Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 2

QUOTE(atograza @ 2007 05 16, 18:22)
Šiandien buvo atėjusi slaugytoja, ji taip pat patarė kuo dažniau žindyti, tiesiog įsitaisyti lovoje su dukryte ir žindyti. Bet man niekaip neišeina gulint maitinti. Ji tik nusistveria speniuko galiuką ir soskuoja. Sėdint aš ją galiu labiau kontroliuoti, bet tas ilgas sėdėjimas labai vargina, nugarą skauda  verysad.gif
Man net silpna darosi vos pagalvojus apie žindymą kas valandą po valandą ar dvi, o dar naktį ... as is prigimties linkusi ilgai ir gerai išsimiegoti.
ir jos tas valgymas nėra toks, kad pasimtų krūtį ir žystų žystų, kol privalgytų - ne, ji pradžioje keliatą kartų patraukia, o paskaui snūduriuoja ir soskuoja ilgai ilgai. Kai pabandai paguldyti - didelės isterijos.

Ajajai, prisiminiau savo dukrytes pirmasias savaites cry.gif Beveik viskas vienas prie vieno. Tik kad as ismokau gulint maitinti. Bet nuo to nugarai nebuvo lengviau, nes reikedavo labai jau specialiu kampu ant sono balansuoti. Ir silpna buvo nuo nesibaigianciu zindymo sesiju, ir verkdavau, ir buvo momentu, kai galvojau, kad isprotesiu, jei prie manes kas nors dar nors vienu pirstu prisilies... Niuriausiomis akimirkomis jauciausi mesos kalnas padrebtas ant lovos kitu (t.y. mano angelelio wub.gif ) naudojimui.

Bet taip reikia ir nuo to nepabegsi. Netgi tasai "soskavimas" yra gamtos sugalvotas, kad mamai daugiau ir greiciau pienuko atsirastu.

Yra viena alternatyva, kurios savo laiku nebandziau, nes nezinojau - tai maitinti nesiokleje: slinge, vaikjuosteje. Zinau, kas taip moka Raideles, Natuke, tik kazkodel cia nesigiria mirksiukas.gif Savo kita mazyli butinai taip maitinsiu, o pati vaiksciosiu, darbus dirbsiu, fotelyje nusnusiu ir nesikoncentruosiu i pati procesa. Vat taip va.
Atsakyti
QUOTE(Daivutis123 @ 2007 05 17, 15:39)
bet tai nieko tokio, kad visad priauginejom beveik po kg o vat viena menesi tik 200 gr? matai ji ir pikta labai pasidare, niekas negerai visa diena turiu nesiot, labai sunku uzmigdyti bent porai valandeliu,  ima papuka bando zysti pazindus 10 sekundziu meta ir rekia, tada kita duodu ir vel istorija tokia pat. ir labai ilgai uztrunka kol ji prisiruosia zysti normaliai. nakti viskas taip pat, tik ad nenesioju jos, bet visa nakti prasibudineja....


Svorio priaugimas tikrai nieko tokio 200 g mėnesiui, jei vidurkis geras. Bet, aišku, gydytoja tai lieps pimaitinti, jei jau kartą buvo liepus.
Dėl zirzlumo - tai ne pienelio trūkumo požymis. Vaikų ritmai keičiasi, jie gali daug ir nenorėt miegoti, bendraut norės.
Gal tu jai labai dažnai siūlai krūtį? gal ji pyksta, kad duodi dažniau nei ji nori?
O nešioti, tai dauguma nori būti nešiojami tokio amžiaus smile.gif Nannet parašė kaip nešioti verta smile.gif
Atsakyti
Nu bet mano ir analogiska situacija:
gime 2800gr
1men - 3800gr
2men -4600
3men 5700
4men 6kg

ir neprimaitinau jokiu misiniu...o vat dabar gyd liep primaitint kosem, bandziua viska atpila verysad.gif nu ir beto kam primaitint, jei jaucias vaikas gerai, neverkia, budri ir laiminga..ti kad ziauriai daug atpila, fontanu, varske...o kruti ima kas 2-3 valandos...nakti ir negaliu kelias daznai pirma tarpa ismiega 4,5val o poto kas 1,5val verysad.gif

Tai va nz ka daryt...ar cia pieno truksta ar kad atpila, nes ir maitinant juda kad noris surist ja kad normaliai pavalgytu blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Dzada @ 2007 05 17, 22:07)
Nu bet mano ir analogiska situacija:
gime 2800gr
1men - 3800gr
2men -4600
3men 5700
4men 6kg
blink.gif



na ir musu

gime 4000
1men - 5000
2men - 6200
3 men - 6600
4 men - 7000
5 men - 7600

mes 4 men pradejom primaitinima, bet ne todel kad mazai priaugo, o todel kad ugio priaugo kaip Sabonis, ir gaunasi kad pagal jo ugi jis jau po zemutine normos riba... Ir be to jau matesi, kad iki 6 men galim nepriaugt dvigubai svorio nuo gimimo. Buvo matyt ir kitu faktoriu, bet jau as nebesigilinau...
Papildyta:
ir beje, jokiu misineliu mes niekad nebandem, tik darzovienes per pietus dabar, MP yra tiek, kiek mazius pareikalauja, o papildoma maisteli vaikas beveik nuo pat pradziu valgo pats, noria, neisstumineja liezuviu ir zymiai maziau atpylineja nei pries tai. todel labai tikimes kad ir toliau sekmingai pratnsimes prie ivairaus maisto, bet nepamirsim ir mamyte papuko...
Atsakyti
QUOTE(Dzada @ 2007 05 17, 21:07)
Nu bet mano ir analogiska situacija:
gime 2800gr
1men - 3800gr
2men -4600
3men 5700
4men 6kg

ir neprimaitinau jokiu misiniu...o vat dabar gyd liep primaitint kosem, bandziua viska atpila verysad.gif  nu ir beto kam primaitint, jei jaucias vaikas gerai, neverkia, budri ir laiminga..ti kad ziauriai daug atpila, fontanu, varske...o kruti ima kas 2-3 valandos...nakti ir negaliu kelias daznai pirma tarpa ismiega 4,5val o poto kas 1,5val verysad.gif 

Tai va  nz ka daryt...ar cia pieno truksta ar kad atpila, nes ir maitinant juda kad noris surist ja kad normaliai pavalgytu blink.gif


QUOTE(Irinna @ 2007 05 17, 21:32)
na ir musu

gime 4000
1men - 5000
2men - 6200
3 men - 6600
4 men - 7000
5 men - 7600

mes 4 men pradejom primaitinima, bet ne todel kad mazai priaugo, o todel kad ugio priaugo kaip Sabonis, ir gaunasi kad pagal jo ugi jis jau po zemutine normos riba... Ir be to jau matesi, kad iki 6 men galim nepriaugt dvigubai svorio nuo gimimo. Buvo matyt ir kitu faktoriu, bet jau as nebesigilinau...
Papildyta:
ir beje, jokiu misineliu mes niekad nebandem, tik darzovienes per pietus dabar, MP yra tiek, kiek mazius pareikalauja, o papildoma maisteli vaikas beveik nuo pat pradziu valgo pats, noria, neisstumineja liezuviu ir zymiai maziau atpylineja nei pries tai. todel labai tikimes kad ir toliau sekmingai pratnsimes prie ivairaus maisto, bet nepamirsim ir mamyte papuko...


Nu gi merginos, jau rašiau. vidurkis 500 g mėnesiui - normalu. O jūsų vaikai po 800 g, po 900 g mėnesiui priaugo. Nevarykit Dievo į medį.

Dzada, nu tikrai viskas normalu su tuo žindimo dažnumu. Naktį mergina dirba, kad prolaktinas gamintųsi, o prolaktinas reikalingas pieno gamybai. Tau svarbiausia nesinervuoti ir išmokti miegoti kai vaikas žinda, tada bus nesvarbu kas kiek laiko keliasi. Atpylinėja daug vaikų. Ir tai, ką mama vadina fontanu, tai nėra tikrasis fontanas, kurio reikia bijoti. Aišku, norėtųsi vaiko, kuris tik valgytų ir miegotų po 4 val., bet tada reikia mišiniu maitint.

Irina, kad jum iki dvigubo svorio belikę 400 g, manau būtumėt ir be košių priaugę.

Nu reiks jums iš knygos nurašyti, kad vaikų svorio augimas 4-6 mėn lėtėja, o 6-12 mėn dar labiau lėtėja.

O dar prisiminkim, kad jūs rašot gimimo svorį, o ne tą, no kurio priauginėja...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raideles: 17 gegužės 2007 - 21:44
QUOTE(atograza @ 2007 05 16, 19:22)
Šiandien buvo atėjusi slaugytoja, ji taip pat patarė kuo dažniau žindyti, tiesiog įsitaisyti lovoje su dukryte ir žindyti. Bet man niekaip neišeina gulint maitinti. Ji tik nusistveria speniuko galiuką ir soskuoja. Sėdint aš ją galiu labiau kontroliuoti, bet tas ilgas sėdėjimas labai vargina, nugarą skauda  verysad.gif
Man net silpna darosi vos pagalvojus apie žindymą kas valandą po valandą ar dvi, o dar naktį ... as is prigimties linkusi ilgai ir gerai išsimiegoti.
ir jos tas valgymas nėra toks, kad pasimtų krūtį ir žystų žystų, kol privalgytų - ne, ji pradžioje keliatą kartų patraukia, o paskaui snūduriuoja ir soskuoja ilgai ilgai. Kai pabandai paguldyti - didelės isterijos.

Atograza, įdomu kaip tau sekasi? Ar pavyko išmokt žindyti gulint?

O iš savo pusės pasakysiu, kad vaikelio žindymas, kaip ir nėštumas man patys nuostabiausi patirimai, kuriuos tik žmogus gali patirti smile.gif džiaugiuosi, kad esu moteris, ir kad mums moterims yra suteikta tokia laimė!
Žindymas - nuostabus dalykas, kai patiriamas ir fizinis pasitenkinimas nuo proceso ir nuo artumo su savo stebuklu ir psichologinis, kai suvoki - kad tavo žmogutis gauna (ypač pirmais mėnesiais) ir tavęs, iš tavo kūno visas svarbiausias ir gyvybei reikalingiausias medžiagas, kaip tai buvo kai jis dar buvo tavo iščiose! wub.gif

Džiaugiuosi, kad dar VGN budinti daktarė man pačią pirmą naktį parodė ir pamokino kaip reikia žindyti, ir pamokė taisyklės, kad vaiko burnytė turi būti ties speneliu, o pilvukas prigludęs prie manojo, ir šitaip gulėdami viena prie kitos, kaip kareivėliai praktiškai visą laiką ir maitinomės.
Bet šiaip su žindymu, ypač pradžioj, buvo ir pas mus visokių "čiudų". Ir tai, kad ligoninėj visą pirmą dieną mokinomės paimti kairiąją krūtį, nes niekaip dukrytė jos neėmė, o ėmė tik dešiniąją kažkodėl. Galų gale sesutė padarė man "meškos paslauga", patardama antrą sykį duot tą pačią dešiniąją, ko pasekoje kairioji liko perpildyta, sukietėjo ir paskui namuose visą reikalą teko spręst skausmingais masažais. Bet išmokom! O juk tai svarbiausia! Ir dar ligoninėj, jau nepamenu antrą ar trečią dieną ėmė abi krūtis. O dar toji pati seselė, man pirmą dieną, kai vaikutis mano mažuliukas dar nemokėjo valgyt, sakė, kad nieko nebus, ir reikia antspenių, nes be jų - ne pro kur vaikelis nepaims mano spenelių (nors jie nebuvo įdubę). Bet nupirkę antspenius supratom kad jų mums tikrai nereikia - vaikučiui labai sunku per juos pienuką ištraukt, juo labiau pirmom dienom, kai to priešpienio ir taip keli šaukšteliai. Bet ir be jokių antspenių paskui išmokom.
O jau namie buvo ir nugraužti speneliai, po kelių pirmų dienų. Na, aš manau, kad čia beveik natūralus dalykas, juk speneliai nepripratę prie tokių tampymų. mano nuomone vargu ar nėštumo metu galima juos taip užgrūdint (kaip rekomenduojama tai daryt apsitrinant šiurkščiu lininiu rankšluosčiu), kad jie paskui nebijos jokio žindymo smile.gif
Buvo ir žindymai kas 1,5-2 val. trunkantys 40-60 min. bet maitindavau visada, kai dukrytė norėdavo ir leisdavau žįsti, kiek norėdavo.
Buvo ir begalinis pergyvenimas, ypač pirmais mėnesiais, kad mažylei nepakanka maisto. juk aš nežinojau, kiek ji suvalgo. Buvo ir panikos ir mėginimo primaitint mišinėliu, kurio dukrytė neėmė smile.gif nes iš tikro jai pakako MP ir po pirmo mėn. priaugo net 1,3 kg. O man tai buvo didžiulis malonus šokas, nes niekad neturėjau didelės krutinės ax.gif , ir pasitvirtino tas dalykas, kad nuo jos didžio niekas nepriklauso.

Džiaugiuosi, kad nepasidaviau panikai, kai vieną sykį mėgindama "pamatuoti" pienuko kiekį mėginau jį nusitraukti pientraukiu ir nusitraukiau, vos pora šaukštų. Ir džiaugiuosi, kad laiku buvau perskaičius, jog joks pientraukis neištrauks tiek kiek jo iš tikrųjų ištraukia vaikelis.

Ir dar suvokiau labai didelę klaidą, kurią padarė mano draugė, kuri žindė savo lelių vos mėnesį - kai jai pradėjo atrodyti, kad trūksta pienuko, ji ėmė duoti mišinį, o MP duodavo po mišinuko, "desertui". Ir, žinoma, suveikė dėsnis - vaikas jau buvo sotus, MP netraukė, tai MP ir nesigamino. rezultatas - tik 1 mėn. žindymo.

Dabar mano dukrytei 10,5 mėn. Ir MP jai lyg šiolei pats gardžiausias dalykas pasaulyje, net jei mamytė ištrįsta kokio česnako užvalgyt smile.gif O pagal maitinimo trukmę jau prašokau ir savo mamą, kuri mane maitino iki 10 mėn.
Tik vat koks dalykas dabar neramina: pradžioj, kai maitinau vien MP svoris augo neblogai (+1,3 kg, +1,2 kg, +460 gr., +660, +400), bet nuo 7 mėn. pradėjo žymiai mažiau priauginėt: +200 gr., o paskutinį mėnesį - iš vis +100 gr. blink.gif .
Na, gydytoja nieko nesako, nes mažė dar "įsipaišo" į normas, nors jau gerokai prie kūdesnių. Tiesa, per paskutinį mėn. priaugo net 4 cm ūgio! Tai "ištempus" jos svorį 8,5 kg) ant ūgio (75 cm) iš vis gaunasi lieknutė balerina rolleyes.gif
Nors per visus mėnesius gautą prieaugį padalinus iš mėnesių skaičiaus gaunasi lygiai 500 gr./mėn. Tai gal dar nereikia nerimaut, net nežinau. Šiaip aš pati vaikystėj buvau labai kūda, bet ne kūdikystėj... bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lolute: 18 gegužės 2007 - 00:11
QUOTE(Raideles @ 2007 05 17, 22:43)
Nu gi merginos, jau rašiau. vidurkis 500 g mėnesiui - normalu. O jūsų vaikai po 800 g, po 900 g mėnesiui priaugo. Nevarykit Dievo į medį.


Irina, kad jum iki dvigubo svorio belikę 400 g, manau būtumėt ir be košių priaugę.

Nu reiks jums iš knygos nurašyti, kad vaikų svorio augimas 4-6 mėn lėtėja, o 6-12 mėn dar labiau lėtėja.

O dar prisiminkim, kad jūs rašot gimimo svorį, o ne tą, no kurio priauginėja...


na tai gi as ir sakau, kad nieko pas mus baisaus, nors visa esme ne priaugime, kuris tikrai normalus, o tai kad jis kudas kaip dviratis - ugis su dabartiniais 7,6 kg 71 cm, tai jau dabar "pastorejo". na, bet juk vaikas sveikas, linksmas, gerai vystosi, tik va, sakyciau vis delto apetitas pas ji kuri laika buvo labai mazokas ir tik penkta menesi pagerejo essen.gif
Atsakyti
sveikutes,

dukryte savo zindziau iki metu ir triju men,buciau gal ir ilgiau,bet vel pastojau ir matyt organizmas pats nebdave pienelio,nutraukem naturaliai.
kaip sakant niekas negime mokytas,tai ir as pasikaiciusi ivairios literaturos dar nestumo metu maitinau...visada,kai ji norejo.kartais manau svarbiausia atlaikyti kitu moralinius spaudimus,kad neprivalgo,ar per daznai ir pan.man tokiu buvo,kurie labai neigiamai veike,bet atlaikiau ir nieko geresnio gyvenime nebuvau patyrusi.neturejau ne zalio supratimo kiek ten to pieno pas mane buvo,tiesiog mergyte valge ir augo mirksiukas.gif nesukau galvos nei del pozu nei ka...o ligoninej pamenu tik tiek,kai pridejo man ja prie kruties,tepasake,kad su zindymu problemu neturesiu,nes mergyte gerai paeme.aisku pradzioj vistiek spenelius nugrauze ir netiesa,kad neugrauzia jei gerai paima.juk spenelis toks jautrus,jis turi priprasti.paskui viskas buvo tvarkoj.
taigi palaikau ir drasinu visas maitinancias ar besirengiancias maitinti... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(pincius @ 2007 05 18, 06:24)
sveikutes,

aisku pradzioj vistiek spenelius nugrauze ir netiesa,kad nenugrauzia jei gerai paima.juk spenelis toks jautrus,jis turi priprasti.paskui viskas buvo tvarkoj.
taigi palaikau ir drasinu visas maitinancias ar besirengiancias maitinti... 4u.gif


aaha, del speneliu tai 100% pritariu - mano mazius irgi is karto gerai eme speneli (jau dabar galiu pasakyti uztikrintai), tiesiog speneliai tikrai jautrus ir kelias valandas is eies su trumpom pertraukelem pirmaja savaite, tai tikrai neisvengem nugrauzimu... paskui jau daug kas sake, tai nereikejo leisti taip ilgai zisti, kad speneliai pailsetu - o tai ka daryti, jei tik pabandai uzmigusiam kruti istraukt, jis ir vel pradeda zist, nepaleidzia ne uz ka. Vadovavausi motinisku instinktu, ir tikrai manau neklydau, o spenelius uzsigydem ir viskas susitvarke. Ir tikrai noreciau padrasinti visas maitinancias, kad visi pirmieji vargai labai greit praeina ir labai greit pasimirsta, o paskui lieka didelis moralinis pasitenkinimas ir laimingas vaikas smile.gif
Atsakyti
nu va buvom pas daktare, priaugom 300 gr, kaip ji sake mazokai reiktu bent 500 gr. todel liepe primaitinti ir misiniu ir dar kose sake galiu duoti, bet as net nesiruosiu bent jau koses tai tikrai, juk dar spesim prisivalgysim ju... tik vat del misinio tai taip ir pasimeciau sad.gif kaip manot o jei as duociau tik ryte ir vakare misinio po pazindimo tiek kiek ji jau nores o visa diena maitinciau tik MP? bukit geros patarkit, nes as giliam pasimetime 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Daivutis123 @ 2007 05 18, 12:03)
nu va buvom pas daktare, priaugom 300 gr, kaip ji sake mazokai reiktu bent 500 gr. todel liepe primaitinti ir misiniu ir dar kose sake galiu duoti, bet as net nesiruosiu bent jau koses tai tikrai, juk dar spesim prisivalgysim ju... tik vat del misinio tai taip ir pasimeciau sad.gif kaip manot o jei as duociau tik ryte ir vakare misinio po pazindimo tiek kiek ji jau nores o visa diena maitinciau tik MP? bukit geros patarkit, nes as giliam pasimetime 4u.gif

Manau, kad gal ir protinga. Svarbiausia neduot misinio pries MP smile.gif o paskui pati matysi kiek ji suvalgys misinuko po MP.
Atsakyti
cray.gif nieko mums neišeina su maitinimu. naktį likau visiškai nei bluosto nesudėjusi, o mažė nei minutei nuo krūties nesitraukė. Man yra sąnarių liga, turiu dažnai keisti gulimą padėtį, nes kitaip labai skauda, o su savo leliuke nei pajudėti neina.
Vat, o dienos metu jau 3 val ji niekaip neužmiega... nežinau, ką daryt ...
Atsakyti