Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

As kaip ir martinna niekada nenutraukineju pienuko, o valgyt duodu kada tik jis nori. Beje per pirma menesi priaugo 1,7, o per antra 1,5 kg, net nezinau, gal ir per daug, bet negi dieta tokiam vaikiukui taikyt smile.gif Kai tik gime man gydytojas patare maitinti kad ir kas 10 minuciu. JAu senokai negirdejau is nieko apie 3 val pertrauka..
Atsakyti
Tai as ir duodu kai pats praso, tikrai netempiu. Kadangi gimdziau ne LT, tai ligonineje vaikucius atnesdavo kas 3h, cia tokia tvarka blink.gif . Jis taip ir priprato tikriausiai... Tiesa, grizus namo, pirma savaite "kabojo ant papuko" per visas dienas, miegojom ir valgem lovoje kartu ax.gif .

O ka daryti, kad pienelis butu riebesnis??? g.gif
Atsakyti
Kiek esu girdejus, tai pienelis yra butent toks, kokio reikia vaikuciui. Ar eina ji pariebint, nezinau.. gal paciai sociau valgyt..? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2007 09 19, 12:55)
O ka daryti, kad pienelis butu riebesnis???  g.gif

nereikia jokių pieno "riebinimų" doh.gif . pienas gaminasi toks, kokio reikia vaikui. priaugo vaikas labai daug, tikrai daugiau nereikia. žalios išmatos nereiškia, kad pienas liesas. tai gali būti sutrikusios bakterinės pusiausvyros jo žarnyne požymis, arba dėl tavo valgomo maisto tokia spalva. gali paduot jogurt arba gefilus kapsulių porą savaičių jei jau taip neramu. bet šiaip, neimkt per daug į galvą tos spalvos. ir iš viso, kam tu nutraukunėji tą pieną - taigi vienas vargas, o ir laikyt užšaldytą galima tik 3 mėn. taigi po 3 mėn košių dar neduosi, o kur tą pieną dėsi? bus gaila pilt lauk tiek vargus. mėgaukis žindymu ir tiek, neprisidaryk sau bereikalingų rūpesčių 4u.gif
Atsakyti
As galvuju, kad reikia atsargai tureti biggrin.gif o jeigu ka..... blush2.gif nu cia mano tokie pamastymai biggrin.gif beje, cia tokia akusere mus priziuri, tai nezinau is kur ji istrauke, bet sake nieko tokio pieneliui neatsitiks jei ir daugiau nei 6 men jis saldymo kameroje prastoves. man tai kazkoks briedas blink.gif
Atsakyti
man tai savaime gavosi ir keleta atsargu esu sukaupusi biggrin.gif kai buvo 2men mano mazoji kazkaip maziau valge is vienos krutines labai jau ji jai nepaiko tad kieki kurio neisvalgydavo nutraukdavau kol krutines nebetempdavo blush2.gif bet po labai nedaug blink.gif po to buvau apsirgusi tai geriau labai daug arbatu tai vel gaminosi to pienuko per didelis kiekis tai vel tapati padarydavau smile.gif tai turiu keleta indeliu bet va jau tie 3men jau eina i pabaiga ir nezinau ar as a pienuka panaudodiu nes iki siol manoji valgo tik MP ir svoriu nesiskundziame tad manau paprasciausiai taip nusitraukineti nepatariu nebent vaikutis neisvalgo ir krutine yra pilna tada siulau truputi nusitraukt kad meuzsistovetu pienelis blink.gif
Atsakyti
Aš tai nei karto nesu pieno nusitraukusi g.gif nedėjau nei į jokias kameras schmoll.gif mano mažoji, na sąlyginai mažoji, jai jau virš dveijų metukų, geria MP iki šiol, taip, kad jokių rezervų neprireikė smile.gif
Tas nusitraukinėjimas tai man kažkas nesuprantamo, na suprantu, kad jei mama nori kur išvykt kelioms valandoms, tai gal reiktų palikt pamaitinimui jei išaltų o šiaip g.gif organizmas susireguliuoja ir gamina tiek kiek reikia ir iki kiek reikia 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2007 09 17, 14:39)
Merginos, stop  ax.gif
Čia jau akivaizdžiai gavosi nesusikalbėjimas.

Abi gydytojos teisios ir viena tikos nepaneigia  biggrin.gif

Patarimas maitinti pagal pareikalavimą labai geras.

Bet įsivaizduokit miegalių, kuris po gimimo pramiega... visą parą nepaprašęs valgyti? Ką su tokiu daryti? Juk pieno gamybai tai peilis, o ir vaikas alkanas... Gal jis jėgų neturi prabusti ir valgyti?

Taigi, naujagimius ir iki trijų mėnesių kūdikėlius rekomenduojama žadinti ir siūlyti maisto kas 3 - 3.5 val., jei per tiek laiko jie nepareiškė noro patys.

Naktį taip pat reiktų žadinti, jei pernelyg giliai miega.
Ir dar, apie miegą.

Vaikutis neturi įmigti ir išmiegoti visą naktį. Jam tai ne tik nereikalinga, bet ir pavojinga.

1. dėl to kad negaus valgyti
2. dėl to, kad pernelyg giliai įmigęs gali užmiršti kvėpuoti ir mirti - tai vadinama staigia kūdikių mirtimi.

Žodžiu, jei žadina ir mamos ieško, tai puiku, nes reiškia gyvas ir sveikas  wub.gif Kūdikiai, o ir vyresni, metinukai, dvimečiai miega neramiai ir visai neprivalo visą naktį išmiegoti, kad jaustųsi pailsėję ir žvalūs. O mamoms tą reikia priimti su meile ir džiaugsmu, ir prisitaikyti prie naujo ritmo  wub.gif


Ačiū Tau ir aišku kitoms už atsakymus. O tai naktį leliuką iki 3 mėnesių amžiaus kas kiek laiko reiktų žadinti maitinimui? Kas 4 valandas?
Atsakyti
QUOTE(Meila @ 2007 09 17, 18:14)
Na bet pasakykit, pirmąją maitinau pagal gydytojos griežtus nurodymus ne dažniau kas 3,5 val. ir iš abiejų krūtų, bet priaugom per mėnesį tik lašą, t.y.gimėm 4,2 kg, grįžom namo 3,9 kg, o po mėnesio tik 4,5 kg, tai pagal gydytojos tos pačios nurodymus pradėjau primaitinti mišinuku, o ir nusitraukinėti, kad žinočiau, kiek suvalgo MP  doh.gif Tai spėkit ar ilgai maitinau  unsure.gif
Dabar tokių klaidų nedarysiu  schmoll.gif


Meila, paskaičiau šitą tavo žinutę ir pagalvojau, kad kažin ar vėl klaidos nepadarysi. Nes tas "lašas", kurį priaugo tavo vaikas yra 600gr g.gif Taigi čia normalus priaugimas, tikrai negalima pavadinti lašu.
Atsakyti
QUOTE(ramuniuks @ 2007 09 19, 18:01)
Aš tai nei karto nesu pieno nusitraukusi g.gif nedėjau nei į jokias kameras schmoll.gif mano mažoji, na sąlyginai mažoji, jai jau virš dveijų metukų, geria MP iki šiol, taip, kad jokių rezervų neprireikė smile.gif
Tas nusitraukinėjimas tai man kažkas nesuprantamo, na suprantu, kad jei mama nori kur išvykt kelioms valandoms, tai gal reiktų palikt pamaitinimui jei išaltų o šiaip g.gif organizmas susireguliuoja ir gamina tiek kiek reikia ir iki kiek reikia 4u.gif



na, nesakyciau tai vienareiksmiskai del nusitraukinejimo- pati galvojau, kad tai jau tikrai to nedarysiu, juk is tikro mamai visu pirma reik poilsio, o ne papildomu uzsimemimu...

bet va mano mazius trauke is manes per pirmasias savaites vos spedamas atsikvept, o paskui staiga kas keturias valandas su sesiu valandu nakties pertrauka, ir daugiau neipirsi ne pro kur. tai jei ne nusitraukinejimas, buciau turbut bedos du krutimis neisvengusi. ir tai ir drabuziams, ir patalynei dar jo likdavo...

o jei niekad nera mamyte nusitraukinejusi, tai gali nedeti daug vilciu, kad galesi nusitraukt ir palikt vaikeliui pienelio isvaziavusi - jei jau nusimato toks reikalas, tai jau is anksto reik pasitreniruot, kitaip bus to pieno 20 ml ir vsio - man net is pritvinkusiu krutu pirmas pora dienu tik vos vos nusitraukdavo palengvejimui.
Papildyta:
QUOTE(Supervyre @ 2007 09 17, 17:56)
Nuvalgo, jeigu neteisingai apzioja, kitu atveju nezinau schmoll.gif


Papildyta:
QUOTE(Supervyre @ 2007 09 17, 17:56)
Nuvalgo, jeigu neteisingai apzioja, kitu atveju nezinau schmoll.gif


buna ir kitaip smile.gif
dabar juokinga, nors anksciau nebuvo - mano mazius kuri laika buvo pameges gale valgymo, kai jau sotus prasisiept ir kalti dantenomis man i speneli atsivedejes... o buvau pripratus, kad as ir pamiegu ir pavalgau su juo ant kruties, o su tokiu bajeriu nebeuzmigsi - saugai, kada pasirodys ta selmiska sypsenyte ir jau trauki papa lauk kuo greiciau, kol dar "saldu" nepasidare...
Atsakyti
QUOTE(Irongė @ 2007 09 20, 21:39)
na, nesakyciau tai vienareiksmiskai del nusitraukinejimo- pati galvojau, kad tai jau tikrai to nedarysiu, juk is tikro mamai visu pirma reik poilsio, o ne papildomu uzsimemimu...

bet va mano mazius trauke is manes per pirmasias savaites vos spedamas atsikvept, o paskui staiga kas keturias valandas su sesiu valandu nakties pertrauka, ir daugiau neipirsi ne pro kur. tai jei ne nusitraukinejimas, buciau turbut bedos du krutimis neisvengusi. ir tai ir drabuziams, ir patalynei dar jo likdavo...

o jei niekad nera mamyte nusitraukinejusi, tai gali nedeti daug vilciu, kad galesi nusitraukt ir palikt vaikeliui pienelio isvaziavusi - jei jau nusimato toks reikalas, tai jau is anksto reik pasitreniruot, kitaip bus to pieno 20 ml ir vsio - man net is pritvinkusiu krutu pirmas pora dienu tik vos vos nusitraukdavo palengvejimui.


na nesakau, kad tai taisyklė, tiesiog parašiau kaip elgiausi ir tebesielgiu aš 4u.gif Žinoma, maniškė jau didelė, jai 2 metai ir mėnuo, lanko darželį, viską valgo pati, pieno nebėra tiek daug, darbe nejuntu, kad veržtų ar skaudėtų...Mp gauna ryte, naktį ir vakare wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Mylimukas @ 2007 09 19, 20:24)
Meila, paskaičiau šitą tavo žinutę ir pagalvojau, kad kažin ar vėl klaidos nepadarysi. Nes tas "lašas", kurį priaugo tavo vaikas yra 600gr g.gif Taigi čia normalus priaugimas, tikrai negalima pavadinti lašu.

Na tikiuosi su Jūsų ir SM pagalba to nebepadarysiu 4u.gif
Aš irgi taip sakiau, kad normaliai priaugom 600 g bet mano "daktarytė" skaičiavo kitaip 4,5-4,2, kad turėjom jau min 5 kg būti doh.gif
Atsakyti