QUOTE(laurriukas @ 2007 05 30, 18:06)
Betgi skiriasi kai vaikas šiaip neramus, ir kai yra neprivalgęs iki soties. Ne tik nuo mišinuko jis užmigdavo, kai maitinau nutrauktu pienu irgi taip pat. Nešioti mums daug nereikėjo, padėjo tik papukas arba buteliukas.
Ištraukdavo piena vaikas man puikiausiai, jaučiasi kai krūtys pilnos ir kai tuščios, dalį laiko nutraukinėjau pažindžiusi, garantuoju kad ten nieko nelikdavo, kai traukdavau iš tuščio apie pusę val, pritraukdavau apie 30ml maximum, vėliau ir tas nustodavo bėgt. Vaikas iš tuščio man netraukdavo, gal būt čia galėjo būti problema.
Klinikų specialistė - Botyrienė (jei taisyklingai parašiau). O dėl Kristinos tai ji labai panašiai atrgumentavo kaip ir jūs.
O normalus šlapinimaisi rodo kad vaikas ne badavo - jis tik šiek tiek neprivalgė. (Pvz. aš kai neprivalgau jaučiuosi prastai, manau mano vaikas taip pat)
Beje mano vaikas kai nori tik žįsti ima ir žinduką, o kai nori pieno ima buteliuką arba papuką.
Tikiu kad jūsų teorija tinka daugumai motinų ir kūdikių. Bet tikrai ne visiems.
Ir kai man pasako kad gal pieno krizė, tai aš pasakysiu: kol vien pati maitinau pas mus buvo pastovi krizė.
Tai nutrauktą pieną iš buteliuko gerti irgi taip pat sunkus darbas
Kai valgo iš krūties, mamos pieno atleidimas yra refleksiškas, todėl dalį laiko kūdikiui tiesiog ryti tereikia, o vėliau jau traukt pieną.
Pirmus mėnesius iš tiesų labai jaučiasi kada krūtys "pilnos" ir kada "tuščios". Tačiau po pirmų 2 - 3 mėnesių, o dažnai ir pirmo mėnesio pabaigoje tas krūtų pritvinkimas nuo vieno maitinimo iki kito dingsta, nes susireguliavus poreikiui ir pasiūlai krūtys didžiąją dalį pieno pagamina maitinimo metu. Be to, mama nelabai turi galimybių rankomis ištraukti daug pieno po maitinimo, nebent maitinama laikantis grafiko. O kai kurios mamos iš viso negali nusitraukti pieno, nes jos negali pakankamai sužadinti oksitocino reflekso
Normalus šlapinimasis rodo, kad vaikas gauna pakankamai maisto ir skysčių
O kai gauna nepakankamai, tai tada jau ir matosi. Galbūt vaikas gaudavo nepakankamai riebaus galinio pieno, jei maitinimo trukmė ribojama, bet kaip suprantų, jūs neribojote laiko prie krūties?
Bet tai, kad jūs skundžatės būtent vakariniu neramumu, kuris paskatino jus duoti mišinuką, tai tik patvirtina teoriją - dieną pieno pakako, o vakarinis neramumas nėra susijęs su pieno stoka, kaip kad dauguma mamų galvoja, o davusios mišinuko - dar ir patiki tuo kaip tvirtu įrodymu.
Ir tai nėra tik teorija, mano pačios vaikai sėkmingai nerimavo vakarais, gaudavo krūtį kas 20 min, ir dažniau, jei reikėjo, buvo nešiojami ir sūpuojami kiek reikėjo ir sėkmingai išaugo vakarinių nerimų amžių.
Bet kokiu atveju, daugiausia pieno gamyba priklauso nuo mamos motyvacijos, žinių ir palaikymo. Taip pat nuo mamos supratimo kaip turėtų elgtis vaikas ir jei vaikas nesielgia pagal mamos sukurtą stereotipą, tai pagrindine priežastimi klaidingai laikoma pieno trūkumas.
Tiesiog kaip pavyzdį, kad pieno gamyba puikiai reguliuojama kūdikio žindimo galiu priminti, kad mamos ir po pertraukos, po ligų ir operacijų sugeba pilnai atstatyti pieno gamybą. Netgi įsivaikinusios moterys, negimdžiusios, gali paskatinti pieno atsiradimą ir reikiamo kiekio palaikymą duodamos žįsti krūtį įvaikintam kūdikiui. Svarbu mamos nusiteikimas, pasiryžimas ir proceso supratimas.
Aišku, pasaulyje yra moterų kurios iš viso negali žindyti, bet jų yra tiek mažai, kad sunku patikėti jog SM galima kasdien tokių sutikti
Papildyta:
Ypatingai detali ataskaita yra svarbu, kad iš tiesų suprastum kas vyko ar vyksta. Smagu, kad yra mamų, kurios gali taip pasidalinti. Taip, kad Laurriukas - ačiū
QUOTE(Irinna @ 2007 05 30, 19:32)
na, siaip pastovus papuko prasymas irgi yra pozymis, kad pienelio vaikuciui truksta. ir jei mamyte tai bande du menesius, o po to misinelio davus vaikutis is karto tapo ramesnis, tai manau vis delto ne issigalvojimai ir ne ziniu trukumas.
o suvytusios odos ir to pasyvumo, kuri tu aprasei, tai gal nereiktu laukti? vaikas taip stipriai nebadavo, bet jei jam truko bent laselio, jo poreikiai jau buvo nepatenkinti.
Matai, jei trūksta laselio pastoviai du mėnesius - tas lašelis tikrai pasigamintų. Bet davus mišinuko, jis tikrai nepasigamins. Vakarinis dažnas žindimas yra žinomas reiškinys visame pasaulyje. Ir tai nėra dėl pieno trūkumo - tas nustatyta tyrimais...
QUOTE(Irinna @ 2007 05 30, 19:32)
dar aisku pats neramumas savaime galejo buti ir diegliuku pozymis, bet man jau keista darosi, kaip cia reikalaujate is mamytes detalios ataskaitos, kaip kas buvo ir kada, viso romano, kad tik uzsikabinti uz bet kokio faktelio ir irodyti, kad ji vis delto klydo. patikekit, kai nori maitinti savo kudiki MP ir negali, tai jau savaime skaudu, o dar jeigu visi pradeda baksnoti - tai tau cia ziniu paprasciausiai truko, galejai gi maitint....
Na va, jau ir radom dar vieną priežastį kodėl vaikas galėjo būti neramus
QUOTE(Irinna @ 2007 05 30, 19:32)
o is tikro gi maitina jau 7 menesius, ir pienelis niekur nedingo, ir gauna jo kiekviena diena maziukas, tai ko gi daugiau reikia?
Šiaip reiktų iki 6 mėn vien mamos pienu maitinti
O mišinuko iš viso neduoti, nesvarbu kokio amžiaus kūdikis būtų