Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

QUOTE(Natuke @ 2007 05 31, 22:29)
Tarp kitko, ar norėtum, kad Matukas svertų 10 kg - kaip metukų vaikas?  blink.gif kaip tu jį tada nešiotum?  wub.gif


Aha, bet tikrai, kas cia per mada ziureti i storuliukus ir lygiuotis kaip i norma.
man rodos geriau jau viduriuku pabuti. kaip musu sesele mus 'paguode' prajuokino - sako nieko tokio, nesijaudinkit, kad mazai priauga. uztat netures nutukimo problemos. o va vakar, maciau mergaite, gal kokiu 10 metu, vos ant sedynes troleibuse telpa, o vaikysteje teveliai turbut dziaugesi, kad gerai priauga svorio... dabar ji pati del to tikrai nesidziaugia... smile.gif

o mes buvom kudenu kudenos ir pagaliau dziaugiames atsiradusiai zandukais, neistversiu nepasidalinus musu dziaugmeliu. ir nors koshe yra gerai, mamos pienelis vis tiek geriausias...

user posted image
Papildyta:
QUOTE(MilDuXe... @ 2007 05 31, 22:56)
bijau kita kruti siulyti, nes galvojau jei abi istustins, tai ka tada reiks adryti po valandos , kai jis vel valgyt nores...


ir turesi to pienuko po valandos ar kada reikes. nieko cia tokio, jei istustino viena ir praso kitos.
maniskis is pat pradziu abi krutis istustindavo kaip dichkis ir tik tada luzdavo. gydytoja pamate ir taip subare, kad cia tipo piena gadinu (beje, mes pas ja ir nebesilankom...). liepe laukti pusantros valados ir tik tada duoti kita kruti. na nieko sau, rikdysiu as cia vaika pusantros valandos, kai jis per ta laika pamiegoti ramiai galetu... ir nemaciau cia jokio krutu ar pieno 'gadinimo' ir to pienelio tfu tfu tfu kiek tik reikia, tiek yra.

Atsakyti
QUOTE(MilDuXe... @ 2007 05 31, 21:56)
o kad jis kabetu ant kruties tai butu thumbup.gif su mielu noru paguleciau su juo taip kelias dienas...


Maniskis irgi taip pat, is tuscio netraukia, minute paciulpia ir paleidzia, gal dėl to ir neprisigamindavo man pakankamai to pieno g.gif
Ir kakot buvo nustojes, kakodavo kas kokias 4 dienas, bet skystai. Siaip apie tai yra atskiros temos. Pabandyk uzvalgyt slyvų, ar ko nors kas tau minkstina.
O del atsildyto pieno, ir man jis pasirode gana slykstus ir smirdintis. Bet vaikui patiko. Skaiciau kazkur SM, kad taip ir turi but.
Atsakyti
mano dukryte pirma menesi irgi vakarais nerami budavo, kai kurios "patyrusios" patarejos aiskino, kad pienuko truksta, reiks primaitinti. Tik bijodama, kad primaitinimas pieno dar labiau nesumazintu, neskubejau. Ir ka -per 1 men beveik 1,5 kg priaugom. Gydytoja net susirupino, kad per daug valgom biggrin.gif
beje, kaip man sake viena pediatre, del vakariniu neramumu nebutinai kaltas pieno trukumas. Juk per diena vaikutis pavargsta, ispudziu daug (ypac vyresniems), o gal tiesiog po per daug silta "kaldra" pakistas. o kai misinuko gauna, jis persivalgo, jam sunku judeti ir nuluzta. Juk kai mes per daug i pilva prisikisam, irgi judeti nenorim, apsnustam
Atsakyti
QUOTE(melyne @ 2007 06 01, 13:22)
o kai misinuko gauna, jis persivalgo, jam sunku judeti ir nuluzta. Juk kai mes per daug i pilva prisikisam, irgi judeti nenorim, apsnustam


hm, siaip ziauru, kad tik vaikas ramus butu, prikimst jam skrandi "do otvala" ir miegok... o paskui problemos ateity su persivalgymu, saiko nejautimu, o kodel, jau nieks neprisimena... na, cia tik hipoteze...
Atsakyti
Milduxe, duok abi, jei maža vienos.

Irinna, mamos vienu balsu tvirtina, kad jų mišinukais maitinami vaikai yra sveiki ir net sveikesni už krūtim maitintus. Ir pateikia kaimynių ir draugų pavyzdžius... Nepaisant mokslinių duomenų.

O aš neseniai skaičiau kad žindymas iki 1 metų apsaugo nuo ausies infekcijos 3 metus. Ir akurat, sūnus pirmą kartą susirgo ausies uždegimu praėjus lygiai trims metams po to, kai nustojau žindyti. Na gal ne dienos, bet savaitės tikslumu...
Atsakyti
Milduxe, o kaip jis, ant rankų jau valgo? Ar vis dar tenka tik šalia gulėt?

Aplamai aš už jus šiek tiek nerimauju, kad vaikelis yra labai jautrus, ir kaip man pasirodė, buna ant kruties atsisakymo ribos. O tai jau baisiau -su savim arba savo pienu galima dirbti, o su vaikeliu susitart yra sunkiau... Su juo reikia labai švelniai ir atsargiai - ant rankučių, prie kruties, mažiau leiskit čiulpti čiulptuką, tegul vietoj jo tenkina čiulpimo refleksa mamyte mirksiukas.gif

Nors įsivaizduoju, kaip dabar jums sunku - ir mažylis jautrolis, ir darbas...

Dėl pilvuko - ir mums taip buvo, bet praejo.... Pabandykit vieną kartą nieko nedaryti, išlaukti kol pats pasituštins - žinoma proto ribose... nelabai sveika tas termometras yra ir kraujas gali pasirodyti. Dar vaikas gali priprasti ir tada jam pačiam aplamai bus labai sunku tuštintis. Geriau naudoti, tik kraštutiniu atveju... Dar galima vaikui duoti gerųjų bakterijų - jie turėtų padėti susiregulioti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 01 birželio 2007 - 22:45
QUOTE(melyne @ 2007 06 01, 13:22)
mano dukryte pirma menesi irgi vakarais nerami budavo, kai kurios "patyrusios" patarejos  aiskino, kad pienuko truksta, reiks primaitinti. Tik bijodama, kad primaitinimas pieno dar labiau nesumazintu, neskubejau. Ir ka -per 1 men beveik 1,5 kg priaugom. Gydytoja net susirupino, kad per daug valgom  biggrin.gif
beje, kaip man sake viena pediatre, del vakariniu neramumu nebutinai kaltas pieno trukumas. Juk per diena vaikutis pavargsta, ispudziu daug (ypac vyresniems), o gal tiesiog po per daug silta "kaldra" pakistas. o kai misinuko gauna, jis persivalgo, jam sunku judeti ir nuluzta. Juk kai mes per daug i pilva prisikisam, irgi judeti nenorim, apsnustam


thumbup.gif As taip pat maitinu tik MP-jokiu sveikatos dideliu problemu su vaikeliu neturejau smile.gif Buvo pora periodu, kai pienelio tikrai sumazejo, bet patariu nespresti sios problemos ijungiamt misinukus. Svarbiausia mamytes-kantrybe.Ir nepersalkite krutines
Atsakyti
gal galetumet man paaiskinti kaip cia taip buna, kodel ir ar cia viskas normaliai? g.gif kartias mano Gertruda issiurbia visa viena kruti ir dar dasimusa truputy is kitos...o buna kad ji pabunda ir tik truputy patraukia pienelio ir ne neistustinusi kruties nuluzta ir daugiau neima papo....tarp maitinimu nebuna ilgesniu tarpu kaip 3 val. retai 4val.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 03 birželio 2007 - 15:07
QUOTE(Margareta @ 2007 06 03, 16:04)
gal galetumet man paaiskinti kaip cia taip buna, kodel ir ar cia viskas normaliai?  g.gif  kartias mano Gertruda issiurbia visa viena kruti ir dar dasimusa truputy is kitos...o buna kad ji pabunda ir tik truputy patraukia pienelio ir ne neistustinusi kruties nuluzta ir daugiau neima papo....tarp maitinimu nebuna ilgesniu tarpu kaip 3 val. retai 4val.


Aisku, cia normalu, kad vaikeliui buna periodai, kada ypac auga , tai jo poreikiai pieneliui padideja, po to sumazeja. Svarbiausias rodiklis-per menesi priaugtas svoris, jei daugiau ne maziau, kaip 500g, buk rami. O jei maziau, tada pasikonsultuok su pediatru
Atsakyti
mano sunelis taip pat pabunda pvz nakti ir nieko tu jam neikisi kaip tik kruti, ir tik truputi jis ja pazinda ir vel miega. vienu zodziu pasitikrina ar mama salia biggrin.gif nemanau,kad cia blogai, juk ir pacios kartais tik atsigert norim, tai manu ir maziukams tas pats smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2007 06 01, 23:38)
Milduxe, o kaip jis, ant rankų jau valgo? Ar vis dar tenka tik šalia gulėt?

Aplamai aš už jus šiek tiek nerimauju, kad vaikelis yra labai jautrus, ir kaip man pasirodė, buna ant kruties atsisakymo ribos.  O tai jau baisiau -su savim arba savo pienu galima dirbti, o su vaikeliu susitart yra sunkiau... Su juo reikia labai švelniai ir atsargiai - ant rankučių, prie kruties, mažiau leiskit čiulpti čiulptuką, tegul vietoj jo tenkina čiulpimo refleksa mamyte mirksiukas.gif

Nors įsivaizduoju, kaip dabar jums sunku - ir mažylis jautrolis, ir darbas...

Dėl pilvuko - ir mums taip buvo, bet praejo.... Pabandykit vieną kartą nieko nedaryti, išlaukti kol pats pasituštins - žinoma proto ribose... nelabai sveika tas termometras yra ir kraujas gali pasirodyti. Dar vaikas gali priprasti ir tada jam pačiam aplamai bus labai sunku tuštintis. Geriau naudoti, tik kraštutiniu atveju... Dar galima vaikui duoti gerųjų bakterijų - jie turėtų padėti susiregulioti...



taip - dar tik gulint valgo essen.gif kai tik pameginu atsisedus, ar vos vos prigulus - rassirekia ir viskas... bet man nesunku ji gulinti maitinti, as ipratus jau ax.gif o ir Matukas zino, kad kai ji paguldau ant savo lovos, tai jau issisiepes laukia, ir visa laika pries paimdamas kruti kazkodel sako A... daugiau pries nieka to nesako:) matyt kazka jau sau prisigalvojo lotuliukas.gif as irgi kartais pagalvoju, kad jis nori atsisakyti mano krutines ir valgyti kazka kita, bet as nepasiduodu, vis kisu ir siulau krutine. bet neisivaizduoju kaip jis per 5 minutes pavalgo g.gif visa krutis issitustina, o jis sau guli patenkintas, kazka guguoja... visos sako kad visa diena praguli su maitinimu, o man tik pirma menesi taip buvo... g.gif o siaip jis dabar daug ramesnis thumbup.gif ir paguli vienas ir labai daug kalba wub.gif vaikstom i masazus, labai jis sustiprejo thumbup.gif pagaliau gavom siuntima ir i baseina thumbup.gif
o del viduriu, suvalgiau vynuogiu, tai normaliai jis issitustino thumbup.gif
Atsakyti
Reikia mamytei dažniau ilsėtis, stengtis nepervargt ir neišsigąst, kai kažkuriuo momentu pienelio ima stigt. Tai natūralu, tiesiog vaikas ima labiau augt, o mama turi prisitaikyt prie naujų vaiko poreikių. Mums taip nutiko, kai mažylei buvo 1,5 savaitės. Nežinojau, kad taip gali būti. Labai nervinaus. O paskui su draugėm pakalbėjau, tai ir paprotino mane. Nusiramint, gert kmynų (ar kokios kitos) arbatos daugiau ir dažniau vaiką maitint, jei vaikas verkia ir jam neužtenka pienelio. Po 3 dienų viskas susitvarkė smile.gif
Atsakyti