradžioj ją dažnai naudodavau, ypač kai pajausdavau, kad formuojasi koks guzelis.
jei jauti kad vaikas užsnūdo neprivalgęs - kelk jį atsirūgt, nes galbūt prisirijo oro ir susidarė jam apgaulingas sotumo jausmas. panešiok prispaudus pilvelį prie peties. kai gerai atsirūgs, duok vėl krūtį. tai gali pakartot keletą kartų.

ir pagrindinis dalykas - kantrybės ir tikėjimo, kad tu gali išmaitint savo vaiką pati. ir jums tikrai nereikia jokių mišinukų buteliukų ir kt pakaitalų. nepamiršk, kad visi sunkumai yra labai laikini, po 3 mėn galėsi mėgautis žindymu ir dėl jo tavo gyvenimas bus tik lengvesnis ir paprastesnis.
SĖKMĖS 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ingalp: 26 spalio 2007 - 14:51
QUOTE(Meila @ 2007 10 26, 15:11)
Bandžiau tą merliuką pašildyt, gal ir nieko, bet ko gero ne tame problema, o kad pienuko nėr  verysad.gif Nes bandžiau po to nusitraukt pientraukiu, tai tik kokie 2 ml  verysad.gif Ko gero pieno krizė mum, oj oj oj gaila vaikučio traukia nori, o nėra tai ir rėkia verysad.gif Tikiuosi išgyvensim ją kaip nors ir nenorėčiau kad tai tęstųsi ilgai  verysad.gif Jau naktį per sapnus mišinėlį taisyt norėjos blush2.gif O kiek laiko trunka ta krizė, dieną dvi ar ilgiau g.gif


po dushu palysk - tada kai numanai, kad jau gali mazius keltis ir prasyti valgyt, nebutinai visiskai pries pat maitinima. stenkis kad krutine kuo labiau susildytu, kad stiumuliuotu pieno gamyba. as dar darydvau karstu bulviu kompresus (na, kad tik nedegintu, aisku...).

gal jums ir pieno krize, bet vap pientraukis - dabar tikrai priesas nr 1, nes jis tik nuliudina ir sukelia dar daugiau itampos, o is tikro nieko neparodo.
mano drauge paeeksperimentavo - jai niekad nebuvo problemu su pieneliu, vaikas auga sveikas laimingas. pabande pientraukiu nusitraukt - keli lasai... o Jerguteliau, net is anksto isitikinus, kad viskas gerai, jai kuri laika abejones kilo. todel dabar pientrauki mesk lauk, o duok maziui zhysti kuo daugiau.

ir perfrazavus Lenina -ramybes, ramybes ir dar karta ramybes (ir miego smile.gif )

Atsakyti
QUOTE(Meila @ 2007 10 26, 16:11)
Bandžiau tą merliuką pašildyt, gal ir nieko, bet ko gero ne tame problema, o kad pienuko nėr  verysad.gif Nes bandžiau po to nusitraukt pientraukiu, tai tik kokie 2 ml  verysad.gif Ko gero pieno krizė mum, oj oj oj gaila vaikučio traukia nori, o nėra tai ir rėkia verysad.gif Tikiuosi išgyvensim ją kaip nors ir nenorėčiau kad tai tęstųsi ilgai  verysad.gif Jau naktį per sapnus mišinėlį taisyt norėjos blush2.gif O kiek laiko trunka ta krizė, dieną dvi ar ilgiau g.gif


Tiesa, prisiminiau, kad kazkur skaiciau, jog pieno tekejima palengvina snekejimas su leliuku kai maitini tongue.gif gali isbandyti mirksiukas.gif
Atsakyti
Ačiū visom už patarimus friends.gif
QUOTE(ingalp @ 2007 10 26, 15:45)
pientraukiu nenusitraukia tiek, kiek ištraukia kūdikis  ir dar - kūdikiui žindant pienas irgi gaminasi, ne tik tarp žindymų. o pientraukiu traukiant nesigamina. žįsdamas kūdikis ištraukia iš žymiai giliau, ju žandikaulio judesiai tai leidžia padaryti. tuo tarpu pientraukis stimuliuoja tik spenelį, todėl ištraukia tik tai, kas susikaupę prie pat jo. todėl jei nusitraukei mažai, tai visiškai nereiškia, kad trūksta pieno ar kad krizė.

šiaip jei bijai, kad pienas sunkiai bėga, gali suvilgyti vatos tamponą oksitocinu ir kai žindai įsikišt į nosį. oksitocinas atlaisvina pienuką.
o jei nori krūtį pašildyt - labiau tinka ne merliukas, o termofora (pūslė pripilta karšto vandens), bent jau aš pradžioj ją dažnai naudodavau, ypač kai pajausdavau, kad formuojasi koks guzelis.
jei jauti kad vaikas užsnūdo neprivalgęs - kelk jį atsirūgt, nes galbūt prisirijo oro ir susidarė jam apgaulingas sotumo jausmas. panešiok prispaudus pilvelį prie peties. kai gerai atsirūgs, duok vėl krūtį. tai gali pakartot keletą kartų.

ir pagrindinis dalykas - kantrybės ir tikėjimo, kad tu gali išmaitint savo vaiką pati. ir jums tikrai nereikia jokių mišinukų buteliukų ir kt pakaitalų. nepamiršk, kad visi sunkumai yra labai laikini, po 3 mėn galėsi mėgautis žindymu ir dėl jo tavo gyvenimas bus tik lengvesnis ir paprastesnis.
SĖKMĖS

Na jei tokios visos dienos ir naktys kaip vakar tai mes tų 3 mėn. nesulauksim Bet va šiandien kur kas geriau cool.gif Na nesigamina pas mane pienelis greit, nes ištraukia pradžioj, o paskui nervų kamuoliukas patampa, nuraminu, pažinda ir vėl nervinas doh.gif O dėl kėlimo atsirūgti, niekas nepadeda, jei jau užsnūsta pakeliu stačią, parpia net knarkdamas wub.gif Paguldau į lovytę, tai jei nedavalgęs, tai po kokių 15 min jau rėkia, tai vėl valgom, gerai jei dar to pienelio būna tai vėl užminga, o jei trūktinai tai prasideda dainos doh.gif
O to oksitocino galima be recepto įsigyti g.gif

QUOTE(Irongė @ 2007 10 26, 15:56)
gal jums ir pieno krize, bet vap pientraukis - dabar tikrai priesas nr 1, nes jis tik nuliudina ir sukelia dar daugiau itampos, o is tikro nieko neparodo.
mano drauge paeeksperimentavo - jai niekad nebuvo problemu su pieneliu, vaikas auga sveikas laimingas. pabande pientraukiu nusitraukt - keli lasai... o Jerguteliau, net is anksto isitikinus, kad viskas gerai, jai kuri laika abejones kilo. todel dabar pientrauki mesk lauk, o duok maziui zhysti kuo daugiau.


Na aš nestresuoju, bent jau taip atrodo, tiesiog mėginau nusitraukti, kad to pienuko gamintųsi kiek daugiau, kai mano pupulis užsnūsta, kaip man atrodo, kai nedavalgo g.gif


QUOTE(xeditux @ 2007 10 26, 18:01)
Tiesa, prisiminiau, kad kazkur skaiciau, jog pieno tekejima palengvina snekejimas su leliuku kai maitini    gali isbandyti 
Na pastebėjau, kad kartais padeda paprastas žiūrėjimas į kūdikį ir įtaiga "bėk bėk pieneli" thumbup.gif
Atsakyti
Oi kokia gera tema..!!! Mielos mamos, gal jūs man kuom nors galėsit pagelbėt.. help.gif
Papasakosiu visą priešistorę:
Kai mažytė gimė, tai visai nemokėjo tinkamai paimt kruties, o ir aš, naujai iškepta mamytė, niekaip nesugebėjau tinkamai jai jos paduoti.. tai kol abi išmokom mano kairysis spenelis labai stipriai nukentėjo.. verysad.gif pradžioj dantis sukandus kentėjau, bet maitinau. Kai žaisda ėmė plėstis ėmiau naudoti antspenius. Bet deja jie nieko nepadėjo, žaizda išsiplėtė beveik per visą spenelį, galų gale man pakilo temperatūra ir sužalota krūtinė "Užsidegė".. sad.gif mergytė nieko negalėjo ištraukti nes užsikimšo skylutės, o ir skausmas jau buvo nebepakeliamas. Po karštu dušu guziukus išmasažavau ir pientraukiu nutraukiau pienelį. Supratau, kad nieko toliau nebus - reikia leisti žaizdai užgyti.. nusitraukinėjau pieną ir maitinau tik iš vienos krūtinės, bet pieno neužteko verysad.gif reikėjo duoti buteliuką. Taip iš buteliuko valgėm kokią savaitėlę ir žaizdai šiek tiek apgijus vėl pratinau savo mažytę prie krūties su antspeniu.. Pasikankinom truputi, bet viskas pavyko biggrin.gif vėliau pašalinom ir antspenius, kas aišku irgi kainavo nemažai nerviukų..
Taip maitinamės iki dabar.. mum trys mėnesiukai.
Bet deja jau kokias dvi savaites vargstu, nesuprantu kas darosi ir tuoj pulsiu į paniką.. verysad.gif verysad.gif verysad.gif Dukrytė nebenori imt krūties. Pradžioj ima, žinda geriausiu atveju 10-15min. ir pradeda rėkti, muistytis ir t.t. Supratau, kad ji prisiryja oro ir keldavau ją atsirūgti, paguldydavau ir ji vėl žįsdavo, tačiau paskutinėm savaitėm tai nepadeda.. verysad.gif niekas nepadeda, jau ką tik aš nedarau, o ji vos pajutus, kad vėl ją guldau ima klykti, krūties nebeima nors tu ką.. O yra šimta procentų alkana, nes ima čiulpti viską kas papuola ir neužmiega, gali visą dieną nemiegoti..
Nebežinau ko griebtis. Žinau, ka dpieno užtenka, bet kaip jai jį suduoti..????? Valgo tik naktį, ramiai ir be jokių problemų.. tfiu, tfiu tfiu.
Turėjau žaldyto pienelio, tai vakar po eilinės nesėkmės palūžau ir sudaviau iš buteliuko.. verysad.gif išgėrė 100ml ir būtu dar išgėrus.. bet tada nors miegojo vaikas..
Ir priaugom per trečią mėnesį tik 550g. KĄ MUM DARYTI???PATARKIT KĄ NORS, LABAI PRAŠAU..
Atsakyti
QUOTE(Ediliuks @ 2007 10 26, 22:45)
Oi kokia gera tema..!!! Mielos mamos, gal jūs Bet deja jau kokias dvi savaites vargstu, nesuprantu kas darosi ir tuoj pulsiu į paniką..  verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif  Dukrytė nebenori imt krūties. Pradžioj ima, žinda geriausiu atveju 10-15min. ir pradeda rėkti, muistytis ir t.t. Supratau, kad ji prisiryja oro ir keldavau ją atsirūgti, paguldydavau ir ji vėl žįsdavo, tačiau paskutinėm savaitėm tai nepadeda..  verysad.gif niekas nepadeda, jau ką tik aš nedarau, o ji vos pajutus, kad vėl ją guldau ima klykti, krūties nebeima nors tu ką.. O yra šimta procentų alkana, nes ima čiulpti viską kas papuola ir neužmiega, gali visą dieną nemiegoti..
Nebežinau ko griebtis. Žinau, ka dpieno užtenka, bet kaip jai jį suduoti..????? Valgo tik naktį, ramiai ir be jokių problemų.. tfiu, tfiu tfiu.
Turėjau žaldyto pienelio, tai vakar po eilinės nesėkmės palūžau ir sudaviau iš buteliuko..  verysad.gif  išgėrė 100ml ir būtu dar išgėrus.. bet tada nors miegojo vaikas..
Ir priaugom per trečią mėnesį tik 550g. KĄ MUM DARYTI???PATARKIT KĄ NORS, LABAI PRAŠAU..

mums panašiai buvo 8 mėn. bet kažkaip savaime praėjo, porą savaičių elgėsi va taip kaip tu rašei, o aš kad pienelis nemažėtų, po kiekvieno maitinimo nutraukinėjau ir pildavau pieną į košes. bet iš butelio nedaviau, kad žinotų, jog pienas būna tik papuke, o ne kur kitur. paskui kažkaip savaime jam praėjo g.gif , po kokios sav vis ramiau ir ramiau valgė, kol po 2 sav atsistatė viskas kaip buvo.
jei labai neramu, pabandyk papildomai pienuko su šaukšteliu suduot, nes prie butelio pripras ir dar mažiau krūtį ims. ir naktį daugiau siūlyk krūtį.(aš būtent taip dariau, nes naktį ramiai valgydavo).

o šiaip tai 10 - 15 min žindimas 3 mėnesių kūdikiui yra labai normaliai, ilgiau ir nebūtina. gal ji pavalgo ir tiesiog nebenori? o gal dantukai dygsta ir skauda, todėl viską kiša burnytėn?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ingalp: 26 spalio 2007 - 22:47
[quote=Meila,2007 10 26, 21:18]
O to oksitocino galima be recepto įsigyti g.gif


Nezinau ar galima, bet per nesciuju pamokeles mums sake, kad oksitocinu reikia suvilgyti vatos gabaleli ir kisti i ta nosies puse, kuria krutimi maitini... ax.gif gal ir padeda, nebandziau... biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(Ediliuks @ 2007 10 26, 23:45)
Bet deja jau kokias dvi savaites vargstu, nesuprantu kas darosi ir tuoj pulsiu į paniką..  verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif  Dukrytė nebenori imt krūties. Pradžioj ima, žinda geriausiu atveju 10-15min. ir pradeda rėkti, muistytis ir t.t. Supratau, kad ji prisiryja oro ir keldavau ją atsirūgti, paguldydavau ir ji vėl žįsdavo, tačiau paskutinėm savaitėm tai nepadeda..  verysad.gif niekas nepadeda, jau ką tik aš nedarau, o ji vos pajutus, kad vėl ją guldau ima klykti, krūties nebeima nors tu ką.. O yra šimta procentų alkana, nes ima čiulpti viską kas papuola ir neužmiega, gali visą dieną nemiegoti..
Nebežinau ko griebtis. Žinau, ka dpieno užtenka, bet kaip jai jį suduoti..????? Valgo tik naktį, ramiai ir be jokių problemų.. tfiu, tfiu tfiu.
Turėjau žaldyto pienelio, tai vakar po eilinės nesėkmės palūžau ir sudaviau iš buteliuko..  verysad.gif  išgėrė 100ml ir būtu dar išgėrus.. bet tada nors miegojo vaikas..
Ir priaugom per trečią mėnesį tik 550g. KĄ MUM DARYTI???PATARKIT KĄ NORS, LABAI PRAŠAU..


As irgi manau, kad 15 min zindimo, jeigu intensyviai traukia, yra normalu. O jeigu nakti normaliai valgo, tai tikrai reiskia, kad diena daug oro pritraukia g.gif Nes diena daug greiciau ir intensyviau maziukai traukia ir oro prisiryja beee.gif o tada pradeda pykti...
beee.gif beee.gif beee.gif beee.gif beee.gif beee.gif
Atsakyti
QUOTE(Meila @ 2007 10 26, 20:18)
O to oksitocino galima be recepto įsigyti g.gif


galima. esu pirkus porą kartų
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2007 10 27, 10:16)
As irgi manau, kad 15 min zindimo, jeigu intensyviai traukia, yra normalu. O jeigu nakti normaliai valgo, tai tikrai reiskia, kad diena daug oro pritraukia  g.gif  Nes diena daug greiciau ir intensyviau maziukai traukia ir oro prisiryja beee.gif o tada pradeda pykti...
beee.gif  beee.gif  beee.gif  beee.gif  beee.gif  beee.gif

10-15min. tai maximumų maximumas, ir taip būna tikrai retai.. dažniausiai 5minutėles.. verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(ingalp @ 2007 10 26, 23:45)
mums panašiai buvo 8 mėn. bet kažkaip savaime praėjo, porą savaičių elgėsi va taip kaip tu rašei, o aš kad pienelis nemažėtų, po kiekvieno maitinimo nutraukinėjau ir pildavau pieną į košes. bet iš butelio nedaviau, kad žinotų, jog pienas būna tik papuke, o ne kur kitur. paskui kažkaip savaime jam praėjo g.gif , po kokios sav vis ramiau ir ramiau valgė, kol po 2 sav atsistatė viskas kaip buvo.
jei labai neramu, pabandyk papildomai pienuko su šaukšteliu suduot, nes prie butelio pripras ir dar mažiau krūtį ims. ir naktį daugiau siūlyk krūtį.(aš būtent taip dariau, nes naktį ramiai valgydavo).

o šiaip tai 10 - 15 min žindimas 3 mėnesių kūdikiui yra labai normaliai, ilgiau ir nebūtina. gal ji pavalgo ir tiesiog nebenori? o gal dantukai dygsta ir skauda, todėl viską kiša burnytėn?

O, kad mano mažutė jau būtų 8mėn. ir valgytų košytes, tai aš taip nepergyvenčiau.. juk ji navalgo daugiau nieko.. Vakar sužinojau kraujo tyrimo rezultatus.. verysad.gif verysad.gif verysad.gif per mažas hemoglobinas. Lengvo laipsnio mažakr verysad.gif ujystė verysad.gif verysad.gif verysad.gif kaip galiu nepergyvent, kad dar ir nevalgo nieko.. nebežinau jau..
Ačiū už patarimus.. 4u.gif
Papildyta:
blink.gif blink.gif blink.gif aptikau dantį..?! Ar taip gali būti, juk jai dar tik trys mėnesiai..?! Ir žinokit krūminį.. iškart maniau, kad ten gal koks pienelio likutis prikibęs, bet kai ikišau pirštą, tai jin man jį sukando ir su ta vieta pradėjo kramtyti..! O tas baltas taškelis kietas..
Geras... smile.gif
Atsakyti