Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

QUOTE(Raideles @ 2007 08 13, 11:50)
Yra mamų, kurios kantrios ir nusitraukinėja ir maitina vaikučius ilgai. Bet man atrodo, kad taip nepatogu... O kam nusitraukusi duodi iš buteliuko? Tai, kad vaikas pyksta, inkščia ir raitosi, kai pienukas nepaduodamas lengvai - tokia jo gyvenimo pamoka. Kad turėtum, reikia ir padirbėti wink.gif
Mano nuomone dėl neramumo prie krūties tikrai nereikia duoti buteliuko. Svarbu stebėti, ar vaikas pavalgo.

tai ir beda ta, kad kai jau pradeda raitytis ir mane musti, tai ir nebepavalgo.... 4u.gif O pradeda tada matomai, kai daugiau stipriau traukti reikia, nes pienuko yra paspaudus kruti. Nu reiks kazka mastyt ir pratint vel prie papuko ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rudaakė @ 2007 08 13, 14:18)
tai ir beda ta, kad kai jau pradeda raitytis ir mane musti, tai ir nebepavalgo....  4u.gif  O pradeda tada matomai, kai daugiau stipriau traukti reikia, nes pienuko yra paspaudus kruti. Nu reiks kazka mastyt ir pratint vel prie papuko  ax.gif


Kad vaikutis maziau pyktu prie kruties, pabandyk i sviksta pritraukti pienuko (arba misinuko, nes greiciausiai didesne dalis prabegs pro kita lupu puse, tiesiog ant taves, arba ant lovos...smile.gif ir kai maziukas valgys is kruties, pabandyk pro lupu kampa ikist svirksta i burnyte ir svirksti (tiksliau lasinti) pienuka. tada vaikas ims aktyviau zisti. tai, kad is pasalies gaus skysciu ne beda, nes ju pritrauks tik lasus, esme tokios nekaltos apgaules yra ta, kad taip priversi vaikuti valgyti is kruties ir taip stimuliuoti pieno gamyba. taip pat gali vilioti ji is kruties ispausdama siek tiek pieno pries maitinima, kad vakas pajustu skoni ir kvapa iskart. pasminkstink kruti pries maitinima, jei jos per kietos ir vaikui sunku zisti. taip pat galiu pilti piena/misinuka is virsaus vaikui zindant, tai irgi vaika paskatins godziau zisti. vaikai visada stipriau traukia pajute maista prie pat. tokie tinginiukai paprastai irgi buna labai valgus ir suvalgo kiekviena imanoma lengvai prieinama lasa. bet esme tame, kad kaip sakiau jie zinda kruti. ir nuo jos neatpranta.
o jei vaikas labai jau nori buteliuko - duok ji, bet tik keliom sekundem. atsigulkit abu, paguldyk vaika ant sono, duok buteliuka is sono lyg duotum savo kruti, tada kai vaikas ima traukti ir atsigeria staigiau istrauk buteliuka ir duok kruti. viska reikia daryti greitai. vaikas greiciausiai nepajus ir nesupras. ypac jei yra pakankamai mazas:) o kiek menesiu tavo maziukui?
beje, visu geriausias budas uz visus siuos - zondukas. bet jis reikalingas kai pienuko tikrai truksta...
Atsakyti
QUOTE(me_gustas_tu @ 2007 08 13, 15:59)
o kiek menesiu tavo maziukui?
beje, visu geriausias budas uz visus siuos - zondukas. bet jis reikalingas kai pienuko tikrai truksta...

du menesiukai greit bus pupai, ji labai graziai zinde is kruties, tik dabar subludijo, buteliuko gavusi doh.gif
Aciu uz patarimus smile.gif bandysim apgaudinet lotuliukas.gif
Atsakyti
Oi, oi, tikrai nereikia buteliuko.

Trečiojo mėnesio krizė smile.gif

Pienelio trūksta, bet tik dažnu žindimu jo kiekį galima pasididinti. Tai pyksta, tai tiesiog duok kitą krūtį. Jei abi išvalgius pyksta, padarykit pertraukėlę - panešiok pusvalanduką ir vėl valgykit.

Suprantu, kad sunku šitaip, bet niekas nesakė, kad vaikus auginti lengva wink.gif

Trečias mėnuo yra paskutinis kritinis laikotarpis, jei atsilaikysit prieš buteliukus (o čia mamos kantrybės klausimas dažniausiai), tai vėliau ramiai valgysit mamos pienuką ilgai smile.gif
Atsakyti
pas mus atsirado ta pati problema. nakti kai krutine pilna ir vaikas imiges tai pavalgo is krutines o diena kai duodu kruti tai verkia. vis maniau kad del to kad minksta krutis ir truksta pieno bet siandien pakalbejau su akusere ir ji patare pakeist padeti...pasidet pagalve ir vaika pasikist po pazastimi smile.gif ir zinokit bent jau siandien tai suveike. ir taip daug patogiau...tikiuosi ir toliau mums pavyks ir mes atprasim nuo buteliuko...
Atsakyti
aš tai buteliuko bijojau kaip ugnies - pirmą kart daviau 6 mėn. ir tai ne pieno, o sulčių atsigert. manau vienintelis būdas atpratint nuo buteliuko - visiškai jo neduot. nei kiek. tada niekur nedings vaikas ir vistiek turės imti krūtė. juk valgyt tai norės. tik reikia ištvert tas kelias sunkias atpratimo dienas. ir galėsit džiaugtis žindymu
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 08 13, 22:44)
manau vienintelis būdas atpratint nuo buteliuko - visiškai jo neduot.

Pritariu...

Ir iš vis nereikia pirkti buteliuko, kad nekiltų pagunda jo naudoti ax.gif


Buteliukas - tik tada, kai jau viskas išbandyta ir nepadėjo susidraugauti su MP 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 08 13, 21:44)
aš tai buteliuko bijojau kaip ugnies - pirmą kart daviau 6  mėn. ir tai ne pieno, o sulčių atsigert. manau vienintelis būdas atpratint nuo buteliuko - visiškai jo neduot. nei kiek. tada niekur nedings vaikas ir vistiek turės imti krūtė. juk valgyt tai norės. tik reikia ištvert tas kelias sunkias atpratimo dienas. ir galėsit džiaugtis žindymu



Lengviau pasakyti nei padaryti. as irgi noriu atpratinti nuo buteliuko. deja, neturejau didelio pasirinkimo, kai daviau ta "velnio ismysla". kaip tik po gydytojos atejom, tadien kai skyre misinuku primaitinti. vaikas klyke, as pati irgi stresinej busenoj buvau. dar bandziau pradzioj is mazo puodeliuko, bet po to, kai puse misinuko atiteko vaiko drabuziams ir kai apsipykom su mama del tokio "vaiko kankinimo", tai greit pasidaviau, nes man rupejo kad vaikas pavalgytu. o dabar noreciau panaikinti buteliuko padaryta zala, tik gal neuztenka drasos ir kantrybes. mazulka pakesti negali puodelio, apie sauksteli tyliu. nebandziau tik zondo ir svirksto. gal mazulkai dar todel nepatinka puodelis, kad jai pats ciulpimo procesas prie sirdies, o ne greitas pilvuko uzpildymas? g.gif bala zino.
bet visgi pritariu, kad nuo buteliuko atpratinti galetu tik drastiskas jo atemimas, nes kitos iseities nematau.
Atsakyti
Bandydamos atpratint turėkit mintyje, kad iki trijų mėnesių pabaigos vaikas per tris dienas pamiršta nebesikartojančius dalykus. Taigi reikia apsišarvuoti kantrybe... Nuo buteliuko geriausia atpratinti siūlant pienuotą krūtį, o kai jos neima - duoti tuščią buteliuką. Kai iš buteliuko nebėgs, tai grįš prie krūties.
Aš tokiu būdu savo pirmagimį nuo antspenių atpratinau, vis daviau tuščius žįsti ir per tris dienas jis prisiminė iš kur reikia pienuką gerti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2007 08 13, 23:14)
Bandydamos atpratint turėkit mintyje, kad iki trijų mėnesių pabaigos vaikas per tris dienas pamiršta nebesikartojančius dalykus. Taigi reikia apsišarvuoti kantrybe... Nuo buteliuko geriausia atpratinti siūlant pienuotą krūtį, o kai jos neima - duoti tuščią buteliuką. Kai iš buteliuko nebėgs, tai grįš prie krūties.
Aš tokiu būdu savo pirmagimį nuo antspenių atpratinau, vis daviau tuščius žįsti ir per tris dienas jis prisiminė iš kur reikia pienuką gerti smile.gif



Matai kaip... reiks pabandyt g.gif kai tik bus pakankamai pienuko
Atsakyti
O pas mane kitokia problema... BEnt jau greit permetus foruma nemaciau.

Zodziu mums tik 9 dieneles, pienuko nuo pat pradziu turim upeliais, ir mazius norliai ji valgo. Pagal zindymo patarimus daviau tike kiek jis norejo. tai budavo net kas valanda, kartais kas tris. BEt tikrai ilgesniu intervalu nebuvo

Ir ka jus sau manot. Atejus akusere pasvere, uz savaites laiko, pasirodo mano mazius 570g priaugo. Tai ji mane susiurpino, kad tiek turi per menesi priaugti o ne per savaite. Tai issigandau. Liepe ne mazensiais intervalasi kaip 3 val duoti. Nu nuo vakar pradejom. Buvo ir asar, tai soske pradejau duoti, kad ciulptu. Bet man biski kankinimas vaiko atrodo.

Taciau kita medalio puse, ji man sako kad pilvuka irgi del to skaudejo, nes per daug psisivalges nesugeba virskinti. Vakar suribojau kas 3 val., bet nakti visa nemiegojo, stenejo, nesugebejo prakakot sad.gif Masazavau ir nesiojau, niekas nepadejo. Aciu diev ryte pagaliau gerai isstustino, tai dabar kaip angelelis miega.

Zodziu ka mano apie ta per dideli svorio priaugima ir duoti zysti kada nori?
Atsakyti
QUOTE(Rhealife @ 2007 08 14, 17:10)
O pas mane kitokia problema... BEnt jau greit permetus foruma nemaciau.

Zodziu mums tik 9 dieneles, pienuko nuo pat pradziu turim upeliais, ir mazius norliai ji valgo. Pagal zindymo patarimus daviau tike kiek jis norejo. tai budavo net kas valanda, kartais kas tris. BEt tikrai ilgesniu intervalu nebuvo

Ir ka jus sau manot. Atejus akusere pasvere, uz savaites laiko, pasirodo mano mazius 570g priaugo. Tai ji mane susiurpino, kad tiek turi per menesi priaugti o ne per savaite. Tai issigandau. Liepe ne mazensiais intervalasi kaip 3 val duoti. Nu nuo vakar pradejom. Buvo ir asar, tai soske pradejau duoti, kad ciulptu. Bet man biski kankinimas vaiko atrodo.

Taciau kita medalio puse, ji man sako kad pilvuka irgi del to skaudejo, nes per daug psisivalges nesugeba virskinti. Vakar suribojau kas 3 val., bet nakti visa nemiegojo, stenejo, nesugebejo prakakot sad.gif Masazavau ir nesiojau, niekas nepadejo. Aciu diev ryte pagaliau gerai isstustino, tai dabar kaip angelelis miega.

Zodziu ka mano apie ta per dideli svorio priaugima ir duoti zysti kada nori?

neklausyk tos akušerės. duok vaikui žįst kiek jis nori. dabar priaugo daugiau, vėliau priaugs mažiau. vieni vaikai valgesni, kiti ne tokio. vieni kūdesni, kiti storesni. mano vaikas irgi dažnai valgė ir per 1 mėn 1300 priaugo, per antrą 1000 g., per 3 ir 4 po 800 g , opaskui po mažiau. o pvz per paskutinius 3 mėn - 7,8,9 viso tik 400 g. ir dabar sveria 10 kg. susilyginom su bendraamžiais, nusilaksto, nusiropinėja ir tirpsta tie riebaliukai pamažu.
todė siūlau nesikankint ir vaiko nekankint. jis geriau jaučia kiek nori valgyt, o ne kažkokia akušerė.
Atsakyti