Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

QUOTE(Jurgytė @ 2007 04 09, 19:24)
Noriu užšaldyti savo pienuką, kurį surenka maitindama (jis subėga į pieno surinkėją iš kitos krūties). Pirmą porciją pilu į Avent VIA indelį ir statau į šaldytuvą. Po kito maitinimo surinktą pieną užpilu ant viršaus ir taip iki vakaro. Vakare įdedu visą surinkto pieno porciją į šaldymo kamerą. AR viskas taip?

Nežinau, ar galima šiltą pienuką (kiek jis šiltas iš krūties) užpilti ant šalto pieno, laikomo šaldytuve?

Labai lauksiu atsakymo ir patarimų.

Jeigu pamasčius logiškai,tai šiltą su šaltu nereikėtų maišyti.Ju karvės pieną kai taip sumaišai tai jis greitai sugyžta.O šiaip kiek žinau tai savo pienuką galima kambario temperatūroj laikyti 7 val,o užšaldytas nepraranda savo vertės mėnesy laiko.Tą man sakė Kauno klinikų mamų melžėja Danutė.Super Žmogus.Jei ne ji nuo infekcijos kažin ar būčiau išvengusi peilio.
Atsakyti
QUOTE(Jurgytė @ 2007 04 09, 18:24)
Noriu užšaldyti savo pienuką, kurį surenka maitindama (jis subėga į pieno surinkėją iš kitos krūties). Pirmą porciją pilu į Avent VIA indelį ir statau į šaldytuvą. Po kito maitinimo surinktą pieną užpilu ant viršaus ir taip iki vakaro. Vakare įdedu visą surinkto pieno porciją į šaldymo kamerą. AR viskas taip?

Nežinau, ar galima šiltą pienuką (kiek jis šiltas iš krūties) užpilti ant šalto pieno, laikomo šaldytuve?

Labai lauksiu atsakymo ir patarimų.



Ištrauktas MP laikomas šaldytuve iki 24 val.; 4–5C – iki 72 val.; šaldiklyje (-18)–(-20)C [[4 mėn. . Ištrauktas pienas turi būti užšaldomas per 24 val.
Negalima schmoll.gif šilto pieno pilti ant šalto, jokiu būdu.
Atsakyti
QUOTE(ciotki @ 2007 04 10, 14:39)
Ištrauktas MP laikomas šaldytuve iki 24 val.; 4–5C – iki 72 val.; šaldiklyje (-18)–(-20)C [[4 mėn. . Ištrauktas pienas turi būti užšaldomas per 24 val.
Negalima  schmoll.gif  šilto pieno pilti ant šalto, jokiu būdu.

niu gal ir negalima, bet aš taip dariau ( lygiai taip pat kaip Jurgytė ). Panikė valgė skaniai atšildyta pienelį, ragavau ir aš - skanus buvo g.gif Be to nei pilvelio skaudėjo, nei ką. Tokiu būdu prisitaupiau visus 10 avent via indelių ax.gif
Atsakyti
o jetus.. kaip jum gerai, kad taip ilgai maitinat... verysad.gif as irgi taip noreciau... nenoriu duoti jokiu misiniu schmoll.gif mums dar tik 1.5 menesio... o pastebejau, kad kelias dienas, vaikutis kelias minutes tik pavalgo ir pradeda verkti, matau kaip jis nori dar, pradejau maitinti is abieju krutu, bet vistiek tas pats sad.gif krutys labai minkstos, jau nebebega kaip pirmaji menesi, atsibusdavau, nes visi marskineliai slapi budavo, o dabar sausa verysad.gif maitinam pagal poreiki, bet kad vat neturiu matyt ka duoti jam... vakar su pientraukiu nusitraukiau tik 80 g is abieju krutu, ryte 100 g. is abieju... geriu kmynu arbata supienu, ir isiap daug skyscio vartoju, atrodo gerai valgau... na gal miego neperdaugiausiai turiu, nes dirbu namie dienos metu savo buhalterini darba, kai vaikutis miega arba su juo zaidzia tetis... bet darbas man malonumas, jokio streso, gydytoja sake, jei nera streso, tai dirbti galima...po karstu dusu kiek galima kentet stoviu... ka daryti, kad gamintusi pieno kiek reikia... zinau kad viena krutine turi pagaminti apie 90-100 ml gramu, o gaunasi kad per abi tik tiek yra verysad.gif na slapinasi ir tustinasi gerai pagal mane, o pirma menesi priaugom su numestais 1 kg. bet tada ir pieno daug turejau verysad.gif nebezinau, visai savinmi nusivyliau... man dabar galvoj tik kaip padidinti pieno gamyba...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MilDuXe...: 14 balandžio 2007 - 12:20
QUOTE(MilDuXe... @ 2007 04 14, 13:18)
o jetus.. kaip jum gerai, kad taip ilgai maitinat... verysad.gif as irgi taip noreciau... nenoriu duoti jokiu misiniu schmoll.gif mums dar tik 1.5 menesio... o pastebejau, kad kelias dienas, vaikutis kelias minutes tik pavalgo ir pradeda verkti, matau kaip jis nori dar, pradejau maitinti is abieju krutu, bet vistiek tas pats sad.gif krutys labai minkstos, jau nebebega kaip pirmaji menesi, atsibusdavau, nes visi marskineliai slapi budavo, o dabar sausa  verysad.gif maitinam pagal poreiki, bet kad vat neturiu matyt ka duoti jam... vakar su pientraukiu nusitraukiau tik 80 g is abieju krutu, ryte 100 g. is abieju... geriu kmynu arbata supienu, ir isiap daug skyscio vartoju, atrodo gerai valgau... na gal miego neperdaugiausiai turiu, nes dirbu namie dienos metu savo buhalterini darba, kai vaikutis miega arba su juo zaidzia tetis... bet darbas man malonumas, jokio streso, gydytoja sake, jei nera streso, tai dirbti galima...po karstu dusu kiek galima kentet stoviu... ka daryti, kad gamintusi pieno kiek reikia... zinau kad viena krutine turi pagaminti apie 90-100 ml gramu, o gaunasi kad per abi tik tiek yra verysad.gif na slapinasi ir tustinasi gerai pagal mane, o pirma menesi priaugom su numestais 1 kg. bet tada ir pieno daug turejau verysad.gif nebezinau, visai savinmi nusivyliau... man dabar galvoj tik kaip padidinti pieno gamyba...

užtenka pas tave to pienuko. pienas gaminasi vaikui valgant, net tik tarp maitinimų. antra - su pientraukiu taip gerai neištrauki, kaip kūdikis (aš niekada daugiau 50 ml neištraukdavau, o vaikas po 1 kg kas mėnesį priauga)., trečia - kai pieno gamyba susreguliuoja, krūtinė tampa minkšta ir atrodo tarsi pustuštė būtų. taip pat nebesušlampa apatiniai. taigi, viskas pas jus yra gerai, nesijaudink ir nenusitraukinėk tu to pieno. tik nervinsies be jokio reikalo. 4u.gif
o jei verkia po kelių minučių valgymo - pakelk kad atsirūgtų ir tada vėl dėk prie krūties. ir taip keletą kartų, kol pasisotins normaliai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ingalp: 14 balandžio 2007 - 17:57
Sveikutės, žindymo ekspertės,

Labai prašau patarimo. Turiu aš pienelio lašiukais, bet visada svajojau kada nors turėti daugiau. Dabar per kiekvieną maitinimą duodu dukrytei pažįsti, po to - papildomo maisto (kiek jau išbandyta mišinukų, klijukų...). Išgeria jo 100-160 ml.
Kartais bandau neduoti papildomo maisto. Tik krūtis. Mažė visą dieną "prilipusi" prie krūtų. Negaliu pasitraukti ilgiau nei kelioms minutėms. Vos spėju į tualetą nubėgti blush2.gif . Gerti ir valgyti pasidedu šalia, tai užkandžiauju vaikiukui žindant. Vakare kūdikėlis pakelia didžiulį aliarmą. Tada "pasiduodu" ir pamaitinu mišinuku ar klijuku. Kitą dieną papildomai maitinu vėl per kiekvieną maitinimą.
O jei nepasiduočiau ir klykinčiau vaiką, kol užmigs. Ir taip kelias paras... Gal to pieno pas mane atsirastų? Gal kam yra taip buvę...
Kaip būtų nuostabu bent 6-ąjį mėnesį vaiką maitinti tik MP ax.gif ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laumiux: 16 balandžio 2007 - 20:51
O ka daryti, jei vaikis nezinda. Jis tik laukia, kol pienas pats begs, o kai nustoja, tai tik zinda isikirtes,bet negeria... verysad.gif ir speneliams negerai, ir naudos jokios.... verysad.gif ir gera valanda uztrunkam.... O vakarais ir 3-4 val. keiciant nuo vienos kruties prie kitos.
Idomiausia, kad atitraukus, tai jauciu, kad krutys netuscios, apypilnes, o jis vis tiek netraukia, tik zinda...
Atsakyti
QUOTE(Mamce @ 2007 04 17, 09:22)
O ka daryti, jei vaikis nezinda. Jis tik laukia, kol pienas pats begs, o kai nustoja, tai tik zinda isikirtes,bet negeria... verysad.gif ir speneliams negerai, ir naudos jokios....  verysad.gif ir gera valanda uztrunkam.... O vakarais ir 3-4 val. keiciant nuo vienos kruties prie kitos.
Idomiausia, kad atitraukus, tai jauciu, kad krutys netuscios, apypilnes, o jis vis tiek netraukia, tik zinda...

tai gal jam užtenka tiek, kiek atsigeria, tada kai pienas lengvai teka g.gif . juk mažiukas dar labai, tiek jam tereikia. o žinda, nes naujagimių žindimo refleksas labai stiprus. tiesiog jis krūtį kaip žinduką naudoja. maniškis primą mėnesį ištisai "kabojo" ant krūties. kai išimdavau, iškart verkdavo. nebent užmigęs paleisdavo. o vakarais tai irgi praktiškai be pertraukos žindžiau. vėliau pradėjo efektyviau žįsti, bet iki 3 mėn. tai labai dažnai reikalavo krūties. o ir dabar kas 2 val. reikia. bet nieko, kažkaip įpranti ir nebesukelia tai problemų. aš tai kol mažesnis būdavo tai žindydama ir knygas skaitydavau, ir prie kompo sėdėdavau, kad laikas neprailgtų tongue.gif
o speneliams nusipirk multi mum kompresiukų - labai thumbup.gif daiktas, nuima skausmą, sudirgimą. ir kai nežindai visada su jais būk. paskui speneliai bus nebe tokie jautrūs ir nebereiks nieko. sėkmės 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Laumiux @ 2007 04 16, 21:50)
Sveikutės, žindymo ekspertės,

Labai prašau patarimo. Turiu aš pienelio lašiukais, bet visada svajojau kada nors turėti daugiau. Dabar per kiekvieną maitinimą duodu dukrytei pažįsti, po to - papildomo maisto (kiek jau išbandyta mišinukų, klijukų...). Išgeria jo 100-160 ml.
Kartais bandau neduoti papildomo maisto. Tik krūtis. Mažė visą dieną "prilipusi" prie krūtų. Negaliu pasitraukti ilgiau nei kelioms minutėms. Vos spėju į tualetą nubėgti  blush2.gif . Gerti ir valgyti pasidedu šalia, tai užkandžiauju vaikiukui žindant. Vakare kūdikėlis pakelia didžiulį aliarmą. Tada "pasiduodu" ir pamaitinu mišinuku ar klijuku. Kitą dieną papildomai maitinu vėl per kiekvieną maitinimą.
O jei nepasiduočiau ir klykinčiau vaiką, kol užmigs. Ir taip kelias paras... Gal to pieno pas mane atsirastų? Gal kam yra taip buvę...
Kaip būtų nuostabu bent 6-ąjį mėnesį vaiką maitinti tik MP  ax.gif ...

aš manau, kad jei nepasiduotum ir kelias dienas labai daug žindytum, pieno tikrai prisigamintų. tiesiog pasiryžk ir kelioms dienoms apsigyvenk su dukryte lovoj - paprašyk artimųjų kad tau padėtų, pagamintų valgyt, sutvarkytų namus. išsireng iki pusės, išrenk vaiką (oda prie odos kontaktas labai svarbus pieno gamybai)ir žindyk žindyk kelias dienas vos vaikas suverkia. ir neatimk krūties tol kol pati nepaleidžia. apsirūpink multi mum kompresiukais (kad speneliai neskaudėtų, pasidėk knygų, įsijunk tv ir gyvenkit keletą dienų lovoj. tikrai padaugės pienelio ir nebereiks jokių mišinių. nes dabar vaikas žino, kad iš butelio gert lengviau, tai ir laukia jo ir krūtį žinda neefektyviai.
Atsakyti
Ir as noriu patarimo, mums jau 3 menesukai, nuo antro menesio pradejau po kiekvieno maitinimo duoti misinuko verysad.gif aisku labai nesinorejo, bet pirma menesi dukryte nepaleisdavo manes nemiegodavo visiskai ir zysdavo kas valanda. siuo metu kaip ir susinormlizavo valgom kas 4 valandasir miegam normaliai ,diena pirmiau maitinu MP poto dar misinuko pasiulau, kartais jo visai negeria, na o siaip kazkur apie 70 ml dar isvalgo. nakti keliasi viena du kart maitinu tik MP, noretusi ir diena duoti tik MP, bet kazkodel mums neuztenka jo? nors krutys tarp maitinimu atrodo prisipildo, buna kietos ir tik pradejus maitinti viena is kitos pradeda laseti pienelis blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Daivutis123 @ 2007 04 20, 10:52)
Ir as noriu patarimo, mums jau 3 menesukai, nuo antro menesio pradejau po kiekvieno maitinimo duoti misinuko  verysad.gif  aisku labai nesinorejo, bet pirma menesi dukryte nepaleisdavo manes nemiegodavo visiskai ir zysdavo kas valanda. siuo metu kaip ir susinormlizavo valgom kas 4 valandasir miegam normaliai ,diena pirmiau maitinu MP poto dar misinuko pasiulau, kartais jo visai negeria, na o siaip kazkur apie 70 ml dar isvalgo.  nakti keliasi viena du kart maitinu tik MP, noretusi ir diena duoti tik MP, bet kazkodel mums neuztenka jo? nors krutys tarp maitinimu atrodo prisipildo, buna kietos ir tik pradejus maitinti viena is kitos pradeda laseti pienelis blush2.gif

na papildomai duodama mišinio tu nesiunti krūtinei signalo, kad reikia gamint daugiau pieno. turi pasiryžti ir keletą dienų praleist su mažule praktiškai gyvenant lovoje ir duot žįsti vos tik suverkia. ir jokiu būdu neduot mišinio. po keleto dienų pieno gaminsis tiek kiek reikia, o žindymo ritmas nusistovės per porą savaičių. šiaip maniškis valgo kas 2 val, tik naktį rečiau. bet kadangi svoris auga labai gerai, man net nekyla mintis kad jam trūktų pieno. tiesiog jo toks režimas - valgo dažnai po nedaug. pirmą mėn, netgi ilgiau žįsdavo kas valandą ir po valandą išgulėdavo įsikandęs krūtį. bet išaugom tą etapą.
taigi, tik kantrybės ir pasiryžimo maitinti pačiai tau linkiu 4u.gif
Papildyta:
ir dar - nepatingėk perskaityti visą temą, taip pat ir praeitą kur prikalbėjom. gausi tikrai vertingos info.
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 04 20, 11:12)
na papildomai duodama mišinio tu nesiunti krūtinei signalo, kad reikia gamint daugiau pieno. turi pasiryžti ir keletą dienų praleist su mažule praktiškai gyvenant lovoje ir duot žįsti vos tik suverkia. ir jokiu būdu neduot mišinio. po keleto dienų pieno gaminsis tiek kiek reikia, o žindymo ritmas nusistovės per porą savaičių. šiaip maniškis valgo kas 2 val, tik naktį rečiau. bet kadangi svoris auga labai gerai, man net nekyla mintis kad jam trūktų pieno. tiesiog jo toks režimas - valgo dažnai po nedaug. pirmą mėn, netgi ilgiau žįsdavo kas valandą ir po valandą išgulėdavo įsikandęs krūtį. bet išaugom tą etapą.
taigi, tik kantrybės ir pasiryžimo maitinti pačiai tau linkiu  4u.gif
Papildyta:
ir dar - nepatingėk perskaityti visą temą, taip pat ir praeitą kur prikalbėjom. gausi tikrai vertingos info.

pirma menesi tikrai maitinau kiek tik reikejo maziukei, o atejo sesute ir apsauke mane kad vaika badu marinu nes jis issimiegoti negali, del to, kad visuomet alkanas, vat tas mane ir paskatino pradeti daduoti misinio (ji griesti liepe duoti), aisku svorio priaugom normaliai, gal todel dabar kaip ir suprantu, kad reik maitinti paciai kuo dazniau kad daugiau pienelio butu, bet vis bijau kad vaikiuka alkana laikysiu verysad.gif kad ji nepasisotins tik mano pieneliu, kd jai truks jo..ir kad vel negales pailseti, nes vis nores valgyt...
Atsakyti
QUOTE(Daivutis123 @ 2007 04 20, 15:11)
pirma menesi tikrai maitinau kiek tik reikejo maziukei, o atejo sesute ir apsauke mane kad vaika badu marinu nes jis issimiegoti negali, del to, kad visuomet alkanas, vat tas mane ir paskatino pradeti daduoti misinio (ji griesti liepe duoti), aisku svorio priaugom normaliai, gal todel dabar kaip ir suprantu, kad reik maitinti paciai kuo dazniau kad daugiau pienelio butu, bet vis bijau kad vaikiuka alkana laikysiu  verysad.gif kad ji nepasisotins tik mano pieneliu, kd jai truks jo..ir kad vel negales pailseti, nes vis nores valgyt...

aš tavo vietoj kuo greičiau pereičiau pas kitą gydytoją su kita sesele. mano pirmaginio gydytoja irgi tokia pati buvo. tai per tą gyvatę 2 mėn pienelis dingo visai. jauna durna buvau, tai klausiau. galvojau, kad tikrai trūksta ir vienintelė išeitis - primaitinti. pakeisk gydytoją ir bus rami galva, o tai nervina tave čia be reikalo. o jei svorio normaliai priaugot, tai viskas gerai buvo. kam dar tas mišinys. nu negaliu, net susinervinau, tokias seseles gun_rifle.gif
Atsakyti