Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

QUOTE(Mylimukas @ 2007 06 30, 12:01)
g.gif gaila, kad pas mus jau Raideles kazkaip neuzsuka ax.gif Gal ji tutėtų kokį mokslinį paaiškinimą g.gif

Kaip bebūtų nespėjų su jumis smile.gif Juk dar ir atostogauti reikia smile.gif
Dėl tų gerųjų ir blogųjų smile.gif Na, gali būti geroji ta, kurią gavo pirmą kartą. Tai iš tos pusės geriau mama matosi smile.gif Arba blogoji gali būti dėl patirto mastito - joje po to gali kiek mažiau pienelio būti. Arba gali būti, kad fontanas nepatinka - jis verčia skubiai ryti ir springsta. Aš nespėju knygų tokiais tempis skaityti, kiek čia klausimų kyla wink.gif Aš dar tik mokausi biggrin.gif

QUOTE(mst @ 2007 06 30, 13:16)
Mamos, su patirtim, patarkit 4u.gif

mano dukrytei dar tik 12 dienu wub.gif .Esme ta, kad pergyvenu, jog pas mane pienuko labai mazai (ypac kai paskaitau kaip jums cia visoms fontanai varo....). Zadinu diena kas 3 val, zindo dazniausiai is 1 kruties 15-30 min., bet taip nelabai intensyviai, kartais gal tik stipriau.... Po 10 min jau uzsimerkus buna... Pamperius keiciu vidutiniskai 8 k per para, kakoja, sisioja normaliai, tai kaip ir ok viskas turetu buti, bet krutys tokios minkstos pas mane dabar... Reiks bandyti kt sav pasverti dukra, labai baisu, kad svorio nebus priaugus doh.gif  O taip nesinori tu misinuku, noriu savo pienuku zindyti....Is kitos puses gal dukrai ir uztenka tiek zindymo, o pienelisjau gaminasi pagal vaikelio poreikius? Kaip manote? Aisku,reikia pasverti ir bus matyti...

Mst, labai gerai, kad žadini dažnai, ir kad žindai ilgai. Taip ir reikia su naujagimiais elgtis. Pats tikriausias rodiklis, kad pienuko yra, yra vaiko šlapinimasis ir tuštinimasis. Jei truktų maisto, tai neturėtų ką išstumti lauk. O krūtys neturi būti kietos. Mamoms, kurios labai dažnai davė krūtis pirmas dienas po gimdymo paprastai nebūna tokio didelio krūtinės prisipildymo jausmo ir jis netrunka ilgai, greičiau susitvarko. Gali į tai pasižiūrėti iš teigiamos pusės - mažesnė tikimybė, kad užsikimš latakai ax.gif
Kai sversi, tai atsimink, kad per pirmas 2-3 savaites vaikutis turi atgauti gimimo svorį - priaugti tai, ką numetė ligoninėje.
Atsakyti
O man irgi nuolatos fontanai, tik trečią ir šeštą mėnesiais buvo mažiau, ir teko leliui krūtį duoti dažnai ir ilgai... Net speneliai vėl skaudėjo. Žindau jau 10 menesių ir 9 dienas smile.gif Esu patenkinta. Vaikui košių duodu tik dukart per dieną - kruopų ir daržovių. Ir šiaip ką abu nutveriam. O kad pienelio būtų daugiau, reikia skaniai valgyti šilto maistelio, maudytis po šiltu dušu (po maudynių upėje šią vasarą pastebėjau didelį pieno sumažėjimą - matyt, šaltis padeda atjunkyti vaiką smile.gif ) ir svarbiausia jaustis ramiai ir laimingai ax.gif
Atsakyti
[quote=Raideles,2007 06 30, 15:16]
Kaip bebūtų nespėjų su jumis smile.gif Juk dar ir atostogauti reikia smile.gif
Dėl tų gerųjų ir blogųjų smile.gif Na, gali būti geroji ta, kurią gavo pirmą kartą. Tai iš tos pusės geriau mama matosi smile.gif Arba blogoji gali būti dėl patirto mastito - joje po to gali kiek mažiau pienelio būti. Arba gali būti, kad fontanas nepatinka - jis verčia skubiai ryti ir springsta. Aš nespėju knygų tokiais tempis skaityti, kiek čia klausimų kyla wink.gif Aš dar tik mokausi biggrin.gif

g.gif bet tikrai gerasis pas mane tas, kurį gavo pirmą kartą. drinks_cheers.gif Tikrai Raideles gerbiu jūsų išmanymą aciuks.gif didis.gif
Papildyta:
QUOTE(mst @ 2007 06 30, 13:16)
Mamos, su patirtim, patarkit 4u.gif

mano dukrytei dar tik 12 dienu wub.gif .Esme ta, kad pergyvenu, jog pas mane pienuko labai mazai (ypac kai paskaitau kaip jums cia visoms fontanai varo....). Zadinu diena kas 3 val, zindo dazniausiai is 1 kruties 15-30 min., bet taip nelabai intensyviai, kartais gal tik stipriau.... Po 10 min jau uzsimerkus buna... Pamperius keiciu vidutiniskai 8 k per para, kakoja, sisioja normaliai, tai kaip ir ok viskas turetu buti, bet krutys tokios minkstos pas mane dabar... Reiks bandyti kt sav pasverti dukra, labai baisu, kad svorio nebus priaugus doh.gif  O taip nesinori tu misinuku, noriu savo pienuku zindyti....Is kitos puses gal dukrai ir uztenka tiek zindymo, o pienelisjau gaminasi pagal vaikelio poreikius? Kaip manote? Aisku,reikia pasverti ir bus matyti...


Na iš jūsų parašymo tai net abejonių nekyla, kad jums puikiai sekasi maitinti. O reikia tik džiaugtis, kad krūtys nesunkios ir ne kietos. Mes apie fontanus rašom, nes maitinam jau po kelis mėnesius. Kai po kelių mėnesių jūs čia užeist, paskaitysit ir suprasit apie ką mes čia rolleyes.gif
Ir neskubėkit su tuo svėrimu. Palaukit vieno mėnesio apžiūros ir pasisversit. Iš parašymo tikrai nėra ko nerimauti. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(voveraite1302 @ 2007 06 30, 16:36)
ir svarbiausia jaustis ramiai ir laimingai ax.gif


drinks_cheers.gif svarbiausia išmesti visas neigiamas mintis iš galvos.
Atsakyti
taip taip - gerai atsimenu kai pirma karta man pridejo Matuciuka prie kruties - ir isties ji pas mus taip pat geroji wub.gif lotuliukas.gif


ir as pastebejau kai gerai pailsiu, kai reguliariai valgau , geriu skysciu, tai pieno nors bidonais varau thumbup.gif o kai pavargstu, nepavalgau, tai krutys minkstuteles verysad.gif dziaugiuos kad yra savaitgaliu - tai atsigaunu - vyriukas labai padeda, tad buna ir geresniu dienu pienukui gamintis ir Matukui prisivalgyti thumbup.gif uz visa ateinancia savaite ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mst @ 2007 06 30, 14:16)
bet krutys tokios minkstos pas mane dabar...


o kai kuriom mamytem jos visa laika buna minkstos nuo pat pradziu, nebutinai pritvinksta. Tai dar nerodo, kad pienelio jose mazai. Man paciai is pradziu tvinkdavo labai, o dabar jau seniai nebe, jos visa laika minkstokos, o pienelio matyt daugiau pasigamina zindymo metu.

Papildyta:
QUOTE(Mylimukas @ 2007 06 30, 23:09)
Mes apie fontanus rašom, nes maitinam jau po kelis mėnesius. Kai po kelių mėnesių jūs čia užeist, paskaitysit ir suprasit apie ką mes čia rolleyes.gif


tikra tiesa - is pradziu juk reguliuojasi pienelio gamyba, sunkiau traukti maziukui, o paskui jau kai nusistovi, jis buna laiku ir vietoj, prisiderines prie mazojo poreikiu ir tryksta fontanais.
Papildyta:
QUOTE(Raideles @ 2007 06 30, 15:16)
Dėl tų gerųjų ir blogųjų  Na, gali būti geroji ta, kurią gavo pirmą kartą. Tai iš tos pusės geriau mama matosi  Arba blogoji gali būti dėl patirto mastito - joje po to gali kiek mažiau pienelio būti.



o mum del gerosios ir blogosios buvo taip - tik pradejo pienelis gamintis, kita ryta man nugrauze mazius spenelius, tai viena, atsiprasome, blondine slaugute man draugiskai patare praleisti pora maitinimu su ta krutimi, kad sugytu. Sugyt nesugijo, praleidau tik viena maitinima, nes pati pamaciau, kad tuoj taip pritvinks, kad bus bedos. Bet ta krutis ilgai tapo blogoji - ir maziau pienuko gamindavo, ir dazniau ja nugrauzdavo. Bet koki ketvirta menesi visiskai susitvarke, dabar jau abi vienodos.
Atsakyti
Naujagimio laiškas
Atsakyti
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2007 07 04, 12:58)
Nemanau, kad kenktų pati depiliacija. Nebent norėtum (kaip aš kažkada) - gerti nuskausminamuosius prieš tai  doh.gif ir jei ką- siūlyčiau pasisaugoti ilgai būti grožio salonų ar kirpyklų chemija pripurkštose patalpose.
Kažkada uždaviau panašų klausimą gyd. ginekologei - gali pasikaityt jos atsakymą čia.


ax.gif nu man nė karto neatėjo į galvą mintis įkalt tabletę nuo skausmo g.gif O padeda? Aišku dabar negersiu, bet ateičiai pravers. ax.gif

Papildyta:
QUOTE(Pingvinukas @ 2007 07 04, 18:49)


Gražus laiškas 4u.gif
Atsakyti
internete radau trumpa naturalaus kudikiu maitinimo kursa , kuriame ishdestyti zhindymo privalumai, fiziologija, zhindymo technika, ivairios problemos ir ju sprendimo budai bei taisyklingos kudikio ir vaiko iki dveju metu mitybos patarimai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mst @ 2007 06 30, 14:16)
mano dukrytei dar tik 12 dienu wub.gif .Esme ta, kad pergyvenu, jog pas mane pienuko labai mazai (ypac kai paskaitau kaip jums cia visoms fontanai varo....). Zadinu diena kas 3 val, zindo dazniausiai is 1 kruties 15-30 min., bet taip nelabai intensyviai, kartais gal tik stipriau.... Po 10 min jau uzsimerkus buna... Pamperius keiciu vidutiniskai 8 k per para, kakoja, sisioja normaliai, tai kaip ir ok viskas turetu buti, bet krutys tokios minkstos pas mane dabar... Reiks bandyti kt sav pasverti dukra, labai baisu, kad svorio nebus priaugus doh.gif  O taip nesinori tu misinuku, noriu savo pienuku zindyti....Is kitos puses gal dukrai ir uztenka tiek zindymo, o pienelisjau gaminasi pagal vaikelio poreikius? Kaip manote? Aisku,reikia pasverti ir bus matyti...

Jei tikrai neramu - nueik iki poliklinikos, ir pasverk dukryte mirksiukas.gif Pamatysi, kaip auga, ir paciai bus ramiau. Man su pirmaja vis buvo neramu, kad vaikas nepavalgo - nors ir slapindavosi, ir tustindavosi... Kantriai islaukiau menesi, pasisverem - ir pasirode, kad net gimimo svorio nepriaugo, svere tiek, kiek israsant is ligonines verysad.gif Pasirodo, kad tinginuke turejau, kuri miegodavo prie kruties - o zinydavau kartais ir po valanda, ir po dvi...

Dabar su antruoju labai neramu, kad vel tas pats nepasikartotu. Nuo pat pirmu dienu berniokas irgi pradejo prie krutines miegot doh.gif Atsivezem sesute i namus - paziurejus, kaip valgo, pasake, kad tikrai snaudzia prie krutines... Ir patare, kaip moko tinginukus valgyt: maitinti kas 2 valandos po 30 min. Ilgiau valgyt neleist, jei praso, nerimsta - duoti soske. Jei labai praso anksciau valgyt - galima po valandos duot, bet ne dazniau.
Pabandem taip daryti - ir mums padejo thumbup.gif Sitaip zaidem gal 3-4 dienas, o po to jau pradejo pats valgyt prasyt biggrin.gif Tai dabar jau ir rezimo nebeziuriu, tik valgyt ilgiau nei 30 min. neleidziu - bet dazniausiai jis ir pats pavalgo greiciau rolleyes.gif
Atsakyti
turiu problemele dvi sav kaip sirgau mastitu ir net stipriai pries tai pieno turejau daug bet kaip vietoj pienelio pradejo begti puliai tai teko duoti misinuka dabar apsigydziau na dar kruti skauda bet pieno jau per kokia 12val tik 125ml. ar imanoma susigrazinti siandien buvau pridejusi prie krutines ir net nustebau iam kruti bet ji atrodo tuscia verysad.gif o mum dar tik 5savaiteles kaip susigrazinti pieneli ir palaipsniui atsisakyti misinio ar tai imanoma ????
Atsakyti
QUOTE(sapokiene @ 2007 07 13, 18:12)
turiu  problemele  dvi sav kaip sirgau mastitu ir net stipriai pries tai pieno turejau daug  bet kaip vietoj pienelio pradejo begti  puliai tai teko duoti misinuka  dabar apsigydziau na dar kruti skauda bet pieno jau  per kokia  12val tik 125ml. ar imanoma susigrazinti siandien buvau  pridejusi prie krutines  ir net nustebau iam kruti bet ji atrodo tuscia  verysad.gif  o mum dar tik 5savaiteles kaip susigrazinti pieneli ir palaipsniui atsisakyti misinio ar tai imanoma ????

kuo dažniau ir kuo ilgiau žindyk, o po to dar likutį nutrauk. pienelio padaugės tikrai. tik mišinuko pasistenk duot kuo mažiau. kai vaikas išalksta - žindyk krūtimi ir tik tada, kai jau matai, kad tikrai nei lašas neišsispaudžia, o vaikas dar alkanas - primaitink. pamažu mažink mišinio kiekį.
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 07 13, 19:24)
kuo dažniau ir kuo ilgiau žindyk, o po to dar likutį nutrauk. pienelio padaugės tikrai. tik mišinuko pasistenk duot kuo mažiau. kai vaikas išalksta - žindyk krūtimi ir tik tada, kai jau matai, kad tikrai nei lašas neišsispaudžia, o vaikas dar alkanas - primaitink. pamažu mažink mišinio kiekį.

na va stai ir beda ka tik valge is dvieju po 10min bet taip pyko raitesi spjiove papa kad neisivaisduoju ir po to suvalge misinio 120ml stai ir alkana kad is to alkio tingi taip sunkiai traukti na gal sakau po keliu dienu turetu prisigaminti nors dar krutyse tustumas ,ar tiesa kad veliasniais menesiais nesijaucia krutu tempimas tiesiog pienelis atbega is kazkur ir krutine pamazeja?
Atsakyti